Недорога і практична коптильня на дачі своїми руками

Будуємо коптильню для дачі, вивчаємо рецепти і готуємо копченості самостійноБудуємо коптильню для дачі, вивчаємо рецепти і готуємо копченості самостійноБагатьом з нас подобається копчене сало, м'ясо і риба. Але подібна продукція часто пропонується сумнівної якості або по серйозно завищеною ціною. Альтернативою покупці копченостей залишається тільки самостійне виробництво, для чого нам і стане в нагоді коптильня на дачі.

 

Погодьтеся, всі ми вже замислювалися про будівництво коптильні на дачі, думали, де б її розмістити, з чого спорудити, іноді вже вивчали рецепти маринадів і копчення на майбутнє. Але тільки у частини з нас руки дійшли до справи, і на дачній ділянці з'явилася коптильня, яка тепер радує незабутніми пахощами і смаком. Інші ж довго відкладали споруду або взагалі забули про неї. Так от, сьогодні ми трохи освіжити спогади і подаруємо вам безліч ідей побудови недорогий коптильні на дачі своїми руками. Тепер не потрібно буде довго ламати голову, шукати матеріали і наймати майстрів для спорудження, досить скористатися нашими ідеями та втілити їх у реальність.

Чи можливо побудувати коптильню на дачній ділянці самостійно?Можливо побудувати коптильню на дачній ділянці самостійно?

Яку вибрати коптильню для дачі?

Насправді, існуємо безліч цікавих варіантів. Деякі з них ми розглянемо вже зараз, але не засмучуйтесь, бо в їх списку не буде електричних коптилен або ж зроблених на замовлення з кування або дорогого каменю... сьогодні у нас трохи інша тема, яка спрямована на процес спорудження дачної коптильні самостійно, без особливих капіталовкладень.

Ми пропонуємо вам звернути увагу на кілька цікавих, але в той же час простих варіантів. Будь-який з них під силу кожному з нас, і що саме позитивне, побудувати коптильню своїми руками можна буде всього за кілька днів, і це максимум. Також вас чекає оригінальний варіант копчення навіть у тому випадку, якщо на дачі немає коптильні, але приготувати ласощі ну дуже необхідно.

Вибирайте коптильню правильно, від найпростішої на мангалі і до капітальної споруди з цегли або дереваВибирайте коптильню правильно, від найпростішої на мангалі і до капітальної споруди з цегли або дерева

Вибираючи коптильню для дачі, обов'язково враховуйте її характеристики та особливості, тим більше зверніть увагу на холодне і гаряче копчення. При виборі місця установки коптильні визначте переважні вітру, адже клуби диму у дворі або в дачному будинку вам точно не потрібні.

Коптильня на схилі

Коптильня на схилі височини, біля яру або невеликого яру, і навіть близько дренажу дачної ділянки - все це єдина споруда, яка буде дуже зручна для копчення різноманітних продуктів.

Зроблена така коптильня може бути з самих різноманітних будівельних матеріалів, але багато хто вибирає саме дерево, так як деякі сорти деревини можуть додавати продукцію особливий аромат. Тим більше, не буде ніяких переживань з приводу пересихання чи загорянь, так як цим способом ми організовуємо холодне копчення з дуже низькою температурою надходить диму.

Ми пропонуємо вам уважно вивчити запропонований нами варіант на картинці, і відразу розібратися, що до чого.

Як влаштувати коптильню на рельєфній місцевості дачної ділянки?Як влаштувати коптильню на рельєфній місцевості дачної ділянки?

Як бачите, організація подібного споруди дуже проста, а тому, побудувати коптильню для риби і м'яса на дачі буде нескладно. Єдина обов'язкова вимога під дану споруду - місце розташування, адже коптильня повинна бути встановлена на визначеному схилі.

