Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Сипучі матеріали для дачної ділянкиСипучі матеріали для дачної ділянкиДачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлення ділянки ламати голову над складним питанням. Сьогодні, щоб полегшити всі процеси, ми вивчаємо використання сипучих матеріалів на дачі.

 

Ми використовуємо сипучі матеріали на дачі практично кожен день. На городі, під час будівництва альтанки або оформлення нової доріжки, при спорудженні водного об'єкта або навіть при декорі стіни літньої кухні. Вони є всюди, але далеко не всі знають їх призначення і вміють з ними працювати. Перераховувати кожен матеріал, який має відношення до дачної теми, а також до будівництва та ремонту на ділянці, оформлення, декору і ландшафтного дизайну, ми не можемо просто фізично, так як їх сотні. А тому поговоримо тільки про самих популярних і затребуваних, які ми застосовуємо найбільш часто. Відразу ж, ще до початку нашої розмови, DachaDecor.com.ua пропонує активно брати участь в обговоренні статей та залишати свої коментарі в спеціальній графі.

Які сипучі матеріали можна використовувати на території дачної ділянки?Які сипучі матеріали можна використовувати на території дачної ділянки?

Отже, сипучі матеріали для дачі, їх призначення та використання.

Описувати самі матеріали, їх хімічний склад або процес виробництва ми не будемо, так як вважаємо, що найбільш важливо розуміти, що і де використовується. Інші ж дані, переваги, недоліки сипучих матеріалів і таблиці порівняння ми і так потроху наводимо, розповідаючи про різні дачних роботах, будівництві, застосування матеріалів у декоруванні і так далі.

Пісок для дачі

Пісок - мелкофракционный сипкий матеріал, який використовується нами досить часто. Пісок виступає заповнювачем в приготуванні бетонів для будівництва, як створення "подушки" під укладання доріжок, для разбавки матеріалів при влаштуванні відмосток, майданчиків, відсипань.

Дане призначення можна назвати класичним, але на дачі все змінюється, і ми застосовуємо матеріали більш практичним, ніж за основним призначенням. Отже, крім приготування бетону для фундаменту під альтанки та інші споруди, крім використання піску в декоративних роботах при створенні ландшафту, а також добавки матеріалу в грунт для найбільш якісного та правильного вирощування деяких рослин, ми навіть зберігаємо в піску морква, осушуємо з його допомогою низькі частини ділянки, створюємо пісочниці на дитячих майданчиках.

Таке широке поширення робить сипучий матеріал на дачі дуже популярним, необхідно тільки коректно підбирати пісок для різних робіт - річковий пісок, кварцовий, кар'єрний, штучний та інші його види.

Будь-який вид піску можна застосувати на дачіБудь-який вид піску можна застосувати на дачі

Гравій на дачі

Гравій ми використовуємо дуже часто. Звичайно, з цієї осадової гірської породою, яка перед застосуванням піддається певній обробці, знайомі не всі дачники, так як багато хто з нас купують ділянку для відпочинку, і нерідко він вже повністю до цього підготовлений. Красивий дизайн, невеликий сад і рівний газон, будиночок для житла і зона відпочинку... природно, більше ніякої роботи і тільки відпочинок. Але ж більшість дачників звикли працювати на дачі, а значить, сипучий матеріал необхідно не тільки знати, але й уміти використовувати у роботі.

Для гравію є безліч сфер застосування, але найчастіше він потрібен нам для будівництва і серйозних робіт. Будівництво будинку або відсипання ділянки, геопластіка при ландшафтному дизайні і формування доріжок, створення кам'яних садів і кам'янистих розсипів, улаштування під'їзних шляхів або майданчиків для тимчасової стоянки авто, дренажні шари або навіть повноцінні стічні ями... скрізь потрібен гравій або подібні матеріали, серед яких ми і вибираємо по вартості, надійності, зручності роботи і іншим характеристикам.

