Як побудувати гараж на дачі

Як побудувати зручну і практичну комору в дачному будинку?Як побудувати зручну і практичну комору в дачному будинку?Найкраще місце для зберігання овочів, закаток і інших продуктів на дачі - це льох. Але не у кожного з нас є можливість копати його або встановлювати готовий пластиковий погріб. Тому ми вирішили побудувати гараж на дачі, в якій і будемо зберігати свої запаси.

 

Комора для дачі, або просто комора, може бути організована у вже готовому приміщенні або побудована заново. Нам здається, що не варто розглядати всі етапи будівництва нової будівлі на ділянці, яке буде використовуватися для зберігання овочів та інших продуктів, так як даний процес практично ідентичний із спорудженням сараю або гаража. Краще ми розглянемо вимоги до обладнання внутрішнього простору, який, до речі, може бути організовано все в тому ж сараї або гаражі.

Отже, дачна комора і все, що ми про неї знаємо.

Відразу хочемо сказати, що комора на дачі може бути і трохи іншого призначенняВідразу хочемо сказати, що комора на дачі може бути і трохи іншого призначення

Які пред'явити вимоги дачної коморі?

Щоб наші продукти зберігалися довго і зберігалися якісно, нам необхідно передбачити все до дрібниць. І, якщо ми це зробимо, то наша робота позначитися не тільки на тривалості зберігання, а також на зручність використання дачної комори.

Де розмістити комору?

В першу чергу, потрібно правильно вибрати місце, де ми побудуємо подібне приміщення. Воно повинно бути максимально наближене до дому і кухні, щоб за продуктами не довелося бігати через всю ділянку, але і розташоване таким чином, щоб аромати свіжих овочів менше надходили в житловий простір. Для цього можна вибрати кут літньої кухні, шматочок веранди до житлового будівництва, відвести під сховище невелику кімнату, яка не використовується за призначенням.

Заздалегідь продумайте варіант з розміщенням комори кімнати на дачіЗаздалегідь продумайте варіант з розміщенням комори кімнати на дачі

Якого розміру має бути дачна комора?

Вам необхідно правильно розрахувати кількість продуктів, які будуть зберігатися в коморі. Зробити це дуже непросто, адже кожен рік на дачі буває абсолютно різний врожай, так і консервація закривається в різних кількостях, в залежності від бюджету або навіть бажання. Тому постарайтеся максимально точно провести розрахунки, обов'язково з урахуванням того, що кількість продукції може збільшитися. Погодьтеся, набагато правильніше побудувати комору трохи більше, ніж потім не знати, куди поставити ще один мішок картоплі або пару банок компотів.

Визначте і форму комори, звернувши увагу на полки і їх глибину. Внутрішній простір, те, яке по центру, залишається для проходу, а полиці розвішуються по стінах, П-образно. Якщо ж приміщення широке, то по центру може бути встановлений стелаж з полицями, що дуже зручно.

В залежності від вимог та обсягу продукції, комора може перетворитися на цілий складВ залежності від вимог та обсягу продукції, комора може перетворитися на цілий склад

Внутрішнє оснащення комори

Тут все більш-менш просто, так як все внутрішнє облаштування проводиться з дерева, можна навіть недорогих порід, але обов'язково сухого. Деревину бажано обробити нетоксичними просоченнями, так як в деяких місцях зіткнення з рідинами і вологою, що попередити практично нереально (можливо гниття овочів, "вибух" банок і витік розсолів, інше).

Необхідно буде задуматися і про піддонах, які обов'язково мають бути на підлозі. Як зробити піддони своїми руками, ми вже розповідали раніше. Не завадить і виробництво ящиків для овочів, які обов'язково повинні бути провітрюваними і стояти на піддонах, на відстані 10-15 см від статі. Не забувайте також про підвісах, гачки і розтяжках дроту - на них завжди можна буде розмістити в'язки цибулі і часнику, в'ялені гриби та інший продукт.

Внутрішнє оснащення комори - особиста справа кожного дачника, але стелажі і ящики потрібні обов'язковоВнутрішнє оснащення комори - особиста справа кожного дачника, але стелажі і ящики потрібні обов'язково

Чи потрібно утеплювати комору?

На це питання ми відповімо ствердно, адже теплоізоляція допомагає зберігати більш-менш стабільну температуру у внутрішньому приміщенні. Недорогий утеплювач, такий як пінопласт, допоможе обмежити проникнення холоду та паморозі всередину взимку, а також обмежить надходження жаркого повітря влітку. Тому нічого в такій коморі не прокисне в літній час, і не померзне в холоди.