Отже, в першу чергу нам необхідно побудувати димохід, адже після влаштування коптильні нам ніяк не встановити його на певну глибину. Тому, ми копаємо шахту під димохід. Зробити це можна різними способами, але ми вибираємо самий простий і надійний. По-перше, нам необхідно буде викопати рів шириною 30 см і глибиною 50-60 см. Можна і глибше, але це дуже болісно, адже копати вузький і глибокий рів досить складно. Довжина рову повинна становити не менше півтора метрів від місця розташування вогнища до місця установки коптильні. Далі, в рів ми закладаємо трубу діаметром приблизно в 15-20 см, і проводимо її від багаття до входу в коптильню. У деяких випадках димар бетонують, укладають азбестоцементні труби, роблять шахту дерев'яною, але ми вважаємо, що практичніше за все буде укласти трубу, зварити її або просто скріпити в місці вигину і вивести в споруду. Швидко, дуже надійно і довговічно.

Найпростіша коптильня на дачі своїми руками - швидко і дуже практичноНайпростіша коптильня на дачі своїми руками - швидко і дуже практично

Закінчивши шахту, ми переходимо до пристрою топки. Це нескладно, адже для її установки необхідно буде зварити короб з металу або викласти його з цегли. Загалом, нам потрібно буде спорудити куб 40х40х40 см, який приєднати до труби однією стороною і встановити на ньому засувку для створення тяги з іншого.

Пристрій камери для копчення найбільш просте, адже нам знадобиться всього лише встановити збиту з дерева камеру над димарем і постаратися зробити її досить герметичною. Далі, облаштувати все для підвішування або укладання продуктів для копчення (гаки та решітки), встановити засувку для диму і спеціальну дверку або знімну панель для закладки і забору продукції. За великим рахунком, це - все!!! Можна шукати хороший рецепт і пробувати коптити в коптильні м'ясо або рибу.

Свіжий продукт з нашої нової коптильні, яку побудували за два дніСвіжий продукт з нашої нової коптильні, яку побудували за два дні

Стаціонарна коптильня на дачі

Не сказати, що на стаціонарну коптильню піде більше часу, але от витрати трохи підвищаться, так як це буде більш естетична споруда.

Споруджувати її ми будемо на простому фундаменті, з цегли, фасади якого в майбутньому можна буде обробити декоративно. Димар будемо підводити з азбестоцементної труби або металевої труби, на деякій відстані від камери копчення будемо будувати топку.

Стаціонарна коптильня на дачі з цегли або дереваСтаціонарна коптильня на дачі з цегли або дерева

Принцип дії той же, що і в попередньому випадку, але для подібної коптильні на дачі не потрібно шукати спеціальне місце, обладнати її можна саме там, де вам зручно.

Коптильня холодного копчення для дачі починається з фундаменту під коптильну камеру. Бажано заливати не стрічкою, а загальним шаром, роблячи одночасно майданчик, а не тільки фундамент під стіни. Достатньо буде зробити піщану і гравійну подушку і залити фундамент на глибину 30-40 см, з армуванням дротом, металевими прутами і шматками арматури, які вже не стануть в нагоді на дачі.

Будуємо коптильню на дачі своїми руками, не витрачаючи багато часу і коштівБудуємо коптильню на дачі своїми руками, не витрачаючи багато часу і коштів

Під час спорудження фундаменту, а точніше, ями під нього, необхідно буде відразу зробити відгалуження - траншею під димар, і прокопати її на відстань щонайменше в 1,2-1,5 м від коптильної камери.

З боку топки у фундаменті необхідно буде відразу зробити шахту під димохід. Це може бути і труба, закладена в землю, цегляний короб, для якого знадобиться траншея.

Поки фундамент облаштовується, можна зайнятися димарем і топкою. Для цього ми прокладаємо трубу або споруджуємо цегляну шахту, як і говорили, протягуємо димар на необхідну відстань від камери і починаємо будувати топку. Це може бути металевий ящик, який буде герметично приєднуватися до димоходу, або ж короб з вогнетривкої цегли зі спеціальною засувкою.

