Як побудувати голубник на дачі своїми руками

Як побудувати красивий і зручний будинок для голубів на дачі?Як побудувати красивий і зручний будинок для голубів на дачі?Не будемо розповідати, в яких цілях на дачі можна вирощувати голубів, так як кожен дачник сам визначає для себе призначення даних птахів. А поговоримо ми про те, як побудувати голубник на дачі своїми руками.

 

Досвідченим дачним будівельникам, які брали в руки інструмент для спорудження крільчатника, шпаківні і навіть більш серйозних будівель типу альтанки, сараю або дачного душа, буде нескладно вникнути в процес. А ось для новачків дачного справи ми розпишемо всі трохи докладніше.

Відразу ж скажемо, що для побудови голубники своїми руками необхідно відштовхуватися не тільки від особистої думки і уявлення про спорудженні, але також і від вимог для птахів, які будуть там проживати. Повірте, це дуже важливо, адже якщо не дотримуватися деякі норми, то голуби не зможуть нормально існувати в своєму новому будинку.

Хочете завести на дачі голубів? Заздалегідь подумайте про будівництво голубники!Хочете завести на дачі голубів? Заздалегідь подумайте про будівництво голубники!

Параметри правильної голуб'ятні

Для влаштування голубники слід дотримуватися певні вимоги:

  • Висота голубники - близько 2 метрів;
  • Розмір вікон - приблизно 10% від загальної площі підлоги конструкції;
  • Розмір дверей (якщо маються на увазі) - висота й ширина 170 см і 60 см, відповідно;
  • Розмір вічок по висоті і ширині 20х20 см (оптимальний варіант, висота їх розташування, від 20 см до 150 см від рівня підлоги, в залежності від породи птахів. Бажано, щоб у голубнику було декілька вічок.

Будь параметрів повинна бути якісна голубник?Будь параметрів повинна бути якісна голубник?

Загальний же розмір голубники прораховується від кількості пар птахів, які будуть там проживати. Вважається, що для кожної пари необхідно 0,5-1 м3 внутрішнього простору. Також, в залежності від породи та віку птахів, голубник слід ділити всередині на спеціальні блоки.

Необхідно подбати і про розташування вікон голубники - вони повинні бути з південної сторони будівлі, щоб сонячні промені постійно обігрівали будова.

Також, в голубнику повинен бути світло, щоб збільшувати світловий день для птиці, і обігрів, для зимового утримання і підтримання температури на необхідному рівні.

Якщо планується велика голубник з дверима, потрібно робити їх подвійними - зовнішня двері з металу або дерева, а внутрішня - з сітки. У літній час зовнішні двері вдень завжди відкриті для проникнення світла і повітря.

Подбайте і про вентиляцію, з допомогою якої можна буде уникнути підвищеної вологості всередині конструкції, але не розташовуйте вентиляційні вікна на протилежних стінках, адже протяги птахам явно не підуть на користь.

Підлога в голубнику повинен бути дерев'яним, з щільно складених дощок, тут же можуть розташовуватися і вольєри, якщо такі передбачені породою птахів.

Також в голубнику необхідно побудувати сідала і гнізда, але дані конструкції і їх параметри залежать строго від породи птахів, як і їх потреба взагалі.

Дуже важливо, щоб усередині голубники були жердини, сідала, гнізда, а також спеціальні комунікаціїДуже важливо, щоб усередині голубники були жердини, сідала, гнізда, а також спеціальні комунікації

Існує безліч спеціальних параметрів для спорудження голубники на будь-якій приватній території, але їх дотримання залежить від ваших можливостей і вимог птахів до змісту.

Конструкція голубники на дачі

Дотримання вище зазначених параметрів залежить не тільки від породи голубів, але також від первісної конструкції самої голубники, адже це може бути велика кліть для племінних голубів, або ж невеликий навісний ящик для кількох птахів, які тепер поселятися у вас на ділянці.

Навісна голубник

Стандартна конструкція невеликого розміру для утримання всього кілька пар голубів. Зазвичай, це просто ящик, який підвішується трохи нижче коника даху. Розміри такої конструкції розраховуються від кількості птахів, яке буде туди поселено.

Сказати по правді, подібна голубник частіше будується новачками, які не збираються вирощувати птахів, а просто вирішили їх поселити. Практично завжди в таких голубниках проживають безпородні птиці.

