Глід у вашому саду

ГлідГлідГлід - це садове дерево заввишки 4-7 метрів (хоча іноді можна зустріти і глід заввишки до 2 метрів). Ця рослина має на своїх гілках безліч колючок. Плоди глоду - костянковые яблука - годяться для приготування різних напоїв у домашніх умовах, начинок і в якості основи для лікувальних засобів.

Найчастіше плоди розміром 1-2 сантиметри в діаметрі, у одного виду вони соковиті і солодкі, а в іншого - сухуваті, тому різні види глоду мають безліч відмінностей. Часто глід застосовують для спорудження живоплотів на дачі і при ландшафтному озелененні.

Глід - лікувальний засіб. З плодів готують лікувальний чай, а квітки годяться для використання при аритмії, гіпертонії, підвищеній функції щитовидної залози. Також плоди використовуються в дієтичному харчуванні, а квіти - для ароматизації продуктів харчування.

Вирощування глоду

Красиве, смачне і корисне рослина вирощувати на дачі зовсім не складно, адже глід невибаглива і не вимагає особливого догляду і витрат часу. Як же виростити глід правильно?

Як виростити глід на дачі своїми руками?Як виростити глід на дачі своїми руками?

Місце для глоду на дачі

Постарайтеся вибрати для рослини тепле і сонячне місце. Уникайте затенений і навіть часткового затінення, адже в таких умовах цвітіння і плодоношення дерева прагне до нуля. Відмінно відчуває себе глід на відкритих майданчиках, де може висаджуватися навіть для допомоги в оформленні території, якщо оригінально формувати кущ.

Грунт під глід

Наша корисна рослина віддає перевагу важкі, але добре дренованих і родючі грунти. Перед посадкою бажано готувати суміш самостійно, а не просто висаджувати глід в грунт. Для цього вам потрібно буде змішати торф, пісок, перегній і листову борошно, а також додати трохи вапна, але дуже акуратно, щоб коренева система не стикалася з нею безпосередньо. При посадці обов'язково забезпечте якісний дренаж, який можна вистелити шаром 12-15 см з битої цегли або гравію.

Визначення місця під посадку і приготування грунту для глоду - важливі фактори зростання здорової рослиниВизначення місця під посадку і приготування грунту для глоду - важливі фактори зростання здорової рослини

Пересадка глоду

Глід висаджують на постійне місце у віці приблизно двох років. Для цього можна вибрати весняний або осінній період, як зручніше. Схема посадки глоду наступна - 2х2 м між посадочними ямами, і кожна яма глибиною у 60-70 див.

При посадці зверніть увагу на те, щоб коренева шийка рослини залишалася на рівні землі. Після посадки обов'язково слід провести полив і провести мульчування торфом, приблизно в 4-5 див.

Пересадка глоду після 5 років вже не рекомендується, так як рослина встигає обзавестися дуже серйозною і довгою кореневою системою. Максимальна плодоношення глід покаже до 10 років.

Як правильно пересаджувати глід на ділянці?Як правильно пересаджувати глід на ділянці?

Догляд за глодом

Як і говорилося раніше, за рахунок невибагливості рослини, особливого догляду не потрібно, але він все-таки необхідний.

В першу чергу, потрібно уважно стежити за загальним станом куща і своєчасно видаляти з нього хворі, сухі і заважають гілки і пагони. Необхідно і стригти кущ, якщо ви хочете сформувати рослина під ландшафтний дизайн. Стрижка глоду проводиться навесні, але видалення хворих пагонів можна робити в будь-який час.

Основою догляду є і прибирання бур'янів в пристовбурних колах, постійне оновлення мульчі, іноді - розпушування ґрунту на 10-15 см. Восени ж можна обкопати кущ глибиною в штик лопати.

