Як використовувати габіони на дачі

Габіони на дачі - відмінна ідея, про яку не варто забувати!Габіони на дачі - відмінна ідея, про яку не варто забувати!Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкціями. Отже, дорогі друзі, давайте поговоримо про те, як використовувати габіони на дачі.

 

Габіони на дачі використовуються не за прямим призначенням. Тут вже максимально включається фантазія, адже взагалі металеві конструкції з наповнювачем призначені для зміцнення слабких схилів, будівництва доріг, постійних і тимчасових, пристрої підстав невеликих дамб, і так далі. На наших територіях, а саме в дачних дворах, сітки з камінням або з іншими матеріалами знайшли абсолютно інше призначення.

Що являють собою габіони?

По суті, це проста коробка з сітки, легка і прозора, але дуже міцна і довговічна. Орієнтуватися при виборі варто тільки на якість, тому що установка конструкцій буде відбуватися на вулиці, де можливі різні впливу атмосферних явищ. Тому не варто вибирати найдешевші сітки зі звичайної дроту, адже вони не мають ніякого захисту. Так і внутрішнє наповнення такі можуть не витримати, так як їх кріплення не гарантують навіть продавці.

Якщо ж робити ставку на надійність і довговічність конструкцій, то варто вибирати якісні габіони. Це конструкції, вироблені з оцинкованого сталевого дроту подвійного кручення, або з зварного дроту, і тому подібних матеріалів. Захисний шар дроту, яка і утворює сітку - це стандартна фарбування в найпростішому варіанті. Якщо ж габіони подорожче, наприклад, габіони Джамбо або габионные матраци, то тут використовується дещо інша технологія. Дріт в конструкції може бути покрита полімерними матеріалами, які не допускають корозії основного матеріалу виробництва, а також покращують зовнішні дані.

Що собою являє конструкція габіонів? Складно зробити самостійно?Що собою являє конструкція габіонів? Складно зробити самостійно?

Габіони являють собою конструкції самих різних форм і розмірів. Вони можуть бути великі - для влаштування огорож або невеликих дамб, маленькі - для ландшафтного дизайну, а також круглі, прямокутні, квадратні - для забезпечення ваших особистих вимог.

Де можна використовувати габіони на дачі: найкращі ідеї

Раніше ми говорили про габіони в ландшафтному дизайні, коли піднімали цікаву тему про підпірних стінках. Там ми розглядали лише один варіант пристрою подібних конструкцій на дачі. Але сьогодні ми доповнимо тему цікавими та оригінальними ідеями, адже кожен дачник повинен знати, що простою сіткою з каменями можна замінити контейнер для квітів, паркан, внутрішнє огорожу, стіну під будівництво невеликого ангара, інше.

Кращі ідеї по використанню габіонів на території дачної ділянкиКращі ідеї по використанню габіонів на території дачної ділянки

Отже, давайте приступимо, так як нам вже не терпиться розповісти і показати вам, як і де застосувати габіони на дачі.

Габіони в ландшафтному дизайні

Ландшафтний дизайн дачі своїми руками - цікава затія, особливо, якщо у вас для цього є нові та оригінальні ідеї. Габіони - якраз одна з них, адже з їх допомогою можна змінити багато чого.

Використовуйте габіони як підпірних стінок та огорож певних зон саду або на території дачі, як показано на фотографії нижче. Тут можна скористатися простою ідеєю і застосувати не найдорожчу сітку, але дуже міцну. Висока скляна стінка дизайн внесе свою родзинку і запросто якісно розмежує зону відпочинку і посадки декоративних рослин. Установка такої конструкції не потребує багато часу і сил, якщо працювати послідовно. Спочатку встановлюється сітка на опорах, можливо, на залиту розчином майданчик. Далі, всередину конструкції прокидається кам'яний матеріал. Верхня ж частина обробляється декоративною плитою, деревом та іншими матеріалами.

Найпростіші габіони для створення огорож або розділових конструкцій на дачіНайпростіші габіони для створення огорож або розділових конструкцій на дачі

Можна влаштувати досить цікаві огорожі всередині дачного подвір'я, наприклад, відокремити господарський двір від саду, дитячий майданчик від клумб для квітів і так далі. Тим більше, що є можливість побудувати досить високу стінку шляхом перев'язки різних конструкцій в одну. Єдина вимога - міцне кріплення для створення єдиної форми. Цікаво й те, що габіони можна засипати різними матеріалами, за рахунок чого подібне огорожу приймає барвистий вигляд.

На фото нижче ви бачите оригінальний підхід до проекту такого огородження, де в різні мережі, скріплені між собою, засипаний різнобарвний матеріал. Вся конструкція якісно поділяє сад і служить прекрасним елементом дачного ландшафту.

