Герметики для дачі: особливості і призначення

Вибираємо якісні герметики для роботи на дачіВибираємо якісні герметики для роботи на дачіРемонтні роботи на дачі вимагають від нас використання надійних та якісних матеріалів, адже тільки з їх допомогою можна відновити і реставрувати дачний будинок та інші споруди. Сьогодні DachaDecor.com.ua приймає рішення розповісти про герметика для дачі, їх призначення і можливості використання.

 

Найрізноманітніші герметики нам відомі досить давно, і використовуються подібні матеріали для герметизації і ущільнення. Більш докладно ми поговоримо про них уже зараз.

Що являють собою герметики?

Герметик являє собою пастоподібний матеріал, який, в залежності від прямого призначення, може мати у своєму складі досить різні компоненти, що відповідають за характеристики герметизації. Використовуються подібні матеріали в самих різних випадках, коли необхідно якісно закрити міжплиткові шви, стики між деякими предметами і матеріалами, болтові з'єднання, склопакети, різні щілини і так далі. Герметик застосовується в будівництві, ремонтах та відновлювальних роботах, а тому ми ясно розуміємо, що матеріал стане у нагоді нам і на дачі.

Герметик - сучасний матеріал, який стане в нагоді в дачному будівництві і обробціГерметик - сучасний матеріал, який стане в нагоді в дачному будівництві і обробці

Основні властивості герметиків

Застосування герметика на дачі виправдано, так як на даній території, так само, як і в домашніх умовах, існує безліч робіт, де матеріал може бути необхідний. Про призначення герметика краще скажуть його основні властивості - матеріал володіє завидною зчеплення з бетоном, цеглою, натуральним і штучним каменем, металом, бляхою, пластмасою, керамікою і деревом. Якщо ж вибрати герметик правильно і використовувати його строго по інструкції, можна домогтися максимальної адгезії.

Основні характеристики герметиків говорять про можливості використання матеріалу на дачіОсновні характеристики герметиків говорять про можливості використання матеріалу на дачі

Види герметиків для дачі

Герметики прийнято ділити за типами, зробимо це й ми. Отже, за типом основи, на якій проводиться матеріал, поділ відбувається на акрилові, уретанові, силіконові і тіоколові герметики.

Також бувають однокомпонентні і багатокомпонентні склади. Перші можуть бути використані відразу, прямо з туби або відерця, другі ж потрібно змішувати з іншими компонентами, щоб отримати найбільш якісний матеріал.

Потрібно зауважити, що герметики ділять за типом стану:

  • Висихають герметики, які тверднуть під час висихання, але залишаються еластичними;
  • Отверждающиеся герметики, через час стають досить пружними, схожими характеристиками на гуму;
  • Неотверждающіеся герметики, які не переходять у твердий стан, а залишаються пластичними під час усього експлуатаційного терміну.

Вибирати герметики для дачі стоїть за спеціальними характеристикамиВибирати герметики для дачі стоїть за спеціальними характеристиками

Силіконові герметики

Мабуть, найпопулярніші склади, які стали застосовуватися частіше інших завдяки високій надійності і низькій вартості. Створені вони на основі каучуку з додаванням додаткових компонентів, які підсилюють адгезію і міцність. Деякі добавки посилюють і полімеризацію, за рахунок чого досягає стану резиноподобной і досить еластичної маси.

Перевагами силіконового герметика вважаються висока стійкість до агресивного середовища, перепадів температур і воді, висока адгезія і еластичність, можливість роботи з металом, деревом, цеглою, каменем, склом. Також, полімеризація герметика відбувається досить швидко.

Застосування даного герметика на дачі можливо в літніх душових кабінах, де складом можна закладати шви між корпусом і пластиковими або полікарбонатними стінками, а також в теплицях, в яких необхідно створити ефект термоса без протягів. На його основі можуть створюватися і простенькі склопакети, наприклад, з дерева і скла (для веранди, альтанки, літньої кухні).

Недорогі і практичні силіконові герметики для різноманітних робіт на дачній ділянціНедорогі і практичні силіконові герметики для різноманітних робіт на дачній ділянці

Використання акрилових герметиків на дачі

Дані склади - це мінімальна вартість і досить непогані показники. На жаль, за рахунок низької стійкості до перепаду температур, матеріал можна використовувати тільки для внутрішніх робіт.

Виробляються склади на основі акрилових смол, що не містять розчинників, можуть бути розведені навіть водою. Завдяки таким властивостям, герметик показує високу адгезію з цеглою, бетоном і навіть обштукатуреною поверхнею. Герметик не переносить деформації, однак высокоэластичен.

