Лікнеп по змішувачів, або як правильно їх вибирати в магазині

Змішувачі та всі онихЗмішувачі та всі онихВихідним міркуванням при виборі приймемо, що змішувач повинен бути як естетичним, так і практичним, щоб його використання було безпроблемним. Важливо знати, яка кількість змішувачів потрібно для вашої ванної. Фахівці рекомендують встановлювати змішувач окремо для ванни, умивальника, душу. Звичайно, можна влаштувати так, щоб один змішувач обслуговував кілька санустройств, але, як правило, це веде до зниження якості та комфорту у використанні.

 

Все різноманіття змішувачів за їх призначенням можна розділити на змішувачі для:

  • ванної;
  • раковини;
  • кухні;
  • душової кабінки;
  • біде.

Крім того, бувають гібридні моделі, які можна використовувати по декільком призначенням.

Змішувач для ванної: моделі та монтаж

Характерною особливість змішувача для ванної можна назвати низький фіксований або поворотний вилив. Найбільш часто зустрічаються моделями є змішувачі:

- з ручним душем;

- настінні тримачі;

- з утримувачем для душу і функцією регулювання висоти.

Сучасні моделі змішувачів мають електронне управління, сильно полегшує їх використання. Можливістю автоматичного перемикання оснащуються не тільки елітні, але і економ-моделі. Зовнішній вигляд і набір опцій у кожного виробника свій. Найчастіше використовується комплект для вертикального монтажу.

Змішувачі для ванноїЗмішувачі для ванної

Що неодмінно треба брати до уваги, вибираючи змішувач, так це нюанси монтажу, які багато в чому залежать від параметрів ванни і деяких інших факторів. Монтажні приналежності бажано брати від того ж виробника, що і вибраний змішувач, так ви забезпечите високий ступінь сумісності. Якщо ж доводиться купувати приналежності іншої фірми, ніж змішувач, то обов'язково уточнюйте, наскільки вони сумісні.

Є різновид монтажу, коли потрібно приймати до уваги проміжок між стінок і внутрішнім краєм борту ванни, і якщо він не перевищує 15 см, то можна порадити встановити змішувач без поворотного виливу, але оснащений автопереключателем ванна/душ. Завдяки своїй компактності, він буде прекрасним технічним рішенням у разі невеликої ванної.

Коли вищезгаданий проміжок більше 15 см, то буває, звичайні змішувачі з поворотним звивом заливають борту. У цьому випадку зручно використовувати фільтри-подовжувачі 3-5 см в довжину або аератор з шарніром.

Новинки серед змішувачів для ванн

Останнє покоління змішувачів має три чотири отвори і окремі рукоятки для наповнення ванни і ручного душу. Вони можуть бути одноважільні, двохвентильні, термостати. Встановлюються ці змішувачі на бортику ванни, або в інших випадках - на плитковому борту. Такі моделі змішувачів особливо виправдані в маленьких ванних кімнатах. Змішувачі з декількома отворами відрізняються простотою в експлуатації і прекрасною функціональністю, також добре поєднуються практично з будь-яким стилем оформлення ванної кімнати.

Новинки в змішувачахНовинки в змішувачах

Приховане кріплення змішувача

Нарешті, ще один різновид монтажу - приховане кріплення, коли всі деталі виявляються всередині стіни, а зверху їх прикриває декоративна панель, а на якій розташовані рукоятки і перемикачі. Природно, що такий змішувач дозволяє використовувати всі основні функції, в тому числі регулювати силу напору і температуру води. В естетичному аспекті цей варіант, мабуть, самий виграшний, так як всі комунікації майстерно приховані і не псують вигляд.

Змішувачі з прихованим кріпленнямЗмішувачі з прихованим кріпленням

Змішувач для умивальника

Згідно з практичного підходу до вибору змішувача для раковини рекомендується головним критерієм зробити питання сполучуваності зі змішувачами, які вже є в будинку. З цієї точки зору краще всього змішувач для умивальника брати тієї ж марки, що вже встановлені в ванні і для душа.

Змішувач для умивальникаЗмішувача для умивальника

Змішувач на одне отвір поки ще частіше зустрічається, хоча значно поширилися і моделі на три отвори. Як правило, в комплекті зі змішувачем входять монтажні приналежності і підводка, яка буває жорсткою (латунні хромовані трубки) або гнучкою (шланги з нержавіючим покриттям). Будь-який тип довго прослужи за умови високої якості продукції.

