Бересклет є унікальним садовим чагарником, поєднує в собі чудові якості: швидкість росту, невибагливість, різноманітність сортів, а також володіє прекрасними декоративними властивостями. Ця рослина отримало поширення в Азії, Європі, Америці. В природних умовах живе в горах, широколистяних лісах, в заплавах річок і долинах.
Найчастіше бересклет вживається при організації живоплотів, але на цьому сфера його вживання не обмежується. Цей чагарник чудовий у групових і поодиноких насадженнях. У весняний та літній періоди він мало чим виділяється серед решти садової рослинності, представляючи прекрасний зелений фон для інших декоративних рослин. Під час цвітіння бересклет може похвалитися хіба тільки неяскравими, дрібними і, навіть можна сказати, кілька непоказними квітками. Але ось восени жодної людини не залишить байдужим краса чагарнику. Також його вигляд чудово облагородить образ зимового саду.
Серед різноманітних видів бруслини є і невеликі вічнозелені стелються чагарники, які добре ростуть у рокаріях, квітниках і на кам'янистих гірках.
Це твід бруслини воліє рости групами або поодинці у вологих і тінистих ялицево-, а також кедрово - широколистяних лісах на території Приморського, Хабаровського країв, Курилках, Сахаліні, в Китаї, Кореї та Японії. Дуже рідко використовується як декоративна рослина, але цілком придатний до вирощування в умовах півночі до Санкт-Петербурга.
Являє собою листопадне дерево, що досягає 9 метрової висоти, часто кустовидной форми. Кора у рослини темна, молоді гілки мають зелений відтінок, пізніше стаючи світло-коричневими або сірими. Листя мають довгасто-яйцеподібні або широкоэллптическую форму.
Квіти дрібні, зеленувато-білого кольору, збираються в багатоквіткові суцвіття. Плід - кулясті і трохи приплюснуті четырехлопастные коробочки, що мають великі крила до 15 мм в довжину. При повному дозріванні вони набувають темно-малиновий відтінок. У літній час коробочки відкриваються, і з них стають видні насіння, дозрівають в кінці вересня. Починає приносити плоди з семирічного віку.
Росте кілька повільно, зимостійкий. Для хорошого розвитку потребує високої вологості повітря, переносить тінь, але більш комфортно почуває себе при хорошому освітленні. Розмножується в основному, за допомогою насіння, які в холодний період необхідно зберігати в ящику з піском. Стійкий до вредителю, який найчастіше вражає цей рід - бересклетовой молі. При дозріванні плодів володіє неймовірною декоративністю. Його рекомендується використовувати для одиночних або масових посадок для висадки в парках. Культивується з кінця 19 століття.
По-іншому цей вид бруслини називають малоцветковым. В природі зустрічається в горах Південно-Східної, Південної і Середньої Європи, а також в Росії. Поширений в заповідниках Прибалтики, Кавказу, Росії. В природі воліє для зростання підліски листяних і хвойних лісів. Цей чагарник любить добрі, родючі ґрунти, щедро присмачені вапном, чудово виносить тінь.
Чагарник виростає у довжину до двох метрів, рідше перетворюється в дерево 5-6 метрової висоти. У нього є яскраво-зелені пагони, які разом з гілками покриті бородавками чорно-бурого кольору. У зв'язку з цим отримав свою назву. Його квіточки коричневого кольору досить непримітні, але створюють особливий шарм і колорит. Дуже добре на зеленому тлі листя виглядають його рожеві плоди.
Особливою красою цей чагарник має в осінній період , коли його тоненькі паростки зеленого кольору одягають ніжний і легкий наряд з рожевих листя.
Зимостійкий, відрізняється повільним ростом, невибаглива до ґрунту, добре виносить тінь, підходить для організації живоплотів, створення групових і одиночних посадок. Культивується з 1973 року, і використовується в садоводе найбільш часто, ніж інші види рослини.
Росте в Росії, Західній Європі, на Кавказі, в Криму, Малої Азії. Зустрічається в багатьох заповідниках різних країн. Воліють широколистяні ліси з будь-якими ґрунтами. В декоративних цілях вживається дуже давно.
Це невеличке дерево, що досягає 6 метрів, росте кустовидно. Молоді пагони у рослин зелені, найчастіше мають коркові поздовжні нарости, а старі практично чорного кольору. Листя мають яйцеподібну або обратнояйцевидную форму, голі, дещо шкірясті, темно-зеленого кольору, восени набувають найрізноманітніші червоні відтінки. На відміну від листя, квіти у бруслини європейської непоказні, зеленувато-білого кольору, цвітіння триває 20 днів. Також кущ дуже прикрашають плоди-коробочки, мають рожевий колір або темно-червоний при дозріванні.
