Спорудження дерев'яної перголи своїми руками

Пергола своїми рукамиПергола своїми рукамиПеред будівлею альтанки або перголи потрібно взяти до уваги інтенсивність використання такої споруди і його функції. Альтанкою називають місце для усамітнення, зазвичай їх будують на дачі. Якщо для прийому в такому місці великої кількості гостей є яка-небудь піч або камін, то цю конструкцію називають перголой.

Головним її призначенням є створення комфортної затіненій обстановки в денний пекло, а також підкреслення зони відпочинку. Її дахом є небо, на відміну від використання даху в альтанці, а розмір простір набагато перевищує розміри звичайної кімнати. В якості підлоги можна використовувати як камінь, так і траву газону. Пергола являє собою дуже легку конструкцію і не доставляє ніякого дискомфорту.

Основні правила будівництва

Визначених правил побудови перголи немає, але в даний час їх існує дуже багато. Основним пріоритетним правилом є пропускна здатність сонячних променів дахом у будь-який час дня. Принцип побудови такої даху схожий якимось чином на жалюзі. Використовуються дошки, встановлені під певним кутом і орієнтовані в просторі зі сходу на захід. Таким чином, досягається хороша проникність променів сонця вранці та ввечері, а вдень більша їх частина поглинається дошками. Тобто в гарячий полудень у перголі дуже комфортно і затишно.

Приступати до зведення перголи можна тільки після прийняття рішення щодо її конструкції і конфігурації. Велика їх частина складається повністю з натуральної деревини, і дуже рідко зустрічаються перголи з кам'яними опорами. Такі опори у багато разів підвищують вартість готового продукту з-за великих зусиль при будівництві і дорогих матеріалів. Такі опори виправдовують себе при зведенні перголи безпосередньо поруч з будинком в тому ж стилі, що надає їй дуже шикарний вигляд.

Приступаємо до спорудження перголи

При будівлі дерев'яної перголи виникає проблема ізоляції деревини від землі, для більшої довговічності. Також для збільшення терміну служби можна обробити дерево антисептиком. Сьогодні використовують наступне рішення. Це металевий стакан або конструкції П-подібної форми, до них приварюють металеву арматуру. Ця арматура поміщається в фундамент, а стійки з деревини встановлюють у склянки. В домашніх умовах для реалізації такої ідеї можна використовувати обрізки труби і квадратний профіль досить великого перерізу. Також можна використовувати кілька куточків. Тобто, необхідно розрізати куточок на два шматки по 50-60 див. Далі за розміром бруса стійки вбивають ці куточки в землю, щоб стійка міцно трималася між цими куточками. Після цього куточки закріплюють за допомогою зварювання металевою арматурою біля поверхні землі.

Для більшої міцності цей фіксатор стійки заливають бетоном і фарбують у колір опори. Для більшої ізоляції бетону від деревини під опору можна покласти плоский камінь. Саму опору кріплять до держателя з допомогою звичайних шурупів. Камінь також є своєрідним вентиляційним пристроєм для дерева, що значно продовжить опорі життя.

Кам'яна пергола на дачіКам'яна пергола на дачіПри використанні лавки криволінійної конструкції спочатку використовувався задній ряд опор лавок як опори самої перголи. Для опор перголи кругової форми зазвичай застосовують брус невеликої товщини (50×50 мм), так як така форма добре протистоїть сильним вітрам. Прикріплюється до ніжок лавки, які мають форму літери Г, з допомогою саморізів. Під опору також необхідно підкласти камінь, для ізоляції від землі. Після того, як розростеться газон, не буде помітний проміжок між перголой і землею, і виникне відчуття того, що вона вкопана в землю. Такий проміжок підвищує зносостійкість деревини. Після повної установки опори, їх верх необхідно зрізати під кутом 30-40 градусів, і просочити всю опору розчином антисептика.

Після монтажу опор потрібно закріпити горизонтальні лаги. Для споруди круглої перголи зазвичай роблять так звану дах у вигляді своєрідної величезної павутини. Тобто у вигляді кілець, які збільшуються при віддаленні від центральної опори. У зв'язку з тим, що така пергола не має певного архітектурного стилю, то всі кріплення виконуються у вигляді виступів. В майбутньому за них будуть кріпитися різні в'юнкі рослини (виноград, ліани і тому подібні).

Далі аналогічним методом встановлюються всі інші опори. Товщина бруса буде відрізнятися тільки у центральної опори, вона дорівнює 100×100 мм. В цій опорі робиться спеціальне пристосування для кріплення всіх горизонтальних крокв. Тут не йде мова про ідеальну горизонтальності крокв. Вони кріпляться під невеликим кутом по відношенню до головної опори. Це місце і буде найвищим місцем перголи. Відповідно, головна опора повинна бути вище інших.

Будівництво даху перголи

Перейдемо до будівництва даху-павутини. Вся павутина складається з планок, на бічні ребра яких оздоблені металевими смужками. Ці планки далі кріпляться до лагів за допомогою саморізів.

ПерголаПерголаСкладність побудови такої «покрівлі» полягає в дуже великій кількості елементів. При створення концентричних кілець потрібно багато невеликих планок для підтримки правильної форми. Якийсь осередок встановлюється в центрі перголи і, відповідно, центр даху буде саме над ним. Може здатися, що дах запалиться від жару вогнища і багато можуть вдатися до встановлення витяжки і пергола стане схожа на піч у дворі. Це зайве. У перголі відсутня тяга, як в трубі, так як вона постійно продувається вітром з усіх боків. Відповідно, гарячий потік повітря постійно змінює свій напрямок і поступово розсіюється, не встигаючи нагріти дерево на даху. Висота «павутини» близько двох метрів від джерела полум'я. Але для підвищення пожежобезпеки деревину на даху необхідно обробити морилкою.

