поливу і вологи. Сонечко для них найкращий друг і товариш, і підставляти свої боки під відкриті промені сонця вони зовсім не бояться. Ось і виходить, що найкращим поселенням для вирощування дині на відкритому грунті будуть півдня нашої великої країни.
Соковита, солодка, запашна диня тане в роті і приносить насолоду! Різні за формою і смаковими якостями дині мають багато сортів. Ось тільки все вони люблять рости в однакових умовах - умовах сухого і жаркого повітря. Вони не люблять зайвогоІ як прикро північним народностям, так і тим, хто в середній смузі Росії живе, що не можуть висадити диню на грядці в городі чи на дачі, а восени насолоджуватися чудовим смаком цій південній красуні. А ось і ні! Не варто засмучуватися! Можна вирощувати диню і тут, в середній смузі, і в Сибіру.
Раз вже ця південна красуня любить рости на благодатних теплих ділянках землі, та ще й захована від вітру, будемо готувати те, що вона любить. І почнемо готуватися з осені. Восени скопати грядку для дині не глибоко, на штик лопати і внести перегній, як добриво, на квадратний метр 3-4 кілограми. Якщо на вашій ділянці більше глинистий ґрунт, необхідно буде ще й «подпушить» її річковим піском (піввідра піску на метр квадратний).
Так і залишимо грядку до весни. Навесні знову за справу: ще один раз перекопати і внести добрива з калієм і фосфатом. А пропорції будуть написані на упаковці добрив. Перед самою посадкою потрібно буде додати перепрілий гній або азотні добрива.
Грунт підготували, тепер потрібно підготувати насіння, щоб виростити розсаду. Насіння можна придбати в магазині, а можна і самим заготовити. Дині, як з'ясовується, дуже цікаві рослини: насіння урожаю минулого року можуть вирости міцні і сильні рослини, але подів не принести. Це тому, що квіти на них будуть чоловічі і зав'язі може не бути. А щоб був хороший урожай, бажано брати насіння трьох-чотирьох літньої давності.
Насіння для посіву розсади потрібно вибирати великі і їх необхідно обробити складом для таких насіння (можна купити в магазині). Можна обробити насіння розчином борної кислоти з сірчанокислим цинком. У цьому розчині потрібно вимочувати насіння 12 годин.
Щоб виростити диню в Нечорнозем'ї мудрі садівники радять насіння гартувати. Опустити в теплу (до 35 градусів) воду, вийняти і одні добу витримати від 18 до 20 градусів, потім поступово знизити температуру до 0 градусів і витримати насіння ще вісімнадцять-двадцять годин. Після цього знову підвищити температуру до 20 градусів. І так потрібно зробити три рази в останній тиждень перед висаджуванням насіння.
Щоб виростити розсаду, потрібно придбати торф'яні горщики (або торф'яні таблетки) в діаметрі до десяти сантиметрів. Пластикові або картонні горщики заповніть грунтом для городніх культур або грунтовою сумішшю такого складу: змішати торф з піском (9 частин торфу і 1 частини піску) і одну склянку деревної золи на 10 літрів грунту.
Замочити насіння перед посадкою на добу, ви зможете відкинути порожні насіння (вони спливуть). Садити насіння, підготовлені горщики, потрібно дві або три штучки глибиною до п'яти сантиметрів. Горщики з насінням до появи перших росточков потрібно тримати в приміщенні при температурі повітря 18-20 градусів, а нічна температура не повинна бути нижче п'ятнадцяти.
Десь через тиждень, повинні з'явитися перші сходи, їх необхідно прорідити і залишити в горщику один сильний росток. Коли з'явиться третій або четвертий справжній листочок, розсаду потрібно прищепити, цим можна привести до розвитку бічних пагонів. Доглядати за розсадою звичайним шляхом, тільки поливати менше, і без попадання води на листочки і стебла. Щоб не було чорної ніжки, навколо ніжки можна посипати шар річкового піску, тільки сухого. Сіяти насіння потрібно в квітні, і тільки після двадцяти п'яти днів можна пересадити в ґрунт.
