Правильні умови зберігання овочів і фруктів

Створюємо самі правильні умови зберігання овочів і фруктів на дачіСтворюємо самі правильні умови зберігання овочів і фруктів на дачіУмови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, де ви будете складувати урожай, а також до окремих видів плодів, які необхідно зберегти на тривалий період.

 

Зрозуміло, що зберігати врожай у погребі або комори можна дуже довго, але для цього дані сховища повинні бути обладнані належним чином. Крім цього, кожен з овочів або фруктів має і власні вимоги до тривалого зберігання, але на це ми звернемо увагу в наступних публікаціях.

В одній з минулих статей ми вибирали найкраще місце для складування врожаю, і розглядали варіанти зберігання не тільки в стандартному або пластиковому погребі, але також і в літній кухні, на горищі або ж у функціонуючій тимчасово теплиці. Сьогодні ж у нас трохи інше завдання - вивчити правильні умови, які повинні бути створені в даних приміщеннях або окремих спорудах.

Неправильне зберігання врожаю на дачі може призвести до його втратиНеправильне зберігання врожаю на дачі може призвести до його втрати

Загальний стан сховища і ремонт

Стіни, стеля та підлога в льосі або іншому сховищі повинні бути якісно оброблені. Це стосується не декоративного естетичного ремонту, а вимог до технічного стану приміщення.

Таким чином, навіть старенький погріб може чудово виконувати свої функції, але потрібно розуміти, що стіни, які сипляться, або ж тріщини в них - це вже проблема. Давайте розглянемо декілька факторів, які визначають необхідність ремонту та поліпшення стану

Стіни та підлога приміщення для зберігання врожаю повинні бути якісно гидроизолированы (ідеї можна взяти тут). Якщо у вас пластиковий погріб, турбуватися про це не варто, але якщо стандартний, то високий рівень грунтових вод може багато чого зіпсувати всередині сховища. Тому гідроізоляція підлоги і стін до можливого рівня ґрунтових вод, а також вище за нього, просто обов'язкова.

В льосі або іншому сховищі повинна бути влаштована якісна гідроізоляціяУ погребі або іншому сховищі повинна бути влаштована якісна гідроізоляція

Ремонт тріщин і сколів. Якщо такі є на стінах, на підлозі і стелі, це говорить про те, що не можна буде якісно провести гідроізоляцію та подальшу обробку. Крім того, в будь тріщині може накопичуватися волога, що посприяє розвитку всередині льоху або комори грибка, цвілі, комах. Погано відремонтовані стіни - це прямий шлях до швидкого капітального ремонту, а також полегшення доступу гризунів, які крізь погані і старі поверхні доберуться до врожаю дуже швидко.

Ремонт стін, підлоги і стелі льоху або комори - дуже важливий процесРемонт стін, підлоги і стелі льоху або комори - дуже важливий процес

Крім замазки щілин і гідроізоляції, рекомендуємо провести простенький косметичний ремонт, який не тільки поліпшить зовнішній вигляд сховища, а також полегшить прибирання та профілактику. Найчастіше, проводиться штукатурка стін і фарбування недорогий фарбою, щоб потім пил, павутину і можливо цвіль, можна було швидко прибрати. Але багато хто використовує і побілку вапном (рецепт тут), яка заодно і дезінфікує поверхні. Досить двох обробок в рік, і стіни льоху завжди білі, свіжі і чисті.

Не завадить також зробити легкий косметичний ремонтНе завадить також зробити легкий косметичний ремонт

Умови щодо обладнання сховища

Обладнання сховища дуже важливо для якісного зберігання продуктів, тому підійти до питання рекомендуємо серйозно.

У вигляді найрізноманітніших особистих вимог, а також можливостей, ця частина, як і інші умови, може бути трохи змінена. У багатьох з нас погребу з простою фарбуванням раз на два-три роки, з звичайними дерев'яними полицями і металевими гаками, і всі продукти в більш-менш нормальному стані. Але якщо все зробити правильно, урожай буде зберігатися куди краще, а користуватися сховищем буде зручніше.

Просте та недороге облаштування льоху на дачіПросте і недороге облаштування льоху на дачі

Отже, від простих і старих дощок переходимо до дійсно необхідного обладнання погребів і комор:

  • Перше, що необхідно, це міцні і надійні стелажі. Ми вже говорили раніше, які матеріали знадобляться для їх виробництва, а тому лише нагадаємо, що це може бути сухе дерево або метал (куточок, арматура, профільна труба та інше). Кожна полиця стелажа повинна бути влаштована так, щоб до неї був найбільш зручний доступ, Також, полиця повинна не заважати, але бути місткою, тобто, ергономічною. Слід передбачити і можливість переміщення полиць по висоті, щоб регулювати таким чином встановлення ящиків, бутлей, бідонів, мішків;
  • Друге, що обов'язково, це спеціальні піддони на підлозі. Вони не тільки допомагають вентилювати продукти, але також і не дають їм намокати від вологи або підмерзати від холодної підлоги. Часто буває так, що ми робимо все можливе, щоб створити правильні умови, але в силу певних причин, все одно знаходимо на стінах конденсат, а на підлозі водичку;
  • Потрібні в коморі або підвалі і гаки, які допоможуть економити місце і зберігати правильно, в підвішеному стані, цибуля, часник, сушені гриби (вирощені на дачі), іншу продукцію. Для цього встановлюємо на стінах або в тих місцях, де неможливо встановити ящики та бідони, стандартні планки з гачками. Саме тут тепер можна буде зберігати врожай вязанках. Не забувайте тільки про те, що про будь-подібний гачок можна легко травмуватися, подвешивайте їх поодаль від основного місця руху.