Цей вид бруслини має дуже високі показники за посухо - та морозостійкості, люблять світло, добре почуває себе в міських загазованих умовах. Прекрасно переносить стрижку, і тому ідеальний для поодиноких і групових насаджень, прекрасний для живоплотів. Прекрасно поєднується з різноманітними рослинами, що володіють жовтого або жовто-золотистим листям. Цей вид бруслини налічує близько 20 різних декоративних сортів.
Даний вид бруслини дуже любить схили і долини річок гірських лісів України, Молдови, Кавказу, Криму, Румунії і Північно-Західного Китаю. Є рослиною, занесеним в Червону Книгу СРСР. Побачити його можна в охоронному Кабардино-Балкарській заповіднику.
Бересклет карликовий - це вічнозелений, сланкий, низькорослий чагарник, чия висота не перевищує одного метра. Молоді гілки мають зелений колір, вкриті безліччю бородавок, з року набувають сірувато-коричневий колір. Листя чагарнику досить незвичайні: довгасті за формою і вузьколанцетні, з загостреною вершиною і трохи підігнутим краєм. Верхня частина його яскраво-зеленого кольору, знизу - сизуваті. Квіти у бруслини поодинокі й дрібні, ростуть на довгих і тонких квітконосах, мають зелені або червоно-бурий колір. Цей вид бруслини дуже рідко плодоносить в середній смузі, але якщо це трапляється, то плоди представлені у вигляді коробочки до 1 см, жовтуватого або рожевого відтінку.
Це дуже декоративна рослина, відоме з 1830 року. Він утворює дуже ефективні і витончені зарості, що використовуються для прикраси газонів, пухких груп, альпійських груп, під пологами дерев.
Мабуть, цей вид є найбільш цікавим, з ростуть в Середній Азії. Любить пологи лісів волоського горіха, вторинні зарості чагарників.
Його відмінна риса - це освіта сланких і дуже довгих батогів, які, просуваючись по землі, вкорінюються і дають невисокі пагони в один метр заввишки. Листя у чагарнику лінійно - або вузько-ланцетної форми, трохи згорнуті по краю. Забарвлення листя темно-зелена, вони знизу сизі, зверху блискучі. Квіточки найчастіше поодинокі, але бувають і зібрані по 2-3. Цвіте у липні. У Росії дозріває досить рідко, але можливість вегетативного розмноження дозволяє його вирощувати і на даній території.
Цей вид бруслини зустрічається на острові Уруп і на Південному Сахаліні. У нього зеленуваті квітки з короткими крилами, ніж у бруслини большекрылого. Коробочки-плоди яскравого червоного кольору. В осінній період усі частини чагарника від великих оберненояйцевидної форми листків до плодів буквально «загоряються» на сонці, в тіні мають темно-пурпурний відтінок. Прекрасно переносить тінь, і тому в природних умовах часто зустрічається в підліску мішаних, хвойних лісів на схилах. Цвіте та родить дуже рясно. У культурі є виключно в ботанічних садах.
Цей чагарник дуже вимогливий до грунтів і їх багатства. Ґрунти також повинні бути легкими, насичені повітрям і містити вапно. Він не вимагає обрізки, стійкий до морозів. Розмножується за допомогою весняних або осінніх висівом насіння, літніми живцями, відводками, а також кореневими нащадками. Чудово підходить для одиночних посадок, створення живоплотів, групових композицій.
Мешкає на скелястих схилах, уздовж гірських річок і струмків, на скелястих схилах та в річкових долинах в Кореї, Китаї, Японії і на Південному Сахаліні. Це досить високий чагарник з безліччю гілок.
Молоді пагони мають червонуватий колір. Листя оберненояйцевидні за формою, часом ромбічні, мають темно-зелений колір і дуже блискучі. Не дуже великі за розміром квітки збираються в трехцветковые суцвіття. Коробочки-плоди після достигання стають яскраво-червоними. Декоративний завдяки своїм яскравим плодам, але і незвичайними, крилатими гілками. Приносити плоди починає з чотирьох років. В культуру було введено в 1910 році.
В природних умовах досить добре приживається і в тінистих, і в освітлених місцях, на вологому ґрунті і на сухий. Але для найкращого ефекту все ж краще використовувати освітлені ділянки. Росте досить повільно, але відрізняється високою зимостійкістю.