В тому, що ви підготували грунті, зробіть луночки в 70-80 сантиметрів один від одного як по ширині, так і по довжині грядки. При заморозках розсаду висаджувати не можна, краще їх перечекати. Це буде в перших числах червня в середній смузі Росії.
Найголовніше при пересадці розсади - не пошкодити коріння майбутньої дыньки. Краще висаджувати її разом з тією землею, в горщику якій вона виросла. В лунку перед посадкою наливають води і вносять трохи перегною. Треба висадити розсаду так, щоб стебло не заглибився. Той грудочку землі, з яких висаджували розсаду, повинен бути трохи на поверхні землі. Висаджену розсаду ще раз полити і присипати сухою землею. Перші дві доби розсаді потрібно створити тінь, так вона краще прийметься. При наявності сильних температурних перепадів дня і ночі, створіть ще незміцнілої висадці, покриття з плівки. Такі накриття можна ставити на ніч, а вдень прибирати. Ними можна накривати від нелюбимих динею дощів.
Якщо ж у вас є власна теплиця, то рекомендуємо ознайомитися зі статтею "Вирощування дині в теплиці".
Алушта (Кримська дослідна станція), період дозрівання - 70 днів. Плоди великі, овальні, визрівають до 1.3-1.5 кг, оранжево - жовті, з рідкісними витягнутими темно-оранжевими вкрапленнями. Біла, солодка, соковита м'якоть. Оцінка за дегустацію - 4,6. Врожайність висока, 145-175 центнерів з гектара.
Десертна 5 (селекционирован Краснодарським НДІ овочевого господарства), маленькі, вкорочено-овальні, поверхня дрібнозерниста, досягають 1.6 кг, м'якоті багато, біло-зеленого кольору, дуже солодка, ніжна. Оцінка дегустації - 4,8. Високоврожайний сорт - 40-160 центнерів з гектара. Відрізняється гарною лежкістю.
Серед середньостиглих сортів (80-90 днів) потрібно відзначити сорт Золотиста (створений Краснодарським НДІ). Форма плодів близька до круглої, сітка слабо виражена, колір жовтий з оранжевим відтінком, маса 1,3-1.6 кг. У цього сорту м'якоть соковита, біла. Дегустація - 3,9-4,0. Середня врожайність -120 центнерів з гектара. Перевагою цього сорту є стійкість до хвороб.
Южанка, або її ще називають Кувшинкой. (Кубанська дослідна станція ВНИИР). Плоди круглі з поздовжніми ребрами, оранжево-жовті, великі, 1.8-1.9 кг. Оцінка дегустації - 4.7 балів. Цей сорт вважається високоврожайних, у вдалі роки можна зібрати до 220-240 центнерів з гектара. Цукристість як у Колгоспниці.
Самий стійкий, поширений і найбільш підходящий для середньої смуги сорт - це Колгоспниця (виведений Бирючекутской дослідною станцією). Дині цього сорту помаранчеві, круглі, масою близько 1 кг М'якоть легка, біла, надзвичайно солодка. Дегустація - 5,0. Зібрати за сезон близько 100 центнерів з гектара.
Весь час, поки динька буде рости в землі, її необхідно рихлити, прополювати, поливати і підгортати. Також потрібно прищипувати батоги дыньки.
Перші два розпушування міжрядь потрібно проводити не глибше, ніж 15 сантиметрів. Наступного разу розпушування проводити не глибше 10 сантиметрів, поруч зі стеблом дыньки цього робити не слід. Після появи перших бічних пагонів, диню слід підгорнути, нагребая валик землі до стебла дыньки.
На баштані диня зростає майже без вологи, тоді створіть їй такі ж умови, і поливайте як можна більш помірковано. А якщо вранці роса на траві, то полив відміняється зовсім. Поливати потрібно акуратно між рядками, щоб вода не потрапляла на листя і батоги дині.
