ви будете складувати урожай, а також до окремих видів плодів, які необхідно зберегти на тривалий період.
Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, де
Зрозуміло, що зберігати врожай у погребі або комори можна дуже довго, але для цього дані сховища повинні бути обладнані належним чином. Крім цього, кожен з овочів або фруктів має і власні вимоги до тривалого зберігання, але на це ми звернемо увагу в наступних публікаціях.
В одній з минулих статей ми вибирали найкраще місце для складування врожаю, і розглядали варіанти зберігання не тільки в стандартному або пластиковому погребі, але також і в літній кухні, на горищі або ж у функціонуючій тимчасово теплиці. Сьогодні ж у нас трохи інше завдання - вивчити правильні умови, які повинні бути створені в даних приміщеннях або окремих спорудах.
Стіни, стеля та підлога в льосі або іншому сховищі повинні бути якісно оброблені. Це стосується не декоративного естетичного ремонту, а вимог до технічного стану приміщення.
Таким чином, навіть старенький погріб може чудово виконувати свої функції, але потрібно розуміти, що стіни, які сипляться, або ж тріщини в них - це вже проблема. Давайте розглянемо декілька факторів, які визначають необхідність ремонту та поліпшення стану
Стіни та підлога приміщення для зберігання врожаю повинні бути якісно гидроизолированы (ідеї можна взяти тут). Якщо у вас пластиковий погріб, турбуватися про це не варто, але якщо стандартний, то високий рівень грунтових вод може багато чого зіпсувати всередині сховища. Тому гідроізоляція підлоги і стін до можливого рівня ґрунтових вод, а також вище за нього, просто обов'язкова.
Ремонт тріщин і сколів. Якщо такі є на стінах, на підлозі і стелі, це говорить про те, що не можна буде якісно провести гідроізоляцію та подальшу обробку. Крім того, в будь тріщині може накопичуватися волога, що посприяє розвитку всередині льоху або комори грибка, цвілі, комах. Погано відремонтовані стіни - це прямий шлях до швидкого капітального ремонту, а також полегшення доступу гризунів, які крізь погані і старі поверхні доберуться до врожаю дуже швидко.
Крім замазки щілин і гідроізоляції, рекомендуємо провести простенький косметичний ремонт, який не тільки поліпшить зовнішній вигляд сховища, а також полегшить прибирання та профілактику. Найчастіше, проводиться штукатурка стін і фарбування недорогий фарбою, щоб потім пил, павутину і можливо цвіль, можна було швидко прибрати. Але багато хто використовує і побілку вапном (рецепт тут), яка заодно і дезінфікує поверхні. Досить двох обробок в рік, і стіни льоху завжди білі, свіжі і чисті.
Обладнання сховища дуже важливо для якісного зберігання продуктів, тому підійти до питання рекомендуємо серйозно.
У вигляді найрізноманітніших особистих вимог, а також можливостей, ця частина, як і інші умови, може бути трохи змінена. У багатьох з нас погребу з простою фарбуванням раз на два-три роки, з звичайними дерев'яними полицями і металевими гаками, і всі продукти в більш-менш нормальному стані. Але якщо все зробити правильно, урожай буде зберігатися куди краще, а користуватися сховищем буде зручніше.
Отже, від простих і старих дощок переходимо до дійсно необхідного обладнання погребів і комор:
Слід пам'ятати, що всі матеріали, з яких ми робимо ящики, полиці, піддони і гачки, повинні бути максимально захищені від впливу навколишнього середовища. Так, дерево обробляється антисептиками і спеціальними просоченнями, метал просто грунтується і забарвлюється.
Кожен окремий вид плода має свої суворі вимоги в плані зберігання, які об'єднують певну температуру, вологість, виключають, скажімо, освітлення, протяги тощо. Більш детально на цю тему ми поговоримо трохи пізніше, зараз же про правильній температурі в дачних сховищах для врожаю.
Контролювати температуру можна різними методами, наприклад, мати спеціальний датчик, який буде подавати сигнал при охолодженні або нагріванні внутрішнього простору приміщення для певної межі. Це досить дороге задоволення, як і автоматична система, що встановлюється поруч з датчиком. Така може регулювати температуру в приміщенні і тримати її на певному рівні постійно. Часто таке обладнання встановлюється у винних погребах, сховищах м'яса або швидкопсувної продукції з високими вимогами. У звичайному підвалі або комори вона не так обов'язкове.
