Карликові хвойні рослини: всі чарівність мініатюрних форм

Карликові хвойніКарликові хвойніВже не рідкість зустріти на дачних ділянках карликові хвойні дерева і чагарники. Для кращого розуміння теми пояснимо, що до карликових форм відносять рослини, висота яких у дорослому стані менше 3,6 м, або вони додають у зростанні настільки повільно, що досягнення зрілості у них настає через не один десяток років. Ось про цих «малютках» і поговоримо.

 

Чим приваблюють карликові хвойні

Селекціонери з різних країн доклали масу зусиль, щоб вивести якомога більше число хвойних порід. Їх зусилля не пропадали марно, і зараз є вражаюча різноманітність декоративних хвойних рослин, серед яких можна знайти різновиди з правильними геометричними формами і химерними аномаліями зростання, з хвоєю не тільки зелених відтінків, але і з жовтого, золотистого, блакитного і сріблястому. Не залишилося без уваги і такий цікавий напрям як селекція та виведення карликових хвойних порід, характеризуються мініатюрними розмірами і уповільненими темпами зростання.

Карликові варіації виявилися у великої кількості хвойних видів рослин: їли, сосни, ялівцю, тиса та ін Незвичайна мініатюрність розмірів породжує інтерес до таких рослин, адже нам всім більш звично бачити хвойних гігантів заввишки в десятки метрів. Захоплює у карликових хвойних і те, що за іншими ознаками, крім розмірів, вони в точності копіюють своїх повнорозмірних родичів. Ще одна перевага хвойних обумовлене їх компактністю - для їх посадки місця потрібно набагато менше. З цього, деякі садівники навіть колекціонують різні види хвойних в їх карликових різновидах.

Чому так всім подобаються карликові хвойніЧому так всім подобаються карликові хвойні

Нюанси вирощування

Карликові хвойні з'явилися в наших садах відносно недавно, але швидко полюбилися багатьом садівникам. Разом з тим зустрічалися певні помилки в їх розведенні, пов'язані з неправильним розумінням того, яке місце їм треба відводити в саду. Причина крилася в тому, що під поняттям «карликові хвойні» об'єднувалися різні види, сильно відрізнялися темпами зростання, з-за чого нерідко виходило, що один карликовий вид зростав протягом року на 2-3 см, а інший на пару десятків сантиметрів. Природно з-за такої різниці в прирості спочатку сплановані посадки з часом втрачали задумані обриси, і виникала необхідність у нових пересадках і перепланування.

На жаль, тенденція неточного використання понять зберігається, по сей день, як в літературі, так і в середовищі продавців.

Настільки важлива для пристрою гармонійного ландшафтного дизайну класифікація карликових сортів за темами їх зростання вже створена, але поки що не всі її використовують.

Нюанси вирощуванняНюанси вирощування

Голландські садівники, які займалися проблемою класифікації карликових хвойних запропонували поділяти їх на:

  • полнорослые, які можуть зрости більш ніж на 30 см за рік, а в 10-річному віці досягають висоти 3 м;
  • середньорослі і напівкарлик із середньорічним приростом 15-30 см;
  • карлики (dwarf), що характеризуються середньорічним приростом 8-15 см;
  • міні-карлики з приростом ок. 3-8 см за рік;
  • микрокарлики з щорічним темпо зростання не більше 3 см .

Поради щодо купівлі хвойних карликів

Загальна рекомендація: спочатку довідатися про карлику, потім купувати і садити. Основними джерелами інформації для вас будуть продавець-консультант, інтернет, поради друзів, які мають досвід з карликовими хвойними. Якщо з цих джерел потрібні відомості недостатні, то залишається покластися на візуальний огляд рослини і дослідження етикетки. На око можна спробувати визначити темп приросту минулого і поточного року у провідника, або у бічних пагонів. Також DachaDecor.com.ua радить придивитися до етикетці. На хорошій етикетці вказується рід, вид, сорт, рослини - латиною вже точно має бути. В ідеалі вказується і розплідник, в якому вирощена рослина.

Як вибрати карликові хвойніЯк вибрати карликові хвойні

Щоб правильно вибрати карликова хвойне дерево для свого саду, рекомендується визначити, до якої категорії з вищеописаної класифікації відноситься вподобаний вам саджанець. Знаючи, яка форма крони характерна для цього виду, буде вже простіше прикинути параметри дерева через кілька років і з урахуванням цього підібрати їй відповідне місце в ландшафт вашого саду.