Зустрічаються моделі змішувачів для умивальника, оснащені зливним гарнітуром. Цей механізм дозволяє регулювати відкриття-закриття зливного отвору за допомогою натискання на невеликий важіль, наявний на корпусі змішувача. Цікаві моделі змішувача зі спеціальним витягує виливом, що значно підвищує зручність утримання раковини у чистоті.

Змішувачі для кухні

Кухонний змішувач повинен мати зручні рукоятки і конструкцію «носика». Він може бути дугоподібним, мати подовжену душову насадку з перемикачем води. Висувний душ дозволяє добре промивати раковину будь-якої форми і розмірів. Вилив кухонного змішувача повинен володіти хорошою рухливістю, що особливо актуально у випадку подвійної мийки.

Ряд виробників випускає змішувачі з інтерактивним пристроєм, який дає можливість управляти змішувачем допомогою легких дотиків. Дуже зручні і одноважільні змішувачі, пустити воду, в яких можна легким рухом руки або ліктя (якщо, приміром, руки в чомусь забруднені).

Змішувач для біде

Конструкція змішувача для біде багато в чому схожа зі змішувачем для умивальника (раковини). Встановлюється частіше за все на борту, має один або три отвори. Відмінність полягає в тому, що змішувач для біде в комплекті має кульковий шарнір, за допомогою якого можна керувати напрямком струменя.

Змішувач для біде представлений на ринку і у вигляді моделі гігієнічного душу, що дозволяє в ролі біде використовувати унітаз, але при наявності поблизу раковини. Є можливість підключати гігієнічний душ до звичайного душового змішувача.

Змішувачі для душової кабінки

Ці змішувачі відрізняються компактними розмірами, так як не оснащені перемикачем між ванною і душем, і у них відсутня вилив. Вода, що надходить у змішувач, прогрівається вже в ньому. Монтаж може бути відкритого і прихованого типу, останній вимагатиме високу кваліфікацію від майстра і арматуру хорошої якості, так як необхідно повністю виключити можливість протікання в стіні.

Змішувачі для душових кабінЗмішувача для душових кабін

Конструктивні особливості різних видів змішувачів

Грамотний вибір змішувача неможливий без мінімальних знань про конструкції цих пристроїв, які, до речі, відрізняються різноманіттям, але ми все ж спробуємо розібратися.

Змішувачі класичного типу: вентильні і кульові

Ці два типи змішувача нам звичні і давно знайомі. Вони пристосовані для жорсткої хлорованої води, усунення поломок у цих змішувачів не пов'язане з великими витратами, так як зазвичай відбувається банальна протікання, для ліквідації якої досить поміняти недорогий ущільнювач.

Класичні змішувачіКласичні змішувачі

Дизайн кульових змішувачів відрізняється витонченістю і легкістю в лініях. Управляти ними можна за допомогою єдиною ручки, вільно повертається в усі сторони, завдяки чому можна без труднощів підібрати потрібний ступінь натиск і температуру води. Недолік кульових змішувачів - погана пристосованість до твердим частинкам, які нерідко є у воді, а також до розчиненим солей. Сторонні частинки, забиваються в кульовий модуль, погіршуючи його рухливість і викликаючи скрип при експлуатації. Ремонт кульових змішувачів більш затратний порівняно з вентильними змішувачі, адже доводиться замінювати кульової модуль. Профілактичним заходом захисту від поломок кульових змішувачів буде встановлення очисних фільтрів.

Ялинка

Ялинка являє собою просту конструкцію, що складається з пари кранбуксов, між якими знаходиться, вилив («гусак»), прямий або увігнутої форми, через який витікає вода. Гусак залежно від моделі може мати рухливість, або бути зафіксованим в одному положенні. Регулювання подачі води здійснюється за допомогою вентиля, який сантехніки іменують кран-буксой, а в побуті називають просто краном.

Змішувач Змішувач "ялинка"

У змішувачів традиційної конструкції є свої мінуси, наприклад, буває важко закрити воду, щоб вона не капала з дратівної періодичністю. Причина такого прикрого обставини криється в гумовій прокладці, яка потерпає від жорсткої води. Напевно у багатьох бували випадки скручування крана. Більш практичними будуть змішувачі з керамічними вкладками, опірність до впливу води і перепадів температури набагато вище, вони відрізняються і відмінною герметичністю.

