Сарай своїми руками: керівництво по будівництву

Сарай на дачі своїми рукамиСарай на дачі своїми рукамиНа кожному дачній ділянці є певні споруди, кожна з яких має своє пряме призначення. Однією з таких повинен бути і дачний сарай для різноманітних аксесуарів. Якщо ж його немає, то прочитання цієї статті допоможе вам зрозуміти, як побудувати сарай своїми руками.

 

Дарма багато дачники вважають, що можуть запросто обійтися без господарських будівель. Природно, деякі купують дачу для відпочинку, а не для роботи, але і таким людям необхідно спеціальна споруда для зберігання дачних приладдя. Навіть якщо ви не збираєтеся висаджувати сад, город, і вирощувати квіти, вам потрібно буде складати дачну меблі в міжсезоння, надувний матрац і гамаки, розбірний мангал і інші аксесуари дачного відпочинку. Тому, будівля сараю своїми руками просто необхідна, природно, якщо ви маєте бажання створити щось корисне самостійно.

Отже, відкидаючи думки про непотрібність подібної споруди, ми переходимо до визначення сараю, матеріалами його споруди і способів зведення, а під кінець нашого матеріалу, ми, як зазвичай, розглянемо один з варіантів більш докладно, для прикладу.

Як вибрати сарай для дачі?

Можна дуже довго міркувати з приводу того, необхідний сарай на дачі або немає, можна вибирати його розмір, функціональність, матеріал виробництва, але всі подібні міркування повинні бути чітко налагоджені і систематизовані, інакше будівництво сараю своїми руками може стати справжнім головним болем, а не приємною роботою на кілька днів.

Дерев'яний сарай своїми руками

Простий і недорогий варіант для звичайної дачі, де відбувається посадка та вирощування овочів і фруктів, а також, відпочинок після роботи. Такий сарай необхідний для потреб вище описаних, щоб зберігати дачну начиння, інструмент, меблі, фрукти і овочі після збору врожаю і так далі.

Тепер, давайте розглянемо переваги дерев'яного сараю на дачі. Сказати про те, що це сама міцна, надійна і довговічна споруда, ми просто не маємо права, але заявити про те, що дерев'яний сарай на дачі простоїть більше 30 років, так це легко. Природно, це за умови правильної побудови і відповідному догляді. Також, варто сказати про простоті монтажу дерев'яного сараю, який, навіть без спеціальних навичок, можна звести за кілька днів. Далі, згадаємо мобільність сараю. Ні, це не простенький конструктор для збирання і розбирання кожен рік, але ось один-два перенесення такий сарай елементарно переживе, перевірено на практиці. Звичайно ж, сарай будується не для того щоб його розбирати і зводити на новому місці, але в житті буває всяке. У плані мобільності мова йде про невеликих сараях з бруса і дошки, якщо ж говорити про великому дерев'яному сараї на фундаменті, то до нього це не підходить. І, нарешті, хочеться нагадати про ціну подібної споруди, яка буде в рази нижче, ніж з інших матеріалів. І, перед тим, як прислухатися до порад людей, які твердять про недовговічність і ненадійності дерева, переведіть якість у термін служби і гроші, і ще раз точно порахуйте, що вам найбільш вигідно.

Побудувати дерев'яний сарай на дачі своїми руками дуже просто, для цього вам знадобляться лише найпростіші знання, звичайний інструмент і матеріали. У першу чергу, встановлюється підстава сараю, на стрічковий фундамент або металокаркас. Далі, формується несуча конструкція з бруса, створюється "скелет" і обшивається дошкою або іншим зручним для вас матеріалом. Природно, необхідно буде зробити для дах сараю (що також нескладно), встановити двері, обробити матеріали лаками і фарбами, і зробити приміщення герметичним. Але, на цьому робота і закінчується, і, як бачите, ми зовсім не жартували про те, що дерев'яний сарай можна побудувати за кілька днів.

