малини, а стланцевые яблуні і чорноплідна горобина мали жалюгідний вигляд. Утепляющую роль снігу важко переоцінити, під ним зимують недостатньо зимостійкі культури, які без снігу вимерзають. Шар снігу в 40-50 см забезпечує їх сприятливу зимівлю.
Сніг - величезне благо для нашого саду. Не будь його, наші сади виглядали б по-іншому: не було б у них суниці,Але для рослин дуже важливо, коли встановиться хороший сніговий покрив. Адже у нас нерідкі зими, коли в кінці листопада - початку грудня шар снігу не перевищує 5-7 см, а температура повітря може опускатися до -30 градусів. У цих випадках сад підмерзає на самому початку зими, і наступні кучугури вже нічого не можуть виправити, так як в цих умовах коріння плодових рослин вже до випадання снігу постраждали. Наскільки ж під снігом тепліше, ніж над снігом? Російськими вченими встановлено, що ця різниця може складати 10-15, а іноді - 20-30 градусів!
Спостереження за температурним режимом взимку на плантаціях суниці показали, що при шарі снігу 12-15 см температура на поверхні грунту знижувалась до -25, але вже при шарі снігу в 40 см вона не знижувалася більш, ніж до -15 градусів. Температура ґрунту знаходиться в прямій залежності від потужності снігового покриву. Так, якщо в сніжну зиму на глибині 20 см температура грунту не опускалася нижче -6,5, то в малосніжну зиму -11,5 градусів.
На утеплюючі властивості снігу впливає не тільки товщина снігового покриву, але і його рихлість. Пухкий сніг володіє малою теплопровідністю і добре утримує тепло припочвенного шару повітря. Щільний, злежаний сніг виконує ці функції гірше. Самий щільний сніг зазвичай буває в лютому - березні. Але так як його потужність в цей час буває максимальною, він добре захищає рослини.
Отже, для саду добре, якщо сніг лягає вчасно, досить потужним шаром і передчасно не тане. Але все добре в міру. Надлишок снігу приносить більше шкоди, ніж користі. У плодових дерев він може викликати снеголомы, деякі культури при великому сніговій покриві страждають від випрівання. Тому садівник повинен добре знати вимоги кожної культури, оптимальні умови її перезимівлі, щоб створювати їй необхідні умови.
У Росії безліч культур, які на зиму потребують сніговій ковдрі. Одна з них - великоплідна садова суниця. Це маленьке трав'яниста рослина відноситься до особливо малозимостойким культурам. В природі як вид вона сформувалася під пологом лісу, під сніговим покривом, тому є найменш зимостійкою з усіх ягідних культур. Суниця страждає вже при зниженні температури до 10-15 градусів, особливо при повній відсутності снігу. В першу чергу пошкоджуються ріжки, на яких знаходяться квіткові бруньки. Ріжки можуть вимерзати частково, можуть повністю, в залежності від сорту і віку рослин. Чим старше кущі суниці, тим менше вони зимостійкі. З віком рослина як би «выглубляется» з ґрунту. Це теж сприяє втраті зимостійкості. Районовані сорти - «Фестивальна» і «Зоря» досить зимостійкі. Менш зимостійкі сорти іноземної селекції: «Зенга-Зенгана», «Рання Махерауха».
Суниця не належить до листопадних рослин, листя у неї змінюються поступово. Літні листки живуть 3-4 місяці, зимові набагато довше - 7-8 місяців.
У роки безсніжні або з малоснежным покривом в зимовий час суниця втрачає листовий апарат. Це може статися і навесні, коли після танення снігу бувають ще значні пониження температури. Для суниці, вийшла з зимівлі, кожен зелений лист представляє велику цінність. Тому, якщо під час зимівлі більша частина листя загинула, залишилися потрібно зберегти, навіть якщо вони лише частково зелені. Потім, коли з'являться молоді весняні листочки, їх можна буде видалити. Коренева система суниці ще більше чутлива, ніж надземна частина. При її пошкодженні рослини рідко відновлюються.