Застосувати акриловий герметик на дачі можна в будь-якому приміщенні, де потрібно закрити щілину в стіні, тріщину в стелі, проріз між стіною і підвіконням, загладити стик між панелями. Позитивною характеристикою є і стійкість до вологи і температур після висихання, а тому використовувати герметик можна в кухонних приміщеннях, дачних тимчасових спорудах. Після висихання, готовий шар можна заштукатурити і пофарбувати, тобто, якісно задекорувати.

Необхідно заявити і про властивості стійкості до вібрацій, що залишає нам можливість застосування складу в тих приміщеннях, де встановлено деяке промислове дачне обладнання, наприклад, точильний верстат в гаражі, млин в сараї і так далі.

Використовувати на дачі можливо і акрилові герметикиВикористовувати на дачі можливо і акрилові герметики

Уретанові герметики

Мабуть, найбільш цікаві за властивостями матеріали, які, завдяки основі і характеристиками, здатні протистояти перепадам температур, корозії, вологості і вібрації. Вони володіють високою еластичністю і швидко тверднуть, тому часто використовуються в фасадних роботах.

Створюються поліуретанові герметики на основі поліуретанової маси, що не вимагає спеціальних добавок для затвердіння, воно відбувається за рахунок вологості повітря. Також варто уточнити, що матеріал можна використовувати не тільки як герметик, але також і у вигляді клею, і застосовувати його для каменю, бетону, дерева, пластика, металу.

Кожен шов ремонтопрігоден, стійкий до ультрафіолетового випромінювання, до розчинів кислот і лугів (до 10%), не боїться вологи. Але є і особлива вимога - дуже ретельна підготовка поверхні перед нанесенням складу.

Обов'язково зверніть увагу на властивості поліуретанових герметиків для дачних робіт!Обов'язково зверніть увагу на властивості поліуретанових герметиків для дачних робіт!

В залежності від виробника і типу герметика, він може бути використаний на дачі в наступних цілях - для закладення міжпанельних швів всередині та зовні будівлі, герметизації стиків, схильним до впливу води, склопакетів, склеювання зазначених раніше матеріалів між собою. Крім цього, відмінно підходить уретановий герметик для покрівельних стиків, а тому використовувати його можна при ремонті або реставрації даху, укладанні нової покрівлі.

Тіоколові герметики для дачних робіт

Дані склади вважаються найдорожчими і довговічними, термін служби для них визначають в районі 15-20 років. Тіоколові герметики - двокомпонентні склади, які полімеризуються після процесу змішування на протязі 2-3 днів, при цьому виявляється значна усадка.

Процес полімеризації призводить до утворення малопрочной плівки з поганою еластичністю, яка, однак, стійка до масел, лугів, бензину, органічних розчинників та кислот. Герметик має хороший діапазон робочої температури - від -55°С до +130°С.

Застосувати тиоколовый герметик на дачі можна в гаражі, де зберігаються пально-мастильні матеріали, на складі ПММ, якщо такий є по специфіку вашої роботи або ведення будь-якого бізнесу на дачі, а також для енергозберігаючого скління або виробництва склопакетів, наприклад, для теплиці.

Тіоколові герметики для дачі - дорогі, але дуже надійні складиТіоколові герметики для дачі - дорогі, але дуже надійні склади

Які ще бувають герметики?

Насправді, асортимент подібних матеріалів варто ділити не тільки за видами і складів, але також і з робіт, в яких ті застосовуються. Ми наведемо кілька прикладів, в яких герметики можуть бути використані на території дачної:

  • Герметики для межвенцевого ущільнення дерев'яного дачного будинку;
  • Герметики пічні для печей і камінів в дачному будинку;
  • Герметики, що обмежують надходження вологи і води, наприклад, для ванної кімнати на дачі або для того ж літнього душа.

Перед придбанням герметика, обов'язково врахуйте вимоги, призначення і властивостіПеред придбанням герметика, обов'язково врахуйте вимоги, призначення та властивості

Огляд кращих герметиків для дачі (відео)

Вибираючи герметик для робіт на дачі, обов'язково визначте його призначення, склад, відповідність вашим особистим вимогам та технічним вимогам виконуваних робіт. Цілком імовірно, що ви зможете обійтися недорогим силіконовим складом, але реально і те, що для роботи знадобиться дорогий і якісний термостійкий герметик або мастика з особливими властивостями.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...