Як ми раніше говорили, перший раз диньку прищипавают ще, коли вона була в розсаді. Після висадки дині в грунт, і її адаптації, потрібно провести повторне прищипування головного стебла (над сьомим листочком). Точно також слід зробити і з бічними батогами, далі видалити всі зайві квіти і залишити три вже зав'язаних плода, які знаходяться поруч один з одним, а на відстані. Всі пагони, які залишилися без плодів, слід видалити, щоб не тягнули соки з головного стебла.
Диню слід підгодовувати. І перший раз це слід зробити після двох тижнів, висадки в грунт. Підгодівля може бути селітрою, курячим послідом або коров'яком. А наступні підживлення проводять через кожні 10 днів. Можна купити для цього комплексні добрива або розведеним курячим послідом і додавати золу. Коли плоди підійдуть до дозрівання, підгодовувати вже не потрібно.
Грядки, де росте диня, необхідно прополювати тільки по необхідності. Слід регулювати ріст пагонів і направляти їх так, щоб вони не потрапляли в міжряддя. А під кожну завязавшуюся диньку потрібно підкласти фанеру або дощечки, так ви врятуєте плоди при торканні з вологою землею від загнивання.
При описі догляду за динею можна зрозуміти, що догляд за нею, дуже схожий на догляд за огірками. І якщо ви вмієте вирощувати огірки, значить, і виростити диньку у вас теж вийде. Встигнути диня теж встигне, а якщо її доведеться зняти не сильно стиглу до морозів, вона прекрасно дійде до стиглості у вас вдома.
Звичайно, краще враховувати погодні умови вашого регіону і вибирати на посадку в грунті сорти раннього дозрівання. А головне пам'ятати три ось таких умови:
Диню при бажанні можна виростити скрізь, навіть на Півночі, там просто є теплиці. Пробуйте, намагайтеся і у вас все обов'язково вийде!
Курені і живі альтанки на дачі здатні не тільки видозмінити екстер'єр, додавши в ландшафт певної родзинки, але і створити приємне для відпочинку місць...
До початку квітня сніг зберігається лише в сильно затінених куточках саду і низинах. Дочекавшись звільнення землі від снігу та підсипання, слід прибрат...
Питання від Надії. Доброго дня! Підкажіть, чи можна в Сибіру посадити навесні насіннєвий волоський горіх? Заздалегідь дякую за відповідь. ...
Вирощувати красиві і корисні чагарники на власній ділянці мріє кожен дачник, але часом, вибрати їх досить складно. Хтось робить акцент н...
Напевно, ви задавалися питанням, чи можливе створення газону на основі звичайної трави, якщо її регулярно підстригати і тримати в доглянутому стані. Е...
Прекрасні сади і парки можна виявити в самих несподіваних місцях. Наприклад, приїхавши в Мексику, в маленькому містечку Хилитла, що знаходиться в 8 год...
Ще наприкінці минулого століття у США ввели в культуру ожину і створили кілька сортів, а також, вивели малиново-ожиновий гібрид Логанбері у перекладі н...
Іпомея - це квітка сімейства В'юнків. Назва обумовлена здатністю обвиватися. Він являє собою отруйну в'ється ліану з серцевидною фо...
Вирощування салату - це не просто цікаве і цікаве хобі, але, часом, і один з кращих методів забезпечити всю свою родину свіжою зеленню. Сьогодні ...
Багато дачники вважають, що на дачі достатньо звичайного душу, але ми з цим ніяк не згодні. Ванна кімната на дачі може значно змінити у...
Шипшина даурський або троянда амурська (даурська) відносять до сімейства Розоцвітих. Виростає в Східній Сибіру, Монголії, Маньчжурії, зустрічається так...
Встановлення фонтану на дачі - це не тільки прикраса ландшафтного дизайну, але і певний перелік вимог. Спочатку, запускаючи фонтан в роботу...
Ми суворо дотримуємося правила, що альтанка повинна бути на кожній дільниці, і думаємо, що дуже багато хто з нами погодяться. А якщо це так, то ми хоті...