Враховуючи високу вимогливість суниці до тепла, були розроблені різні прийоми захисту її на зиму: застосовується укриття з соломи, лапника, хвої, листя деревних та інших утеплюючих матеріалів. У цих умовах як зимове укриття суниці була випробувана полімерна плівка, якою вкривали рослини в жовтні, за промерзають ґрунті. Для укриття застосовувалася як суцільний, так і перфорована плівка. Плівкові укриття мали переваги перед соломою: вони краще захищали рослини взимку, так як під плівкою, на її внутрішній поверхні утворюється конденсат - пухкий шар паморозі (до 25-30 мм), який «гріє» рослини поки снігу мало, а потім поверх плівки ще лягає сніг, який створює додаткове утеплення. Навесні плівка дає «парниковий ефект», тобто температура під нею значно вище, причому прогрівається не тільки повітря під плівкою, але й грунт.
Там, де сніг випадає до великих морозів, потрібно прийняти всі заходи по його затриманню. Особливо доріг перший сніг. У промисловому садівництві на суничних плантаціях створюють куліси з соняшнику, гірчиці, топінамбура. Подекуди збереглися багаторічні куліси з чорної смородини. Куліси добре затримують сніг та сприяють його рівномірному відкладенню по площі.
В аматорських садах, особливо на нещодавно освоєних ділянках, в обов'язковому порядку потрібно затримувати сніг на суниці. Для цього з осені розставляють щити, враховуючи напрям панівних вітрів. Щити роблять продуваемыми, тоді сніг за ними лягає рівномірним довгим шлейфом. Суцільні щити замість користі приносять шкоду. Щити допомагають затримувати сніг у першій половині зими. А в другій половині починаються заметілі і відбувається переміщення сніжної маси. Трапляється так, що там, де в кінці грудня лежав гарний сніг, в лютому його видуло, а лютий - самий холодний місяць в більшості районів. Тому за снігом потрібно постійно стежити і регулювати його відкладення. Взимку, коли сніг ущільниться, з нього можна нарізати великі «цегла» і розставляти їх у вентильованих місцях ділянки. Брати сніг для цього треба не з саду, а з доріг. Для уловлювання першого снігу по ділянці суниці розкидають хмиз.
Особливо слід сказати про ремонтантної суниці. Вона приваблює багатьох садівників-любителів своїм раннім плодоношенням в перший рік життя, а головне - дуже тривалим періодом достигання ягід. Серед ремонтантних сортів цікаві «Сахалінська» і «Невичерпна», размножаемые розетками або «вусами». Дрібноплідні ремонтантні сорти з витонченими запашними ягідками розмножуються насінням. Ті, хто вирішив завести у себе ремонтантної суниці, повинні пам'ятати, що зимостійкість її нижче, ніж у звичайних сортів, тому ділянку під неї потрібно вибирати більш ретельно і уважно стежити за ходом зимівлі.
Друга любителька тепла в наших садах - малина. Хоча зимостійкість вища, ніж у суниці, але надійну зимівлю їй забезпечує лише снігова захист, а в безсніжних районах - земляна. Наглядова садівник знає, що малина до морозів не скидає листя, тобто зростання її пагонів затягнуть. Лише вбиті морозом, листя опадає. Як правило, не закінчили ріст рослини гірше готуються до зими і зимостійкість їх значно нижче. Пагони малини підмерзають при зниженні температури до-20-25°, тобто практично можуть підмерзати вже в листопаді, якщо не вкриті снігом. Хочеться звернути увагу садівників на пригинання малини на зиму. Досить поширена помилка при цьому зв'язування пагонів досить високо над землею. При невеликому і навіть середньому сніговій покриві такі пагони залишаються незахищеними і підмерзають. Саме правильне рішення - як можна ближче пригинати малину до землі, закріплюючи її в такому положенні.
При цьому взимку потрібно стежити, щоб дуги пагонів не відкривалися, своєчасно підгортаючи їх снігом. Для благополучної зимівлі малини висота снігу повинна бути 60-70 див.
