Будівництво пташника на дачі своїми руками

Як побудувати недорогий пташник для курей і качок на дачі?Як побудувати недорогий пташник для курей і качок на дачі?Вирощування свійської птиці на території дачної досить популярно, а тому у нас з'явилася ідея поговорити про будівництво спеціальних загонів для курей, качок і гусей. Отже, будівництво пташника на дачі своїми руками і все, що з цим пов'язано.

 

Будівництво пташника для курей чи качок на дачі дуже важливо, адже якщо ви вирішите завести і вирощувати домашню птицю, вам необхідно буде визначити місце її змісту. Будь, правильно сконструйований і зведений пташник допоможе вам обмежити пересування птиці по ділянці, створити їй певну захист.

Якісний і надійний пташник допоможе швидко і безпечно вирощувати домашню птицюЯкісний і надійний пташник допоможе швидко і безпечно вирощувати домашню птицю

Отже, що ж необхідно для будівлі пташника на дачі? З чого почати?

Характеристики пташника

  • Пташник може бути зимової або літньої спорудою, а найчастіше, поєднує в собі вимоги всесезонного споруди.
  • Першочерговим завданням пташника є створення місць для вирощування птиці та її охорони від зовнішніх факторів. Крім того, периметр споруди є межею, яку кури і качки не можуть покинути.
  • Пташник може бути будівництвом практично з будь-якого будівельного матеріалу, який відповідає заявленим вимогам.
  • Кожен індивідуальний план повинен містити в собі основні моменти для зведення - споруда інкубатора, місць вирощування курчат, зони для дорослої птиці.
  • Не варто забувати про правильній подачі живлення і води, розміщення клітей або загонів, можливо, буде потрібно автоматизація процесів для дотримання оптимальної вологості, температури, чистоти повітря.

Слід дотримуватися вимоги і характеристики пташника на дачі, щоб побудувати якісне житло для домашньої птиціСлід дотримуватися вимоги і характеристики пташника на дачі, щоб побудувати якісне житло для домашньої птиці

Незважаючи на список основних вимог, що дуже важливо дотримуватися при вирощуванні домашньої птиці, багато дачників, так і сільські мешканці, нехтують ними, та будують найпростіші пташники, на які не доводиться витрачатися.

Основні вимоги для якісного пташника на дачі

Якщо ж ви хочете побудувати дійсно якісний пташник, вам слід обов'язково спиратися на основні вимоги:

  • Основна споруда повинна бути капітальної зведена з цегли, шлакоблоку або інших відповідних матеріалів;
  • Приміщення обов'язково повинно бути розділене на кілька відділень, в тому числі, і відділення зберігання кормів, інструментів і так далі;
  • Важливо тримати птахів певними групами за призначенням;
  • У пташнику має бути якісне освітлення, обігрів (бажано обігрів підлоги), регулятори вологості, вентиляція, водопостачання.
  • Слід спочатку будувати споруду за всіма правилами не тільки зведення малоповерхових будівель, але і з урахуванням вимог санітарно-епідеміологічної служби;
  • Не забувайте і про безпеку домашньої птиці, адже зазіхнути на ласий шматочок хочуть не тільки злодії в людській подобі, але і багато дрібні хижаки, які легко крадуть яйце, курчат, дорослу птицю.

На які вимоги варто звернути увагу, коли ви будуєте курник на дачіНа які вимоги варто звернути увагу, коли ви будуєте курник на дачі

Як побудувати пташник своїми руками?

Природно, якщо ви захочете побудувати пташник на дачі, щоб у літній час тримати десяток курей на яйце і кілька гусей або качок, дотримуватися нормативів та актів ви 100% не станете. Адже перед нами в цьому випадку не промислової потік, а вирощування птиці для себе, а значить, і вимоги можна пом'якшити, серйозно знизити витрати.

Послідовність будівництва пташника і спеціального річного загонуПослідовність будівництва пташника і спеціального річного загороди

Вибираємо місце під пташник

  • Місце для вирощування свійської птиці на дачі повинно бути вибрано дуже правильно. Найбільш доцільно буде визначити територію, яка не призначена для посадки рослин, так би мовити, відпрацювала своє. Бути може, пташник варто будувати на місці старого сараю, будь-який інший споруди, де вже є фундамент або яка-небудь підстава.
  • Дуже важливо встановити троянду вітрів і побудувати пташник в тому місці, звідки його запахи не будуть псувати вам настрій у дворі дачної території. Тобто, "будинок для птиці" необхідно будувати на околиці господарського двору, але з урахуванням напрямку вітру.
  • Постарайтеся, щоб місце споруди не заважало пересуванню по дачі, але мало вільний доступ - фізичний і візуальний.

Місце для пташника на дачі повинно бути вибрано правильно - комфорт для птиці і відсутність запахів для людиниМісце для пташника на дачі повинно бути вибрано правильно - комфорт для птиці і відсутність запахів для людини

Матеріали для будівництва пташника

Курник на дачі, як його прийнято багатьма називати, можна побудувати з цегли або шлакоблоку б/в, або ж нового матеріалу. У конструкції слід передбачити вікна та двері, жердини для сідала, огороджувальні частини, а отже, використовуватися також буде дерево, скло, металева сітка.

Зимовий пташник або річний загін?

