Вирощування айви: посадка, догляд, сорти

Догляд за айвоюДогляд за айвоюТільки посадити плодове дерево - цього мало. Необхідно виконувати регулярний контроль і залицяння за рослиною, поливати, перекопувати і удобрювати грунт. Лише за допомогою постійного щоденного праці вдасться одержати найбільший врожай - великі, стиглі та соковиті плоди. Тому тут ми постараємося Вам розповісти і відкрити всі тонкощі про те, який необхідно здійснювати контроль і догляд за плодовим деревом - айвою.

Айва являє собою листопадне дерево висотою до 4м, шириною стовбура до 50 см і з косими, піднімаються вгору гілками. Це слаборосле, скороплідний і з щорічною врожайністю рослина з величезним вмістом корисних речовин у плодах. Завдяки цьому, айва давно піддається дослідженням і селекції, а тому, в нашій країні часто можна зустріти різноманітні сорти і гібриди айви, націлені на високі і якісні врожаї.

Найбільшу цінність представляють самоплідні сорти айви, які не мають потребу в запиленні комахами. Подібна айва може вирощуватися в самотніх і односортных посадках, але якщо поруч будуть інші сорти айви і ваше дерево піддасться перехресному запиленню, урожай буде набагато серйозніше.

Вирощування айви на дачі

Як же виростити айву на дачній ділянці, щоб отримати її чудові плоди у великому обсязі? Які умови вирощування необхідно забезпечити айві, щоб рослина порадувало нас густим листям і гарним урожаєм? На ці запитання відповідають фахівці дачного справи, до яких ми звернулися за консультацією.

Підготовка грунту під айву

Перед тим, як посадити саджанці айви в ґрунт, ґрунт необхідно правильно підготувати. Для цього потрібно внести мінеральні добрива - 15-20 г калійної солі і 45-50 г суперфосфату на 1м2 посадки. Після внесення добрив, необхідно перекопати грунт на багнет і залишити в такому стані на кілька днів, легко полив її водою.

Далі, потрібна підготовка ям під посадку. Копають їх глибиною 35-40 см і діаметром 45-60 див. На дно ями укладають шар глини, тим більше, якщо ви збираєтеся вирощувати айву на піщаній або супіщаному грунті. На шар глини укладаються добрива, добре змішані з землею, приблизно на 1/3 залишилася глибини - 50 г деревної золи і 150 г суперфосфату.

Як виростити айву на дачній ділянці? З чого почати?Як виростити айву на дачній ділянці? З чого почати?

Посадка саджанців айви

У готові ями під посадку айви встановлюємо саджанці, засипаємо їх грунтом і трохи трамбуем грунт. Після посадки саджанців айви необхідний легкий полив, який допоможе добрив розчинитися і стимулювати зростання молодого дерева.

Найбільш правильно висаджувати саджанці айви на ділянці у весняний або осінній період.

Догляд за айвою

В першу чергу, намагайтеся не допускати бур'янів в пристовбурних колах молодого дерева, які будуть тягнути на себе поживні речовини з ґрунту, вчасно видаляйте їх, а грунт трохи розпушуйте, для підвищення аерації.

Полив айви проводиться кілька разів за теплий сезон, але не забудьте рясно полити дерева айви в період вегетації і зав'язі плодів. Коли плоди айви наллються, полив можна припиняти, оскільки рослині повинно вистачити природної вологи (якщо, звичайно, літо не надто спекотне і посушливе).

Обрізка айви

Постійно прибирайте з дерева слабкі, мляві листя і гілки, сухі та хворі пагони, видаляйте навесні підмерзли і мертві гілки, адже вони не дадуть ніякого толку.

Набагато правильніше буде проводити повноцінну обрізку кожної весни, видаляючи з дерева все зайве в той момент, як гілки не наповнені соком. Можна робити обрізання і пізньої осені, готуючи рослина до зимового періоду.