І малина, суниця можуть страждати від випрівання. Цей вид пошкодження спостерігається при високому сніговій покриві або у тому випадку, якщо сніг лежить на талому грунту. Такі умови складаються, коли на початку зими випадає великий сніг, грунт під яким не встигає замерзнути, або, навпаки, відтає після випадання снігу. Такі великі замети утворюються зазвичай з підвітряного боку будинків, парканів. Їх висота може досягати 1,5-2 метрів. Це теж погано, т. к. та від випрівання рослина може загинути.
Чорноплідну горобину багато вважають невибагливою культурою. Тим не менш, вона добре росте і плодоносить в районах зі стійким сніговим покривом. Причому у горобини чутлива до морозів не тільки надземна частина, але і коріння. Для захисту кореневої системи висота снігового покриву повинна бути не менше 25-30 див. Надземна частина рослини добре зимує при сніговому покриві висотою 40-60 див. Стовбури чорноплідної горобини на зиму потрібно обов'язково пригинати. Тільки на заході європейської частини нашої країни вона, в умовах м'якої зими, добре зимує без пригинання. Чорноплідну горобину краще пригинати до холодів, так як стовбури в цей час краще згинаються. Ця робота зазвичай виконується на початку жовтня. Пригнуті пагони закріплюються в такому положенні. Пригинати їх потрібно якомога ближче до землі, не допускаючи утворення високих дуг. Якщо на початку зими горобина погано вкрита снігом, її потрібно додатково доокучить.
Агрус більш зимостійкий, ніж суниця, чорноплідна горобина і малина. Але більш теплолюбний порівняно з чорною смородиною. Тому його висаджують в місцях з гарним снегонакоплением. На зиму кущі пригинають і підгортають снігом. Це особливо важливо у зв'язку з тим, що багато садівники-любителі завозять саджанці агрусу з інших, більш теплих зон країни. По більшій частині це - крупноплідні сорти з гарним смаком, слабошиповатыми пагонами. Зимостійкість їх значно нижче, ніж у сибірських сортів: «Червоний Великий», «Льодяник», «Пам'ять Комарева», «Муромець», «Рожевий» та інші. Тому пригинати і вкривати їх потрібно більш ретельно. Одним словом, якщо ви хочете мати щорічний хороший урожай агрусу, не лінуйтеся вкривати його на зиму.
Що стосується чорної смородини, культури порівняно зимостійкою, то і вона, виявляється, небайдужа до снігу. Повне вимерзання гілок у цієї культури спостерігається досить рідко. Але інші зимові пошкодження бувають часто. Перш за все, гинуть квіткові бруньки. За спостереженнями, це явище проявляється майже щорічно. Не тільки в суворі, але і в середні за морозности зими страждає значна частина нирок.
Загибель квіткових нирок може досягати 70%, а 20-30% нирок гине майже щорічно. Причому зимостійкість їх не завжди узгоджується з зимостійкістю деревини. Так, у сорту «Приморський Чемпіон» квіткові бруньки підмерзають дуже часто. Навіть у м'які зими цей сорт втрачає 10-15% нирок.
Крім того, пагони смородини страждають від зимового висушення. Загиблі від цього пагони стають ламкими, але зміни забарвлення деревини при цьому не відбувається. Такий тип пошкодження проявляється частіше на пагонах, не вкритих снігом.
З усього сказаного можна зробити висновок: смородина, укрита снігом, зимує значно краще. Урожай її при цьому збільшується в 1,5-2 рази. Пригнути кущі смородини нескладно, якщо вони постійно обрізаються і їх вік не перевищує 7-8 років.
Ще більш чуйна на утеплення снігом біла і червона смородина.