Коли ці роботи будуть закінчені і фундамент сформується, можна починати цегляну кладку стін коптильної камери. Кладка може бути на будь-який смак, наприклад, в половину цегли, з уступами для внутрішньої організації полиць і зовнішнім декором. Але найголовніше, це встановити під час кладки поперечні металеві прути для підвішування продуктів на гачки.

Процес копчення зсередини камери дачної коптильніПроцес копчення зсередини камери дачної коптильні

Подібне спорудження повинне бути обладнане спеціальною кришкою, яка може представляти собою дерев'яний каркас з натягнутою мішковиною, яку потрібно буде зволожувати під час копчення.

Крім того, це може бути і мангал з коптильнею для дачі, адже по верху цегляного коробу (коптильної камери), завжди можна встановити декоративний мангал з металу (знімний).

Конструкція завжди може бути максимально спрощена, якщо, приміром, ви не будете заливати фундамент і будувати камеру з цегли, а виберіть альтернативою для даних двох елементів конструкції бетонні стовпчики і стару металеву бочку.

Якщо ж ви хочете піти від простоти і перейти до більш дорогим спорудам, то на наступному малюнку ви можете розглянути, як побудувати коптильню на дачі капітально, красиво і практично. Це великий обсяг, а відповідно, і величезний запас продуктів для копчення.

Капітальна коптильня на дачній ділянці для гарячого і холодного копченняКапітальна коптильня на дачній ділянці для гарячого і холодного копчення

По суті, принцип дії нічим не змінюється, змінюється тільки довговічність будівлі і її якість, адже тепер це справжнє окремо стояча будівля, яке допоможе не тільки серйозно накрити стіл з будь-якого приводу, але й заробити. Тут ви зможете самостійно регулювати, холодне або гаряче копчення вам необхідно, наприклад, просто організувавши поруч з коптильної камери відразу дві топки, і використовуючи їх поперемінно.

Найпростіша коптильня на дачі для гарячого копчення

Швидше, ароматні, але і шкідливіше... але якщо готувати в гарячій коптильні якісні продукти за оригінальними рецептами, бути може, і вдасться уникнути високого рівня шкідливості продукту. Загалом, робимо коптильню, для якої нам не знадобиться ніяких капітальних робіт.

Найпростіша коптильня на дачі, яку можна зробити за лічені хвилининайпростіша коптильня на дачі, яку можна зробити за лічені хвилини

Отже, ви вже бачите, як виглядає подібна установка для копчення риби і м'яса - стандартна коптильня, яку можна придбати в будь-якому спеціалізованому магазині. Але так як ми домовилися не виручати підприємців, а робити все власноруч, починаємо огляд.

Коптильня для дачі починається з місця, де ми встановимо. Бажано вибрати місце подалі від дому, щоб не отримувати багато різноманітних запахів у внутрішні приміщення. Майданчик необхідно вибирати на невеликій височині, а також обладнати її металевим листом, на якому і буде відбуватися горіння багаття. По обидві сторони нашої своєрідною жаровні робимо основу під установку - укладаємо цегла або бетонні стовпчики. Зверху встановлюємо металевий ящик з полицями і піддоном, спеціальною кришкою або бічній засувкою. Через цю кришку ми зможемо закладати продукти всередину і забирати їх по мірі готовності. Піддон необхідний для тирси, які, нагріваючись багаттям через металевий ящик, будуть виділяти специфічний ароматний димок і коптити м'ясо і рибу.

В принципі, більше нічого і не потрібно, так як установка для коптіння в домашніх умовах готова. Ах, так, тільки закласти продукти і розпалити багаття під коптильної камери.

Готовий продукт з коптильні, яку ми зробили на дачі самостійноГотовий продукт з коптильні, яку ми зробили на дачі самостійно

Подібна коптильня, якщо вона виконана в невеликому розмірі, може стати супутницею при кожному виїзді на природу. Уявіть собі тільки рибалку і одночасне копчення риби на березі річки...

Як коптити без коптильні?

