Груша: який вид вибрати для посадки?

Груша в нашому садуГруша в нашому садуЗдавалося б, груша - відоме всім рослина, однак і в неї є особливості, про які знає не кожен. Це не просто дерево за смачними плодами, але і красива декоративна рослина, здатне оформити ваш сад, парк.

Отже, груша (PYRUS) - листопадне дерево, зазвичай висока або середнього розміру, іноді чагарник.

Стовбур дерева прямий, до 25 м заввишки. Кора морщиниста, з тріщинами. Крона частіше пірамідальна, округла, рідше розлога. Листки чергові, зазвичай середньої величини. Зверху голі, і блискучі.

Квіти утворюють щитковидні суцвіття по 3-20 квіточок в них. Білі, іноді рожеві квіти розташовані на коротких відгалуженнях гілок з віком кілька років, складаються з 5 пелюсток. Плоди округлі, обратноконические. Відноситься до сімейства «розоцвітих».

 

Росте груша, в основному, в гірських лісах. Любить освітлені місця, невимоглива до грунту, стійка до засух. Любить грунти глибокі, пухкі, супіщані, багаті перегноєм. Не любить великої кількості вологи. Добре освоюється в міських умовах. Культурні сорти розмножують щепленням. Використовують як декоративну рослину в одиночних посадках, формуванні груп, узлісь.

Який сорт вибратиЯкий сорт вибрати

Найбільш відомі види груші

Груша кавказька

Кавказька груша (Pyrus caucasica) зростає в лісистій частині Кавказу до півдня Азербайджану і Вірменії. В природі утворює грушеві гаї по долинах річок, на вирубках грабових та дубових лісів. Виростає до 26 м.

Коренева система кавказької груші має добре виражений головний корінь, від якого йде безліч розгалужень, особливо якщо груша росте в скелястій місцевості.

Розмножують грушу насінням і напівздерев'янілими живцями, які чудово вкорінюються. Посів проводять навесні або під зиму. Перед весняним посівом насіння стратифікують 2 місяці при температурі +5 градусів. Цей вид добре стійкий до засух, не потребує поливу.

Найбільш красиво дерево в періоди цвітіння, також плодоношення. Кора у груші сіра, лущиться, відшаровується великими смугами. Гілки темно-коричневі або зеленувато-коричневі, колючі, покриті безліччю білих опробковілих сочевичок. Листочки округлі, іноді кілька довгасті. Зверху листки блискучі, знизу тьмяні. Черешки довше пластинки в 2 рази.

Цвіте кавказька груша в кінці квітня, іноді на початку травня. Білі квітки п'ятипелюсткові, зібрані в щитки по 5-8. Плоди жовті, на довгих плодоніжках, їстівні, діаметр плоду до 3 див.

Кавказька груша зазвичай служить для культурних сортів підщепою.

Як посадити і виростити грушуЯк посадити і виростити грушу

Груша верболистна

Верболистна груша (Pyrus salicifolia Pall) поширена на передгір'ях Північного Кавказу, у східному Закавказзі, Середній Азії. Зустріти її можна в аридної рідколісся середнього і нижнього гірських поясів.

Це дерево невисоке, всього 8-10 м. Гілки у нього закінчуються колючкою. Молоді пагони мають біле повстяне опушення. Крона широкояйцеподібні. Молоде листя сріблястого кольору, пізніше стають темно-зеленими зверху, блискучими, знизу ж білувато-пухнастими. Білі квіти, як і у інших видів, утворюють щитковидні суцвіття. Плоди дрібні, близько 2 см, на коротенькій плодоніжки.

Верболистна груша не вимоглива до складу ґрунтів, посухостійка, може переносити навіть ущільнення ґрунту та засоленість. Не рекомендується саджати на ділянках, не захищених від холодного вітру.

Навесні засохлі гілки, пошкоджені, обмерзшие обрізають.

Груша рясно дає кореневу поросль, також розмножують її насінням, живці ж мають низьку укорінюваність.