Завжди є можливість побудувати найпростішу голубник без надмірностейЗавжди є можливість побудувати найпростішу голубник без надмірностей

Баштова голубник

Будується подібна конструкція дуже рідко, і тільки поціновувачами птахів і селекціонерами. Вона являє собою башту заввишки 3-4 метри і двома поверхами всередині. Матеріал для побудови підходить практично будь-який, головне, правильно обладнати конструкцію зсередини.

Недоліком такої голубники є тільки висока вартість і час на побудову, але в результаті можна отримати серйозний будинок для птахів, де їх можна буде вирощувати і розмножувати.

Горищні голубник

Найпростіший варіант для тих людей, які вирішили завести птахів на горищі дачного будинку або літньої кухні. Єдине, що буде потрібно - правильно обладнати всі зсередини, а також зробити невеликий балкон - зону вигулу птахів, огороджений сіткою. Звичайно, це не обов'язково, якщо ви займаєтеся будівництвом для диких птахів, популяції яких не дуже переживаєте, а просто вирішили їх кудись заселити на ділянці.

Горищні голубник - один з найцікавіших варіантів!Горищні голубник - один з найцікавіших варіантів!

Вольєр-голубник

Чесно кажучи, вольєр більше нагадує пташник, про який ми говорили не так давно. За великим рахунком, все практично те ж, тільки необхідно зробити захищену дах, а також обмеження вертикального простору. Багато голубівники вважають подібну конструкцію марною, але в той же час саме таких будинків для голубів у нашій країні ледь не третина.

Слід розуміти, що місце розташування голубники та її зовнішня конструкція, приналежність до стилю або дизайну ділянки - параметри, важливі для вас. Для птиці ж головні зручності знаходяться всередині, а тому можна вибрати будь-яку конструкцію і вигляд голубники, який найбільш відповідає породі.

Правильно обирайте тип голубники ще до того, як приступити до будівництваПравильно обирайте тип голубники ще до того, як приступити до будівництва

Де встановити голубник?

Самостійно вибравши тип та вигляд конструкції, ви повинні визначитися з розташуванням голубники на дачній ділянці. Зробити це легко, адже напевно кожен дачник, який замислюється про розширення кількості дачних будівель, вже точно знає для себе, де і що буде розташовуватися. Але слід звернути увагу на деякі обов'язкові вимоги:

  • Голубник необхідно будувати на більш-менш відкритій місцевості, щоб птахи могли вільно злітати. Для цього розташуйте пташиний будинок віддалік основних будівель або високих дерев;
  • Також постарайтеся видалити голубник від ліній електропередач, стовпів з телефонними кабелями;
  • Не варто розташовувати конструкцію поряд з чужим господарським двором або близько вигрібної ями, це загрожує різними захворюваннями, серйозними інфекціями.

Заздалегідь визначите місце встановлення голубники на території дачіЗаздалегідь визначите місце встановлення голубники на території дачі

Інструменти і матеріали

Практично в кожній подібній роботі ми обходимося одним набором інструментів, але сьогодні ми знову нагадаємо його, щоб навіть новоприбулі на наш сайт знали, з чим доведеться мати справу.

Отже, DachaDecor.com.ua рекомендує використовувати простий і професійний інструмент, в числі якого ножівка і молоток перфоратор з режимом дрилі і болгарка, набір ключів і викруток, шуруповерт та електролобзик. З цим набором можна буде виконати всі завдання, необхідні для спорудження голубники на дачі.

Говорячи про матеріалах, хочемо запропонувати вам будівництво будинку для птахів з цегли, дерева або металу. Відповідно, в будь-який набір знадобиться додати шифер або руберойд для пристрою покрівлі, метал або додатковий брус для каркаса, жердин, основних внутрішніх конструкцій, а також сітку для дверей і вольєра. Можливо і використання скла для влаштування вікон.

Навіть за допомогою стандартного інструменту і простих матеріалів можна створити шедеврНавіть з допомогою стандартного інструменту і простих матеріалів можна створити шедевр

Голубник на дачі своїми руками

Перед початком будівництва необхідно визначити план робіт, скласти креслення, щоб розуміти, яких розмірів буде споруда і скільки матеріалів піде на будівництво. Складаємо креслення голубники, підбиваємо кошторис і приступаємо до роботи.

Ми вирішили розглянути нескладну, але серйозних розмірів конструкцію, а не звичайний ящик на даху під 1-2 сім'ї, тому рекомендуємо уважно ознайомитися з наступною послідовністю проведення робіт.

