шпалерах або інших спеціальних опорах, але завжди є і ті, яким більше цікаво влаштувати з винограду справжню альтанку. Тому буде своєчасним розповісти, як зробити арку під виноград своїми руками.
Багато дачники сьогодні вирощують виноград на
Арка для винограду - класичне дачне виріб, і навіть ландшафтне прикраса. Побудувати таку споруду можна самостійно, адже в цьому немає нічого складного. Сьогодні DachaDecor.com.ua пропонує виділити час для будівництва справді живою і природною альтанки, на поверхні який буде наливатися і визрівати соковитий виноград.
Найпопулярнішими вважаються арки з дерева і металу.
Арки з дерева менш довговічні, але більш декоративні. Працювати з деревом зручно багатьом дачникам, так як для нього не потрібно застосовувати дорогий професійний інструмент. Арки виходять досить симпатичними, найрізноманітніших форм, і відмінно вписуються в дизайн саду.
Металеві арки більш надійні і стійкі. При правильній і своєчасній обробці матеріалу такі конструкції можуть проіснувати десятки років. Вони також непогано вписуються в дизайн, особливо, якщо для спорудження застосовуються ковані елементи.
Арки звично вибирати, виходячи з можливостей у певний період, а тому часто на одній ділянці можна помітити і дерев'яні, і металеві арки.
Ми вирішили вести мову про дерев'яної конструкції, так як можливостей працювати з деревом у нас набагато більше. Природно, можна організувати і сталеву конструкцію, використовуючи болтове або зварне з'єднання, але сьогодні тільки про дерево.
Ми не будемо вибирати місце під арку, говорити про сорти винограду, вирощування і догляду, а просто встановимо висока споруда, під тінню якого можна буде облаштувати дійсно шикарне місце для відпочинку.
Існує безліч цікавих варіантів, від простих до декоративних, від дешевих до немислимо дорогих. Ми представимо вам кілька, на наш погляд, симпатичних і красивих арок, а далі поговоримо про виробництві найпростішого варіанту.
Дана конструкція дійсно дорога, і не тільки з причини розміру, але також і через наповнення. Це декоративна конструкція, яка облаштована всім необхідним для відпочинку - створена тінь, всередині є меблі, декор, освітлення, а також піч для приготування гарячих страв. Наша думка - це одна з кращих арок під виноград або будь-яке інше витка рослина, яку можна сміливо віднести до альтанок і сучасним місць відпочинку!
З даним варіантом вирощування винограду більш практичним, ніж з попереднім, де помітивши таку споруду, вже точно не думаєш про рослинах, а лише про відпочинок і приємне проведення часу. Створити дану конструкцію можна дуже просто, та й внутрішнє обладнання потрібно найпростішу - тільки зручна лавка на декількох осіб, подушки і пледи, щоб тихим ввечері можна було посидіти і поговорити в зручності і теплі.
Як бачите, тут можна вирощувати будь-які рослини, які здатні плентатися і підніматися вгору за завідомо влаштованому шляху. Мабуть, ця дерев'яна споруда теж можна віднести до ландшафтної архітектури, але все-таки це арка, і сама натуральна, просто поєднана з меблевої частиною - лавкою, на якій приємно буде провести час і вдень, і ближче до вечора. Скласти з бруса і рейки конструкцію дуже просто, навіть не застосовуючи цвяхів або саморезов.
На фото нижче ми представляємо вам звичайну арку, яка проходить вздовж доріжки до будинку. Зроблена вона з недорогих порід дерева, і встановлена з урахуванням того, щоб її можна було в будь-який час перенести на нове місце. Часто подібні арки використовуються для навісів або у вигляді альтанок, і тільки потім встановлюються в саду, щоб рослини могли їх обплітати, тягнутися до сонця і давати врожай. Мабуть, дуже цікаве рішення, яке згодиться для будь-дачі.
Ми думаємо, що дана арка також будувалася більше для власної зручності, ніж під виноград. Ну, в принципі, так і треба, вбивати двох зайців одним пострілом і створювати саме те, що буде працювати і на вас, і на природу. Тому дане рішення здається нам найбільш оптимальним для дачі, практичним і цілком надійним, так як арка встановлена на важкі опори і, як ви могли помітити, має досить міцний каркас з верху. Саме за подобою цієї споруди ми і будемо будувати своє, про який поговоримо вже зараз.
На картинках вище представлені арки, які більш одомашнені і олюднені, так сказати, прийняли зручну форму для життєдіяльності людини. Але ми вважаємо, що рух у цьому напрямку дуже правильне, адже для інших рішень у нас є простенькі опори і стандартні садові перголи, про яких ми вже говорили!
Дерев'яна арка під виноград збирається буквально за кілька годин, якщо всі окремі деталі готові, або за день, якщо доводиться працювати з самого початку. Але, як не подивися, це досить невеликий час для спорудження стільки цікавої і потрібної конструкції.