Гравій на дачі можна використовувати для самих різнопланових робітГравій на дачі можна використовувати для самих різнопланових робіт

Використання відсіву на дачі

Відсів - сипучий будівельний матеріал дрібної фракції, що отримується при дробленні гірських порід і просіюванні для отримання матеріалів різного розміру та призначення. Відсів може бути вапняним, гравійним або гранітним, і використовується на дачі в залежності від виду.

Відсів може застосовуватися у вигляді заповнювача при приготуванні різних бетонів, але на дачі це матеріал підсипки, недорогий і надійний, який ми вибираємо для ремонту майданчиків у дворі і біля нього, для засипки територій, які необхідно вирівняти, і так далі. Якщо мислити більш глобально, наприклад, розвиваючи свій дачну ділянку не тільки під овочі та фрукти, але також і під бізнес, то відсів можна додавати в спеціальні суміші для виробництва декоративного каменю, тротуарної плитки, створення вертикальних огороджувальних споруд, загалом, запустити матеріал в будівництво і місцеве виробництво.

Де застосувати відсів на дачній ділянці: деякі сфери використанняДе застосувати відсів на дачній ділянці: деякі сфери використання

Застосування керамзиту на дачі

Керамзит, керамзитовий гравій і керамзитовий щебінь - досить легкі сипучі матеріали, які можна використовувати з дуже різних призначень. Маючи дійсно вражаючі характеристики, керамзит підходить для величезної кількості дачних робіт. Багато з них, ми вже розглядали і навіть докладно вивчали, але сьогодні ще трохи більше інформації.

Отже, керамзит - прекрасний матеріал для утеплення найрізноманітніших конструкцій. Ним ми вже утеплювали підлогу нової лазні, яку будували на дачі, пропонували використовувати його як утеплювач для підлоги побутовки, про яку теж недавно вели мову, але найголовніше, застосували керамзит для утеплення будинку.

Керамзит - популярний матеріал для утеплення будівель і спорудКерамзит - популярний матеріал для утеплення будівель і споруд

На даний момент, це дійсно популярний матеріал для забезпечення максимального енергозбереження. Він підходить для стін, підлоги і стелі, але в останньому випадку використовується з боку горищного приміщення.

Крім цього, керамзит дуже хороший для зовнішніх робіт, а саме в ландшафтному дизайні. Середнього розміру легкі гранули служать прикрасою поверхні ґрунту, його утеплювачем і навіть наповнювачем дренажних споруд. Нерідко використовується сипучий матеріал для виробництва інших матеріалів для будівництва - керамзитобетонних блоків, з яких можна зводити не тільки альтанки, зони патіо і времянки, але й повноцінні житлові будинки.

Використання керамзиту в утепленні будівель і ландшафтному дизайні ділянкиВикористання керамзиту в утепленні будівель і ландшафтному дизайні ділянки

Галька: застосування на дачі

Галька - не той матеріал, який користується шаленою популярністю в будівництві або декоративному оформленні, але активно застосовується в деяких специфічних роботах.

Галька є окатанными уламками гірських порід, гладкими шматочками різних розмірів, які можуть бути овальними, круглими, неправильною, але гладкої форми. Це заслуга впливу течії води і хвиль в прибережних районах.

Галька в декоративних дачних роботах просто незаміннаГалька в декоративних дачних роботах просто незамінна

Галька на дачі може бути використана в інтер'єрному декоруванні, але ми не будемо вдаватися у внутрішню стилізацію житлових будинків і котеджів, адже нам цікавий сам ділянку. А тут галька також займає серйозне місце, якщо, звичайно, береться до уваги при ландшафтному дизайні. Сипучий матеріал стилізує поверхня багатьох грунтових об'єктів, є окрасою доріжок або прямим матеріалом відсипання, а також може служити декоративно-оберігає шаром на ґрунті. Дуже симпатично виглядає спеціальна декоративна галька, але за неї доведеться викласти кругленьку суму.

Один з найбільш оригінальних сипучих матеріалів для дачі - галькаОдин з найоригінальніших сипучих матеріалів для дачі - галька

Щебінь на дачі

Даний матеріал розглядався нами неодноразово, бути може, без особливих подробиць, але що саме головне, ми знаємо практично всі сфери його застосування.