Ще один прекрасний варіант - габіони з кольоровими каменями всерединіЩе один прекрасний варіант - габіони з кольоровими каменями всередині

Крім цього, сітчасті конструкції з кам'яним заповненням можуть стати окремим і повністю самостійним компонентом екстер'єру. Оцініть, як якісно вписується нова ідея в дизайн саду. Кам'яні підстави газону, роздільники зон, парапети і навіть обрамлення декоративних рослин. Це справжнісінькі підпірні стінки, які стримують грунт межах загальної конструкції. Завдяки цьому, ви отримуєте підняту і повністю захищену зону, де можна вирощувати що завгодно - чагарники, декоративні дерева, квіти, бонсай. А можна і не особливо замислюватися над рослинами і просто зробити на такому майданчику кам'янистий сад або інший цікавий вид - поєднати газон з кам'яної розсипом, влаштувати водне споруда, поставити місток або альтанку, інше.

Унікальне оформлення садової території габіонамиУнікальне оформлення садової території габіонами

З габіонами можливо і якісне оформлення вхідної зони, або ж переходів між різними ділянками території дачі. Пропонуємо вам звернути увагу на дивовижний дизайн сходів трохи нижче, де в основі габіонів з простим різнобарвним камінь, цегляна кладка з декоративною плитою. Над подібною ідеєю слід добре попрацювати - створити фундамент з металу та бетонного розчину, влаштувати підпірні стінки з боків, коректно розрахувати розміщення і розміри конструкцій, а також зробити габіони своїми руками, які будуть обмежувати цю зону. Дуже красиво, стильно і на всі 100% ексклюзивно. Подібний дизайн підходить не тільки для звичайної сучасної дачі, але і для модного заміського котеджу, дорогої вілли в передмісті, приватного будинку в межах мегаполісу.

Унікальна і якісна вхідна зона з габіонів, створена своїми рукамиУнікальна і якісна вхідна зона з габіонів, створена своїми руками

Малі архітектурні форми завжди радували нас на дачній ділянці. Створювати їх дуже цікаво, особливо, якщо самостійно, набираючись досвіду в роботі руками і ландшафтному дизайні. Звичайно, запропонований нами далі проект - важка і складна затія, але не менш цікава, ніж звичайна арка, пергола або вертикальна клумба. Ми презентуємо вам вертикальні габіони під арку, які встановлюються на високі і міцні основи, і тільки після цього прокидаються кам'яним матеріалом, щоб мати гарантовану міцність і стійкість. Подібним планом можна влаштувати не тільки кам'яну арку, але також і інші оригінальні архітектурні елементи, наприклад, під середньовіччя, античність, романтичний або готичний сад. Але тут вже варто розуміти, що для багатьох конструкцій необхідно буде використовувати сітку, а, скажімо, арматуру.

З габіонів можливе створення малих архітектурних форм для дачного ландшафтуЗ габіонів можливе створення малих архітектурних форм для дачного ландшафту

Габіони в зоні відпочинку

Неймовірно, але фактом залишається і те, що металеві конструкції для формування кам'яного наповнювача можна встановлювати і в якості дачних меблів. Природно, на самих каменях або пружному металі сидіти не дуже зручно і приємно, але завжди можна трохи модернізувати конструкцію, додати більше живих матеріалів, і отримати неймовірне оснащення зони відпочинку на дачі.

Приміром, те ж дерево. Ви подивіться, що воно може зробити з простою сіткою і каменем. Кілька якісних дощок з дорогих порід деревини, ретельне шліфування і просочення від впливу вологи і мікроорганізмів, фарбування або лакування, і все - чарівна лавка в тихому і затишному куточку саду готова. Погодьтеся, вона просто чарівна, тим більше, якщо перед нею встановити невеликий камін або мангал. А ще цікавіше просто побудувати подібний виріб де-небудь всередині великої альтанки або в зоні патіо, і розмістити його вже біля печі барбекю або обіднього столу.

Зручна і дуже симпатична лава на основі габіонів: здорово і простоЗручна і дуже симпатична лава на основі габіонів: здоров'я та просто

А тепер і з приводу того самого обіднього столу... ні, будувати з металу і каміння ми його не будемо, адже ми вже не раз говорили про дачних меблів своїми руками і навіть робили самостійно дерев'яний стіл. Так ось, саме біля нього і можна встановити лавку, яку показали трохи вище. Але можна зробити і набагато практичніше, наприклад, для кожної окремої людини влаштувавши місце для сидіння. І ось, перед нами вже садові меблі з габіонів. Погодьтеся, дуже цікаво спостерігати, як зусиллями майстрів і сучасних дизайнерів, професійні будівельні матеріали для водних споруд і автодоріг стають зручним елементом зони відпочинку. Так, такі прості і, в той же час, оригінальні дачні стільці, порадують вас і здивують гостей, а найголовніше, прослужать десятки років!

Нова дачні меблі з габіонів: все геніальне - просто!Нова дачні меблі з габіонів: все геніальне - просто!