Кожному садівникові потрібно пам'ятати про ту роль снігу, яку він відіграє в наших садах. І з перших кроків піклуватися про майбутню доброї перезимівлі садових рослин. Що можна зробити? Насамперед, вже при розміщенні культур врахувати снегоотложение на ділянці. Найбільше снігу накопичується біля парканів, розташованих з боку панівних вітрів, а в іншому кінці саду його відкладається значно менше. Сильно видувається сніг з навітряної сторони будинку, господарських будівель. Тому, плануючи посадки, в самих «снігових» місцях краще висадити стланцевые яблуні, малину, суницю, чорноплідну горобину, аґрус, багаторічні квіткові рослини. Там, де сніг видувається, можна посадити сливу і найбільш зимостійкі сорти яблуні - ранетки. Інші культури висаджуються на ділянках з середнім снегоотложением.
На успіх перезимівлі впливає не тільки вибір місця під культуру, але і вік рослин. Не тільки у суниці, як уже зазначалося, з віком знижується зимостійкість. Це характерно для всіх садових культур. Адже і у нас, людей, з віком захисні сили організму слабшають, літня людина більше схильний до хвороб, ніж молодої. Крім падіння зимостійкості, у старих насадженнях накопичуються хвороби і шкідники, з якими важко боротися, і плоди дрібнішають. Дрібноплідні яблуні зберігають хорошу продуктивність 12-15 років, крупноплідні - 15-20. Слива менш довговічна, ніж вишня степова, її доцільно тримати 10-12 років, тоді як вишню - до 16-18 років. Чорна смородина та агрус добре плодоносять 6-8 років, червона і біла смородина більш довговічні-10-15 років. До 10-12 років тримають чорноплідну горобину. Для суниці же граничний термін - 3 роки плодоношення.
Для того щоб підтримувати сад у продуктивному стані, потрібно, щоб він був різновіковим. Розуміти це слід так: наприклад, одна третина кущів чорної смородини знаходиться у віці до 3 років, інша третина - 4-, 5-річна, інші-6-, 8-річні. І посадку, або оновлення, можна буде в цьому випадку вести поступово, по мірі старіння частини рослин. В садових насадженнях щорічно повинні бути нові посадки, молоді кущі та рослини, що оточують плодоношення. І так по всім культурам. Інакше важко підтримувати сад в життєздатному стані, отримувати щорічні врожаї.
Наведені вікові межі - це орієнтири. На практиці можуть бути відхилення в ту або іншу сторону. Наприклад, передчасне старіння може наступити при низькій агротехніці саду, поганому харчовому і водному режимі рослин, занадто загущеною посадці. Відсутність систематичної обрізки веде до швидкого старіння ягідних чагарників - смородини і аґрусу, а також - вишні та сливи. І, навпаки, дбайливий догляд, своєчасне проведення всіх агротехнічних заходів, хороший (але не надмірний!) харчовий та водний режим дозволяють продовжити продуктивний вік садових культур.
Трохи про застосування добрив. Здавалося б, це питання не має ніякого відношення до зимівлі саду. Але це не так. Для того, щоб рослини добре перенесли сувору зиму, вони повинні підготуватися до неї. Така підготовка називається загартовуванням. Воно відбувається поступово, спочатку - при знижених позитивних температурах, потім при поступовому наростанні негативних. Успішно проходять загартовування лише закінчили ріст, визрілі рослини.
Маючи під рукою добрива, органічні та мінеральні, садівники вільно або мимоволі, але частіше - з незнання, порушують харчовий режим. Наприклад, вносять азотні добрива у 2-ій половині літа, коли рослинам потрібно закінчувати зростання. Під дією добрив ростові процеси відновлюються, і рослина до зими виявляється не підготовленим. Інший, більш поширений приклад. Знаючи про великий цінності таких органічних добрив, як гній і перегній, деякі садівники вносять їх в непомірних кількостях: по 20-30 кг па квадратний метр. До чого це веде? Насамперед, рослини починають «жирувати», тобто утворюють велику вегетативну масу, а квіткових бруньок закладають мало. При пишних, потужних кущах урожай на них буває мізерний. Але це ще не головна біда. Жируючі рослини не можуть зупинити свій ріст і продовжують зростати до холодів.
