Дерев'яна арка під виноград своїми руками

Будуємо арку для винограду своїми руками!Будуємо арку для винограду своїми руками!Багато дачники сьогодні вирощують виноград на шпалерах або інших спеціальних опорах, але завжди є і ті, яким більше цікаво влаштувати з винограду справжню альтанку. Тому буде своєчасним розповісти, як зробити арку під виноград своїми руками.

 

Арка для винограду - класичне дачне виріб, і навіть ландшафтне прикраса. Побудувати таку споруду можна самостійно, адже в цьому немає нічого складного. Сьогодні DachaDecor.com.ua пропонує виділити час для будівництва справді живою і природною альтанки, на поверхні який буде наливатися і визрівати соковитий виноград.

Популярні види арок для винограду

Найпопулярнішими вважаються арки з дерева і металу.

Арки з дерева менш довговічні, але більш декоративні. Працювати з деревом зручно багатьом дачникам, так як для нього не потрібно застосовувати дорогий професійний інструмент. Арки виходять досить симпатичними, найрізноманітніших форм, і відмінно вписуються в дизайн саду.

Металеві арки більш надійні і стійкі. При правильній і своєчасній обробці матеріалу такі конструкції можуть проіснувати десятки років. Вони також непогано вписуються в дизайн, особливо, якщо для спорудження застосовуються ковані елементи.

Будь-яка правильно побудована арка на дачі буде виглядати ідеальноБудь-яка правильно побудована арка на дачі буде виглядати ідеально

Арки звично вибирати, виходячи з можливостей у певний період, а тому часто на одній ділянці можна помітити і дерев'яні, і металеві арки.

Вибираємо дерев'яну арку під виноград

Ми вирішили вести мову про дерев'яної конструкції, так як можливостей працювати з деревом у нас набагато більше. Природно, можна організувати і сталеву конструкцію, використовуючи болтове або зварне з'єднання, але сьогодні тільки про дерево.

Ми не будемо вибирати місце під арку, говорити про сорти винограду, вирощування і догляду, а просто встановимо висока споруда, під тінню якого можна буде облаштувати дійсно шикарне місце для відпочинку.

Варіанти дерев'яних арок під виноград

Існує безліч цікавих варіантів, від простих до декоративних, від дешевих до немислимо дорогих. Ми представимо вам кілька, на наш погляд, симпатичних і красивих арок, а далі поговоримо про виробництві найпростішого варіанту.

Дорога дерев'яна арка з піччю

Дана конструкція дійсно дорога, і не тільки з причини розміру, але також і через наповнення. Це декоративна конструкція, яка облаштована всім необхідним для відпочинку - створена тінь, всередині є меблі, декор, освітлення, а також піч для приготування гарячих страв. Наша думка - це одна з кращих арок під виноград або будь-яке інше витка рослина, яку можна сміливо віднести до альтанок і сучасним місць відпочинку!

Арка-альтанка з повним внутрішнім облаштуванням!Арка-альтанка з повним внутрішнім облаштуванням!

Садова арка під виноград

З даним варіантом вирощування винограду більш практичним, ніж з попереднім, де помітивши таку споруду, вже точно не думаєш про рослинах, а лише про відпочинок і приємне проведення часу. Створити дану конструкцію можна дуже просто, та й внутрішнє обладнання потрібно найпростішу - тільки зручна лавка на декількох осіб, подушки і пледи, щоб тихим ввечері можна було посидіти і поговорити в зручності і теплі.

проста садова арка для винограду або вертикального озелененняпроста садова арка для винограду або вертикального озеленення

Арка для винограду і вертикального озеленення

Як бачите, тут можна вирощувати будь-які рослини, які здатні плентатися і підніматися вгору за завідомо влаштованому шляху. Мабуть, ця дерев'яна споруда теж можна віднести до ландшафтної архітектури, але все-таки це арка, і сама натуральна, просто поєднана з меблевої частиною - лавкою, на якій приємно буде провести час і вдень, і ближче до вечора. Скласти з бруса і рейки конструкцію дуже просто, навіть не застосовуючи цвяхів або саморезов.

Оригінальний варіант дерев'яної арки, який підійде під багато рослиниОригінальний варіант дерев'яної арки, який підійде під багато рослини

Декоративна виноградна арка з дерева

На фото нижче ми представляємо вам звичайну арку, яка проходить вздовж доріжки до будинку. Зроблена вона з недорогих порід дерева, і встановлена з урахуванням того, щоб її можна було в будь-який час перенести на нове місце. Часто подібні арки використовуються для навісів або у вигляді альтанок, і тільки потім встановлюються в саду, щоб рослини могли їх обплітати, тягнутися до сонця і давати врожай. Мабуть, дуже цікаве рішення, яке згодиться для будь-дачі.

Декоративна розбірна арка з дерева з можливістю переміщення по дачній ділянціДекоративна розбірна арка з дерева з можливістю переміщення по дачній ділянці

Практична арка-навіс для винограду

Ми думаємо, що дана арка також будувалася більше для власної зручності, ніж під виноград. Ну, в принципі, так і треба, вбивати двох зайців одним пострілом і створювати саме те, що буде працювати і на вас, і на природу. Тому дане рішення здається нам найбільш оптимальним для дачі, практичним і цілком надійним, так як арка встановлена на важкі опори і, як ви могли помітити, має досить міцний каркас з верху. Саме за подобою цієї споруди ми і будемо будувати своє, про який поговоримо вже зараз.

Стандартний варіант арки, відомий кожному з нас!Стандартний варіант арки, відомий кожному з нас!