Гаразд, тепер міняємо варіанти меблів для дачі місцями. Буквально трохи вище ми говорили, що робити стіл з габіонів не варто, і що ми будуватимемо лавки і стільці. Але якщо ви проти цього, ми не в праві вас обмежувати, адже все можна зробити навпаки. Представляємо вам стіл з металевої конструкції, наповненою камінням, біля якого звичайна дерев'яна лавка. Як бачите, все досить просто - втоплені в фундамент скріплені сітки, міцні кріплення між собою, просипка всередині каменем, і установка дерев'яної стільниці поверх. До речі, стільниця може бути і кам'яна, і гранітна, і навіть пластикова, просто сьогодні ми вибрали більш м'який і природний варіант.

Доповнюємо зону відпочинку на дачі новим столом на основі габіонівДоповнюємо зону відпочинку на дачі новим столом на основі габіонів

Контейнери для квітів і клумби з габіонів

Як і обіцяли на самому початку статті, представляємо вам оригінальний елемент прикраси дачного саду - дійсно класні клумби і контейнери для квітів. Матеріал виконання того ж - сітки з каменем, але ми представимо вам відразу кілька зразків.

Довго говорити про подібних конструкціях немає ніякого сенсу, а тому просто дивіться на фотографії і дивуйтеся.

Чудова композиція, яка може бути розташована не тільки на садовій ділянці, а також в оранжереї або зоні патіо. Погодьтеся, дуже мило виглядає звичай каменю і металу, яскравим фрагментом біля якого здається підсвічена декоративним освітленням зелень рослин.

Оригінальна конструкція для квітів своїми руками: проект габіонів на дачі в роботі!Оригінальна конструкція для квітів своїми руками: проект габіонів на дачі в роботі!

Невеликий контейнер переносного типу, який ви бачите нижче, призначений для оформлення дачної ділянки. Розташовуватися такі габіони можуть де завгодно - біля хати, на газоні, в саду. Вони зручні і мініатюрні, швидко збираються і розбираються, переміщуються по території зусиллями двох людей. Але завжди можна замовити або зробити своїми руками габіони і менше, наприклад, для бонсай.

Невеликого розміру розбірної контейнер для квітів з сітки і каменюНевеликого розміру розбірної контейнер для квітів з сітки і каменю

Вуличне обрамлення клумб каменем... що може бути цікавіше? Ми неодноразово згадували влаштування клумб і їх якісне оформлення, але сьогодні у нас з'явився ще один спосіб навести красу на території дачної ділянки. Будь ласка, оригінальна ідея вже перед вами!

Прикрашаємо садові клумби каменем, а для практичності поміщаємо їх у сітки, отримуючи габіони!Прикрашаємо садові клумби каменем, а для практичності поміщаємо їх у сітки, отримуючи габіони!

Водні споруди габіонів

Говорячи про водні спорудах, які можна захистити кам'яно-металевими конструкціями, ми маємо на увазі не тільки природні або штучні водойми декоративного характеру, але також оригінального виду басейни. Звичайно, такий берег більш підходить для приватного пляжика або прикраси берега річки на краю дачної ділянки, але якщо ви вирощуєте готичний сад або прикрашаєте сад в класичному стилі, можна спробувати працювати саме з цими матеріалами, а не з сучасним пластиком і полікарбонатом. Вивчіть варіант, може бути, він вам підійде.

Габіони - професійний матеріал для серйозних водних спорудГабіони - професійний матеріал для серйозних водних споруд

З габіонів можна створити і щось декоративне, і навіть не збирати в металевий каркас каміння або гальку, як відбувається по класичній технології, а вкласти всередину, скажімо, той же акрил, пластик, скло. Презентуємо вам невеличке водне спорудження на базі габіону, яке барвисто вливається в дизайн саду. Зробити таку красу самостійно реально, варто тільки добре попрацювати над початковим проектом і розробкою майбутнього дизайну.

Дуже красива садова композиція своїми рукамиДуже красива садова композиція своїми руками

Якщо підключити до нового проекту фантазію, почитати попередні статті нашого сайту або подивитися старі журнали про дизайні дачних територій, можна придумати ще безліч призначень для габіонів. А що найцікавіше, зробити габіони для дачі можна своїми руками, причому швидко і дешево, з підручних матеріалів.

Ви думаєте, що габіони дорого коштують? Нічого подібного, перед вами габіони своїми руками!Ви думаєте, що габіони дорого коштують? Нічого подібного, перед вами габіони своїми руками!

Оригінальні габіони на дачі (відео)

Працювати з габіонами на дачі цікаво, і це можна зрозуміти вже з нашої статті. Стільки варіантів оформлення з найпростіших матеріалів - це вже класний результат, але ми впевнені, що і у вас, дорогі друзі, обов'язково виникнуть ідеї з приводу даних конструкцій. Якщо ж вони вже є, просимо поділитися ними в коментарях!

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...