Альтанки своїми руками: види альтанок, алгоритм робіт

Альтанки своїми руками на дачній територіїАльтанки своїми руками на території дачноїМи суворо дотримуємося правила, що альтанка повинна бути на кожній дільниці, і думаємо, що дуже багато хто з нами погодяться. А якщо це так, то ми хотіли б поговорити на тему, як побудувати альтанку на дачі своїми руками - чудове місце для відпочинку від роботи і тихих вечорів в компанії друзів.

Ми неодноразово піднімали цю тему і говорили про те, наскільки важлива альтанка на дачі, як вона може вписатися в ландшафтний дизайн, з яких матеріалів спорудити альтанку і як її краще обладнати для забезпечення комфорту. Тому, не будемо надовго затримуватися на кожному окремому варіанті, а підведемо деякий підсумок.

Наш матеріал стане загальним висновком і алгоритм послідовних дій для тієї людини, яка дійсно має бажання побудувати дачну альтанку своїми руками. А, яку саме альтанку, вибирати тільки вам.

Види дачних альтанок

Ми витратили чимало часу для того, щоб зібрати і описати всі знайомі нам варіанти альтанок, і зараз коротко нагадаємо про кожного з них. Спочатку ми наведемо список можливих варіантів, а далі розглянемо будівництво альтанки своїми руками поетапно.

Отже, найпопулярніші нині види альтанок для дачі і чим вони характерні. Основну інформацію про типи альтанок ви можете отримати у відповідних статтях, зазначених нижче.

Альтанка з дерева своїми руками

Досить просте і легке спорудження, яке може бути встановлено не тільки на монолітний або капітальний фундамент, але і на звичайні бетонні блоки, шлакоблоки, цегла, трубу, дерев'яний брус і навіть покришки від коліс автомобіля. Такі альтанки виробляються досить просто, буквально за кілька днів, і готові радувати вас не один сезон. Зручні, багатофункціональні, затишні і екологічно чисті альтанки з дерева стануть справжньою віддушиною для дачника-роботяги, або місцем приємних вечірніх посиденьок для молодої компанії.

Відзначимо і той факт, що дерев'яна альтанка своїми руками максимально зручна тим, що може бути двох типів - капітальна і легка, розбірна. Другий варіант може вільно переміщатися по території дачі і міняти розташування кожен сезон. Також, розбірний дерев'яній альтанці зовсім необов'язково зимувати під відкритим небом і втрачати властивості матеріалу. Вона цілком може бути розташована в сараї, веранді дачного будинку і так далі.

Не забувайте, що даний вид можна внести також альтанки з брусу та альтанки з брусу. Своїми руками їх будувати набагато цікавіше, ніж замовляти майстрам.

Альтанки своїми руками з дерева та колодиАльтанки своїми руками з дерева та колоди

Альтанка з цегли своїми руками

Наступний варіант більш міцний, і його повноправно можна вважати капітальним. Альтанки з цегли будуються довше, ніж альтанки з дерева, але вони більш надійні. Це дійсно міцні споруди, які розташовані на монолітному або стрічковому фундаменті, і можуть бути використані не тільки як місце для ранкового чаювання та вечірнього вечері, але навіть, як літня кухня, времянка і так далі. Тут все залежить від внутрішнього наповнення конструкції.

Це може бути і альтанка з мангалом, та альтанка з барбекю, і просто альтанка з кількома крамницями та великим столом. Цілком реальний варіант і установки в таку альтанку лежака, крісел, дивани, і це дуже зручно, адже заскливши альтанку склопакетами або помістивши в отвори навіть дерев'яні вікна, ви зможете в один момент переобладнати цегляну альтанку в місце для ночівлі. Це дуже зручно, якщо на дачі зібралася велика компанія, яку необхідно розмістити на ніч. Як бачите, з міцністю матеріалу функціональність зростає.

Альтанки своїми руками з цеглиАльтанки своїми руками з цегли

Альтанки своїми руками з полікарбонату

Даний варіант також ми детально розглянули в одній з наших попередніх публікацій, і саме там ви можете прочитати про переваги і методи зведення подібних конструкцій. Зараз же, хочемо лише нагадати, що сам по собі полікарбонат - дійсно революційний матеріал, з допомогою якого можна багато чого змайструвати. І, найкращий варіант, який ми знайшли - це, звичайно ж, затишна, світла, комфортна і сучасна альтанка з полікарбонату.

Це досить легка конструкція, яка може включати в себе практично будь-який тип фундаменту і вид каркаса. Саме це і є основною перевагою альтанок з полікарбонату - їх можна побудувати навіть з підручних засобів, не вкладаючи в зручності нечуваних грошей. Тому добре подумайте перед тим, як будувати альтанку на дачі своїми руками, бути може, цей варіант найкращий.