Правильне обладнання льоху стелажами і полицями важливо для зберігання врожаюПравильне обладнання льоху стелажами і полицями важливо для зберігання врожаю

Слід пам'ятати, що всі матеріали, з яких ми робимо ящики, полиці, піддони і гачки, повинні бути максимально захищені від впливу навколишнього середовища. Так, дерево обробляється антисептиками і спеціальними просоченнями, метал просто грунтується і забарвлюється.

Температурні умови для зберігання овочів і фруктів

Кожен окремий вид плода має свої суворі вимоги в плані зберігання, які об'єднують певну температуру, вологість, виключають, скажімо, освітлення, протяги тощо. Більш детально на цю тему ми поговоримо трохи пізніше, зараз же про правильній температурі в дачних сховищах для врожаю.

Контроль температури у погребі і в коморі

Контролювати температуру можна різними методами, наприклад, мати спеціальний датчик, який буде подавати сигнал при охолодженні або нагріванні внутрішнього простору приміщення для певної межі. Це досить дороге задоволення, як і автоматична система, що встановлюється поруч з датчиком. Така може регулювати температуру в приміщенні і тримати її на певному рівні постійно. Часто таке обладнання встановлюється у винних погребах, сховищах м'яса або швидкопсувної продукції з високими вимогами. У звичайному підвалі або комори вона не так обов'язкове.

Контролювати температуру можна і звичайним термометром, але треба пам'ятати, що заглядати в льох доведеться під час кожного похолодання чи потепління, щоб помічати зміна внутрішньої температури.

Можна і взагалі діяти "на око", просто перевіряючи, наскільки холодно в приміщенні, як йде пара з рота, або ж і більш народними методами, наприклад, встановлюючи в приміщенні воду у відрі або тазику.

Найпростіший прилад контролю температури в сховище овочів і фруктівНайпростіший прилад контролю температури в сховище овочів і фруктів

За великим рахунком, контроль і розрахунок температури в льосі або комори проводиться не так жорстко, головне, щоб там не було занадто тепло, із-за чого продукти псуються і гниють, або холодно, за рахунок чого врожай може просто вимерзнути, а банки з консервацією полопати. Це цілком реально і з звичайним термометром, але якщо є можливість робити все правильно, не втрачайте її.

Регулювання температури

Відразу хочемо сказати, що різниця температур йде практично в ногу з вологістю в приміщенні. Постійне тепло, що отримується від конвекторів, просушит приміщення, робота ж масляного радіатора в холодному приміщенні може і підвищити вологість за рахунок конденсату на холодних стінах.

Пристрої, які контролюють температуру і вологість, ми вже обговорили трохи раніше, і вирішили, що вони дуже дорогі для стандартного зберігання овочів і фруктів. Але ось найпростіші способи регулювання холоду і тепла в складських приміщеннях необхідно використовувати обов'язково (додатково про подібному опаленні читайте в цій статті).

Це можуть бути тепловентилятори, калорифери, батареї, водяне опалення, інфрачервоне опалення, але знову ж, для кожного продукту воно повинно бути вивчено індивідуально. І пам'ятайте, опалення погреби використовуйте вкрай рідко.

Якщо ж говорити про охолодження приміщення, необхідно звернути увагу на вентиляцію, яка буде впускати холодне повітря з вулиці.

Опалення в погребах - рідкісний випадок, але можливо й такеОпалення в погребах - рідкісний випадок, але можливо й таке

Взагалі ж, найбільш часто застосовуються стандартні методи регулювання температури - просте відкривання дверей, за рахунок чого надходить всередину тепло, якщо комора в приміщенні, або холод, якщо мова про погребі. Зворотний же регулювання температури доведеться підлаштовувати строго під саме сховище. Але щоб не доводилося вдаватися до постійних турбот про температуру в приміщенні для зберігання врожаю, зробіть його утепленим, з хорошою теплоізоляцією (більш детально в даній статті).

Теплоізоляція льоху або комори - саме правильне рішення стабілізації температуриТеплоізоляція льоху або комори - саме правильне рішення стабілізації температури

Вентиляція в складському приміщенні

Забезпечити вентиляцію слід обов'язково, адже саме вона змінює вологість і температуру, регулює свіжість повітря. Багато дачників не думають даних про чинниках, або просто не хочуть витрачати гроші на пристрій, а потім страждають, втрачаючи урожай, а також виводячи грибок і цвіль зі стін, які понаростали там за рахунок підвищеної вологості.