По периметру майбутньої арки проводиться розмітка встановлення стовпів. Вони будуть з дерев'яного бруса або балки, для більш високої надійності і стійкості. Стовпи можна встановлювати на рівну поверхню, але це в тому випадку, якщо відбувається секційна збірка, ми ж будемо закопувати і бетонувати стовпи підстави на одному місці.
Зробивши розмітку, садовим буром робимо поглиблення, які повинні бути глибиною в 100-120 см і перевищувати діаметр стовпів на 7-10 см, і засипаємо в них до 10-15 см гравію, який потрібно буде трохи утрамбувати. Тепер обробляємо нижню частину стовпів солідолом або олійною відпрацюванням, замотуємо щільно в 1-2 шари руберойду і встановлюємо у поглиблені отвори, строго по центру.
По боках стовпів у поглибленні робимо просыпку гравієм, тим часом повертаючи стовпи потрібною стороною і підрівнюючи їх за вертикальним рівнем.
Верхня частина необхідна нам для конструкції так званої даху - брусків і рейок під сам виноград, а може, і під часткову покрівлю. Але на даному етапі каркас потрібен для стійкості всієї конструкції і більш зручного завершення процесу з монтажем стовпів.
Якщо поруч є будівлі - дуже добре, адже можна прив'язати арку і до них, якщо немає, просто працюємо акуратно, розраховуючи ваги і упори тільки на саму конструкцію арки.
Для початку, робимо одне з'єднання всіх стовпів по периметру. Бажано працювати вдвох або втрьох, щоб одна людина поправляв стовпи по рівню, а хто-то міг виробляти монтаж верхньої частини каркаса.
Збивши всі воєдино і отримавши більш-менш правильну фігуру, остаточно закріплюємо стовпи підстави.
Добре захищені, встановлені в поглиблення і засипані гравієм дерев'яні балки для створення дерев'яної арки під виноград необхідно забетонувати. Для цього ми готуємо рідкий бетон, який зможе добре просочуватися між гравієм, і повільно виливаємо його в кожну яму зі стовпом. В цей же час, не втрачаючи дорогоцінного хвилин, необхідно перевірити рівні всіх стовпів, а також верхнього каркаса. Якщо стовпи стоять нерівно - поправити, вбити кілочки, зробити натяжки, якщо каркас перекосився - вставити клини, зробити дерев'яні упори і так далі.
Коли все готове, залишається тільки чекати, поки розчин висохне і максимально надійно зафіксує арку на місці.
Можна зробити підстава арки більш надійним і навіть декоративним, піднявши бетонну заливку на певний рівень над землею і влаштувавши бетонний обхват дерев'яних стовпів. Для цього потрібно буде тільки спорудити опалубку, і заармовані її сталевим дротом, перев'язавши з фундаментом для стовпів в поглибленнях.
Коли основна частина арки встановлена, а вгорі у нас є готовий каркас, нам залишається лише встановити додаткові деталі. Це може бути звичайна рейка, яка буде тримати виноградну лозу, або декоративні дерев'яні елементи, які створять додатковий дизайн. Також, частково каркас може бути обшитий і покрівельним матеріалом, щоб у цій арці можна було елементарно сховатися від дощу. Тут можна вибрати для накриття ондулін, полікарбонат, і навіть шифер.
Додаткові роботи по внутрішньому облаштуванню, обшивці і декору ми пропустимо, але обов'язково хочемо нагадати, що дерев'яну арку необхідно якісно обробити засобами вогнебіозахисту, або хоча б промазати оліфою, розкрити лаком і так далі.
Як бачите, арка з дерева під виноград - не така вже складна конструкція. Вона схожа з альтанкою, а будується практично так само, як і навіс для автомобіля, тільки з деякими невеликими змінами. Тому ми вважаємо, що, маючи бажання, стандартний набір інструментів і список основних вимог, ви зможете завершити роботу досить швидко! Якщо ж у вас виникнуть додаткові питання щодо статті, будь ласка, не соромтеся ставити їх прямо тут, в коментарях, або ж у спеціальному розділі сайту.
Виростити і розвести карпов або карасів у ставку, навіть невеликих розмірів, на власній дачі, - справа абсолютно реальний! Карась і короп відносяться до н...
Ми досить часто представляємо вам шедеври дачного справи, описуємо їх зовнішній вигляд і матеріал, характеристики і процеси. Сьогодні ми продовжимо спілкування ...
Багато хто знає, що з-за переливу рослини можуть загнити і навіть загинути. Для того, щоб уникнути такого неприємного результату, рослинам необхідно обидві...
Кожен садівник і дачник бажає, щоб у нього на ділянці був рівний, зелений, доглянутий газон. Але багато хто думає, що щоб отримати справжній англійськи...
Вирощування редису цікаво всім дачникам без винятку, адже культура має безліч позитивних сторін, а найголовніше, унікальний свіжий смак...
Матеріал для виготовлення теплиці на вашій дачі може бути досить різноманітним, і його вибір залежить тільки від особистих переваг дачника і бюджету...