Цей вид груші надзвичайно декоративний, привертає увагу витонченій ажурним листям і раннім цвітінням. Садять дерева поодинці, групами та опушечными посадками, використовують як живі огорожі.

Верболистна груша має плакучу форму. Тоненькі пониклі гілочки груші красиво виглядають навесні з білими квітами і сріблясто-білими листочками, до осені стають сіро-зеленими.

Дрібні зелені плоди неїстівні, висять на гілках з літа до зими.

Особливості вирощування грушіОсобливості вирощування груші

Груша лохолистная

Лохолистная груша (Pyrus elaeagrifolia Pall) у дикому вигляді росте в Криму, на Кавказі, де зустрічається на кам'янистих крутих схилах, узліссях дубових і букових лісів, на галявинах.

Виростає лохолистная груша до 10 м. У неї широка крона, колючі пагони, повстяно-опушені.

Сріблясте листя нагадують листочки лоха, тому вигляд і отримав таку назву. Довжина листя - близько 9 см, діаметр квітів - 2,5 см. Рожеві квіти ефектно виглядають на тлі сріблястої листя. Плоди невеликі, діаметром 2 див.

Груша росте в малородючих кам'янистих місцях, стійке до посухи, світлолюбна. Не потребує зазвичай в обрізанні, видаляють тільки сухі, хворі, обламані гілки, також пагони, спрямовані до стовбура.

Лохолистная груша має високу стійкість до холодів. Розмножують її посівом насіння під зиму або навесні. Декоративно поодинокими рослинами, також групами в поєднанні з темно-зеленими листяними або хвойними деревами. Може служити підщепою для культурних сортів.

Який сорт для дачної ділянки вибратиЯкий сорт для дачної ділянки вибрати

Груша звичайна

Звичайна груша (Pyrus communis L.), росте в лісостепах європейського регіону Росії, в гірських лісах Південної, Середньої Європи, Середньої, Малої Азії. Зустріти її ви зможете частіше на вирубках, узліссях у листяних і хвойних лісах.

Дерево виростає до 20 м. Гілки голі, молоді - колючі. Листя опушені спочатку, після блискучі, гладкі. Черешки довгі, лист еліптичної форми або округло-яйцевидної. Квіти з'являються раніше листя, вони білі, 3 см діаметром. Плоди жовті, плодоніжка тонка.

Звичайна груша росте повільно. Вона добре переносить посуху, морози, вітру. Відмінно пристосовується до міських умов. Молоді дерева легко стрижуться, утворюють щільні зарості.

Розмножують цей вид груші насінням. Добре підходить як підщепа для культурних сортів. Дерево є довгожителем, вік може бути більше 300 років.

Найбільш декоративна груша в сезон цвітіння, також в осінньому вбранні, коли листя забарвлюється в яскраві пурпурно-помаранчеві фарби.

Груша усурійська

Груша усурійська поширена в природі в Приморському краї, Амурської області, Хабаровському краї, Кореї, на північному сході Китаю. Росте на лісових галявинах, схилах гір, у долинах річок.

Груша усурійська - красиве дерево заввишки 15 м. Стовбур прямий, темно-сірий, навіть може бути майже чорним. Густа крона розростається на всі боки, утворюючи гарний намет, якщо дерево достатньо освітлене. Яйцевидні листки блискучі, темно-зелені, щільні. Восени забарвлюються в багряно-червоні відтінки. Білі квіти досить великі, 4 см діаметром, видають сильний запах, ростуть суцвіттями по 5-10 штук, з'являються раніше листя. Запилюються пилком сусіднього дерева, тому поодиноко посаджені груші не плодоносять. М'якоть плодів терпка, форма і забарвлення відрізняються у різних сортів.

Цей вид розмножують кореневими паростками, відсадками, насінням.

Груша дуже ефектно виглядає на тлі сосен, ялин, беріз. Спокійно переносить міські умови, досить ефективно знижує шум.

Груша. Поради по агротехніці (відео)

 

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...