В залежності від того, який саме вид споруди ви виберіть, будуть залежати ваші трудовитрати і фінансові вкладення. Так повелося, що багато хто з нас не живуть на дачі цілий рік, а значить, досить буде будівництва найпростішого загороди для курей і качок. Але якщо мається на увазі більш серйозне вирощування, то знадобиться і капітальне будівництво.

Що вибрати: річний загін для птиці або всесезонний капітальний пташник?Що вибрати: річний загін для птиці або всесезонний капітальний пташник?

Незалежно від того, літній або зимовий споруда ви збираєтеся будувати, варто задуматися про безпеку птиці. Це означає, що навіть у літньому загоні з сітки повинна бути невелика споруда, де б ви могли закривати птицю на ніч від хижаків і холодів.

Стандартний пташник на дачі: етапи будівництва

Визначивши місце і розмір, чітке призначення і матеріали будівництва, переходимо безпосередньо до процесу.

  • Спочатку потрібно зробити розмітку території, по якій потрібно буде розставити основні стовпи для сітки загороди. Після, нанести розмітку основного споруди для закриття птиці на ніч або на холодний період.
  • Заливка фундаменту і встановлення стовпів загін своїми рукамиЗаливка фундаменту і встановлення стовпів загін своїми рукамиРозмітка зумовлює межі нової дачної будівлі на господарському дворі, але також допомагає вам не допустити помилок при будівництві.
  • Після розмітки переходимо до встановлення стовпів під сітку. Це можуть бути бетонні або металеві стовпи, які дуже важливо забетонувати і зміцнити в ґрунті.
  • Коли стовпи встановлені, переходимо до будівництва основної будівлі пташника. Виробляємо простий стрічковий фундамент з цементно-піщаного розчину, арміруя його металевим сміттям з дачі - дротом і арматурою. Коли фундамент висохне і відстоїться, починаємо будівництво.
  • Споруда досить просте, і нагадує звичайний сарай або спрощену модель гаража, а тому не варто переживати, що у вас щось не вийде. Кладка в половину цегли, висота близько 200 см, загальна площа кількох десятків птиці - приблизно 4 м2, тобто, 1,5х2,5 м або 2х2 м, вибирати вам.
  • Побудувавши перших кілька рядів, навіть до десятка, дайте кладці підсохнути, і продовжуйте стіни на наступний день. Коли потрібна висота стіни вигнана, зробіть підстава для даху пташника, обрешітку та покрівлю по самому простому варіанті - дерев'яний брус рейка, руберойд і шифер. По закінченню споруди, встановіть вікна і двері в намічених місцях, проведіть якісну герметизацію споруди. Для цього можна використовувати монтажну піну, яку після висихання потрібно буде обрізати, зашпаклювати і пофарбувати.

Будівництво пташника передбачає обов'язкове дотримання вимог та етапівБудівництво пташника передбачає обов'язкове дотримання вимог та етапів

Не забувайте, вікна в курнику повинні відкриватися, а двері щільно прилягати до споруди, мати якісний замок. Вікна забезпечать якісну заміну повітря, а двері максимально обмежать проникнення.

Оснащення пташника

Щоб птахи відчували себе комфортно і мали можливість вести нормальну життєдіяльність, рости і розвиватися, потрібно створити їм відповідні умови.

Всередині основної будівлі зробіть жердини - дерев'яний сідало, на якому кури будуть ночувати. Також, можна зробити і дерев'яний поміст, де будуть проводити ніч качки і гуси.

Практичним є постійно відкрите вдень вікно пташника і спеціальна жердину, яка дозволяє використовувати його як вихід. Таким чином, птах переходить з загороди сам пташник, несеться, і знову виходить на вулицю. Точно так само птах збирається в будівництві і на ніч. Варто тільки включити ввечері світло в пташнику, і кури протягом години сядуть на свої місця. Вам залишиться тільки замкнути курник.

Коли основна споруда закінчена і оснащена зсередини, можна натягнути сітку навколо загону, встановити хвіртку, внести всередину поїлки для птахів, годівниці, спеціальні сідала для зручностей.

Всередині і зовні пташник для курей і качок має бути забезпечений усім необхіднимВсередині і зовні пташник для курей і качок має бути забезпечений усім необхідним

Загін і хвіртка

Найчастіше, загін проводиться з звичайної сітки рабиці, яка міцно закріплюється на спеціально встановлених стовпах з труби або бетону. На етапі установки і натяжки загороди, слід передбачити і отвір під хвіртку. Її можна буде зробити за спрощеною схемою, створивши дерев'яну рамку з бруса і встановивши сітку всередині. Не забудьте про якісному запорі, який повинен бути присутнім на хвіртці.

Встановлюючи річний загін для птиці, якісно зміцнюйте сітку на стовпах і біля рівня земліВстановлюючи річний загін для птиці, якісно зміцнюйте сітку на стовпах і біля рівня землі

Ми повністю впевнені, що питання про будівництво пташника на дачі своїми руками не стане руба ні для кого з вас, тим більше для постійних читачів, які в курсі матеріалів за крольчатникам, господарських будівель, спорудження поїлок. Основа у всіх даних починаннях єдина, а тому впоратися зможе будь-хто.

Як побудувати пташник на дачі (відео)

І, наостанок, попросимо вас залишити коментарі з приводу матеріалу, а також поділитися новими ідеями, адже цілком реально, що у вас вже є думки з приводу споруди пташників на дачі за спрощеною схемою, з ще меншими витратами.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...