Найчастіше змішувач «ялинка» встановлюється на кухні, так як набагато простіше встановити його на мийку, однак, це не заважає встановлювати його також на бортик ванни.

Одинважільний змішувач

Цей вид змішувачів зараз дуже затребуваний, він поєднує простоту і надійність в експлуатації, їм легко управляти. Зміна та сила струменя води залежить від ступеня поєднання двох сферичних поверхонь з отворами. Завдяки щільному суміщенням інших поверхонь ущільнювачів не потрібно. Матеріал поверхонь - металокераміка, в економічних моделях - пластик.

Одноважільні змішувачіОдноважільні змішувачі

Настінний змішувач

Такий змішувач має жорстке з'єднання з водопровідними трубами, з допомогою кран-букс (важеля) здійснюється управління силою і температурою водяної струменя.

Настінні змішувачіНастінні змішувачі



Для отримання зручною струменя в вилив монтують аератор, який по ідеї повинен формувати акуратну струмінь при будь-якому натиску. Настінний змішувач потребує періодичного очищення, інакше, засорившись, він перестане виконувати свої функції належним образів, а вода стане розбризкується на всі боки.

Термостати

Конструкція термостата об'єднала в собі всі плюси змішувачів різних видів, включаючи надійну роботу, комфорт у використанні і безпеку. Дизайн термостата в загальному вигляді зводиться до панелі, на якій є кілька рукояток, що регулюють нагрівання та подання/відключення води.

Змішувачі з термостатамиЗмішувачі з термостатами

Очевидна перевага термостатів - виставлені налаштування зберігаються як завгодно довго. У термостатів є функція обмеження нагріву води не вище 38 градусів, що дозволяє уникнути випадкових опіків. При бажанні ця функція легко відключається, і можна отримати воду з більш високою температурою.

Крім того, термостат регулює і нижній температурний поріг, так що з нього ніколи не надійде дуже холодна вода.



Каскадний змішувач

Цей вид за зовнішнім виглядом буває важко віднести до сімейства змішувачів. З нього подається вода широкої струменем, що створює зовнішній ефект водоспаду, з-за чого через каскадний змішувач проходить майже вдвічі більше води, ніж через стандартний змішувач. Він чудово справляється з функцією змішування води різних температур.

Каскадні змішувачіКаскадні змішувачі

Змішувачі з автоматикою

Новітні змішувачі не вимагають ручного управління, а оснащені автоматичними датчиками, які пускають воду, варто піднести руки до крана, і так само автоматично відключають воду. Досягається таке безконтактне керування змішувачем за рахунок вмонтованого в нього інфрачервоного датчика.

Змішувачі з автоматикоюЗмішувачі з автоматикою

Якісні змішувачі з датчиком цілком надійні в роботі, живлення датчика відбувається від літієвої батареї, якої вистачає на 4-5 років. Батарейка розташовується в окремому корпусі, що робить контакт з водою неможливим і можна без побоювання встановлювати такий змішувач в душову кабінку, наприклад. Заміна батарейки не пов'язана з труднощами. Вигідність цього змішувача особливо очевидною, якщо в сім'ї є маленькі діти або літні люди, яким властиво забувати про необхідність відключати воду.

У набирають популярностях «розумних будинках» використовується змішувачі під електронним управлінням, яке здійснюється з допомогою піктограм і меню з налаштуваннями. Тут спостерігається багатство всіляких налаштувань, можливість створювати власні режими з комфортними налаштуваннями подачі і температури води. Загалом, розповідати про можливості таких змішувачів можна довго, але вже максимальний комфорт вони точно забезпечать.

Нове слово в техніці - змішувач з електронним управлінням, який представляє собою частку системи «розумний дім». Регулювання натиску води і температури в умивальнику здійснюється за допомогою електронного інноваційного управління: вибирайте потрібну піктограму, переміщаючись по меню, а на цифровому дисплеї відображатимуться параметри.