Дерев'яний сарай на дачі своїми руками: швидка побудова необхідного спорудиДерев'яний сарай на дачі своїми руками: швидка побудова необхідного споруди

Каркасний сарай своїми руками

Більш міцна і надійна споруда, яку вже можна обшити практично будь-яким матеріалом, утеплити і максимально герметизувати. Природно, навіть якщо обшивка такого сараю з часом і пропаде, її завжди можна замінити. Але, що теж зрозуміло, ціна такого сараю, можливо, буде в рази дорожче, хоча, якщо встановлювати каркас сараю своїми руками і обшивати його самостійно, то можна спробувати трохи заощадити.

Основними перевагами каркасного сараю на дачі можна вважати його довговічність і надійність. Незаперечним лишиться та зручність складання, так як подібні конструкції монтуються в лічені дні, а за допомогою спеціальної бригади, і в години. Каркасний сарай може бути обшитий деревом, металом, більш сучасними і надійними оздоблювальними матеріалами. Також, це буде стабільна і дійсно капітальна споруда, яка витримає не один рік служби.

Зведення каркасного сараю відбувається у декілька етапів - заливка фундаменту, монтаж підстави, монтаж каркаса і несучих, обшивка і дах, оздоблювальні роботи. З першого погляду, все дуже просто, але тут головним елементом є саме підставу. Причиною тому вага конструкції, який буде значно відрізнятися від ваги дерев'яного сараю, а тому, матеріали для несучих, а також, підстави каркаса, повинні бути підібрані і встановлені дуже правильно. Після того, як фундамент залитий і перев'язаний з підставою, майстри (або ви самі) встановили каркас і дах, можна приступати до обшивки каркасного сараю на дачі. Не забудьте також встановити в сарай добротні двері, провести електроенергію, поставити вентиляцію, зробити сарай герметичним.

Каркасний сарай своїми руками - якість та практичністьКаркасний сарай своїми руками - якість і практичність

Сарай з піноблоків своїми руками

Сучасні технології диктують моду і в будівництві сараїв, але використовувати подібний матеріал варто вже на заміській віллі або поруч з котеджем. Будувати ж сарай з піноблоків на дачі з звичайним городом і садом немає ніякого сенсу.

Існує величезна кількість переваг будівництва з піноблоків, і всі їх перераховувати немає причини, так як ми будуємо сарай, а не житлова споруда, гараж або врем'янку. Звичайно, це якісний і довговічний матеріал, який стає популярнішим з кожним днем, монтаж будівель з піноблоків відбувається швидко і зручно, коштують вони десятки років і витримують будь-які атмосферні явища. Але, є тільки один момент, необхідно заздалегідь прорахувати розміри сараю і його призначення, в принципі, як і перед початком будь-якого будівництва, і правильно оцінити, чи варто витрачати стільки грошей і сил для побудови звичайного дачного сараю. Коротше кажучи, зупинитися можна на наступному: сарай своїми руками з блоків - це надійно і довговічно, але, також, і досить дорого. Природно, про витратної частини ми говоримо тільки в порівнянні з попередніми матеріалами для зведення сараїв на дачі, які ми вже розглянули.

Побудувати сарай на дачі з піноблоків можна і самостійно, але використовувати для цього сили і навички найманих майстрів, було б набагато правильніше. Це новий і не дуже простий для будівництва матеріал, звичайно ж, якщо ви новачок в будівництві, а тому, краще один раз заплатити за якість, ніж кілька разів переробляти і, все одно, в результаті отримати не те, що планували.

Розглянувши декілька варіантів сараїв, які можна застосувати для будівництва на власній ділянці, ми підійшли до того, про яку хотілося б розповісти більш докладно. Ми вирішили вибрати сарай з цегли, і про його переваги і послідовності зведення пропонуємо вам прочитати вже в наступному розділі.

Будівництво сараю з піноблоків на дачіБудівництво сараю з піноблоків на дачі

Цегляний сарай своїми руками

А тепер ми поговоримо більш послідовно, і розберемо самий популярний і затребуваний варіант, який застосовується практично у половині випадків споруди сараїв на дачі. Мова піде, як ми вже й говорили, про цегляному сараї.