Питання: "Як правильно обрізати старі, більше 20 років тому посаджені дерева (яблуні)? Заздалегідь спасибі." ...
Рід Буддлея містить понад 100 видів, які зустрічаються всюди на земній кулі. У своїй більшості, це вічнозелені чагарники, але часом зустрі...
На сьогоднішній день, альтанки своїми руками - далеко не новинка і як ми вже всі зрозуміли, далеко не розкіш. Альтанка необхідна кожному дачникові і володів...
Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...
Вирощування блакитний їли своїми руками - справжнє мистецтво, а тому, дуже багато дачники намагаються досягти рівня майстра, створюючи шедевр, але...
Почнемо з того, що патіо, насамперед, являє собою відкритий внутрішній двір житлового приміщення, який з різних сторін оточений стінами, галерея...
Барвінок вважається не тільки оригінальним і симпатичним зовні рослиною, але і магічним квіткою, який володіє великою силою любові, багатства і з...
Якість води в наших водопроводах залишає бажати кращого. До її складу входить безліч непотрібних мікроелементів і мікроорганізмів, накипу, частинок ...
Багато дачники сьогодні вирощують виноград на шпалерах або інших спеціальних опорах, але завжди є і ті, яким більше цікаво влаштувати з виногра...
Майоран здавна цікавий людям, як симпатичне декоративна рослина і пряна приправа, що підходить для багатьох страв. Тому, вирощування майора...
Салат рукола є популярною у всьому світі культурою, яку використовують всі кухарі світу, як професійні, так і домашні, так як ми вже го...
Батьківщиною декоративної капусти є Японія, жителі якої вирішили використовувати її не тільки як продукт харчування, але і в якості прикраси р...
Ботанічна назва вереса - ялівець звичайний. Являє собою однодомні або дводомна, вічнозелене хвойне рослина, яке від...
Цікавить, чим і як можна обробити грунт від шкідників, які поїдають коріння молодих рослин, таки як редис, рукола і так далі. Кажуть, що ...
Садові доріжки на дачі часто приходять в поганий стан, особливо у весняний час. З-за множинних циклів промерзання і відтавання, високою наг...
Підпірна стінка в ландшафтному дизайні є абсолютно незамінним елементом, здатним не тільки прикрасити ділянку, але і розділити її на зони. Тому спробуємо відновити останні ясні...
Що таке трельяж? Це решітчаста стінка, обсаджена кучерявими рослинами. Найчастіше, це багаторічні рослини. Але й однолітні ліани можуть чудово...
Кожен день ми працюємо на дачі, вирощуємо рослини і збираємо урожай, копаємо грунт і встановлюємо нові огорожі. Але все це справи буденні,...
Пристрій біотуалету на дачі буде справедливо назвати найменш важким варіантом вирішення проблеми відхожого місця. Біотуалет завжди можна перемісти...
Сучасні садівники не хочуть задовольнятися звичайними садовими рослинами. Вони прагнуть побачити що-небудь таке, чого ще немає сусіда. Та і на...
Відповідаємо нам запитання Тетяни: «Як правильно обрізати черешні та абрикосу? Так само, як і інші кісточкові культури чи є особливі нюанси?&raq...
Якщо на городі залишилася невелика вільна грядка, посадіть на її території солодкий горох. Це симпатичне рослина дуже популярна у дітей свіжо...
За допомогою обрізки винограду та інших "зелених" операцій ми можемо регулювати сили виноградного куща і перерозподіляти харчування в ті частини рослини...
Горщики і вазони для квітів обговорювалися нами неодноразово, але сьогодні ми зібрали цілу колекцію цікавих варіантів даних аксесуарів, які були ...
Будь огородник та дачник неодноразово замислювався про будівництво теплиці і підбирав культури, які в ній можна вирощувати. Їх дійсно багато, але ...
Практично після будь-яких садових робіт залишається велику кількість сміття у вигляді вирваних бур'янів, корінців, стебел пророслих не там, де треба...
Добриво грунту є важливою вимогою агротехніки будь-якої рослини, і одним з основних компонентів для внесення в ґрунт вважається компост. Сьогодні...
Хоча програма Google SketchUp не створювалася спеціально для дизайну ландшафту і планування дачних ділянок, проте її цілком можна використовува...
Нашестя колорадського жука посадки картоплі - серйозна проблема для кожного дачника, адже позбутися шкідника досить складно. Сьогодні...
Серед понад 400 видів гвоздики є одно-, дво - та багаторічні рослини. Стебло звичайно гладкий, але з вузлами і наполовину одревесневевший, листя зеле...
10.09.2014
Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...
08.09.2014
Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...
06.09.2014
У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...
03.09.2014
Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...
02.09.2014
Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...
30.08.2014
Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...
29.08.2014
Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...
28.08.2014
Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...
26.08.2014
З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...
25.08.2014
З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...
23.08.2014
Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...
21.08.2014
Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...
20.08.2014
Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...
20.08.2014
Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...
20.08.2014
Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...
19.08.2014
Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...