Теплиця восени: прибирання, добрива, загальний догляд

Як доглядати за теплицею восени?Як доглядати за теплицею восени?Осінні роботи в теплиці дуже важливі, так як дуже правильно буде подбати про дачної помічниці, яка постійно дає нам можливість виростити якісний урожай. Догляд за теплицею восени - важливий етап підготовки дачної ділянки до зими.

Грамотна підготовка теплиці і ретельний догляд забезпечать їй довгі роки життя, а значить, раз набута або побудована своїми руками теплиця прослужить вам дуже довго. Крім того, своєчасно доглядаючи за теплицею і правильно готуючи її до зимівлі, ви зможете забезпечити безпекою майбутні рослини, зберегти грунт у теплиці здоровою і родючою.

Прибирання в теплиці восени

Після того, як урожай зібраний, в теплиці необхідно добре поприбирать, щоб в ній не залишилося нічого зайвого - коренів, опалого насіння, зів'ялих або сухих стебел, і так далі.

Всі рослинні залишки необхідно винести з теплиці і спалити. Після цього, акуратно зняти 5-7 см ґрунту, так як в даному шарі і знаходиться більшість шкідливих рослин.

Теплиця восени вимагає і збору личинок. Це малоприємно, але необхідно. Постарайтеся розробити грунт і уважно поставитися до збору личинок, адже на наступний рік вони можуть серйозно зіпсувати урожай.

Перекапывая грунт у теплиці, ви не зможете виявити і знищити всі личинки, але є більш ефективний спосіб, який допоможе очистити грунт від шкідників - просівання ґрунту.

Осіння дезінфекція теплиці

Як відбувається обкурювання теплиці сіркою?Як відбувається обкурювання теплиці сірої?Дуже важливо подбати і про здоров'я ґрунту, яка може бути серйозно заражена. За весь теплий період ми постійно створюємо зручний клімат (тепло теплиці і полив створює комфортні умови для розмноження різноманітних мікроорганізмів, і нехай деякі з них ми вчасно знищуємо, багато хто все-таки залишаються в теплиці. Боротися з інфекціями і різноманітними шкідниками в теплиці необхідно правильно, щоб на наступний рік ви почали вирощування культур у абсолютно здорової ґрунті.

В першу чергу, шар грунту необхідно замінити, решту грунт просіяти, і тільки тоді робити наступні кроки.

Якщо ви прибираєте з теплиці шар грунту, то замінювати його землею з саду чи городу, з-під інших рослин - не можна.

Далі, необхідно добре почистити стійки, каркас теплиці, плівку чи інше накриття, від пилу, бруду і так далі. Після, слід провести обкурювання приміщення теплиці і конструкції теплиці. Використати для цього можна сірчані шашки або саму сірку, по 70-80 г на кожен квадратний метр теплиці. Розклавши сірку або шашки рівномірно по території теплиці, проведіть рясне обприскування конструкцій водою, щоб посилити токсичність, і запаліть сірку. Після, закрийте теплицю, але обов'язково спостерігайте за процесом.

При обкурюванні теплиці, обов'язково використовуйте захисні протигаз і рукавички.

Після обкурювання, дезінфекцію теплиці слід завершити наступним етапом - провітрюванням і додатковою обробкою. Відкривши ширше двері і вікна, виженете токсичні гази з теплиці після декількох годин обкурювання. Добре вимийте скляні або пластикові поверхні, конструкцію теплиці. Зробити це можна з застосуванням розчину пемоксоли (1-2%) і капронових щіток. Після такого миття, необхідно обполоснути всі поверхні чистою водою, бажано з шланга.

Добриво і захист грунту

Далі, ми знову повертаємося до грунту в теплиці. Її необхідно якісно удобрити, використовуючи торф, перегній, гній, з розрахунку половини відра на кожен квадрат теплиці. Потім, посипте грунт у теплиці золою і піском, приблизно по літру на квадрат, і накрийте грунт соломою.