Альтанки своїми руками з полікарбонату, в комбінації з іншими матеріаламиАльтанки своїми руками з полікарбонату, в комбінації з іншими матеріалами

Альтанка своїми руками з металу

Відмінний варіант для того дачника, у якого під рукою важкий інструмент - болгарку, перфоратор, зварювальний апарат. В такому разі, будівництво альтанки пройде досить швидко, якщо, звичайно, вчасно закупити необхідний матеріал.

Альтанка з металу може бути встановлена на кілька типів фундаменту, що дуже зручно. Це камінь, цегла, стрічковий фундамент, монолітні заливка, а також палі і труба. Але навіть не це найголовніше, а швидкість збірки конструкції. Якщо проект альтанки своїми руками складено вірно, то зібрати її не складе праці. Всі деталі можуть бути встановлені на фундамент послідовно, або єдиним каркасом. Використовувати для складання металевої альтанки своїми руками можна болти та інші кріплення, або ж зварювальний апарат, що дає вам можливість обирати більш зручний варіант.

Альтанка з металу може бути річною, а може і всесезонної, якщо її правильно обладнати: обшити, утеплювати, встановити склопакети та двері. Коротше кажучи, досить непогане рішення для будь-якої дачної ділянки.

Будівництво альтанки своїми руками з металуБудівництво альтанки своїми руками з металу

Ковані альтанки для дачі

Даний вигляд мало чим відрізняється від альтанок металевих, мається на увазі монтаж, його швидкість і складність. Але ось декоративності кованих альтанок не займати. Відповідає та вартість, яку дозволить собі далеко не кожен.

Але є і невеликий недолік, адже кована альтанка - це саме літня споруда, де тихо і спокійно, прохолодно і весело в компанії друзів, але щоб переобладнати її на осіннє приміщення, потрібно абсолютна перебудова і доповнення її матеріалами, описаних трохи вище - деревом, металом, цеглою і так далі.

Але є і "залізне" перевага, з якою дуже складно посперечатися - кована альтанка є своєрідним символом деяких стилів ландшафтного дизайну, і неповторно вливається в будь-який, навіть готове оформлення території. Тому, якщо в пріоритеті декоративність, а не практичність, то кована альтанка - найкращий варіант.

Що ж до побудови кованої альтанки своїми руками, то тут трохи складніше, так як роботу з дорогими елементами ми б порадили передати кваліфікованим майстрам. Але, якщо ви повністю впевнені у власних силах, у вас є один-два помічника, хороший інструмент і бажання попрацювати, то можете сміливо приступати.

 

Шестигранна альтанка своїми руками

Креслення, які ви раніше складали для альтанок, тут не дуже підходять, так як доведеться створити абсолютно нову розмітку та провести інші розрахунки. Вся справа в геометрії, і якщо з нею порозумітися, то результат вийде чудовий.

Можна повністю опустити питання фундаменту, так як альтанка шестигранна - це альтанка з дерева, а значить, слід використовувати відповідний фундамент, який ми вже розглянули. Далі, установка каркаса, бажано, послідовна, та спорудження даху. Ось тут-то і починається самий складний процес, для здійснення якого потрібно спеціальна схема.

Якщо ви зможете скласти її самостійно, то заощадите значну кількість коштів, і вже найближчим часом зрозумієте, наскільки будівництво альтанки своїми руками може бути цікавою та захоплюючою. Причиною тому сама форма і декоративність шестигранною альтанки, яка несе в собі красу, настрій, почуття свята.

Альтанки своїми руками, шестигранні, форменіАльтанки своїми руками, шестигранні, формені

Прямокутна альтанка своїми руками

Важко назвати прямокутну альтанку самостійним видом, так як даної форми може бути практично будь-який інший вид альтанок. Хотілося б лише зауважити, що це найпростіший варіант альтанки, літній чи зимовій, великій або маленькій і затишній, а причиною - правильна форма, працювати з якою завжди просто.

Алгоритм робіт все той же - фундамент, каркас, покрівля. А ось робити альтанку річної або всесезонній, це вже питання особисто до вас.

Проста альтанка своїми руками може бути побудована з зручного вам матеріалу - цегла, камінь, дерево, метал, полікарбонат, поєднання даних матеріалів.