Необхідно не тільки видаляти хворі та сухі гілки, але і формувати крону дерева, щоб вам було зручно збирати урожай. Гілки, які йдуть всередину крони або вертикально вгору, вам точно не потрібні, так як перші будуть заважати айві нормально розвиватися, другі ж ви просто не дістанете.

Вирощування айви - серйозний процес, що потребує підвищеної уваги на перших порахВирощування айви - серйозний процес, що потребує підвищеної уваги на перших порах

Підживлення айви

Молоді деревця айви вимагають періодичної підгодівлі, і більше всього коренева система рослини потребує споживання мінеральних добрив.

У весняний період, коли відбувається обрізка айви і перше розпушування грунту в пристовбурних колах дерева, можна вносити до 50 г нітрофоски під кожне дерево, восени, після збору врожаю, по 20 г калійної солі і суперфосфату на кожен квадратний метр грунту. Органічні добрива необхідні рослині трохи рідше, приблизно раз у два роки, і вносити їх необхідно після осінньої обробки та збору врожаю.

Підготовка айви до зими

Підготовка айви до холодного періоду дуже важлива, адже при сильних морозах дерево може бути пошкоджено. Багато сортів айви, які вирощуються на наших дачах - зимостійкі, але сильні морози вони можуть і не пережити. Захист від морозу відбувається досить просто - стовбури молодих дерев обертаються руберойдом під кінець жовтня, а під час випадання снігу, дерева окучиваются ним.

Кращі "сусіди" айви

Фахівці не рекомендують висаджувати під айвою сонцелюбиві рослини, так як дерево буде їх сильно затінювати, та й взагалі, краще утриматися від посадок чого-небудь під кроною нашого дерева. А от посадити недалеко від посадки айви яблуню чи грушу буде дуже навіть добре, так як споріднені рослини мають можливість виступити запилювачами, що необхідно для більш якісного врожаю.

Не рекомендується висаджувати поруч з айвою і сильнорослі дерева, які, подорослішавши, будуть притіняти айву своїми кронами.

Вирощування айви на дачі: вибір місця, грунту і сусідів рослиниВирощування айви на дачі: вибір місця, грунту і сусідів рослини

Хвороби та шкідники айви

Айва вважається рослиною з досить сильним імунітетом, але врятуватися від усього вона теж не в силах. Айва уражається попелиць та іншими дрібними комахами по весні, для знищення яких рекомендується проводити обробку хімікатами і вапном. З плодами справа йде трохи гірше, так як їх якість може зіпсувати підшкірна плямистість.

Сорти айви для вирощування на дачі

Айва вважається теплолюбних рослиною, але багато її сорти адаптовані і під наші погодні умови, коли восени і взимку буває навіть занадто холодно. Отже, які ж сорти айви посадити на дачі, щоб отримати очікуваний результат у плані врожаю?

Айва анжерська

Даний сорт має французькі корені, славиться скороплідністю, показує відмінні результати за якістю врожаю. Айва анжерська дає гладкі, яблоковидные плоди яскраво-жовтого кольору з щільною і злегка гранульованої по центру плода м'якоттю. Плоди айви можна використовувати у свіжому і переробленому вигляді.

Ильменная айва

Ильменная афва - відмінний урожайний сорт, виведений вітчизняними селекціонерами. Айва має середні та дрібні плоди жовтого кольору з кисло-солодкою, злегка гранульованої м'якоттю. Може бути використана в будь-якому вигляді.

Тепловская айва

Великоплідна айва з плодами яблуковидною форми жовтого кольору. Плоди великі і середні, кисло-солодкі і дуже ароматні, можуть бути використані в свіжому і переробленому вигляді.

Відео про вирощування айви

Вирощування айви на дачі - цікаве заняття, яке дає відмінні результати при правильній агротехніці айви.

Виростити айву на власній ділянці не складно, так як це сильне і здебільшого невибаглива рослина. Систематичний догляд знадобиться тільки в перший час, поки саджанці айви не зміцніють, далі ж варто приділяти дереву мінімальне уваги, проводячи рідкісний полив, підживлення, обрізку айви та її підготовку до зимового періоду.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...