Контролювати температуру можна і звичайним термометром, але треба пам'ятати, що заглядати в льох доведеться під час кожного похолодання чи потепління, щоб помічати зміна внутрішньої температури.
Можна і взагалі діяти "на око", просто перевіряючи, наскільки холодно в приміщенні, як йде пара з рота, або ж і більш народними методами, наприклад, встановлюючи в приміщенні воду у відрі або тазику.
За великим рахунком, контроль і розрахунок температури в льосі або комори проводиться не так жорстко, головне, щоб там не було занадто тепло, із-за чого продукти псуються і гниють, або холодно, за рахунок чого врожай може просто вимерзнути, а банки з консервацією полопати. Це цілком реально і з звичайним термометром, але якщо є можливість робити все правильно, не втрачайте її.
Відразу хочемо сказати, що різниця температур йде практично в ногу з вологістю в приміщенні. Постійне тепло, що отримується від конвекторів, просушит приміщення, робота ж масляного радіатора в холодному приміщенні може і підвищити вологість за рахунок конденсату на холодних стінах.
Пристрої, які контролюють температуру і вологість, ми вже обговорили трохи раніше, і вирішили, що вони дуже дорогі для стандартного зберігання овочів і фруктів. Але ось найпростіші способи регулювання холоду і тепла в складських приміщеннях необхідно використовувати обов'язково (додатково про подібному опаленні читайте в цій статті).
Це можуть бути тепловентилятори, калорифери, батареї, водяне опалення, інфрачервоне опалення, але знову ж, для кожного продукту воно повинно бути вивчено індивідуально. І пам'ятайте, опалення погреби використовуйте вкрай рідко.
Якщо ж говорити про охолодження приміщення, необхідно звернути увагу на вентиляцію, яка буде впускати холодне повітря з вулиці.
Взагалі ж, найбільш часто застосовуються стандартні методи регулювання температури - просте відкривання дверей, за рахунок чого надходить всередину тепло, якщо комора в приміщенні, або холод, якщо мова про погребі. Зворотний же регулювання температури доведеться підлаштовувати строго під саме сховище. Але щоб не доводилося вдаватися до постійних турбот про температуру в приміщенні для зберігання врожаю, зробіть його утепленим, з хорошою теплоізоляцією (більш детально в даній статті).
Забезпечити вентиляцію слід обов'язково, адже саме вона змінює вологість і температуру, регулює свіжість повітря. Багато дачників не думають даних про чинниках, або просто не хочуть витрачати гроші на пристрій, а потім страждають, втрачаючи урожай, а також виводячи грибок і цвіль зі стін, які понаростали там за рахунок підвищеної вологості.
Вентиляцію зробити дуже просто, і її пристрій ми розглядали неодноразово. Можна навіть встановити примусову вентиляцію, яка буде забезпечувати приміщення свіжим повітрям або прибирати з нього усталений, але таку слід робити в тому випадку, якщо приміщення великої площі.
Тепер варто поговорити про вологості. Необхідно використовувати гігрометри або інші сучасні прилади, щоб визначати, наскільки повітря в сховище сухий чи вологий. Це дуже важливо, тим більше, якщо говорити про різних продуктах. Багато з них не люблять вологості і можуть зіпсуватися, наприклад, зернові культури. Але тут можна заперечити, так як ми говоримо про овочах і фруктах, а не про пшениці. Але також варто розуміти, що навіть якщо наш урожай і вимагає високої вологості, щоб швидко не зів'янути і засохнути, то її надлишок може викликати ще більш серйозні проблеми - гниття, пліснява, поширення захворювань, тощо.
Також хочемо сказати, що зберігання продуктів в поліетилені - це непоганий вихід в плані збереження потрібної вологості або просто у вигляді компактності, але тільки в тому випадку, якщо врожай добре вентилюється через спеціальну перфорацію в упаковці.
Існує безліч методів стабілізації вологості, від встановлення резервуарів з водою посеред сховища, і навіть до поливання підлоги водою. Але знову ж, варто розглядати кожен окремий випадок!
На самому початку, коли ви ставите урожай у сховище, необхідно провести ретельний огляд. Потрібно прибрати гнилі продукти, з захворюваннями, тріснуті, пересохлі, вдарені і так далі. У сховищі повинні потрапити тільки якісні продукти, тоді ви будете впевнені, що одна гнила картоплина або гниле яблуко не стали причиною загибелі кількох ящиків врожаю.
