Вирощування цвітної капусти: розсада, посадка й догляд, сорти

Цвітна капуста на вашому городіКольорова капуста на вашому городіМи вже розповідали про звичайну капусту, і багато городників задаються питанням: "Як виростити цвітну капусту?" Незважаючи на всю очевидність процесу, помилки при вирощуванні цього овоча дуже часто не дають можливості отримати білі, міцні, соковиті, смачні головки. Сьогодні ми розповімо вам про те, як вибрати найкращий сорт цвітної капусти, здійснити посадку, як доглядати за кольоровою капустою і зберігати взимку.

Кращі сорти цвітної капусти

Дані сорти підійдуть для вирощування як у Підмосков'ї, так і на Уралі і в Сибіру. Питання про те, коли садити цвітну капусту, залежить від конкретного обраного сорту.

Скоростиглі сорти

Рання Грибовська 1355, Мовір 74, Гарантія (для відкритого та закритого ґрунту).

Середньоранні сорти

Піонер, Браво, Ракета, Середньостиглий Фаргот.

Пізньостиглий

Скайвокера F.

Особливості сортів

Цвітна капуста погано росте при високих температурах (вище 25 градусів), але сорту Амейзинг і Колеман добре родять і в місцевостях з жарким кліматом.

Посадка цвітної капусти

Останнім часом з'явилося багато гібридів цвітної капусти (на пакетику є буква «F»). Вони більш урожайні, але зібрані з гібридних рослин насіння не зберігають сортових особливостей.

Якщо врахувати, що цвітну капусту можна сіяти і вирощувати під плівковим укриттям, а також висівати в різні терміни, то з травня по жовтень вона може бути на нашому столі.

Цвітна капуста перед посадкою в грунтКольорова капуста перед посадкою в грунт

Вибір місця посадки

Для вирощування вибирайте сонячне, тепле місце. В тіні у капусти наросте багато листя, а голівка не сформується.

Капуста любить велику вологість повітря й ґрунту. Любить суглинних і супіщаних грунту, багаті перегноєм, з нейтральною реакцією (рН 6,8 - 7,2). Садити її можна після будь-яких культур, крім хрестоцвітих. Грядку для посадки готуйте заздалегідь: гній або компост краще внести восени, а при посадці - комплексні мінеральні добрива (нітрофоску, азофоску).

Для посадки цвітної капусти на розсаду можна приготувати суміш: городня грунт, торф, перегній (в рівних частинах) з додаванням перепрілого гною.

Сійте цвітну капусту в кілька прийомів.

Вирощування розсади кольорової капусти

Першу можна посіяти в теплиці або парнику вже в кінці лютого в горщики (класти кілька зерняток, а після прибрати слабкі рослини) або рідко в ряди. Тільки міцна не переросла розсада може дати повноцінний урожай. Крива, тонка, переросла розсада цвітної капусти не принесе врожаю.

Розсада цвітної капустиРозсада цвітної капусти

В грунт розсаду можна висаджувати в початку квітня. В цей період зберігається небезпека заморозків, тому рослини можна вкрити шматками плівки, поклавши її на невеликі дуги.

Посадки у відкритому грунті робіть за схемою: ранні сорти - 40x50 см, середні - 50x50 см, пізні - 60x60 див. Можна розсаду ранніх сортів сильно заглиблювати.

Невеликі грядки можна вкрити перфорованою плівкою, поклавши її на дуги так, щоб плівка не викривляло розсаду. Це обереже цвітну капусту також і від капустяної мухи. Перед висадкою в грунт розсаду цвітної капусти треба поступово загартувати.

У відкритий грунт можна сіяти цвітну капусту періодично через два - чотири тижні. Останній сівши можна робити в кінці червня - початку липня. На строки сівби впливають кліматичні умови, а також сорт.

Найнадійнішими є середньоранні сорти Браво, Піонер, Ракета та ін. Пізні сорти не варто садити, так як вони часто не визрівають в наших кліматичних умовах.

При сприятливих умовах урожай цвітної капусти в теплиці можна отримати через 60 - 90 днів в залежності від догляду і сорту (ранні, середні і пізні). У закритому ґрунті можна вирощувати сорти з коротким періодом вегетації (Рапід, Гарантія).