Карликові хвойні: посадка і питання ландшафтного дизайну

Скласти гармонійну композицію з карликових хвойних рослин не так просто: доводиться враховувати не тільки естетичні та просторові вимоги, але і правильно знайти місце кожному дереву, беручи під увагу його потенційні розміри і темпи росту. Тому саме на те, яким стане саджанець через кілька років, і треба орієнтуватися. Оперуючи інформацією про середньорічний приріст карликових хвойних, висаджуються на ділянці, вам належить розрахувати, якого діаметру саджанець буде через 5, 10 або навіть 15 років, наскільки він збільшиться у висоту і ширину.

Особливо ретельний підхід потрібно проявити при посадці міні - і микрокарликов. Їх скромні розміри дозволяють включити їх у композицію альпінарію, кам'янистого саду або гірки. Взагалі, карликові хвойні завжди гармонійно виглядають на кам'янистому тлі, мініатюрні зелені насадження дуже пожвавлюють суворий скельний пейзаж. Група карликових хвойних дуже виграє в естетичному аспекті, якщо земля під ними замульчирована сосновою корою.

Чарівні карликові хвойні в ландшафтному дизайніЧарівні карликові хвойні в ландшафтному дизайні

Описи деяких популярних хвойних карликів

Нижче ми опишемо кілька популярних карликових форм хвойних рослин, які можуть чудово прикрасити ваш сад.

Сосна гірська - рекордсмен за кількістю карликових форм, найбільш відомі сорти «Gnom» «Mops», «Winter Gold», є безліч сортів з густою кроною у формі кулі та унікальні микрокарлики - «Frodo», «Kaktus», «Mini Mini». Для сосни і її карликових форм підходять майже всі ґрунти.

Ялиця бальзамічна «Гудзония» - теж дуже цікаве карликова рослина, заввишки не більше 30 см і кроною до 60 см у діаметрі. Росте дуже повільно, відрізняється приємним ароматом. Ідеальне рішення для невеликих садів.

Кипарисовик Лавсона «Мініма Ауреа» - дуже симпатичне карликова хвойне з яскраво-жовтим забарвленням хвої, за формою нагадує піраміду. У вирощуванні простий, тільки треба берегти його від вітрів.

Ялівець звичайний «Компрес»- розлогий карликовий ялівець (90 см х 45 см), являє собою щільне колоновидное дерево.

Ялівець лускатий «Мейери» - ще один ялівець-карлик з параметрами 90 см х 60 см

Досить кошлатий, але відразу приковує до себе погляд. Забарвлення холодного блакитного відтінку.

Іноді на дорослих примірниках з'являються коричневі плями, які рекомендується зрізати.

Ялина канадська «Коніка» - досить велика для карликової форми рослина (120 см х 60 см). Одна з найбільш популярних різновидів хвойних рослин. Відрізняється суворої конічною формою, яку не втрачає з часом. Хвоя на нових пагонах приємного яскраво-зеленого відтінку.

Псевдотсуга Мензіса «Флетчери» - не найменша хвойне карликова рослина (90см х 150 см).

Голки хвої забарвлені в синьо-зелений колір, кора борозниста, верхівка плоска.

Тсуга канадська «Пендула» - зимостійка карликова хвойне, термін «Пендула» у назві вказує, що належить до плакучим форм, тому особливо ефектно виглядає, коли її гілки звисають зі стіни.

Туя західна «Хертс Міджет - а ось це дуже мініатюрна рослина (30 см х 30 см) Вона зростає у формі щільного кулі з м'якими голками. Чудово підійде для невеликого садового ділянки і буде себе добре почувати в не дуже густої тіні.

Туя західна «Рейнголд» - ще один сорт туї, але більше великий (90 см х 90 см). У рослини такий вигляд, ніби його гілки зачесали наверх, завдяки чому куляста форма трансформувалася в конічну.

Насичений золотистий колір хвої восени починає кидати бронзою.

Хвойні в ландшафтному дизайні (відео)

 

Карликових форм хвойних сьогодні дуже багато, селекціонери активно виводять нові сорти, які дуже швидко потрапляють на ринок. Тому завжди є можливість (при наявності відповідних фінансів, так як карликові хвойні досить дороги) підібрати рослина на свій смак. Як завжди, нам буде цікаво дізнатися, що ростуть у вашому саду карликові форми хвойних, і який ваш досвід по їх вирощуванню.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...