Установка басейну на дачній ділянці

установка басейну на дачній ділянціустановка басейну на дачній ділянціВибрати басейн для дачі досить складно, особливо, враховуючи види басейнів, їх розмір, дизайн та вартість. Але, пройшовши цей непростий етап, вам слід ще й встановити басейн, щоб ви могли в будь спекотний день насолодитися прохолодою та чистотою води. Цей процес є не менш складним, ніж вибір басейну для дачі, і тому ми вирішили розглянути більш детально.

Установка басейну на території власної ділянки проходить у кілька етапів:

  • Планування місця розташування, підготовка території під установку;
  • Підготовка і створення котловану для установки басейну і монтажу комунікацій;
  • Монтаж чаші басейну в котловані, її закріплення, нівелювання та обсипання;
  • Підключення систем обслуговування басейну, налаштування правильності їх роботи;
  • Облицювання і окультурення пляжної зони навколо готового басейну.

На перший погляд, все дуже просто, і це саме так, якщо ви фахівець з монтажу та зможете встановити басейн своїми руками і з використанням спеціальної техніки. Але, якщо можливості самостійно коригувати роботу ні, ви не маєте власної бригади і техніки, а також не володієте необхідними знаннями у будівництві та інженерних системах, ми б рекомендували замовити монтаж у професіоналів, наприклад, у компанії-продавця. Але, навіть якщо установкою будуть займатися інші люди, ви повинні точно знати і розуміти процес, тільки так ви зможете контролювати і правильно прийняти роботу по завершенню.

Отже, етапи установки басейну більш розгорнуто.

Планування місця під басейн

Під цим терміном фахівці передбачають правильне розташування басейну на території вашої ділянки. Спочатку слід визначити для себе, яким саме буде басейн - носити чисто декоративний сенс і бути прикрасою ділянки, або басейн буде використовуватися, як купальна зона.

Якщо ви маєте бажання прикрасити територію, то має сенс розташувати споруда перед будинком. Максимальна смислове навантаження буде йти на декор, форму і площу чаші, але не на її глибину. Також варто звернути увагу на матеріали виконання, обладнання та влаштування зони прогулянки біля басейну. Все це повинно чітко потрапляти в стиль ландшафтного дизайну, щоб знову побудований басейн не порушував його гармонію.

Якщо ж басейн призначений саме для купання, його слід розташувати у більш затишному та зручному для користування місці. Це може бути задній двір, сад, прилегла територія. Коротше кажучи, варто повністю спиратися на розташування готових будівель, дизайн ділянки та декорування території. При цьому важливими критеріями для вибору правильного місця під басейн, вважається можливість накриття, пристрою в капітальній споруді, безпосередня близькість до комунікацій, освітлення басейну природним світлом і так далі. Зверніть увагу і на підземні комунікації (вони повинні бути в плані ділянки), які не повинні заважати будівництві. Забувши про даному аспекті, можна знайти масу проблем з установкою.

планування місця під басейнпланування місця під басейн

Після того, як місце для установки визначено, можна переходити до проведення робіт по створенню котловану.

Котлован під басейн

В залежності від параметрів вибраного вами басейну, залежить форма, розмір і глибина котловану. Відповідно, після цього ви зможете точно визначити, робити котлован силами робітників і декількох лопат, або ж залучати до організації котловану спеціальну важку техніку. Скажімо простіше, якщо планується установка невеликого каркасного басейну на дачі, то котлован вам взагалі не потрібен, але якщо ж буде відбуватися установка композитного басейну великого обсягу, то без екскаватора вам ніяк не обійтися.