Часто допускається така помилка: висаджують переросла розсаду цвітної капусти, коли у неї вже 6 - 8 листків.

Якби вона була висаджена вчасно, то до цього часу вже почалося б зав'язування головки. З перерослою розсади хорошого врожаю вже не зберете. Тому при сівбі розсади (особливо першої) треба розрахувати, чи зможете ви висадити її на грядку не переросла, через 30 - 35 днів. Ранньою весною грунт ще недостатньо прогрілася, коріння буде холодно, і капуста буде погано рости.

На ринку зазвичай завжди навесні не вистачає розсади кольорової капусти, і дачники без розбору купують переросла, криву, тонку, бліду розсаду. Від такої розсади теж користі мало.

Особливості вирощування цвітної капусти (відео)

Підгортання

Перше підгортання проводите через два тижні після висадки в грунт. Через 2 - 3 тижні підгортання повторюється. Цвітну капусту бажано кілька разів підгодувати, можна і коров'яком.

Грядки з кольоровою капустоюГрядки з кольоровою капустою

Підживлення

Особливо потрібні підгодівлі, якщо знаєте, що грунт погано заправлена органічними добривами. При поганому рості підгодуйте і мікроелементами. Особливо капусті потрібен бор і молібден.

Полив

Багато городників допускають велику помилку, не поливаючи цвітну капусту. Цей овоч не переносить засухи. Кілька днів посухи, і ваша праця може стати марним. Кілька разів за вегетацію треба робити дуже рясний полив. Цвітна капуста дуже любить дощування, від якого підвищується вологість і знижується температура не тільки ґрунти, а й повітря.

Якщо у вас немає можливості часто поливати цвітну капусту, то обов'язково промульчируйте посадки органічними добривами. Волога не буде випаровуватися. Незамульчированные грядки частіше розпушуйте.

Недосвідчені городники часто вчасно не зрізають головки.

У спеку головки швидко поділяються на окремі суцвіття. Така перестигла капуста стає несмачною і не володіє цілющими властивостями. Порада: можна притінити голівку, зламавши один верхній лист і поклавши її на капусту.

Шкідники цвітної капусти

Можна працювати, вирощувати розсаду, але не отримати врожаю через шкідників. У сприятливі для них роки шкідники можуть знищити всю грядку.

Капустяна муха відкладає яйця на стеблі, недалеко від землі. Придивляйтеся до стеблах і, якщо побачите маленькі білі яєчка, то збирайте їх і знищуйте. Якщо ж помітите багато стебел з яєчками капустяної мухи, то вдавайтеся до використання інсектициду. Іноді можна обійтися 1 - 2 поливами, іноді доводиться робити їх і 3 рази. Лити розчин треба під корінь, а не на всю рослину. Якщо почали зав'язуватися головки, то обробляти цвітну капусту ні в якому разі не можна.

Капустяна міль відкладає яйця на молодих листочках. Гусениці капустяної молі настільки ненажерливі, що можуть моментально знищити всі молоді листочки. У такому випадку доводиться обробляти всі рослина інсектицидами (по інструкції).

Рослинні розчини від шкідників

  1. Для знищення гусениць капустяної білянки, капустяної совки, капустяної молі можна використовувати настій молочаю. Візьміть 1 кг листя і коріння молочаю, залийте 4 л води, кип'ятіть 2 - 3 години на маленькому вогні. Після процідіть і розбавте водою, збільшивши обсяг в 2 - 3 рази.
  2. Проти гусениць капустяної білянки, совки і молі на всіх видах капусти, редиски, редьки та інших овочевих культур можна використовувати реп'ях (лопух). Нарвете лопуха, на одну третину заповніть їм відро. Залийте водою до країв. Нехай настій постоїть три доби, настоїться. Процідіть, 3 - 4 рази з проміжком у тиждень обприскати рослини.

Якщо грунт кисла, не витрачайте даремно час і розсаду. Капусту погубить килу. Известкуйте кислі грунти, повертайте цвітну капусту на старе місце через чотири роки. Не можна заражену кілою капусту кидати в компостні купи. Її треба спалити або закопати за межами городу.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...