Прямокутні альтанки на дачній ділянці - проста форма, але комфорт і практичністьПрямокутні альтанки на дачній ділянці - проста форма, але комфорт і практичність

Навіс, альтанка своїми руками

Самий простий, недорогий, легкий по вазі і практичний для невеликих заміських дач варіант альтанок. Альтанка, навіс нагадує собою пляжний зонт або стандартний намет - її можна зібрати та розібрати, перевезти і встановити, де завгодно. Тому, дачна альтанка дуже просто перетворюється в портативну, відпочивати з якої можна буде і на природі.

Конструкція альтанки-навісу створюється з труб зі спеціальними сполуками - це каркас, основу. Фундамент для такої альтанки не потрібен, тому відразу мінус одна проблема. Як дах, може бути використаний будь-натяжний тент, спеціальна плівка, брезент, тканина. Якщо хочете, щоб подібного типу літня альтанка своїми руками дійсно вийшла, почніть зі складання креслення і точних розмірів.

Альтанка, навіс або альтанка-намет на дачіАльтанка, навіс або альтанка-намет на дачі

Альтанка своїми руками за один день (відео)

Будівництво альтанки своїми руками: правильний алгоритм

Як зробити альтанку своїми руками? Дане питання цікавить багатьох, і ми сподіваємося, що кожній людині ми чим-небудь, та допоможемо. Отже, в даному розділі ми коротко розглянемо основну послідовність, дотримуючись якої, ви зможете спорудити надійний і красиву альтанку своїми руками, прикрасити її і забезпечити всім необхідним:

  • Планування альтанки. Виготовлення альтанок своїми руками завжди починається з вибору матеріалу, розмірів, форми альтанки і створення креслення, за яким вона буде будуватися. Не слід забувати про кошторис на матеріали і матеріали, а також інструменти для виготовлення альтанки. Заздалегідь закладіть в бюджет декор і забезпечення комфорту та затишку в альтанці, визначте сезонність, розрахуйте меблі та аксесуари, інше;
  • Вибір місця. Перед будівлею альтанки вам обов'язково потрібно вибрати місце. Перше - це вимоги до самої споруди: грунти, рівномірність і розмір майданчика, насадження, комунікації і так далі. Друге - ваші особисті вимоги: альтанка в тіні або на сонці, в саду чи на галявині, в тихому або більше провітрюваному місці;
  • Фундамент. В залежності від типу альтанки, яку ви хочете встановити або побудувати на ділянці, вам необхідно визначити і тип фундаменту. Основним критерієм вибору фундаменту будуть розмір альтанки, загальна вага конструкції, її форма, матеріали виготовлення, а також, вимога до підлоги альтанки;
  • Підстава і каркас. Якщо матеріал визначений заздалегідь, на даному етапі вас не чекає ніяких проблем. Слідуючи проектом, просто встановіть основу і загальний каркас на фундамент, добре закріпіть, проведіть попередній огляд перед установкою даху;
  • Каркас під дах і сама дах. В залежності від виду альтанки, підбирається і покрівельний матеріал, від нього - складність та міцність каркасу під дах. Каркас - метал або дерево, покрівельний матеріал - шифер, металопрофіль, полікарбонат, брезент, ондулін, металочерепиця і так далі. Запам'ятайте, дах альтанки своїми руками - процес не простий, особливо, якщо ви вибрали шестигранну альтанку.

Закінчивши з основною спорудою, її необхідно привести в порядок, так як садові альтанки своїми руками - це не тільки фундамент, каркас і дах, але і облаштування, як внутрішньої, так і зовнішньої частини.

Будівництво альтанки своїми руками - це реальноБудівництво альтанки своїми руками - це реально

Забезпечення комфорту альтанки

Зробити альтанку дійсно багатофункціональною, комфортною і зручною для відпочинку, допоможуть певні предмети побуту. Це добротний дерев'яний стіл своїми руками, стільці та лавки, можливо навіть шафки і полиці, якщо альтанка задумана, як літня кухня і місце для збору великих компаній. Також дуже зручно, якщо в альтанці є піч, мангал, барбекю. З їх наявністю ви зможете влаштувати пікнік навіть не в найкращу погоду.

Декорування альтанки

Після спорудження альтанки і забезпечення її зсередини всім необхідним, виникає останнє запитання: як прикрасити альтанку своїми руками? Відповідь дуже проста - постарайтеся зробити її найбільш затишною і симпатичною саме для себе. Для цього можете використовувати абсолютно різноманітні варіанти - фарбування або покриття лаком, декорування інкрустацією, прикраса скатертинами і серветками зсередини, і красивими рослинами зовні.

Тепер, коли ви точно знаєте, як побудувати альтанку своїми руками і зробити її практично житловим приміщенням, можна приступати до роботи. А нам залишається побажати вам успіхів та гарних результатів!

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...