Глід - невибаглива рослина, яка потребує мінімального доглядуГлід - невибаглива рослина, яка потребує мінімального догляду

Добрива і полив для глоду

Удобрюється глід дуже просто - одним протокою гнойової рідиною перед самим цвітінням. Цього запасу корисних речовин куща має вистачити до наступного підживлення.

Глід може жити практично без води, а тому вимагає лише одного поливу в місяць протягом всього теплого сезону. Відра вода під дорослий кущ буде цілком достатньо. Якщо ж сезон видався дуже спекотним, то кількість поливів можна збільшити до 2-3 на місяць.

Удобрюйте і поливайте глід правильно, якщо хочете виростити красиве і корисне рослинаУдобрюйте і поливайте глід правильно, якщо хочете виростити красиве і корисне рослина

Розмноження глоду

Розмножувати глід можна кількома способами, що дуже зручно для дачників, які зможуть вибрати для себе найбільш підходящий.

Розмноження глоду насінням

Розмножити глід насінням непросто, так як досить тривалий період стратифікації (обов'язковий, близько 1 року), а також тривала схожість часом до двох років. Тим більше, що чекати, що все зійде насіння глоду, також не доводиться.

Насіння вибираються трохи недозрілому вигляді, три доби відстоюються в чистій воді кімнатної температури, протираються піском і ополіскують. Далі, необхідно настояти насіння в розчині калійної селітри (1%) протягом двох діб і висадити у відкритий ґрунт, але строго пізньої осені.

Після того, як саджанець проросте і досягне зростання в 55-65 см, його зрізають на 3 нирки від рівня землі, а бічні пагони прибирають, залишивши всього 2 втечі для подальшого зростання.

Вчимося розмножувати глід різноманітними способамиВчимося розмножувати глід різноманітними способами

Розмноження глоду кореневими живцями

Кореневища глоду викопуються, отряхиваются від землі і акуратно нарізати. Беруться для цього коріння товщиною приблизно в 20 см, нарізати на шматки в 9-10 см і закопуються під нахилом. Встановити корінь у лунку необхідно товстої стороною вгору, а прикопати його 2-ма см грунту. Посадка відбувається в парник або спеціальну шкілку, а висаджується глід у відкритий грунт ранньою весною або до середини осені.

Розмноження глоду відведеннями

Один з найпопулярніших способів розмноження цієї рослини, так як відводки можна вирощувати кількома способами.

Горизонтальні відводки непогано вкорінюються нирками, якщо прикопати нижні бічні гілки повністю, уклавши їх під грунт по всій довжині і легко придавивши до ґрунті.

Можна провести і розмноження дуговими відводками, тобто, стандартним способом, коли нижні бічні гілки прикопують тільки частково, притискаючись до землі і засыпаясь грунтом.

Розмножуємо глід на дачі насінням, живцями, відводками, окуліровкоюРозмножуємо глід на дачі насінням, живцями, відводками, окуліровкою

Але можна виростити додаткові саджанці глоду і вертикальними відсадками, засипавши нижню частину куща землею до рівня розподілу гілок. Таким чином, через певний час, кожна гілочка, що опинилася під грунтом, дасть коріння, її можна буде відокремити і висадити самостійно.

Розмноження глоду можливо і щепленням, і живцями. Першим способом ви отримаєте досить якісний посадковий матеріал, а от зелені живці глоду дуже погано приживаються і вкорінюються.

Види глоду

Сьогодні на дачах можна побачити досить видів, сортів і навіть гібридів глоду, адже багато селекціонери добре працюють для розвитку даної рослини. Але самими популярними і затребуваними вважаються Глід Колючий (звичайний), Глід Біколор, Глід Підлогу Скарлет і Глід Криваво-червоний (сибірський).

Корисні властивості глоду (відео)

Виростити глід на дачі мріють багато людей, а більш практичні вже давно вирощують. Так чому б і нам не спробувати посадити в палисаде або на краю городу кущ, який принесе багато радості і користі? Мабуть, необхідно зайнятися процесом...

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...