Вентиляцію зробити дуже просто, і її пристрій ми розглядали неодноразово. Можна навіть встановити примусову вентиляцію, яка буде забезпечувати приміщення свіжим повітрям або прибирати з нього усталений, але таку слід робити в тому випадку, якщо приміщення великої площі.

Якісна вентиляція в льосі або комори - обов'язкова вимогаЯкісна вентиляція в льосі або комори - обов'язкова вимога

Вологість у комори та льоху

Тепер варто поговорити про вологості. Необхідно використовувати гігрометри або інші сучасні прилади, щоб визначати, наскільки повітря в сховище сухий чи вологий. Це дуже важливо, тим більше, якщо говорити про різних продуктах. Багато з них не люблять вологості і можуть зіпсуватися, наприклад, зернові культури. Але тут можна заперечити, так як ми говоримо про овочах і фруктах, а не про пшениці. Але також варто розуміти, що навіть якщо наш урожай і вимагає високої вологості, щоб швидко не зів'янути і засохнути, то її надлишок може викликати ще більш серйозні проблеми - гниття, пліснява, поширення захворювань, тощо.

Також хочемо сказати, що зберігання продуктів в поліетилені - це непоганий вихід в плані збереження потрібної вологості або просто у вигляді компактності, але тільки в тому випадку, якщо врожай добре вентилюється через спеціальну перфорацію в упаковці.

Будьте обережні!!! Вологість і конденсат у сховищі можуть зіпсувати урожай фруктів і овочівБудьте обережні!!! Вологість і конденсат у сховищі можуть зіпсувати урожай фруктів і овочів

Існує безліч методів стабілізації вологості, від встановлення резервуарів з водою посеред сховища, і навіть до поливання підлоги водою. Але знову ж, варто розглядати кожен окремий випадок!

Сортування і періодичний огляд врожаю

На самому початку, коли ви ставите урожай у сховище, необхідно провести ретельний огляд. Потрібно прибрати гнилі продукти, з захворюваннями, тріснуті, пересохлі, вдарені і так далі. У сховищі повинні потрапити тільки якісні продукти, тоді ви будете впевнені, що одна гнила картоплина або гниле яблуко не стали причиною загибелі кількох ящиків врожаю.

Огляд зробили, весь урожай поклали на просушку і підготували тару. Тепер слід розкласти всі плоди з дотриманням всіх правил по ящиках, мішках, зв'язати у в'язки. Знову нагадуємо, що з цього приводу у нас ще буде цікавий матеріал, але також скажімо, про що йдеться саме зараз - кожен продукт зберігається в дещо різних умовах, а тому слід дотримуватися технологію. Так, яблука укутываются в суху папір і складаються в дерев'яні ящики, картопля зберігається в просушеної вигляді і віддалік від мокрого статі, морква, навпаки, в піску, з обламаними паростками, або ж навалом в бурти, якщо в промислових кількостях.

Періодична сортування врожаю - важливий момент у зберіганніПеріодична сортування врожаю - важливий момент в зберіганні

Тобто, у погребі або комори краще мати побільше відділень під різні продукти, щоб якщо умови зберігання і були схожими, то, принаймні, не абсолютно однаковими.

Вироблена сортування - дуже правильний хід, адже витрати кількох годин вільного часу на дану роботу не пройдуть безслідно. Також рекомендуємо раз в 2-3 тижні проводити огляд продукції в сховище, прибирати зіпсований продукт.

Дезінфекція сховища

Дезінфекцією нехтує мало не половина дачників, яка потім тримається за голову і довго нервує з приводу погнившей картоплі і зіпсованого променя в коморі або підвалі. Природно, адже вся зараза, яка накопичується роками в невеликому приміщенні, ніяк не гребує свіженьким продуктом, тільки туди внесеним. Тому ми рекомендуємо обов'язково, як мінімум раз на рік, проводити дезінфекцію. Можна навіть робити це приблизно тими ж способами, як і при дезінфекції парників.

Не забувайте мінімум раз на рік проводити дезінфекцію коморах і погребівНе забувайте мінімум раз на рік проводити дезінфекцію коморах і погребів

Це може бути та ж сама побілка стін та стелі, миття всіх поверхонь хлоркою, обов'язкове провітрювання і просушування погребів і коморах. Тут же можна зробити і дрібний ремонт, про який ми говорили на самому початку. Не забувайте і про те, що дезінфекції вимагає не тільки саме приміщення для зберігання продукції, але і всі стелажі, полиці, ящики і контейнери. Їх потрібно добре очистити механічним способом, висушити на сонці або сухому сквознячке, обробити антисептиками.

Будуємо погріб і створюємо правильні умови зберігання врожаю (відео)

Можна було б підвести серйозний підсумок і написати конкретну інструкцію по зберіганню фруктів і овочів на дачі, але максимум інформації ми вже дали, а тому не будемо повторюватися. Вас, шановні читачі, просимо прокоментувати дане матеріал, а бути може, і доповнити його, якщо ми щось упустили.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...