Зернистий сипучий матеріал, який отримують шляхом механізованого дроблення гірських порід, необхідний нам для будівництва, закладки "подушок" підстави і дренажних шарів, для виробництва будівельних сумішей, відсипання ділянок, робіт із геопластикой, складного вирівнювання ділянок або підготовки майданчиків.

Завдяки багатьом позитивним характеристикам гравію, а також можливості придбання для дачних робіт щебеню різних фракцій, матеріал можна застосувати не тільки за основним призначенням, але навіть в декоративних цілях.

Щебінь на дачі: відсипання, будівництво, осущение та вирівнювання ділянки, дренажні роботиЩебінь на дачі: відсипання, будівництво, осущение та вирівнювання ділянки, дренажні роботи

Як застосувати торф на дачі?

Торф - відоме практично кожній людині корисна копалина, яка є і агрорудой, і паливом, і утеплювальні матеріали, і добривом. Тому дачники вже точно розуміють, про що йде мова.

Цей сипкий матеріал, який застосовується на дачах дуже часто, не йде в декоративне справа, але от в саду і городі він просто незамінний, так само як і в домашньому квітникарстві.

Звичайно, користі від торфу дуже багато, але рівно стільки ж може бути і шкоди, так як виділені компоненти можуть бути не тільки корисними, але іноді навіть шкідливими. Все залежить від сфери застосування і складу торфу, його природи та інших показників, про які обов'язково слід замислитися перед тим, як вибирати торф для використання на власній дачній ділянці.

Обов'язково вивчіть торф для застосування на території дачі, він може бути вкрай кориснийОбов'язково вивчіть торф для застосування на території дачі, він може бути вкрай корисний

Тріска, тирса і дробленка для дачі

Ми точно знаємо, що понад 30% дачників ще не використовували дані матеріали на ділянці, та й взагалі, просто не знають, для чого вони необхідні або як можуть допомогти в господарстві. Тому ми вирішили підказати вам, для чого необхідна подрібнена деревина на дачі.

За великим рахунком, практично всі деревні частинки, які пройшли механічну обробку, показують одні й ті ж результати, тільки от протягом різного часу, а тому й використовуються різнопланово.

В першу чергу, слід заявити, що підходить деревна тріска для мульчування грунту, опалення, добриво і навіть для декоративного оздоблення ділянки. Але в залежності від породи деревини, фракції та виду деревного сипучого матеріалу (ми говоримо також про стружці і подріблена), може мати різну специфіку. Наприклад, тирсу плодових дерев гарні для копченостями, дробленка - для приготування компостутощо. Тому важливо розбиратися в матеріалі, а також мати в гаражі садовий подрібнювач!

Сипучі матеріали для дачної ділянки: тріска, дробленка, тирсаСипучі матеріали для дачної ділянки: тріска, дробленка, тирса

Як використовувати гранітну крихту на дачі?

Гранітна крихта - дрібно - і среднефракционный сипкий матеріал, який виробляється шляхом дроблення і механічної обробки гірських порід. Ми рідко говоримо про даному матеріалі, так як в роботу беруться більш дешеві або навіть більш якісні матеріали, але це не означає, що гранітної крихти немає місця на дачі.

Матеріал є одним з компонентів виробництва плит та блоків для доріг і доріжок, застосовується в якості декоративного відсипання клумб та інших квітників. Він має безліч переваг, але відрізняється певними недоліками, а тому якщо ви вирішите відсипати гранітною крихтою садові доріжки або прикрасити матеріалом новий квітник на дачі, зверніться до нас, і ми розповімо про неї більш докладно. Для цього ви можете перейти до рубрику, яка спеціально призначена для консультацій - Відповіді на питання!

Гранітна крихта на дачній ділянці може бути використана досить широкоГранітна крихта на дачній ділянці може бути використана досить широко

Асфальтна крихта

Асфальтна крихта для дачі не вважається незамінною, оскільки є й інші матеріали, які краще підходять для більшої кількості робіт. Але і цей матеріал має своє застосування, так як у багатьох випадках є відмінна можливість дістати даний будівельний матеріал практично безкоштовно.

