Як зробити опалення дачі своїми руками?

Опалення дачі своїми рукамиОпалення дачі своїми рукамиНайчастіше в сільській місцевості немає холодної води, не кажучи вже про гарячою. Комунікаціями доводиться займатися самим дачникам. Але час йде, і люди придумали різні системи опалення на дачі, і тепер зовсім нескладно забезпечити свій будинок теплом і гарячою водою. Сучасні умови життя дозволяють робити дійсно багато для свого будинку, і тому цю статтю, напередодні осінньо-зимового періоду, ми присвячуємо питання опалення дачі.

Водяне опалення дачі

Самий зручний і дешевий спосіб - це зробити на дачі водяне опалення з допомогою пропіленових труб. Переваги такого опалення - це ряд дешевих носіїв тепла, крім того, паливо може бути різним: твердим або рідким, наприклад, гас або солярка. Втім, опалення для заміського будинку взагалі може бути настільки різноманітними, наскільки дозволить сам господар будинку. Розглянемо кілька найбільш поширених варіантів в даній статті.

Твердопаливні котли для дачі

Для цього потрібен котел потрібного розміру, посудина для розширення, а також потрібні батареї для опалення. Труби, крани і вентилі, що регулюють напір і подачу палива. У такій системі паливо повинно бути твердим - вугілля, дрова і різні брикети. Все це можна купити в спеціальних магазинах для будинку і для дачі. Є моделі котлів, які працюють лише на одному з вищевказаних видах палива. А є універсальні котли, такі, що можуть обігрівати дачу багатьма видами палива, як рідкими, так і твердими. Головне достоїнство такого котла - що вони можуть обігріти всю дачу, а не окреме приміщення. Це зручно і економічно!

Такі твердопаливні котли для дачі часто встановлюються у віддалених районах, де немає жодних комунікацій. Вони досить дешеві в експлуатації, проте в автоматичному режимі працювати не можуть, тому вимагають постійного стеження за подаванням палива. Відповідно, тут є і свої особливості, які потребують постійної уваги та обслуговування - цілком імовірно, що комусь це зручно за певними параметрами.

Але на сьогоднішній день існують також і більш модифіковані види котлів опалення: вони можуть працювати в автоматичному режимі на твердому паливі. Вони підтримують температуру, мають датчик, якщо стає жарко, температура автоматично знижується. І ще такий котел не вимагає електрики. Можна включати певний режим обігрівання дачі і їхати в місто по своїх справах.

Системи опалення для дачі

Існує багато різних систем опалення для дачі, і треба вирішити, яку вам краще поставити. Якщо у вас водяна система опалення, і ви взимку їдете в місто, то потрібно враховувати, що, якщо така система не буде працювати весь час, то обов'язково треба злити воду. Так як взимку вода замерзає і може пошкодити труби опалення.

Мабуть, найбільш прості системи опалення дачі - це електрична та газова. Це якщо у вас на дачній ділянці підведена електрика і газ. Але у нас в Росії більше користуються газовим опаленням, тому що це набагато дешевше, ніж електричне. Тут мається на увазі в першу чергу система, яка працює на газу і, крім того, має два котла з контурами, може тільки обігрівати дачу, або нагрівати воду. Є 2 варіанти котлів, які можуть бути на стіні або під підлогою.

Для обігріву підлог застосовується рідину, що не замерзає, тут можуть бути прокладені труби із сталі, або пропілену.

Теплий, красивий будинок - це мрія кожної людини. Коли на вулиці заметіль, а будинку комфорт і затишок, то життя здається прекрасним!

Газові котли

Газовий котел для дачі оснащений зручним металевим теплообмінником, що дозволяє виробляти максимальний і швидкий обігрів. Такий котел можна поставити, якщо поруч є газопровід. Вибираючи котел, уважно прочитайте про заходи безпеки. Перевіряйте частіше датчики, якщо впав тиск, а також димар на відсутність тяги.

Газовий котел для дачіГазовий котел для дачі

Котел для дачі на дизпаливі майже не відрізняється від котла, який працює на газі тільки тим, що він працює на солярці. Може обігрівати великі і малі приміщення. Переваги такого котла опалення:

  1. Висока потужність
  2. Солярка набагато дешевше, ніж електрика

Недоліки - таких котлів:

  1. Потрібно приміщення, оснащене спеціальним димоходом для потужної витяжки
  2. Постійно дбати про паливо, мати пристойний запас
  3. Якщо відключають електроенергію, терміново викликати аварійну команду

Котел опалення для дачі - це найвдаліший варіант, адже він практично ні від чого не залежить. Котли опалення мають теплообмінник і нагрівач з блоком управління. Переваги: немає відходів, швидка установка, є електроенергія, а якщо відключать, то можна застосувати антифриз. Екологічно чисте паливо не дає відходів горіння. Недоліки таких котлів: з'їдають багато електрики.

Котли опалення для дачі з твердим паливом: ці котли використовуються для дуже великих приміщень. А якщо є доступ до дров, коксу, чи вугілля, то цей котел вам підійде!

Електричне опалення дачі

Найдешевшим є електричний котел. Займає мало місця, простий в обігу, не вимагає додаткового приміщення. Електричне опалення дачі дозволяє використовувати опалення на повну потужність, тим більше що такий варіант сам по собі досить економічний, так і взагалі досить простий у багатьох відношеннях.

Комбіновані котли для дачі

Котли для дачі можуть обігріти до двохсот п'ятдесяти квадратних метрів, вони використовують в роботі тверде паливо: дрова, брикети, вугілля та електроенергію.

Виготовляються комбіновані котли з металу, товщина корпусу якого складає звичайно три сантиметри. Пофарбовані котли білою порошковою фарбою, підійдуть для дачі. Працюють на дровах. Потужність три, або 6 кіловат. Простий в управлінні - через Пульт. Пульт регулює температуру в приміщенні віддалено. Котли для дачі легко монтуються, а вага у них до 110 кілограмів. Димар зроблений з перехідниками. Не забудьте зробити фундамент з бетону близько 100 мм. Фундамент покрийте листовим залізом 2-3 мм, щоб захистити покриття.

Комбінований котелКомбінований котел

Всі котли, які працюють на твердому паливі для опалення дачі, мають заслінку для димоходу, піддон для збору золи і забезпечені кочергою. Двері для дров зроблена з трьох металевих шарів, тому дверцята не нагрівається. Котел для дачі на твердому паливі облаштований чавуном з конфоркою. А модифіковані мають навіть 2 конфорки, що дуже зручно, якщо котел стоїть на кухні.

Такі котли дуже зручні в зверненні: вони забезпечені з чотирьох сторін водяною сорочкою, яка захищає вас від небезпеки обпектися, так як температура буває вище 85 градусів. Це безпечне пристрій можна встановити навіть кімнаті або вітальні.

Привабливий вигляд, доступна ціна і зручність монтажу - мабуть, це головні достоїнства таких котлів.

Таким чином, для будь-дачі чудово підійдуть вищевказані типи опалення - питання лише в можливостях і потребах господаря будинку, адже все залежить саме від цього.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...