Пристрій фундаменту голуб'ятні

Вся споруда буде досить легкою, але пропонуємо все-таки залити стрічковий фундамент, щоб вже через рік-два пташиний будинок не покосили від просідання в грунт. Для цього ми риємо траншею глибиною до 40 см і шириною 30 см, накидаємо вниз гравію або битої цегли і вливаємо розчин, попередньо заармировав траншею старої дротом, шматками арматури і прутів.

Також рекомендується встановити в розчин брус або просто металевий куточок для закріплення каркаса. Зробити це можна буквально через годину після заливки, а то і трохи раніше. Крім цього, якщо продумувати конструкцію повністю, потрібно встановити і основні стовпи по кутах фундаменту під стіни.

Заливаємо фундамент для установки каркаса і будівництва голубятникаЗаливаємо фундамент для установки каркаса і будівництва голубятника

Встановлюємо каркас

На готовий фундамент або брус, який встановили заздалегідь, виставляємо каркас з дерева, щільно збиваємо його між собою й основними стовпами будови, закріплюємо і формуємо дах.

Обробка голуб'ятні

Тепер оббиваємо конструкцію зовні дошкою, залишаючи отвори для вікон, дверей, льотків. Приступаємо до оббивці зсередини, попередньо закладаючи між шарами дерева, матеріал, що забезпечує герметичність конструкції. Це може бути і руберойд, і плівка. Також можна утеплити конструкцію, якщо прокласти всередині оббивки пінопласт високої щільності. Таким чином, в холодну пору року обігрівати голубник буде куди простіше.

Встановлюємо каркас голубники, здійснюємо будівництво даху, оздоблення спорудиВстановлюємо каркас голубники, здійснюємо будівництво даху, оздоблення споруди

Покрівля конструкції

У залежності від проекту, дах може бути односхилим або двосхилим. Також, можливо передбачити заздалегідь і невеликий балкон - вольєр з сітки для вигулу голубів, якщо загін не буде визначено всередині пташника.

Покрівля проводиться на простий дерев'яний каркас руберойдом і шифером. Інший матеріал краще не використовувати, так як крім атмосферних явищ на нього буде відбуватися і вплив самими птахами. Шифер, в даному випадку, стане краще і довше за все.

Спорудити каркас під покрівлю і накрийте дах руберойдом і шиферомСпорудити каркас під покрівлю і накрийте дах руберойдом і шифером

Облаштування голубники зсередини

По закінченню основної будівництва, потрібно зробити максимально відповідне внутрішнє облаштування конструкції для птахів.

Для цього можна перечитати розділи вище і приступати!

В першу чергу, завершуємо внутрішню обробку дошкою, робимо якісний підлогу, підвищуємо герметичність задування.

Далі, переходимо до комунікацій - проводимо електрику, монтуємо добре захищений обігрівач, влаштовуємо вентиляційні отвори.

Наступний етап - монтаж сідало окремо для кожної птиці. Зробити сідала можна стільниковим методом, а можна просто набити брусків трохи нижче стелі, в 30-35 сантиметрів. Можна зробити і просто полиці, на яких птахи самі знайдуть собі місце.

Внутрішнє облаштування голубники дуже важливо для птахівВнутрішнє облаштування голубники дуже важливо для птахів

Тепер переходимо до гнізд. Їх можна зробити наполовину менше, ніж сідало, але розташувати їх поруч або навіть в шаховому порядку з насестами. Для цього вам знадобляться невеликі дерев'яні ящики, розмір яких визначається вимогами породи голубів.

Багато вимог будинку для голубів визначаються їх породоюБагато вимог будинку для голубів визначаються їх породою

Споруджуємо годівниці з відділами для підгодівлі, поїлки з автоматикою чи без. Сподіваємося, про періодичності годування голубів і заміні води говорити не варто, адже ви, як добрий господар, і так будете робити це кілька разів в день. Не забудьте також передбачити годівниці та поїлки для пташенят!

На даному етапі, внутрішнє облаштування завершено. Далі тільки установка дверей, вікон, закріплення вольєра в тій зоні, куди ви вирішили його встановити і інші турботи по дрібниці.

Не забудьте встановити двері, вікна, вольєр для прогулянки голубівНе забудьте встановити двері, вікна, вольєр для прогулянки голубів

Пам'ятайте, що тільки правильно сконструйована, чиста, суха, добре вентильована і прогріта голубник, стане комфортним домом для птахів!

Дачна голубник (відео)

Голубник на дачі своїми руками - нову справу і навіть подія, адже будівництво відбувається вже не тільки заради задоволення власних бажань, але також для забезпечення життя красивих і дуже цікавих птахів, які будуть радувати вас своєю присутністю кожен день.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...