Ми рекомендуємо саме пінопласт, так як він коштує недорого, та і не має особливих вимог до монтажу на поверхні. Ще до укріплення полиць його можна встановити на підлогу, стелю і стіни простими пластиковими грибочками, або ж на клей.

Дуже бажано утеплити і комору, тим більше, що зробити це дуже простоДуже бажано утеплити і комору, тим більше, що зробити це дуже просто

Вентиляція в коморі на дачі

Одне з основних вимог приміщення для зберігання продуктів - прохолода і сухість. Важливим є і свіже повітря, а тому просто необхідна вентиляція. Тим більше, вона допоможе позбутися від неприємних запахів, які можуть виникати від продукції всередині.

Як зробити вентиляцію в коморі, ми розповімо трохи пізніше, коли перейдемо до будівництва комори на дачі своїми руками!

Щоб продукти довше зберігалися в свіжості, а в приміщенні не розвивалися інфекції і грибок, бажано влаштувати якісну вентиляціюЩоб продукти довше зберігалися в свіжості, а в приміщенні не розвивалися інфекції і грибок, бажано влаштувати якісну вентиляцію

Рішення побудувати комору - дуже правильне, і краще здійснити його якомога раніше, коли ви ще не почали збирати врожай з саду та городу! Виберіть для цього вільний день і приступайте до будівництва та оздоблення, вся робота займе не так вже багато часу.

Будуємо гараж своїми руками

Отже, визначивши основні вимоги і вирішивши, якого розміру буде приміщення для зберігання продуктів на дачі, можна приступати до будівництва та оздоблення. У цьому процесі ми будемо вважати, що приміщення для комори у нас вже є, щоб знову не починати наш розмова з укладання фундаменту, вигонки стін і влаштування даху з покрівлею. Загалом, за приклад візьмемо який-небудь кут на веранді, який і переобладнуємо в комору.

Відокремлюємо приміщення

В першу чергу, якщо це не вже готова кімната, а просто простір, який необхідно відокремити, будемо будувати перегородку і встановлювати двері. Перегородку можна встановити з ОСП плит, які відмінно підходять для найпростішого будівництва і нормально реагують на середню вологість. Тим більше, з даним матеріалом дуже просто працювати, так як він легко піддається різанню ножівкою або електролобзиком.

Встановлюємо каркас з дерев'яного бруса під комору кімнатуВстановлюємо каркас з дерев'яного бруса під комору кімнату

Встановлюємо каркас з дерев'яного бруса, заздалегідь розмітивши стіни і стеля. Відбиваємо ширину і висоту дверей, робимо посилений каркас з бруса під установку полотна, а також більш легку решетування під установку стін з OSB панелей. Тепер розрізаємо панелі за розміром та обшиваємо одну сторону, використовуючи саморізи. В отвір каркаса укладаємо утеплювач, наприклад, мінеральну вату або пінопласт, і обшивають каркас нашого перестінку з іншого боку.

Робимо двері з дощок і поперечин, встановлюємо найпростіший замок або клямку, ручку, і встановлюємо двері на місце, врізавши петлі у посилену коробку перегородки.

Завершуємо стіни, обшиваючи їх плитами ОСП і встановлюємо дверіЗавершуємо стіни, обшиваючи їх плитами ОСП і встановлюємо двері

Тут дуже важливо дотримуватися рівні кути, рівні і розмірну частина. Тоді на всю роботу піде від сили пара годин. А якщо ви вже стикалися з будівництвом, наприклад, робили на дачі альтанку або сарай, утеплювали будинки і так далі, ця робота і взагалі не викличе жодних проблем.

Внутрішня обшивка готового приміщення

Почнемо ми, мабуть, з підлоги, на який необхідно встановити піддони або застелити суху дошку. Ще раз попереджаємо, підлога повинна бути сухою і постійно провітрюватися, а тому якщо зараз підлога в коморі з цементної стяжки або будь-якого іншого матеріалу, радимо кинути лаги і застелити дошку зверху, з відстанню приблизно в 1 см один від одного. Таким чином, навіть якщо на підлогу щось розіллється, він швидко висохне за рахунок циркуляції повітря.

Далі слід згадати про утеплення стін, для чого ми вирішили взяти пінопласт. Його можна кріпити навіть на непідготовлені стіни, але все одно їх краще очистити від можливого сміття. Після, просто додаєте плити пінопласту до стіни і закріплюєте на пластикові грибочки - спеціальне кріплення, яке вимагає свердління отвору і установки дюбель-цвяхи всередину. Тут все дуже просто, була б під рукою дриль, монтажний ніж, молоток, яким і будемо вганяти кріплення.

