Вирощування сидератів на дачі

Як вибрати і виростити сидерати на дачній ділянці?Як вибрати і виростити сидерати на дачній ділянці?Кожна рослина на дачі вимагає певної порції добрив на сезон, щоб мати можливість показати соковиту зелень, яскраве цвітіння і врожай налитих плодів. Але не завжди потрібно використовувати дорогі добавки, адже досвідченим хліборобам вже давно відомі такі рослини, як сидерати.

 

Кожен день DachaDecor.com.ua працює над тим, щоб дати читачам сайту саму корисну інформацію, яку можна ефективно використати для турбот про дачній ділянці. Сьогодні ми зробимо спробу в черговий раз знизити витрати, і почнемо вирощувати сидерати на дачі, приносять багато користі.

Чим корисно вирощування сидератів на дачі?

Спочатку, ми розглянемо основні функції цих рослин, щоб розуміти, яке корисне вплив вони можуть зробити на грунт, і чим можуть допомогти культур, вирощуваних на дачі.

  • Сидерати сприяють розпушуванню грунту, і можливо це завдяки добре розвиненій кореневій системі;
  • Довгі коріння різноманітних сидератів дістають з глибини грунту натуральні мінеральні елементи, які в майбутньому будуть використані культурними рослинами;
  • Даний вид можна сміливо використовувати у вигляді мульчі, що сприяє якісному зростанню рослин;
  • Сидерати сприяють швидкому відновленню ґрунту, яка постраждала від ерозії;
  • Завдяки сидеральным культурам, кількість бур'янів на ділянці може значно знизитися;
  • Можливо і очищення ділянок від шкідників, придушення багатьох захворювань рослин;
  • З посадкою подібних рослин на дачі, можна нормалізувати температурний режим влітку і взимку, а також посприяти вивітрюванню родючих шарів ґрунту і захисту розсади від палючого сонця;
  • Рослини даного виду здатні утримувати корисні речовини у верхніх шарах ґрунту, в яких і харчується більшість культурних рослин на дачі.

Основні причини вирощування сидеральних культур на дачі - їх користьОсновні причини вирощування сидеральних культур на дачі - їх користь

Крім цього, сидерати є кормом для багатьох мікроорганізмів і черв'яків, завдяки впливу яких, грунт стає ще більш якісною.

Існує думка, що сидерати - одні з найкращих помічників дачника. Їх навіть не завжди варто перекопувати, так як вони і без цього розпушують ґрунт, додаткові ж дії можуть зруйнувати родючий шар і вбити корисні мікроорганізми. Для успішного переведення даних рослин в ранг корисних добрив, необхідно лише зрізати їх надземну частину і пролити рослини спеціальним засобом з ефективними мікроорганізмами.

Вивчіть максимум інформації про сидератах перед посадкою на дачіВивчіть максимум інформації про сидератах перед посадкою на дачі

Що важливо знати при використанні сидератів?

Не варто просто так вирощувати сидерати на дачі, самостійно експериментувати з рослинами і "вигадувати велосипед" заново, адже на нашому сайті ви можете ознайомитися не тільки з загальновизнаною інформацією, але і конкретними порадами від професійних дачників. Кілька з них ми наводимо вже зараз:

Сидерати використовуються для отримання гумусу, але самостійно цей процес рідко коли відбувається, тому слід зробити невеликий передвиробничий поштовх. Відомо, що гумус з сидератів може утворитися тільки у вологому ґрунті, а тому, якщо ваш ділянка переживає посуху або розташований в дуже теплому регіоні, то зрізані рослини слід час від часу проливати водою, це важливо!

Використовувати сидерати на дачі стоїть дуже вчасно, адже в певний момент рослини можуть перетворитися в непотрібні і навіть шкідливі. У період бутонізації, коли фаза цвітіння ще не настала, зрізайте надземну частину і використовуйте її для мульчування або в інших цілях. Інакше, можна запізнитися і отримати жорсткі стебла, які при переробці будуть активно користуватися корисними речовинами з верхніх шарів родючого грунту!

Як правильно застосувати сидеральні рослини на городі і в саду?Як правильно застосувати сидеральні рослини на городі і в саду?

Намагайтеся використовувати тільки натуральні сидерати, купуйте насіння у перевірених постачальників, інакше при переробці залишків рослин мікроорганізмами і черв'яками, їх погану якість може негативно вплинути на життєдіяльність останніх.

Вибираємо сидерати для дачі

Вибір сидератів для мульчування та удобрення ґрунту дуже складний, також як і вибір мульчі з інших матеріалів або внесення підгодівлі. Чому ж? Відповідь проста - різноманітні рослини на дачі, відрізняється агротехніка, різне якість ґрунту, кислотність, склад і інші причини, на які багато хто з нас забувають звертати увагу.

