Сорти полуниці: Єлизавета II, Гигантелла, Альбіон, Хоней, Рожевий фламінго, Маршал, Спокуса

sorta_klubniki1sorta_klubniki1Мабуть, всі сорти полуниці можна розділити на три основні групи: сорти, що дають один урожай за сезон; сорти, які плодоносять протягом усього сезону (ремонтантні) і дрібноплідні сорти. Дають один урожай на сезон сорти зазвичай цвітуть у кінці весни і дають ранній урожай - більша частина сортів плодоносять безпосередньо в червні, однак і період їх активності досить короткий.

 

У тому випадку, якщо теплий клімат місцевості, то протягом року рослини подібного типу можуть пройти кілька циклів розвитку, принісши ще один - два врожаю. При цьому кількість ягід після повторного цвітіння стане суттєво менше. Полуниця, ремонтантні сорти якої теж є поширеними, цвіте в період з весни і до осені. При цьому протягом цього періоду полуниця приносить не завжди ідеальний урожай. Тому більш правильним є вирощування полуниці цього сорту в більш холодних регіонів, так як вона не перестає плодоносити навіть після несподівано настали заморозків. У зв'язку з цим можна впевнено сказати, що такі сорти полуниці для Сибіру підійдуть якнайкраще. Вдалими будуть також ці сорти полуниці для Уралу. Втім, з не меншим успіхом підійдуть ці сорти полуниці для Підмосков'я. Краще всього спочатку розглянути перед посадкою характеристики сортів полуниці, що у вас більше в пріоритеті. Тому тепер давайте розглянемо, що являють собою конкретні і кращі сорти полуниці.

Сорт полуниці Єлизавета II

elizavetaelizavetaОтже, перейдемо до опису сортів суниці, які найбільш поширені на території нашої країни. Наприклад, сорт полуниці Єлизавета 2 - це насправді досить великий, сорт транспортабельний. Також треба зауважити, що цей сорт полуниці садової вважається ремонтантних. Крім того, ягода має прекрасний зовнішній вигляд і підходить для торгівлі. Цей врожайний сорт полуниці збирають кілька разів у році, а перший врожай її дозріває до червня-місяця, другий - до липня, а третій - вже до кінця серпня. Якщо природні умови для сорту полуниці Королева Єлизавета більш сприятливі, то збирати її можна і аж до жовтня. Сорт полуниці Єлизавета дозріває досить великим, тому його так легко збирати. Ягоди настільки великого сорти полуниці щільні, насиченого червоного кольору. Плоди, що дозрівають ближче до осені, програють більш ранніх сортів полуниці по своїм смаковим якостям. Цей сорт полуниці, фото якого представлено на нашому сайті, дозріває досить рано, за рахунок того, що в зимовий час його бутони повністю сформировываются і в цьому ж стані переносять зиму. У тому випадку, якщо у весняний час року погода тепла, то цей сорт полуниці дозріває ще швидше. Єлизавету II по праву можна назвати одним з кращих сортів ремонтантної полуниці.

Сорт полуниці Гигантелла

Також зараз дуже популярний сорт полуниці Гигантелла - він вимагає до себе особливої уваги і постійного догляду. Приgigantellagigantella використанні хорошої агротехніки Гигантелла дає високу врожайність. До речі, назва сорту сталося від того, що ягоди його відрізняються досить великими розмірами і солодким смаком. При всьому цьому Гигантелла вимагає регулярність поливання, адже нестача вологи в грунті може запросто призвести до зменшення ягід в розмірах. Тому цей сорт полуниці важко сплутати з якимось іншим, адже він має настільки яскраво виражені ознаки. Кущі його дуже густі і потужні, виростають часом до 35 - 50 см у висоту і можуть досягати до півметра в діаметрі. Листя його мають світло-зеленим кольором і злегка гофрованою поверхнею. Квітконоси Гигантеллы товсті і міцні, а перші плоди має дуже великі розміри - маса 100 грам, а в діаметрі ягода може бути дорівнює 9 сантиметрам. У момент дозрівання ягоди набувають правильну форму з виступаючими великими насінням.

Сорт полуниці Альбіон

Сорт полуниці Альбіон - це безумовно новий сорт полуниці, який плодоносить в період з кінця травня й аж доAlbionAlbion початку заморозків. Плоди великі, конічної форми, темно-червоного кольору, володіють блиском. Альбіон має унікальний яскраво-виражений аромат і дуже насичений солодкий смак. Підійде цей сорт полуниці для теплиць, які в повній мірі захистять від різних примх природи і безпосередньо самого клімату місцевості.