На картинках вище представлені арки, які більш одомашнені і олюднені, так сказати, прийняли зручну форму для життєдіяльності людини. Але ми вважаємо, що рух у цьому напрямку дуже правильне, адже для інших рішень у нас є простенькі опори і стандартні садові перголи, про яких ми вже говорили!

Монтаж і збірка дерев'яної арки

Дерев'яна арка під виноград збирається буквально за кілька годин, якщо всі окремі деталі готові, або за день, якщо доводиться працювати з самого початку. Але, як не подивися, це досить невеликий час для спорудження стільки цікавої і потрібної конструкції.

Установка підстави арки

По периметру майбутньої арки проводиться розмітка встановлення стовпів. Вони будуть з дерев'яного бруса або балки, для більш високої надійності і стійкості. Стовпи можна встановлювати на рівну поверхню, але це в тому випадку, якщо відбувається секційна збірка, ми ж будемо закопувати і бетонувати стовпи підстави на одному місці.

Зробивши розмітку, садовим буром робимо поглиблення, які повинні бути глибиною в 100-120 см і перевищувати діаметр стовпів на 7-10 см, і засипаємо в них до 10-15 см гравію, який потрібно буде трохи утрамбувати. Тепер обробляємо нижню частину стовпів солідолом або олійною відпрацюванням, замотуємо щільно в 1-2 шари руберойду і встановлюємо у поглиблені отвори, строго по центру.

По боках стовпів у поглибленні робимо просыпку гравієм, тим часом повертаючи стовпи потрібною стороною і підрівнюючи їх за вертикальним рівнем.

Підстава арки дуже важливо, а тому будуємо його по розмітці і рівнем, домагаючись максимальної стійкостіПідставу арки дуже важливо, а тому будуємо його по розмітці і рівнем, домагаючись максимальної стійкості

Пристрій верхній частині каркаса арки

Верхня частина необхідна нам для конструкції так званої даху - брусків і рейок під сам виноград, а може, і під часткову покрівлю. Але на даному етапі каркас потрібен для стійкості всієї конструкції і більш зручного завершення процесу з монтажем стовпів.

Якщо поруч є будівлі - дуже добре, адже можна прив'язати арку і до них, якщо немає, просто працюємо акуратно, розраховуючи ваги і упори тільки на саму конструкцію арки.

Дах арки можна будувати на зразок навісу, перев'язуючи її з поруч розташованими будинкамиДах арки можна будувати на зразок навісу, перев'язуючи її з поруч розташованими будинками

Для початку, робимо одне з'єднання всіх стовпів по периметру. Бажано працювати вдвох або втрьох, щоб одна людина поправляв стовпи по рівню, а хто-то міг виробляти монтаж верхньої частини каркаса.

Збивши всі воєдино і отримавши більш-менш правильну фігуру, остаточно закріплюємо стовпи підстави.

Бетонуємо стовпи підстави арки

Добре захищені, встановлені в поглиблення і засипані гравієм дерев'яні балки для створення дерев'яної арки під виноград необхідно забетонувати. Для цього ми готуємо рідкий бетон, який зможе добре просочуватися між гравієм, і повільно виливаємо його в кожну яму зі стовпом. В цей же час, не втрачаючи дорогоцінного хвилин, необхідно перевірити рівні всіх стовпів, а також верхнього каркаса. Якщо стовпи стоять нерівно - поправити, вбити кілочки, зробити натяжки, якщо каркас перекосився - вставити клини, зробити дерев'яні упори і так далі.

Коли все готове, залишається тільки чекати, поки розчин висохне і максимально надійно зафіксує арку на місці.

Коректно встановлені стовпи заливаємо бетонним розчиномКоректно встановлені стовпи заливаємо бетонним розчином

Можна зробити підстава арки більш надійним і навіть декоративним, піднявши бетонну заливку на певний рівень над землею і влаштувавши бетонний обхват дерев'яних стовпів. Для цього потрібно буде тільки спорудити опалубку, і заармовані її сталевим дротом, перев'язавши з фундаментом для стовпів в поглибленнях.

Завершення конструкції арки

Коли основна частина арки встановлена, а вгорі у нас є готовий каркас, нам залишається лише встановити додаткові деталі. Це може бути звичайна рейка, яка буде тримати виноградну лозу, або декоративні дерев'яні елементи, які створять додатковий дизайн. Також, частково каркас може бути обшитий і покрівельним матеріалом, щоб у цій арці можна було елементарно сховатися від дощу. Тут можна вибрати для накриття ондулін, полікарбонат, і навіть шифер.

Пристрій даху, а можливо, і накриття частини арки покрівельним матеріаломПристрій даху, а можливо, і накриття частини арки покрівельним матеріалом

Додаткові роботи по внутрішньому облаштуванню, обшивці і декору ми пропустимо, але обов'язково хочемо нагадати, що дерев'яну арку необхідно якісно обробити засобами вогнебіозахисту, або хоча б промазати оліфою, розкрити лаком і так далі.

Декоративні дерев'яні арки (відео)

Як бачите, арка з дерева під виноград - не така вже складна конструкція. Вона схожа з альтанкою, а будується практично так само, як і навіс для автомобіля, тільки з деякими невеликими змінами. Тому ми вважаємо, що, маючи бажання, стандартний набір інструментів і список основних вимог, ви зможете завершити роботу досить швидко! Якщо ж у вас виникнуть додаткові питання щодо статті, будь ласка, не соромтеся ставити їх прямо тут, в коментарях, або ж у спеціальному розділі сайту.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...