Потрібно підбирати окремі сидерати під кожну групу культур, намагатися поєднувати їх, максимально перетинати по можливості надання позитивного впливу.

Давайте ж розглянемо, які саме сидерати сьогодні можна висаджувати на дачі.

Сидерати сімейства хрестоцвітних

В дану групу входять суріпиця, гірчиця, ярий та озимий ріпак, редька олійна. Встановлено, що з застосуванням рослин даної групи, можна якісно забезпечити ділянка сіркою і фосфором, а також розпушити і структурувати грунт.

Вирощування сидератів сімейства хрестоцвітних на дачній ділянціВирощування сидератів сімейства хрестоцвітних на дачній ділянці

Трави-сидерати сімейства бобових

Наступний список сидератів - бобові. У нього входять конюшина і люцерна, кормові боби і різні сорти гороху, люпин білий і синій, вика яра та озима. З допомогою групи рослин ви можете забезпечити грунт азотом і максимально розпушити її.

Позитивний вплив на грунт сімейства бобових сидератівПозитивний вплив на грунт сімейства бобових сидератів

Зверніть увагу на люцерну і конюшину. Рослини використовуються не тільки в якості сидератів, але і як кормові. Доцільно вирощувати дані культури на обмежених ділянках, так як це швидко розростаються багаторічники.

Сидерати сімейства злакових

Тут все дуже просто - це пшениця, жито, овес і сорго. Кожна культура є дуже цінною для хліборобів, але використовувати їх можна і в іншому напрямку.

Дана група збільшує кількість калію в грунті, розпушує ґрунт і пригнічує своїм зростанням багато бур'яни. Крім цього, можлива і захист ґрунту від водної і вітрової ерозії, якщо ви будете використовувати на ділянці саме жито.

Жито - один з кращих сидератів для дачного городуЖито - один з кращих сидератів для дачного городу

Нам здається, що також варто згадати і інші популярні сидеральні рослини для вирощування на дачній городі - це фацелія, настурція та буркун. Невибагливі рослини, які допоможуть впоратися з багатьма проблемами на власній ділянці!

Використовувати для поліпшення якості грунту на дачі можна і фацеліюВикористовувати для поліпшення якості грунту на дачі можна і фацелію

Коли висаджувати сидерати?

Вирощування сидератів правильніше починати навесні, за кілька тижнів до посадки розсади, хоча можливий посів даних рослин навіть влітку і восени.

Якщо висадити сидеральні навесні, до посадки розсади культурних рослин, ви зможете максимально поліпшити ґрунт. Крім цього, посадка розсади прямо на ділянці з сидератами - це максимальне забезпечення захисту від нічних похолодань і палючого денного сонця. На ділянці буде зберігатись середня температура, яка не дозволить атмосферним явищем і зміні ночі і дня впливати на розсаду.

Коли сидерати підуть у ріст і почнуть притіняти томати, перець і баклажани на ділянці, зріжте їх стебла і укладіть прямо на грядці. Нагадуємо, що зріз даних рослин для мульчування необхідно проводити на самому початку бутонізації!

Коли вирощувати сидерати на дачі? Коли виробляти зріз рослин на мульчу?Коли вирощувати сидерати на дачі? Коли виробляти зріз рослин на мульчу?

Які сидеральні культури висівають навесні?

Досвідчені дачники використовують кілька посівів протягом теплого сезону, щоб постійно був приплив свіжої зелені для мульчування та удобрення грунту молодими корисними рослинами. Але перший посів відбувається завжди навесні, і найбільше для цього підходять такі культури:

  • Віка ярова. Відмінно підходить для посадки на ділянці, де будуть вирощуватися різні сорти перцю. Зріз рослин необхідно проводити за 12-14 днів до висадки розсади в грунт;
  • Ріпак ярий. Висівати рослину слід в останніх числах березня або на початку квітня, а зріз виробляти приблизно через 35-45 днів;
  • Суріпиця. Посів відбувається приблизно одночасно з ярим ріпаком, так як рекомендований період до зрізу - 45-60 днів;
  • Фацелія. Відмінний попередник будь овочевій культурі, а зріз рослин виробляється приблизно через 50 днів після посадки;
  • Гірчиця. Кращий попередник для картоплі і інших коренеплодів (але можна перетинати з хрестоцвітими). Зріз здійснюється через 35-45 днів.

Періоди зрізу різних сидеральних рослинПеріоди зрізу різних сидеральних рослин

Можливий і посів сидератів влітку і восени. Влітку - для постачання ділянки додаткової мульчею і добривами, восени - під весняний зріз для швидкого утворення якісного родючого шару. Найбільше для цього підходить вика, жито і гірчиця.

Корисні сидерати на дачі (відео)

Вирощувати сидерати на дачі сьогодні не тільки модно, але і дуже корисно. Ми будемо вдячні кожному нашому читачеві, хто поділиться власним досвідом або новими ідеями з приводу сидератів.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...