Ось так просто пінопласт встановлюється на стіни майбутньої комориОсь так просто пінопласт встановлюється на стіни майбутньої комори

Обшити також слід і стелю, що можна зробити таким способом. А ось для обшивки пінопластом дверей знадобиться кілька монтажних рейок, які і будуть утримувати матеріал на дверному полотні. Стіну перегородки можна не обшивати, так як всередину ми вже заклали утеплювач.

Оздоблювальні роботи в коморі

Під даними роботами ми маємо на увазі обробку стін після утеплення. Скажемо відразу, виробляти її, витрачати гроші і час, зовсім необов'язково, адже пінопласт і так може провисіти на стінах добрий десяток років, а то і більше. Але багатьом цікаво все привести в порядок, саме тоді і знадобиться задувка щілин піною або закладення шпаклівкою, вирівнювання монтажної пластиковою сіткою і ще одним шаром шпаклівки, фарбування стін.

Завжди є вибір - тільки утеплити комору, або ж довести її до розуму, зробивши подальшу обробку матеріалуЗавжди є вибір - тільки утеплити комору, або ж довести її до розуму, зробивши подальшу обробку матеріалу

Це досить трудомісткий процес, а тому ми впевнені, що ніхто не захоче зв'язуватися з комори в даному контексті.

Пристрій вентиляції

Будь-овочесховище, зерносховище, льох або навіть пластиковий погріб потребують вентиляції. Її встановлення є обов'язковим для правильного і тривалого зберігання продуктів!

Зробити вентиляцію можна дуже просто, і для цього в коморі нам знадобиться всього два отвори - для припливу і відтоку повітря. Таким чином, він буде постійно змінюватися.

В районі двері, десь у самій перегородок з OSB плит, ближче до підлоги робимо невеликий отвір спеціальною насадкою - коронкою. Ще її називають балериною. Отвори діаметром 10-12 см цілком достатньо. Другий отвір має бути на протилежній стіні, в крайньому випадку, на бічній, але обов'язково під стелею. Для цього можна використовувати перфоратор, яким необхідно буде вибити невеликий отвір, в ті ж 10-12 см, що виходить на вулицю. Але залишати його просто так, без нічого, як отвір в перегородці, ніяк не можна. Потрібно буде придбати пластиковий вентиляційний канал або спеціальну трубу з оцинковки, яку і вставити з вулиці у вигляді димаря. Крім того, її необхідно буде накрити, щоб всередину не потрапляла вода від дощу, а зсередини на вході поставити сітку, щоб знадвору до комори не потрапили птахи або гризуни.

Приблизна схема пристрою вентиляції в дачної коморіПриблизна схема пристрою вентиляції в коморі дачної

Установка стелажів і ящиків в коморі

Монтаж стелажів - найпростіше і швидке заняття, адже все, що тут необхідно враховувати, це розміри по висоті стелажа, а також глибину полиць, щоб будь банку нормально на неї встала.

Стелажі виготовляються з дерев'яного бруса, встановлюваного між стелею і підлогою в розпірку, і закріпленому на куточки. Такі бруси встановлюються по стінах, а також приблизно в 40 см від них. У підсумку, у вас виходить два бруса по стіні, і два поруч. Між цими двома парами встановлюються поперечини, на які згодом і водружаются дошки, формують полиці стелажа. Загалом, тут теж без особливих подробиць, так як полицю зможе зробити навіть дачник-новачок, ми впевнені.

Такі стелажі встановлюються по всьому периметру коморі, а посередині, друг на друга або просто поруч, розміщуються ящики під овочі. Можна передбачити також полиці для мішків, гаки та дроту, про яких ми говорили вище, для підвісу в'язок часнику, цибулі та інших продуктів, придумати висувні ящики або вже модернізувати і оснастити комору на власний розсуд.

Дерев'яні стелажі і ящики просто незамінні в коморі або овочесховищеДерев'яні стелажі і ящики просто незамінні в коморі або овочесховище

На закінчення нашої історії хотіли нагадати і про те, що обов'язково потрібно захистити матеріали виробництва стелажів, ящиків і піддонів фарбою, лаком або ж просто просоченням. Також слід знати, що кожен рік комору необхідно прибирати, просушувати і дезінфікувати. Не завадить всередині нового приміщення і освітлення!

Комора в дачному будинку (відео)

Ми думаємо, що сьогодні попрацювали на славу, так як створили комору на дачі з найпростіших матеріалів. Повірте, таке приміщення дуже придасться, і вже найближчим часом, адже не завжди є можливість відразу перевезти весь урожай додому або ж довго зберігати його в сараї на бетонній підлозі.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...