Огляд зробили, весь урожай поклали на просушку і підготували тару. Тепер слід розкласти всі плоди з дотриманням всіх правил по ящиках, мішках, зв'язати у в'язки. Знову нагадуємо, що з цього приводу у нас ще буде цікавий матеріал, але також скажімо, про що йдеться саме зараз - кожен продукт зберігається в дещо різних умовах, а тому слід дотримуватися технологію. Так, яблука укутываются в суху папір і складаються в дерев'яні ящики, картопля зберігається в просушеної вигляді і віддалік від мокрого статі, морква, навпаки, в піску, з обламаними паростками, або ж навалом в бурти, якщо в промислових кількостях.
Тобто, у погребі або комори краще мати побільше відділень під різні продукти, щоб якщо умови зберігання і були схожими, то, принаймні, не абсолютно однаковими.
Вироблена сортування - дуже правильний хід, адже витрати кількох годин вільного часу на дану роботу не пройдуть безслідно. Також рекомендуємо раз в 2-3 тижні проводити огляд продукції в сховище, прибирати зіпсований продукт.
Дезінфекцією нехтує мало не половина дачників, яка потім тримається за голову і довго нервує з приводу погнившей картоплі і зіпсованого променя в коморі або підвалі. Природно, адже вся зараза, яка накопичується роками в невеликому приміщенні, ніяк не гребує свіженьким продуктом, тільки туди внесеним. Тому ми рекомендуємо обов'язково, як мінімум раз на рік, проводити дезінфекцію. Можна навіть робити це приблизно тими ж способами, як і при дезінфекції парників.
Це може бути та ж сама побілка стін та стелі, миття всіх поверхонь хлоркою, обов'язкове провітрювання і просушування погребів і коморах. Тут же можна зробити і дрібний ремонт, про який ми говорили на самому початку. Не забувайте і про те, що дезінфекції вимагає не тільки саме приміщення для зберігання продукції, але і всі стелажі, полиці, ящики і контейнери. Їх потрібно добре очистити механічним способом, висушити на сонці або сухому сквознячке, обробити антисептиками.
Можна було б підвести серйозний підсумок і написати конкретну інструкцію по зберіганню фруктів і овочів на дачі, але максимум інформації ми вже дали, а тому не будемо повторюватися. Вас, шановні читачі, просимо прокоментувати дане матеріал, а бути може, і доповнити його, якщо ми щось упустили.
Дуже красива багаторічна трав'яниста рослина люпин дуже рекомендується вирощувати саме в саду. Ця рослина не тільки красиво, але і дуже поліно ...
У те, що колодязь на ділянці дуже корисний, а іноді і життєво необхідний (якщо інших джерел води не є) говорити не доводиться. Пристрій...
Доброго часу доби. Сьогодні ми відповімо на запитання Марини: "Чому у мене зовсім погано росте, виглядає кволою і пожухлої ялина сиза?" ...
У цьому матеріалі ми зібрали цікаві відео про те, як зробити садову доріжку на дачі своїми руками. Ви можете більше дізнатися про садових доріжках...
Вибираючи накриття для теплиці, ми звертаємо увагу на вартість матеріалу, його якість, надійність і практичність. Звичайно, існує безліч доро...
В принципі, використовувати таку кісточку можна, є велика ймовірність, що посадка увінчається успіхом! Персик - культура складна, теплолюбна...
Традиційно вирощується в садах бузок, як чагарник, що дає рясне цвітіння навесні, радуючи садівників яскравими і запашними квітами. Але є таке рас...
Назва цих красиві квітів в перекладі означає «вітряна», дане за те, що квітки при поривах вітру легко втрачають свої яскраві пелюстки. У народі ча...
Гамамеліс - одне з найдивовижніших рослин в цьому світі. Рід гамамеліс не може похвалитися великим різноманіттям - лише 4 види. Дв...
Температура повітря і ґрунту в теплиці дуже важлива для вирощування будь-якої культури, а тому, необхідно точно знати не тільки межі температури для я...
Жарновець, по-іншому званий ракитником, - то рід, в якому налічується 50 видів листопадних, іноді вічнозелених кущів, а також часом малий...