В результаті цього не відбувається визрівання тканин, а отже, і загартовування рослин. Вони страждають взимку в першу чергу.
До такого ж результату приводить невміле користування водою. Багато садівники поливають, поки в систему зрошення подається вода. А адже надмірний полив, полив не вчасно (особливо в другій половині вегетації) може призвести до сильних зимових пошкоджень рослин.
Всі наші невмілі втручання порушують природний ритм життя рослин, та наші благі наміри обертаються для них лихом. Адже і так дуже часто ранні різкі похолодання застають деревця зненацька, непідготовлені рослини - це як людина без шуби, раптово опинився на морозі. В таких умовах спостерігаються різні зимові пошкодження квіткових бруньок, деревини, загибель однорічного приросту, вимерзання коренів. Молоді деревця плодових культур, навіть саджанці в розсаднику, часто страждають від розтріскування кори штамба. Найчастіше такі ушкодження відбуваються глибокої восени, при різкому зниженні температур. Кора розтріскується не тільки у полукультурок, але і у ранеток. Найчастіше таке пошкодження утворюється на межі снігу. Встановлено, що найбільш різке і сильне зниження температур відбувається саме на цій висоті. І в першу чергу пошкодження отримують ті рослини, у яких затягнувся зростання, не закінчилася підготовка до зими. Від цього може страждати чорноплідна горобина, малина. Помітити такі пошкодження можна лише навесні, та й то при ретельному огляді. При виявленні їх штамбик негайно щільно обв'язують плівкою або тріщини замазують садовим варом, щоб уникнути висихання тканин.
Звичайно, при всьому нашому намаганні зима іноді вносить згубні для рослин поправки. Але все ж в руках садівника, озброєного знаннями, є безліч засобів, здатних допомогти рослинам пережити ці несприятливі умови.
Шипшина даурський або троянда амурська (даурська) відносять до сімейства Розоцвітих. Виростає в Східній Сибіру, Монголії, Маньчжурії, зустрічається так...
Топіарі своїми руками - захоплююче і цікаве заняття, яке може знадобитися для прикраси і декорування квартири, будинки та дачі. За допомогою...
Можна, звичайно, купити готову драбину в магазині, але ж дача це таке місце, де по ідеї треба намагатися робити все своїми руками, прикладаючи...
Існує безліч видів садових клумб, які ви можете встановити у себе на дачі. В залежності від мети, від ваших смаків, слід вибрати найкращими серед найкращих...
Гвинтовий паркан - огорожа, встановлене на спеціальні гвинтові палі, найнадійніші з відомих сьогодні опор. Гвинтовим може стати практическ...
Бисерник відноситься до сімейства Тамариксовых, тому його також називають Тамарикс. Батьківщиною багаторічної рослини є Росія. Цей красивий кустарни...
Зберігання дров на дачі - дуже важливий процес, адже опалення будинку, зимової теплиці та інших будівель багато в чому залежать від якості дров. Отже, щоб у ...
Скляні та пластикові пляшки завжди були сміттям або засобом повернення невеликої частини грошей шляхом здачі на вторсировину. Але сьогодні, завдяки множ...
Кожен день ми працюємо на дачі, вирощуємо рослини і збираємо урожай, копаємо грунт і встановлюємо нові огорожі. Але все це справи буденні,...
Питання: "Здрастуйте! Питання моє полягає в тому, чи можна було садити каштан (плід) в старий пень від тополі. Саджанцю вже три роки. Нирка кожну весну ...
Кажуть, що кроти водяться тільки в якісній і родючої землі, і що на поганий дачі вони просто не можуть завестися. Але ці тварини є ...
Для продуктивної роботи на дачі нам часто необхідні допоміжні елементи і аксесуари. Це підставки, ящики, кошики та все інше, що може знадобитися...
Резуха - вічнозелена багаторічна рослина. Період цвітіння - з квітня по червень. З цього роду в садівництві використовуються лише кілька видів і...