З вищезгаданого протягу перголі необхідно захистити від відвідувачів спека полум'я при бічному вітрі. Для цього можна оббити перголу невеликий дерев'яною стіною, яка також буде служити спинкою для сидячих. Вона повинна виступати приблизно на 100-110 мм від площини лавки. Тобто буде трохи вище голови сидячої людини, що має досить велике зростання. Перед зведенням такий стінки, треба закріпити між опорами поперечні балки, для підвищення міцності стінки. Для цього підходять меблеві куточки. Поперечку необхідно встановити трохи вище лавки, так як саме там спираються на стінку сидять люди. Для більшої естетичності верхній частині стінки можна надати якусь декоративну форму.

Про оббивки спинки

Тепер поговоримо про оббивки спинки дошками. Слід вибирати дошки завдовжки близько 150 мм. Це потрібно для того, щоб і по ногах не було протягів. При оббивці не можна допустити торкання дошками землі, так як це призведе до швидкого загнивання і необхідності їх заміни. Перед прибиванием дошки слід обробити. Це необхідно для позбавлення від непотрібних зазорів і згладжування поверхні. Для того, щоб повітря не застоювався за стінами перголи між дошками залишають дуже маленькі відстані. Це забезпечує хорошу вентиляцію «приміщення» і дає можливість дошка трохи розширюватися при намоканні. Якщо такої відстані не залишити, то при розширенні дошки будуть деформуватися і тріскатися. Для прибивання дощок використовують фінішні цвяхи, капелюшки яких слід втопити в дерево на скільки це можливо.

Після виконання всіх вищезазначених маніпуляцій можна переходить до фарбування спинки. Для запобігання проникнення дощової води, верхні торці слід фарбувати більш якісно. Перголу обрамляють різними кучерявими рослинами. Висаджують навколо неї газон. Для полегшення «взбіранія» за перголі витких рослин у вікнах можна розташувати великими комірками сітку, бажано у вигляді павутини.

Створення красивої перголи - відео

Декорування перголи

Далі перголу потрібно декорувати. Для цього можна використовувати мелодійні китайські трубочки, які будуть видавати химерний дзвін при поривах вітру. Головну опору можна увінчати флюгером. Перголой люблять скористатися різні невеликі птахи і, відповідно, значно зіпсують зовнішній вигляд. Флюгер може відлякати небажаних «квартирантів».

Хочеться відзначити, що така пергола поруч з басейном, безперечно, стане найулюбленішим місцем дачі. Вечори будуть коротаться саме в ній. Ні що не зможе замінити чашку гарного холодного пива поблизу каміна на свіжому повітрі.

Цікавий варіант перголи в садуЦікавий варіант перголи в саду

Додаткові поради

Пергола садова складається з повторюваних секцій арок, які з'єднуються між собою за допомогою поперечних брусів. Основним призначенням пергол, є захист від палючого сонця (один з плюсів, від чого може врятувати пергола). Оригінально побудована красива пергола може бути як частиною будівлі, так і окремо стоїть конструкцією - все в даному випадку цілком і повністю залежить від уподобань самого будівельника.

Насправді досить швидко можна виготовити перголу своїми руками, адже ця споруда збирається гранично просто і не має особливих складнощів. Широке поширення отримали дерев'яні перголи, адже дерево - це дуже податливий для будівництва матеріал і надає масу можливостей різноманітити зовнішній вигляд такої споруди, як пергола. Пергола з дерева буде виглядати просто чудово, якщо доповнити її деталі якими-небудь особливими вирізами і візерунками.

Пергола - окремо розташована конструкціяПергола - окремо розташована конструкція

Добре підійде пергола для винограду - дивний сад, створений таким чином, занурить вас у дивну казку, яка буде на вашій ділянці місцевою визначною пам'яткою. До того ж, підійде пергола для троянд, адже виростити ці шикарні квіти за допомогою даної конструкції не складе проблеми. Різного роду альтанки, перголи, квіткарки самі по собі цілком пристосовуються для вирощування різних рослин для перголи - тут більше значення має саме фантазія садівника, створює дачну перголу.

Виготовлення перголи займає гранично короткий час - причому, навіть якщо по вашому замовленню проводиться пергола ковані. Чи варто говорити, наскільки легка у виготовленні стандартна пергола з металу. Тому пергола металева теж варта уваги поряд з іншими перголами для дачі.

Декорування перголиДекорування перголи

Взагалі, перголу можна назвати універсальним будовою. Наприклад, популярні зараз також і альтанки-перголи - вони досить зручні і мають велику сферу застосування. Різноманітні арки і перголи з успіхом прикрасять ваш присадибна ділянка. Садові арки і перголи - ось, мабуть, найкраще рішення для тих дачників, які хочуть виділитися на тлі інших. Ще дуже важливий момент в процесі створення пергол, арок своїми руками - це їх креслення. Креслення перголи робляться повністю на ваш розсуд, ось тільки не варто забувати, що тут конструкція перголи в саду повинна бути легкою і простий.

Антична пергола в сучасному садуАнтична пергола в сучасному саду

Таким чином, питання про те, як зробити перголу не повинен викликати будь-яких труднощів - насправді у перголи конструкція дуже проста для освоєння і не має яких-небудь проблем. Не бійтеся експериментувати, і тоді всі думки про те, як побудувати перголу, не будуть для вас тривожними. Будівництво перголи - це справді творчий процес, що вимагає не лише уваги, але й креативності. Оригінально створені перголи, навіси перетворять ваш город і наблизять його на кілька кроків на шляху до досконалості.

Тому ні в якому разі не варто боятися зводити альтанки, арки, перголи своїми руками - чим більше фантазії, тим більший успіх чекає вас, у кінцевому рахунку.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...