Останнім часом стає популярною тенденція будівництва заміських будинків. Якщо господар збирається проживати в цьому будинку не тільки в літній період...
У мене є два куща чубушника, яким вже чотири роки. Але вони так і не цвітуть. У чому може полягати причина? ...
Напередодні теплої пори року є сенс задуматися не тільки про роботу на дачній ділянці, але і про цікавий відпочинок і заходах, які можна ...
Вирощування грибів в теплицях - дуже цікава тема, про яку ми вже поговорили. Але у нас з'явилася ідея вирощувати на дачі гриби гливи. Наскільки...
Теплиця повинна працювати цілий рік, тільки так вона зможе забезпечити дачника всім необхідним продуктом, та ще й принести непоганий прибуток. З цим сог...
Деколи трапляється так, що на наших дачних і присадибних ділянках ростуть квіти, кущі і дерева, про яких ми нічого не знаємо. Іноді ж ми хочемо ...
Багато хто любить ромашки, але є схоже рослина з дуже рясним цвітінням і махрової зеленню з набагато більш різноманітним фарбуванням квітів - космея. До...
Якісна розсада - запорука гарного врожаю на дачі. Але не всі ми, в силу найрізноманітніших обставин, можемо виростити розсаду своїми рук...
Земельні ділянки, на яких садівників і дачників вирощують різні культури, потребують уважного та ретельного догляду. Він включає в себе своев...
Зимова дача - це чудово, нехай і не кожний з цим погодиться. Звичайно, навколо сніг і холод, але ми обов'язково придумаємо, що робити взимку на дачі...
Ви хоч раз задавалися питанням, чим так корисний цибулю-порей і які він має переваги перед іншими сортами цибулі? Якщо так, то в цій статті ми розсікачем...
Як вибрати бензопилу для дачі? Це питання звучить у спільнотах і на спеціалізованих форумах, але тепер вам не потрібно ходити далеко, адже всі хар...
Realtime Landscaping Architect втілить усі ваші мрії щодо ландшафтного дизайну ділянки в реальність! У програмі використовуються нові 3D техн...
Спил дерев і корчування пнів може перетворитися в більш приємне заняття, якщо ви будете точно знати, що далі робити з колодами і корінням. За привід...
Яким яскравим і красивим виглядає сад в денний час, і яким похмурим і таємничим стає вночі. Освітлення для саду можна зробити своїми руками, ...
Наявність колодязя на дачній ділянці кардинально підвищує його впорядкованість, з'являється можливість користуватися чистою прохолодною водою для пиття і ма...
Вода, яку ми використовуємо для наповнення басейнів, не є ідеально чистою. У своєму складі вона містить безліч хімічних елементів і орган...
Отримання свердловини на ділянці ще не означає, що ви зможете користуватися водою з неї. Новий джерело потрібно буде «прокачати». Процедура ця розуміють...
Питання: "Здрастуйте! У нас маленький дачний ділянку. Багато землі немає. Наша йошта сильно розростається. Як зробити так, що б вона менше разрасталас...
Про поливі рослин можна говорити дуже довго, так як багато хто культури вимагають частого зволоження, інші ж можуть прожити без води місяцями. Але так ка...
Орхідеї роду Целогина за простотою змісту займають практично перше місце серед орхідей, які вирощуються в кімнатах. Ці орхідеї в природі п...
Гуляючи по парку або відпочиваючи в сквері, виїжджаючи на пікнік в ліс або йдучи в похід по гірській місцевості, ми часто можемо помітити чудове розмаїття хв...
Імбир - рослина з багатою історією і безліччю корисних властивостей. Вирощування імбиру є справою благородною, так як приправи та інші продукти, вигото...
Після затяжних зимових холодів кора на штамбах багатьох декоративних кущів має нездоровий вигляд, від перепаду температур і вологи страждають не тільки...
Дачне будівництво, оформлення ділянки і дрібні ремонтні роботи вимагають спеціальних навичок і часу. Але також необхідно мати якісний інстр...
10.09.2014
Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...
08.09.2014
Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...
06.09.2014
У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...
03.09.2014
Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...
02.09.2014
Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...
30.08.2014
Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...
29.08.2014
Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...
28.08.2014
Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...
26.08.2014
З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...
25.08.2014
З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...
23.08.2014
Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...
21.08.2014
Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...
20.08.2014
Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...
20.08.2014
Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...
20.08.2014
Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...
19.08.2014
Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...