Мене дуже цікавить, чому у розсади моїх перчиком починають скручуватися листя. З чим це пов'язано і як все виправити? ...
У кожного, напевно, є свій улюблений квітка, яка уособлює його. Для одного це космея з її ніжно-рожевими, схожими на ромашку суцвіттями, для друг...
Тюльпани - рослини невибагливі і невимогливі, але для отримання найвищого результату їх продуктивності в своєму квітнику, дотримання агро...
Напередодні теплої пори року є сенс задуматися не тільки про роботу на дачній ділянці, але і про цікавий відпочинок і заходах, які можна ...
Може здатися, що при покупці садової тачки, нехитрого на перший погляд представника малої механізації, все зрозуміло і труднощів у виборі ...
Питання від Надежды.Доброго дня. Мене цікавить заміська садиба. Які принципові відмінності її від облаштування дачі? Дякую! ...
Найбільш підходящим матеріалом для покриття садових доріжок з упевненістю можна назвати бетон. Бетон є універсальним матеріалом: його властивості ...
Резуха - вічнозелена багаторічна рослина. Період цвітіння - з квітня по червень. З цього роду в садівництві використовуються лише кілька видів і...
Питання: "Здрастуйте. Скажіть, будь ласка, з якої причини бузина чорна не дає плодів. Кущ великий, 4 роки, вже цвіте рясно, а ягоди не завязы...
Знати, як правильно поклеїти шпалери необхідно, якщо ви вирішили впоратися з цим завданням своїми руками. Тут є певні тонкощі, враховувати ко...
Питання від Евеліни. Здрастуйте, чула, що деякі рослини мають властивість відганяти мурах і тлю від плодових дерев, підкажіть, які їм...
Помаранчевий колір знаходиться зараз на піку моди, що ж стосується білого, то без нього практично неможливо уявити собі ні одного саду. Поколдуйте н...
Дійсно, таке питання осінь актуальний, адже найчастіше ми купуємо розсаду на ринку, а там рослини продаються з оголеними коренями. Продавці, швидше ...
Красивий квітучий сад - мрія будь-якої господині дачної ділянки. І тому величезний відрізок теплої пори року йде на її втілення. Створюються різно...
Боротьба з бур'янами - по-справжньому наболіле питання для кожного дачника. Тому ми вирішили без зволікань розглянути тему і знайти найкращі...
Кожному дачникові доводиться регулярно копати землю на своїй ділянці і зазвичай вірною помічницею у цій справі виступає звичайнісінька лопата. І якщо ділянка...
Освітлення дачної території має значення не тільки в святковій обстановці або взимку, в поєднанні з пухнастим шаром білого снігу, але і просто в темн...
Кожен дачник розуміє, наскільки важливо тепло для вирощування різноманітних культур. Необхідне воно і в теплиці, і, щоб максимально продовжити сезон і...
Створення парників і теплиць на дачній ділянці відбувається з використанням спеціальних елементів конструкції. Їх налічується величезна кількість, але про...
Правильний вибір місця для розміщення басейну - це один з головних кроків при його проектуванні. Цей вибір залежить від багатьох факторів, наприклад так...
На даний момент, в теплицях вітчизняних дачників вирощується величезна кількість культур. Є серед них і баштанні, хоча зустрічаються вони набагато ...
Глід - це садове дерево заввишки 4-7 метрів (хоча іноді можна зустріти і глід заввишки до 2 метрів). Ця рослина має на своїх гілках ...
Фонтанні насадки здатні перетворити звичайні водяні струмені в білосніжні пінисті колони і купола, з допомогою насадок відповідних форм можна д...
10.09.2014
Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...
08.09.2014
Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...
06.09.2014
У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...
03.09.2014
Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...
02.09.2014
Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...
30.08.2014
Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...
29.08.2014
Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...
28.08.2014
Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...
26.08.2014
З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...
25.08.2014
З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...
23.08.2014
Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...
21.08.2014
Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...
20.08.2014
Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...
20.08.2014
Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...
20.08.2014
Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...
19.08.2014
Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...