Як коптити в коптильні, розуміє кожен, але от як коптити в польових умовах або в тому випадку, якщо намічається вечеря з частуваннями, а даної конструкції немає на дачі або на пікніку? Ми маємо кілька оригінальних відповідей на дані питання і дуже сподіваємося, що вони вам не просто сподобаються, але і стануть в нагоді в житті.

Вам на час доведеться забути про те, як правильно коптити в коптильні, адже в даному випадку правила гри дещо змінюються.

Безкоштовна коптильня на дачі

Ми пропонуємо вам розглянути варіант, який нещодавно побачили самі. Він зажадає від вас мінімум сил, адже подібне можна побудувати за кілька годин. Приклад наводимо стандартний варіант для холодного копчення, де роль коптильної камери виконує старий холодильник. Але з причини того, що пластик та інше наповнення холодильника можуть дати рибу і м'ясо не тільки неприємний присмак, але і деякі токсичні речовини, ми пропонуємо розглядати лише як приклад, і, скажімо, замінити холодильник на суцільний дерев'яний ящик чи бочку.

Коптильня на дачі з підручних засобів: швидко і якісно коптимо продуктиКоптильня на дачі з підручних засобів: швидко і якісно коптимо продукти

Швидка коптильня на мангалі

Наші розуми сповнені ідей, і тільки тому наступним прикладом для швидкого виробництва копченостей у нас з'являється нова конструкція - коптильня на мангалі. Так, ми раніше теж такого не бачили, але зараз точно знаємо, як по-швидкому закоптити рибу, сало або птицю до приходу гостей. Необхідно лише взяти шматок труби або стару металеву бочку, покласти її набік на мангал, встановити всередину ґрати, покласти продукти для копчення, насипати на дно тирси (під копчення), закрити бочку або трубу для максимальної герметичності і розпалити вогонь в мангалі.

Найпростіша коптильня: швидко, недорого, своїми рукамиНайпростіша коптильня: швидко, недорого, своїми руками

Копчення в польових умовах

Ви виїхали на природу, на пікнік, полювання чи риболовлю, але поруч не виявилося коптильні під улов або дичину? Не біда, адже завжди можна організувати копчення на природі, не витративши ні копійки. Для цього вам потрібні будуть каміння або колоди, щоб створити щось подібне топці, покласти туди дрова і нажечь велику кількість вугілля. Далі, накрити все це справа гілками (бажано свіжими, щоб вони не зайнялися), зеленою травою (можна просипати зеленню і прянощами), і укласти зверху продукти. Тепер, залишилося тільки сыпнуть тирси на вугілля і перевертати продукти, які будуть нудитися в гарячому ароматному диму.

Копчення в польових умовах без справжньої коптильніКопчення в польових умовах без справжньої коптильні

Але є і ще один класний спосіб - копчення на свіжому повітрі, яке застосовується багатьма мисливцями. Подібний спосіб дає можливість не тільки прокоптити, але і пров'ялити практично будь-який продукт для збільшення термінів його зберігання.

Вам необхідно буде створити невелику кімнату між поруч розташованими деревами. Зробити її можна за допомогою покривал, брезенту, або навіть густо намощенных гілок з листям. Всередині кімнати треба буде розпалити багаття і зробити все за рецептом - вугілля, трохи вологи, тирсу, максимум герметичності. Процес копчення може йти і кілька днів, але якщо ви виїхали на довгий відпочинок, час не стане для вас проблемою... тільки стеж за жаром і подкидывай тирси для виробництва диму, перевертай продукт або прибирай копченості та навешивай новий продукт.

Копчення продуктів в польових умовах можливоКопчення продуктів в польових умовах можливо

Коптильня на дачі (відео)

Ми вважаємо, що сьогодні ми повністю розібралися з питанням організації коптильні на дачній ділянці своїми руками або навіть не природі, де немає жодних умов. Будемо дуже раді, якщо дана тема вам згодиться і ви скористаєтеся нею.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...