Асфальтна крихта укладається на доріжки та цілі дороги більш щільно, ніж щебінь або пісок. Так як матеріал виробляється з старого, переробленого асфальту, то він має певну кількість бітумних залишків, які ущільнюють готову насип і роблять її практично однорідною.

За рахунок включення в склад матеріалу додаткових компонентів, асфальтна крихта на дачі може стати матеріалом ландшафтного декору садових територій та окремих об'єктів.

Підходить для різноманітних дачних робіт і асфальтна крихтаПідходить для різноманітних дачних робіт і асфальтна крихта

Потрібен перліт на дачі?

Кожен використовує ті будівельні або допоміжні матеріали, які знає і розуміє, ну, і до яких має доступ. Тому можна сказати точно - якщо є можливість дістати перліт для дачі, він не завадить.

Матеріал, що є гірською породою вулканічного походження, може бути різного кольору і володіти підвищеною пористістю. Завдяки цим якостям, а також багатьом іншим позитивним характеристикам, перліт виступає звуко - і теплоізолятором, як засипки стін і підлоги в заміну щебеню і піску.

Сипучий матеріал перліт: для чого він потрібен на дачі?Сипучий матеріал перліт: для чого він потрібен на дачі?

Крім цього, спучений перліт використовується для очищення водних споруд, і підійде для обробки озер і ставків у разі серйозного забруднення. Але найбільш затребуваний сипучий матеріал на дачі в якості мульчі, регулятора вологості, основи для вирощування насіння і живців, а також зберігання кореневищ і цибулин. У даному випадку необхідний спеціальний спучений перліт (агроперліт), який зручний навіть для приготування посадочних сумішей, рівномірного розподілу насіння в грунті, регулювання кількості добрив, складного мульчування грунту, декоративної обробки.

Перліт в будівництві і декоруванні ділянки, вирощування рослинПерліт в будівництві і декоруванні ділянки, вирощуванні рослин

Будівельне сміття на дачній ділянці

Будівельне сміття є сумішшю все, на перший погляд, непотрібної на території дачі. Після будівельних і ремонтних робіт, чи демонтажу будівель і споруд, доріг і інших об'єктів, така суміш може бути утворена з шматків бетону, гравію, битої цегли та каменю, інших матеріалів, які раніше брали участь в будівництві і були частиною споруд. Після знесення об'єкта або при змішуванні сміття в причепі авто, утворюється певна субстанція, яка по якостях може обходити деякі дорогі будівельні матеріали.

Бита цегла, камінь і бетон для робіт на території дачіБита цегла, камінь і бетон для робіт на території дачі

Звичайно, повноцінний проект на такому матеріалі не виженеш і не декорируешь, але от у половині чорнових робіт будівельне сміття стане в нагоді. Відсипка ділянки для осушення або вирівнювання, засипка ям і ярів, пристрій підстав під доріжки і майданчики, шари під фундамент невеликих дачних будинків - все це реально з дешевим, а частіше навіть повністю безкоштовним сипучим матеріалом. Тому не поспішайте викидати будівельне сміття і платити за його вивіз, адже він ще стане в нагоді на дачі.

Будівельне сміття на дачі може бути вкрай кориснийБудівельне сміття на дачі може бути вкрай корисний

На даному етапі, ми розглянули деякі матеріали, які можуть знадобитися для дачних робіт. Звичайно, залишилася ще маса подібних, таких як шлак, глина, підготовлене скло, цемент, чорнозем та інші, які також можна використовувати для будівництва, відсипання або ландшафтного дизайну, але ми перенесемо дані матеріали в інші статті, де вони будуть більш зручно почувати себе по тематиці.

Сипучі матеріали в ландшафтному дизайні (відео)

Сипучі матеріали на дачі незамінні, але ви й самі це чудово розумієте. А тому завжди робіть правильний вибір і орієнтуйтеся на високу якість, щоб всі роботи з піском, щебенем або керамзитом пройшли правильно, а отримані об'єкти вийшли довговічними, надійними і оригінальними.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...