Восени в теплиці необхідно використовувати тільки якісне і добре підготовлене добривоВосени в теплиці необхідно використовувати тільки якісне і добре підготовлене добриво

Коли випаде перший сніг, його необхідно занести в теплицю і рясно засипати ним грунт, зробивши шар 15-20 см (але можна і більше, якщо снігу випало достатньо). Цим способом ви зможете забезпечити додаткову захист грунту від промерзання, а також весняне підживлення ґрунту вологою, коли по весні сніг почне танути.

Проведення підготовки теплиці до осені передбачає добриво і чищення грунтПроведення підготовки теплиці до осені передбачає добриво і чищення грунт

Чистка та обробка конструкції теплиці

Теплиця восени вимагає не тільки догляду за грунтом, але і спеціальних заходів по відношенню до каркаса. Його необхідно добре вимити і просушити, але не забути при цьому і про накриття.

В першу чергу, потрібно ретельно вимити скла або плівкове покриття. Плівкове накриття миється на каркасі, обполіскується, просушується і згортається. Скляне ж миється стандартно, з каркасом.

Восени, після збору врожаю, теплицю необхідно добре вимитиВосени, після збору врожаю, теплицю необхідно добре вимити

Якщо говорити тільки про каркасі, обробляти його необхідно хлорним вапном. Змішуєте 400 г хлорного вапна на 10 л води, наполягаєте 3-4 години і періодично помешиваете. Рідина відмінно підходить для обприскування грунту, а вийшла на дні відра гуща - для обмазки каркаса теплиці.

Приготувавши хлорне вапно для осінньої обробки теплиці, забезпечте правильний догляд і для садового інвентарю, який також можна замочити в даному розчині.

Якщо теплиця виконана з дерева, то в осінній період її обробляють свежегашенной вапном, додавши в неї мідний купорос. Обробка ж ємностей теплиці - склянок, ящиків та інших предметів для використання, проводиться окропом. Зробити це бажано відразу після збору врожаю.

Осіння дезінфекція теплиці і прилеглих територійОсіння дезінфекція теплиці та прилеглих територій

Крім того, металеві частини теплиці перед зимою можна обробити гасом, а дерев'яні - підфарбувати.

Зміцнення каркаса теплиці

Зміцнення каркаса теплиці дуже важливо навіть у тому випадку, якщо зима вашого регіону малосніжна і не дуже сувора. Вся справа в тому, що тільки деякі теплиці можуть витримати велику вагу, основна ж кількість теплиць витримує в середньому 200-400 г/м2, далі ж вага починає тиснути на каркас, той згинається, теплиця завалюється.

Кількість снігу в різні зими дуже відрізняється, тим більше, якщо взяти до уваги деякі регіони. Тому, каркас теплиці необхідно зміцнити, щоб вона легко витримала 30-50 см снігу. Необхідно це в тому випадку, якщо теплиця знаходиться на заміській ділянці і прибирати сніг з її даху у вас немає можливості.

Зміцнення теплиці восени (нижня частина)Зміцнення теплиці восени (нижня частина)

Для зміцнення каркаса теплиці використовуються підпори, які й візьмуть на себе певну частину ваги, не давши каркаса погнутися або поламатися з-за надмірного тиску зверху. Підпори слід встановити під основний каркас, а також його лаги. Не допускайте того, щоб довжина будь-якої частини каркаса в півтора і більше метрів залишилася без спеціальної підпори.

Підпора встановлюється під каркас і закріплюється на ньому, щоб із-за тиску вона не вискочила і не пробила накриття теплиці, якщо каркас різко опуститься під вагою. Нижня ж частина підпори впирається в землю, також, під неї можна встановити камінь або цегла.

Якщо накриття з теплиці знімається, встановлювати підпірки не обов'язково.

Підготовка теплиці до осені, спеціальні роботи, обробка каркаса і ґрунту - дуже важливі процеси, які здатні не тільки продовжити термін служби теплиці, але і допомогти у вирощування якісних культур кожен рік.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...