Всі конструкції змішувачів можна встановлювати і в кухні, і ваному приміщенні, а різниця зазвичай полягає в приєднувальних розмірах, В кухні напір води потрібно невеликий, тоді як для раковини і ванни може знадобитися значно більший, отже, потрібно використовувати більш вузькі труби, тобто приєднувальні розміри будуть меншого розміру. Це ж можна віднести і до изливам - в раковинах, мийках більше в ходу невеликі діаметр і довжина, а ванні ці параметри будуть трохи більше, так і корпус змішувача для ванної, як правило, відрізняється більшою масивністю і ступенем міцності.

Огляд матеріалів для змішувачів

Значення матеріалу для змішувача важко переоцінити, від нього безпосередньо залежить безпека, міцність, зовнішній вигляд і термін можливої служби виробу. І, звичайно, на змішувачі, виконані з різних матеріалів, можуть сильно відрізнятися ціни.

Металеві змішувачі

Металеві сплави - традиційний матеріал для корпусу змішувача, інші частини можуть бути з інших матеріалів або теж із сплаву.

Металеві змішувачіМеталеві змішувачі

Найчастіше для змішувачів використовують латунь і бронзу, а верхній шар вироби хромують. Ці матеріали мають нейтральну реакцію на воду, що дозволяє довго експлуатувати зроблені з них змішувачі. Мінеральні відкладення пристають до змішувача з сплаву досить слабо, і в цілому експлуатація майже завжди носить безпроблемний характер. Деякі моделі виконуються з легованої стали, хоча їх обробка складніше, а при використанні вони більше схильні до забруднення, що ще багато в чому визначається якістю води та особливостями конкретного виробу.
Також зустрічаються змішувачі з силуміну (кремній+алюміній), який зручний у виробництві і до того ж дешевий. Але змішувачів з силуміну властиво швидко втрачати презентабельний вигляд, втрачають міцність, і ознаки зношування стають занадто явними через короткий час.

Чи не найкращим вибором серед металевих змішувачів буде бронзове виріб з різьбою з латуні,

Змішувачі з пластмаси

Для пластмасових змішувачів характерний свій набір плюсів і мінусів. Плюси - пластмаса відноситься до недорогих і технологічним матеріалами, відрізняючись легким вагою і разом з тим певною міцністю, стійкістю до заростання, нейтральної реакцій на воду. Низька теплопровідність оберігає змішувач від перегріву, коду за нього проходить гаряча вода.

Пластикові змішувачіПластикові змішувачі

Але термін служби пластмасових змішувачів не може зрівнятися з цими ж виробами, виконаними з металу. Важливо і те, які частини змішувача пластмасові, кращий варіант, якщо це маховики вентилів або важіль.

Керамічні змішувачі

Про керамічні змішувачі можна повторити те, що ми сказали вище про пластмасових змішувачах, плюси та мінуси у них схожі. У тактильному плані кераміка приємна, вона зручна, торкатися її майже задоволення. Але для керамічних змішувачів існує небезпека отримання тріщин від випадкового удару або просто злегка неакуратне поводження. Тому і в цьому випадку краще, якщо з кераміки буде виготовлений лише маховик змішувача.

Керамічні змішувачіКерамічні змішувачі

Покриття змішувачів

Найчастіше на змішувачі наносять хромоване або емальоване покриття, які мають презентабельний вигляд. Головна їх функція - захистити змішувач від ризику отримати механічні пошкодження. Металеві змішувачі покриваються емаллю або хромом, на пластмасові змішувача попередньо наносять шар міді, а лише потім хромують (емалюють).

Емальоване покриття не дуже стійке і досить швидко відбивається. Покриття з нікелю у деяких людей викликає алергію, а золоте покриття, по-перше, дорого, а по-друге, потребує особливих заходів по догляду. Тому найкращим слід визнати покриття з хрому, на якому мікроорганізми не здатні жити і розмножуватися. Щоправда, на ньому можуть з'явитися плями, все ж в цілому він виграє порівняно з іншими покриттями.

Як правильно вибрати змішувач (відео)

 

Ще один критерій вибору змішувача - гарантії

Цей критерій не відноситься безпосередньо до якості змішувача, але як чинник при виборі його не можна ігнорувати. Краще купувати змішувач в магазині з солідною репутацією, де вам дадуть гарантійний талон, термін гарантії найчастіше обмежується 1 роком, рідше-2-3 роками.

Отже, ми постаралися розібратися в змішувачах з різних сторін, і тепер озброєні цими відомостями вам буде легше розібратися в магазинному асортименті цих виробів і зробити оптимальний вибір.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...