Визначивши розмір котловану, і викопавши його за суворим розрахунками, необхідно підготувати подушку для встановлення чаші басейну на дно котловану. Зробити її можна з щебеню, який насипається на дно. Закінчивши дані роботи, подумайте про необхідність утеплення котловану, це варто зробити в тому випадку, якщо ви встановлюєте великий басейн, який планується використовувати цілий рік. Утеплення, згодом, допоможе уникнути перевитрат енергії на обігрів води. Для цього стінки котловану закріплюються і утеплюються пінопластом. Товщина і витрата матеріалу залежить від розмірів котловану, а також від його глибини. Тут вже краще відразу спілкуватися з фахівцями на місці, так як порадити правильне рішення, не знаючи ніяких параметрів, просто неможливо.

Далі необхідно розпланувати і підвести до басейну всі комунікації. Це подача води і каналізаційний стік, магістраль для підігріву води та фільтрації, лінії електропостачання для підсвічування, інше. Коли подібні роботи закінчені, можна приступати до наступного етапу.

котлован під басейнкотлован під басейн

Установка чаші басейну

Даний етап є дуже відповідальним, так як вам необхідно не тільки розмістити в чашу басейн і встановити її на подушку, але зробити це вкрай акуратно, з витримкою всіх рівнів. Обов'язково простежте в цей момент за роботою фахівців, головне тут - це ідеально рівна установка, підключення басейну і його подальша обсипання для закріплення у потрібному положенні.

Послідовно це відбувається приблизно так. Доставлений на місце установки, тобто, на вашу ділянку, басейн, поміщають в котлован за допомогою крана або людської сили (якщо басейн невеликий). Далі басейн нівелюється за допомогою фахівців і необхідних приладів і підключається до комунікацій. В цей же час відбувається монтаж закладних елементів - скімери, форсунки, ліхтарі для басейну, інше.

Далі відбувається обсипання басейну за допомогою піску. У тому випадку, якщо на території показаний високий рівень грунтових вод, то обсипання можна проводити щебенем. Даний процес, в залежності від обсягів робіт та кваліфікації фахівців, займає в середньому 2-4 дні.

установка чаші басейнуустановка чаші басейну

Підключення басейну

Після того, як встановлена чаша в котлован і вироблена правильна обсипання басейну, можна займатися налаштуванням обладнання. Поряд з цим можуть проводитися роботи по організації пляжної зони, про яку ми поговоримо трохи нижче. Підключення краще доручити фахівцям, у яких системи очищення, дезінфекції та підігріву купувалися. Принаймні, так ви будете впевнені в тому, що процес завершиться позитивним результатом, а робота буде гарантована.

Зверніть увагу, що для розміщення і підключення функціональних систем необхідно окреме приміщення, або хоча б майданчик для установки обладнання. Для цього можна організувати підсобне приміщення в найближчій капітальній споруді і провести через неї підключення, або ж доведеться звести невелику кабінку для обладнання біля басейну.

Формування пляжної зони

Остаточним етапом в установці є організація пляжної зони біля басейну, її бетонування і облицювання. Відбувається заливка зони глибиною 20-25 см і шириною не менше 70 див. Армована і правильно залита майданчик навколо басейну остаточно фіксує його в котловані і організовує пляжну зону на його поверхні. Далі, по мірі готовності бетонної заливки, вона облицьовується обраним матеріалом. Найбільш часто для цього використовується керамограніт, який повністю відповідає заданим умовам і володіє відмінними характеристиками. Можливо і застосування інших матеріалів обробки, тут все вже залежить безпосередньо від ваших вимог і уподобань.

пляжна зона біля басейнупляжна зона біля басейну

Зрозуміло, що установка басейну на дачі або присадибній ділянці описана нами без згадки безлічі тонкощів. Ними добре володіють фахівці з установки, до яких ми і радимо вам звернутися відразу після покупки басейну. Робота з умілими майстрами обіцяє тільки якість і гарантії, установка басейну своїми руками - найчастіше, подальші проблеми і розчарування. Крім цього, зверніть увагу на те, що установка композитних басейнів і інших капітальних моделей значно відрізняється від установки басейнів, надувних і каркасних, а також зробіть висновки з цього приводу.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...