Дуже вигідно виглядає в пухких, одиночних посадках, але ефектний і в групових насадженнях на газоні. У культурі є понад 20 різновидів такого бруслини.
Бересклет Маака воліє рости на схилах сопок, в широколистяних розріджених лісах, в долинах великих річок, на заплавних луках, на легких піщаних і супіщаних грунтах в Приморському краї, Східної Сибіру, Північно-Східному краї.
Являє собою кустаник, що досягає 1,5-3 метри у висоту. Іноді є гарним восьмиметровим деревцем, яке у вільних умовах має ажурну, зонтикоподібних крону. Крона дерева зморшкувата, чорна. Молоді гілки мають зелений колір, трохи округло-чотиригранні, з віком стають темно-сірими. Листя у чагарнику досить великі, шкірясті. У весняний час вони світло-зелені, влітку набуває темно-зелений колір з більш світлою нижньою стороною, а восени вони стають ніжно-рожевими, прикрашені різноманітними фіолетовими відтінками. Квіти у бруслини Маака зеленувато-білі з пурпуровими тичинками, які збираються в малоквіткові напівпарасольки. Плодоносити чагарник починає з 5-8 років кулясто-грушевими за формою коробочками фіолетового або рожевого забарвлення.
Цей вид чагарнику морозостійкий, любить світло, добре протистоїть посухи, любить багаті грунту, зростає досить швидко і чудово переносить пересадки. Дуже чуйно і добре реагує на добрива, дуже легко розмножується за допомогою насіння, відводками, живцями, кореневими нащадками, плодоносні на рік, а то і два, раніше, ніж насіннєвий матеріал.
Даний вид бруслини стане чудовою прикрасою узлісь, як одиночна посадка на газоні, у вигляді підліска. Дуже красивий при розпусканні листя і аж до пізньої осені. Дуже декоративний восени, коли його прикрашають яскраві плоди, що залишаються на чагарнику аж до настання морозів. Такі ж ефектні і барвисті осіннє листя тримаються до перших заморозків. По своїй декоративності є одним з найкращих серед бересклету. Культивується з 1883 року.
Батьківщиною рослини є Східній Азія і Далекий Схід. Також можна зустріти у Лазівському заповіднику. Краще росте в мішаних лісах і березняках на схилах гір і в долинах річок. Це світлолюбна мезофит.
Дуже і дуже декоративний чагарник 2,5 метра у висоту, має довгі листя еліптичні.
Квіти дрібні, пурпурного кольору, звисають вниз на тонких квітконосах. Цвітіння кущів починається в травні-червні, а в серпні-вересні утворюються плоди. Це декоративний, невибагливий чагарник, який дуже красивий в осінній період завдяки фарбуванню листя і дозріванню ефектних плодів. Непогано приживається в Середній Росії, найчастіше його застосовують для виготовлення живоплотів.
Саме по собі назву «клематис» походить від грецького слова «klema», яке в свій час означало витка рослина. З великого числа його назв...
Прекрасні сади і парки можна виявити в самих несподіваних місцях. Наприклад, приїхавши в Мексику, в маленькому містечку Хилитла, що знаходиться в 8 год...
Навесні нам завжди хочеться облагородити свою ділянку і придбати нові рослини. Тільки красиві і здорові рослини радують око людини. Нікому не х...
Флокси є однією з найбільш декоративних багаторічних культур, що застосовуються для формування садового ландшафтного дизайну. Ці квіти мають саму раз...
Насоси особливо актуальні в заміських будинках, що не обслуговуються загальною системою водопроводу, з їх допомогою можна добувати воду з колодязя, проводити орош...
Споруда теплиці на дачній ділянці відбувається в кілька етапів, обов'язковою з яких є спорудження фундаменту. Звичайно, є і други...
Після затяжних зимових холодів кора на штамбах багатьох декоративних кущів має нездоровий вигляд, від перепаду температур і вологи страждають не тільки...
Догляд за рослинами на дачі означає не тільки полив, внесення добрив і обрізання, але і підв'язування рослин, створення спеціальних опор для правильного р...
Якщо садові доріжки будуть інтенсивно експлуатуватися або при сильному навантаженні на них, наприклад, для проїзду автомобіля, найкраще форму для садо...
Створення парників і теплиць на дачній ділянці відбувається з використанням спеціальних елементів конструкції. Їх налічується величезна кількість, але про...