Металеві альтанки в саду на сьогоднішній день встановлюються дещо рідше, ніж дерев'яні, що пов'язано в першу чергу з тим, що метал сам по...
Питання від В'ячеслава. Шановні користувачі, хочу зайнятися бізнесом з вирощування петрушки і кропу, краєм вуха почув, що це дуже прибуткова річ...
Млини - це дивовижні чарівні споруди. У стародавні часи без млина була немислима господарське життя будь села. Ог...
Різноманітні водойми на території дачної - озера, ставки і навіть фонтани, потребують якісному оформленні, щоб гармонійно вписуватися в ла...
Правильний догляд за рослинами на садовій або дачній ділянці - запорука їх тривалої житті, гарного цвітіння і повноцінного врожаю. Важливим є...
Драцена прийшла в нашу країну з далеких тропічних і субтропічних лісів Південної Азії і Африки. Сама по собі драцена являє собою своєрідну м...
Найчастіше в сільській місцевості немає холодної води, не кажучи вже про гарячою. Комунікаціями доводиться займатися самим дачникам. Але час йде, і люди...
Дугласія (DOUGLASIA) - рослина з сімейства Первоцветних. Деякі ботаніки відносять її до роду Проломников (Androsace section), інші вважають...
Найкраще місце для зберігання овочів, закаток і інших продуктів на дачі - це льох. Але не у кожного з нас є можливість копати або його вуст...
Питання: Підкажіть, як правильно виростити розсаду суниці (полуниці) з насіння самостійно. Пробувала сама, але чомусь не сходили все семечк...
Навіси з полікарбонату - найбільш практичні і універсальні конструкції для дачі, які допоможуть з пристроєм теплиць, організацією альтанок, обустройс...
Питання від Лариси. Хочу запитати, чи виросте персикове дерево з кісточки плоду, який купила в магазині. Просто насіннєвий матеріал або саджанці дост...
Давно мрію про красивий квітник. І одним з колірних, яких дуже хочеться там бачити, є деревоподібна півонія. Як краще висаджувати і ухажива...
Питання від відвідувачки сайту Ірини: "чи Можна пересадити плетистую троянду у листопаді?". Відповідаємо. ...
Температура повітря і ґрунту в теплиці дуже важлива для вирощування будь-якої культури, а тому, необхідно точно знати не тільки межі температури для я...
За літній час в парнику накопичується достатньо сміття, бактерій, шкідників та інфекцій, які можуть спокійно пережити зиму і вплинути на майбутній...
До нас часто приходять питання від читачів сайту з приводу найрізноманітніших проблем. Деякі з них пов'язані з хворобами і шкідниками рослин. Під...
Отримати кредит на придбання заміського будинку можна в будь-якому банку, але не кожний банк погоджується видати кошти на придбання невеликого будиночка і са...
Вирощувати кролів на дачі цікаво і корисно, але для постійного збільшення сімей та росту кожної з особин необхідно створити певні умови...
Якщо ранньою весною ви посіяли розсаду томатів, довго доглядали за нею і пізніше перенесли підросли рослини у відкритий грунт, залишається тільки не допуск...
Такий садовий кущ, як брусниця, знає кожен дачник, старий і молодий. Але не у кожного він є на ділянці. Дана стаття повідає нам, як правильно...
Топінамбур росте на території нашої країни вже більше трьох з гаком століть. Коренеплоди «земляної груші містять багато вітамінів...
Мабуть, всі сорти полуниці можна розділити на три основні групи: сорти, що дають один урожай за сезон; сорти, які плодоносять протягом усього сезону...
10.09.2014
Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...
08.09.2014
Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...
06.09.2014
У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...
03.09.2014
Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...
02.09.2014
Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...
30.08.2014
Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...
29.08.2014
Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...
28.08.2014
Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...
26.08.2014
З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...
25.08.2014
З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...
23.08.2014
Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...
21.08.2014
Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...
20.08.2014
Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...
20.08.2014
Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...
20.08.2014
Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...
19.08.2014
Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...