Порівняно з іншими елітними сортами полуниці Альбіон має в два рази більше смакових поєднань. Нарівні з найкращими сортами полуниці він стійко переносить різні негативні погодні чинники і хвороби. Даний сорт крупноплідної полуниці надзвичайно рентабельний, при цьому він просто ідеально підходить для вирощування на захищеному грунті. Таким чином, його можна віднести до сорту полуниці для закритого грунту в першу чергу.

Сорт полуниці Хоней

Сорт полуниці хоней - це сорт, що належить до американської селекції достигання, відрізняється досить високою врожайністю. Його ягоди часом можуть досягати ваги в 45 грам, при цьому вони мають дуже щільний і привабливий зовнішній вигляд. Колір їх - темно-червоний з характерним блиском. Збір ягід у даному випадку правильніше починати після їх повного дозрівання. Цей тепличний сорт полуниці вважається найбільш транспортабельним, тому він ідеально підійде для торгівлі і подальшої переробки як уже промислового сорти полуниці. Крім того, настільки новий сорт полуниці високостійкий до примх погоди і проти хвороб.

Сорт полуниці Рожевий фламінго

Сорт полуниці Рожевий фламінго характеризується в першу чергу тим, що в домашніх умовах, наприклад, горщики з кущами полуниці підвішуються по ширині вікна приблизно через кожні 20 см З цих горщиків звисають довгі вусики, які дещо схожі на ліани, все виростає в рожевих кольорах і яскраво-червоних ягодах.

Сорт полуниці Маршал

Сорт полуниці Маршал ось уже понад півстоліття успішно вирощується на території США і Японії. Цікавою особливістю є те, що сорт можна надовго залишити без особливого нагляду, адже рослина дуже швидко нарощує листову масу, що допомагає йому обігнати і заглушити безліч бур'янів. До того ж сорт Маршал стійкий до засух і може довгий час протриматися без поливу. Ягоди його яскраво-червоні, дуже солодкі.

Сорт полуниці Спокуса

Сорт полуниці Спокуса чудово підходить для розведення, як у відкритому грунті, так і в закритому. Кущі цього сорту досить компактні, хоч і злегка великі. Вони мають темно-зеленим листям, що розташовуються на довгих черешках. Якщо у рослини буде надлишкова кількість вусів, то розміри ягід дещо зменшаться - при цьому їх кількість, навпаки, зросте.

Цілорічні сорти полуниці

Якщо ж вас цікавлять цілорічні сорти полуниці, то найкраще тут підійде сорт полуниці Сельва, який зараз лідирує серед полуниці, круглий рік сорти якої здатні рости. Якщо порівнювати сорт Сельва з іншими з каталогу сортів полуниці, то можна відзначити його високу плодючість, однак якість кілька поступається.

Голландські сорти полуниці

У тому випадку, якщо вам більше до душі саме голландські сорти полуниці, то тут підійдуть такий сорт, як Ельвіра - його можна по праву віднести до сорту раннього терміну дозрівання. Його ягоди досить великі, округлої форми, а маса може досягати в середньому 40 - 60 грам. Для цього сорти полуниці розсада продається повсюдно.

Висновок

Для того, щоб сорти полуниці для цілорічного вирощування приносили гарний урожай, за ними треба постійно доглядати і стежити. Сьогодні воістину для вирощування полуниці сорту вимагають дуже копіткої. Після того, як придбати сорт полуниці у відповідності зі своїми вподобаннями вам вдалося, слід приділити грунт перед сезоном. Зокрема, перед розсадою різних насіння сорти полуниці вимагають обробки грунту фосфорними добривами. При цьому для багатьох сортів полуниці і суниці грунт може зажадати підживлення азотом і калієм. З метою запобігання ґрунтових запливів від рясного зрошення водою, слід покривати поверхню або перегноєм, або тирсою - такий підхід добре убезпечить від погибелі сорти полуниці в Україні і в Росії. Як і для будь-якої рослини, для полуниці, виростає з вусиками, так само як і для сортів безусой полуниці можна створити ідеальні умови, щоб вона не ушкоджувалася.

В цілому ж, замислюючись про те, які краще сорти полуниці використовувати у себе на ділянці, слід керуватися не тільки власними уподобаннями, але і кліматичними умовами місцевості, де, власне, і розташований ваш ділянку.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...