Про поливі рослин можна говорити дуже довго, так як багато хто культури вимагають частого зволоження, інші ж можуть прожити без води місяцями. Але так ка...
Як повелося, в саду нерідко вирощують не тільки плодові культури, але і ті рослини, які вважаються декоративними і прикрашають територію. До таких ...
Вже не рідкість зустріти на дачних ділянках карликові хвойні дерева і чагарники. Для кращого розуміння теми пояснимо, що до карликовим форма...
Раніше вважалося, що гаряча вода на дачі - це, безсумнівно, розкіш. Але сьогодні кожен з нас може забезпечити дачу гарячою водою, необхідно тільки ...
Агротехніка орхідей значно відрізняється від інших рослин, так як чудового виду квітка є эпифитом. Це означає не тільки необхідність...
Вирощування блакитний їли своїми руками - справжнє мистецтво, а тому, дуже багато дачники намагаються досягти рівня майстра, створюючи шедевр, але...
Після видалення дерев на дачній ділянці завжди залишаються пні, які не тільки псують естетики ландшафту, але і часто заважають подальшого опрацювання...
Наявність колодязя на дачній ділянці кардинально підвищує його впорядкованість, з'являється можливість користуватися чистою прохолодною водою для пиття і ма...
У цьому матеріалі ми зібрали цікаві відео про те, як зробити садову доріжку на дачі своїми руками. Ви можете більше дізнатися про садових доріжках...
Вирощування щавлю на дачній ділянці - швидше хобі, ніж професійна діяльність. Але, якщо докласти трохи зусиль, то можна не тільки довол...
Не особливо важливо, вирощуєте ви капусту на літній грядці або в зимовій теплиці, ви обов'язково зустрінетеся з шкідниками врожаю, які будуть заважати...
Сьогодні печі дуже популярні, так як можуть виконувати самі різні функції. Крім обігріву приміщення житлового будинку, печі можуть бути з варильними повер...
Кущові троянди є одними з найбільш відомих, так як кожна людина неодноразово з ними стикався, нехай і не на власній дачі, а при визнач...
Правильний догляд за рослинами на садовій або дачній ділянці - запорука їх тривалої житті, гарного цвітіння і повноцінного врожаю. Важливим є...
Традиційно вирощується в садах бузок, як чагарник, що дає рясне цвітіння навесні, радуючи садівників яскравими і запашними квітами. Але є таке рас...
Відповімо на питання Регіни: «Вдома у мене вузький і довгий учасник. Які прийоми краще вжити для його прикраси?». ...
Побачивши, як недосвідчені дачники тримають лопату в руках, ми вирішили розповісти всім, як правильно копати в городі, та так, щоб принести грунті користь і ...
Імбир - рослина з багатою історією і безліччю корисних властивостей. Вирощування імбиру є справою благородною, так як приправи та інші продукти, вигото...
У цій статті розповідається про один із найголовніших процесів - про весняну пересадці рослин. Тут ми розглянемо основні кроки і необхідні дії з...
У квітні ми посадили саджанець яблуні-трьохлітки. Він чудово прижився. Але зараз на стовбурі в районі щеплення видно три "болячки" схожі на місця срезо...
Своє питання задала нам Валерія: «Я хотіла спробувати виростити кукурудзу з допомогою розсади. Чула, що так урожай збирається раніше. Як прави...
Сучасний зовнішній вигляд бруківки значно відрізняється від її початкових варіантів, які представляли собою кількох простих моделей фигурны...
Питання від Ірини. Доброго дня! У мене росте унабі років 5 (Адигея). Купила річних в Сочі. Всі морози і засуху переніс мужньо, але виріс всього на 60 см...
Осінні роботи в теплиці дуже важливі, так як дуже правильно буде подбати про дачної помічниці, яка постійно дає нам можливість виростити ...
Альтанка - одне з головних місць відпочинку в саду. У ній можна приймати гостей, готувати, просто розслаблятися, спостерігаючи пейзаж. Альтанки споруджуються з де...
Серед власників садиб є чимало бажаючих влаштувати собі ставок. Але що ж робити, якщо в розпорядженні господарів є всього лише якихось шість соток ...
10.09.2014
Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...
08.09.2014
Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...
06.09.2014
У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...
03.09.2014
Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...
02.09.2014
Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...
30.08.2014
Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...
29.08.2014
Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...
28.08.2014
Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...
26.08.2014
З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...
25.08.2014
З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...
23.08.2014
Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...
21.08.2014
Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...
20.08.2014
Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...
20.08.2014
Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...
20.08.2014
Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...
19.08.2014
Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...