Переваг такої споруди предостатньо:

  • Швидка споруда, порівняно з деякими іншими матеріалами;
  • Звичний для будь бригади матеріал;
  • Невисока вартість будівлі, оздоблення будівлі та інших робіт, які необхідні для завершення проекту;
  • Міцність, довговічність, практичність споруди.

В принципі, цього достатньо щоб вибрати цегляний сарай. Далі ми детально розглянемо, як зробити сарай своїми руками з цегли.

Фундамент для сараю своїми руками

Якщо, скажімо, під металевий сарай-коробку або під дерев'яний сарай виганяти капітальний фундамент необов'язково, то вибравши будівництво з цегли, вам необхідно буде подбати хоча б про заливці стрічкового фундаменту, самого простого, під фундамент. Він необхідний для стійкості всієї споруди і для збереження основного будівельного матеріалу від вологості грунту. Також, якісний фундамент дасть вам можливість максимально навантажити конструкцію, наприклад, створити ще й підсобне горищне приміщення, або ж зробити на рівній даху сараю альтанку, місце для відпочинку, встановити арку під виноград, поставити каркаси для сушіння фруктів і так далі. Про технології заливки стрічкового фундаменту ми вже неодноразово говорили, коли вели мову про дачних будівлях, спорудах, огорожах і так далі, а тому, просто втрачати час ми не будемо, а перейдемо до самого будівництва.

Цегляний сарай на дачі своїми руками: надійна і довговічна спорудаЦегляний сарай на дачі своїми руками: надійна і довговічна споруда

Вигонка стін сараю з цегли

Влаштувавши якісний фундамент, перев'язавши його з підставою і зробивши гідроізоляцію, можна приступати до основної роботи - вигонці стін з цегли. Працювати досить в половину цегли, будувати з силікатної цегли, розчин готувати строго по технології, але обов'язково з урахуванням погодних умов і сезону, під час якого будуєте.

Не потрібно виганяти стіни за один раз, можна зробити це за два дні, а то й три, якщо дозволяє час, щоб стіна не "попливла". Навіть у досвідчених будівельників бувають подібні проблеми, після яких доводиться повністю перекладати стіни.

Не забувайте і про розшивці стін, що необхідно робити ще в той момент, поки розчин не висох. Також, обов'язково передбачте в сараї вікно і вентиляційні отвори. Це необхідно для просушування внутрішнього приміщення та якісної заміни повітря всередині нього.

Дах сараю своїми руками

Ми рекомендуємо вам зробити спрощений варіант, який ми вже згадували трохи вище. Тим більше, з його допомогою, ви зможете підвищити практичність всього будинку.

Загалом, дах ми залишимо на ваш вибір. Це може бути шиферний дах на дерев'яних лагах та обрешітці, рівна або похила заливна дах з цементно-піщаного розчину, обов'язково перев'язана, а також, дах з інших матеріалів, яких зараз достатньо на ринку. Найголовніше, не забудьте про якість роботи, правильному нахилі для стоку води, гідроізоляції і герметичності.

Обробка сараю на дачі

Говорячи про обробці сараю своїми руками, можна відразу згадати, для чого саме призначене подібне приміщення. Це означає, що витрачати нечувані суми на дорогі матеріали оздоблення не варто, але от обшити сарай або пофарбувати його зовні, покрити антисептиком і утеплити зсередини, це, звичайно, бажано.

Обробка дачного сараю залежить від матеріалу його виробництва, а тому, що просто говорити, не знаючи про ваш вибір, буде не дуже коректно. Тому, вибір оздоблювальних матеріалів, забезпечення дачного сараю дверима і вікнами, внутрішніми аксесуарами і предметами зручності, ми залишаємо особисто вам.

Відео про будівництво сараю своїми руками

Дачний сарай своїми руками - це реально, і це помітно вже з нашого матеріалу. Природно, не кожен дачник зможе відразу зробити добротний і капітальний сарай на заміській ділянці, але до цього необхідно прагнути, і ми постараємося вам максимально допомогти. А тому, не сидимо без діла, поки дачні приналежності висихають на сонці або навпаки, мокнуть і гниють від негоди, а збираємося з думками, запасаємося терпінням і будуємо сарай своїми руками. У вас обов'язково вийде!!!

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...