Вирощування ріпи на дачі: посадка, догляд та сорту

Вирощування ріпи на дачній ділянці: корисні плоди завжди на століВирощування ріпи на дачній ділянці: корисні плоди завжди на століХоча ріпа і раніше вважалася їжею бідних і була не самою популярною культурою, в певний час вона набула "ім'я" і стала використовуватися навіть на дорогих бенкетах і банкетах. Сьогодні ріпа вирощується на кожній другій дачі і займає місце на столі, як вітамінний і досить смачний плід.

 

Рецептів з ріпою досить багато, хоча багато хто з нас знають лише кілька з них, а то і взагалі ніколи не готували коренеплід. Агітувати за вирощування ріпи ми не будемо, але хочемо заявити, що якщо тримати на дачі невелику ділянку з ріпою, ви зможете отримувати багаті вітаміном С, вітаміни групи В, кальцієм, залізом, калієм і фосфором плоди, які відмінно підтримують здоров'я в організмі. Якщо ж подібні аргументи вас не переконали, або ви і так мали бажання виростити ріпу на дачі, але не знали її агротехніки, пропонуємо ознайомитися з даним матеріалом, адже сьогодні ми зібралися розповісти вам багато цікавого.

Грунт для посадки ріпи

Найбільш сприятливою для ріпи вважається легка грунт. Це можуть бути торфовища, супесчаники, суглинки. Бажано добре удобрити грунт і вчасно зробити її нейтральною, якщо кислотність підвищена. Добре в цьому випадку працює вапнування або внесення золи, по 120-150 г/м2.

Місце для посадки ріпи

Бажано вибрати під ріпу рівний і теплий ділянку, без особливих протягів і затінення. Хоча якщо ви посадите коренеплід в місці, зручним саме для вас, особливо на врожаї це не позначиться. Єдине, не варто вирощувати ріпу городу на тих ділянках, де в минулі роки вирощувалися капустяні.

Слід правильно вибрати місце для посадки ріпи на дачі, підготувати грунтСлід правильно вибрати місце для посадки ріпи на дачі, підготувати ґрунт

Посадка ріпи на дачі

Для отримання ранніх коренеплодів, ріпа висаджується в кінці квітня, а може і на початку травня, головне, щоб ґрунт був уже трохи прогрітий. Якщо ж ріпа вирощується на зимове зберігання, посадка відбувається на початку червня.

Перед посадкою насіння грунт слід розпушити, але відразу і трохи закоткувати. На грядці потрібно зробити неглибокі, всього 1-2 см борозенки, рядами через кожні 20 див. Посів відбувається не дуже густо, по 2 насінини на сантиметр. Якщо ж вам дісталися і взагалі дрібні насіння, посів можна проводити баластом, змішуючи насіння з піском. Після посіву, грядки мульчують перегноєм, а через кілька днів посипаються золою.

Насіння ріпи дрібні, але висаджувати їх занадто густо не вартоНасіння ріпи дрібні, але висаджувати їх занадто густо не варто

Будьте обережні з раннім посівом ріпи, так як її сходи можуть бути знищені шкідниками!

Догляд за сходами ріпи

При ранньовесняній посадці сходи ріпи ніяк не страждають від температури. Їм достатньо всього +1+3°С, щоб проростати і розвиватися.

Найбільш сприятливими умовами для молодих рослин вважається м'яка погода, сонячне світло і мінімум затенений. Тому правильно вирощувати ріпу саме у відкритому грунті.

Не варто спізнюватися з проріджуванням, перше необхідно провести вже на етапі утворення кількох справжніх листів. Проріджування проводиться таким чином, щоб між рослинами залишалося 3-5 см вільного простору. Через 2-3 тижні проводиться повторне проріджування ріпи, коли з ряду видаляються всі незміцнілі та хворі рослини, а також формується посадка з пробілами до 8-10 див.

Як правильно доглядати за сходами ріпи на городі, щоб отримати хороший урожай?Як правильно доглядати за сходами ріпи на городі, щоб отримати хороший урожай?

Найбільш правильно займатися даним процесом ближче до вечора, а також по вологому ґрунті.

Обробка грунту

При догляді за молодими посівами необхідно обробляти і ґрунт на грядці. Її слід систематично розпушувати для підвищення аерації, а також прибирати всі можливі бур'яни. Бажано робити це вручну, щоб не пошкодити зелень ріпи.

Внесення добрив

Якщо ґрунт родючий, то їй не буде потрібно особливих підживлень. Варто тільки внести гнойову рідоту і борну кислоту (розчин 0,1%), щоб підживити рослини.

Вносити в грунт можна і золу, що робиться після поливу рослин на грядці.

Важливо не тільки обробляти ґрунт, але і своєчасно вносити спеціальні добриваВажливо не тільки обробляти ґрунт, але і своєчасно вносити спеціальні добрива

Полив ріпи

Спочатку ріпа висаджується на рівних або навіть трохи знижених ділянках, щоб у ґрунті зберігався прийнятний рівень вологи. Хороші коренеплоди можна буде отримати тільки при нормальній підживлення рослин.

Якщо літо видалося посушливим або ж посадка ріпи відбувалася на високих ділянках, коренеплодів знадобиться полив. Досить виробляти його кілька разів на тиждень, використовуючи до 30 л води на кожен квадратний метр посадок.

Якщо ріпа не поливається, якість плодів серйозно псується. Вони можуть стати гіркуватими, розтріскуватися або ущільнюватися і підсихати, що також псує смакові якості та товарний вигляд.

Полив ріпи дуже важливий, саме він може стабілізувати нормальний ріст і розвиток коренеплодуПолив ріпи дуже важливий, саме він може стабілізувати нормальний ріст і розвиток коренеплоду

Молоді посіви поливаються з лійки з дрібним ситом, щоб не пошкодити струменем рослини, більше росла ріпа може проливатися з шланга зі стандартним розсіювачем.

Особливу увагу поливу слід приділити в період вегетації та за кілька тижнів до збирання врожаю, так як на даному етапі активно формується плід і його якості.

Збір врожаю ріпи на дачі

Збір урожаю проводять у кілька етапів і в залежності від того, як саме ви вирощували ріпу, для раннього або пізнього урожаю.

Найбільш придатними вважаються коренеплоди діаметром 7-10 см, але можлива і більш рання прибирання, коли ріпа досягає діаметра в 4-5 див. Якщо прибирання пізня, не варто затягувати до морозів, так як навіть найменший крок у бік негативних температур робить плоди ріпи м'якими і не особливо смачними. Тим більше, в такому стані вони не зможуть зберігатися довго.

Рослини виймаються з ґрунту без особливих зусиль, просто руками. Іноді можна і підкопати ріпу, щоб не пошкодити дорослий плід. Уражені шкідниками і хворі рослини при цьому йдуть у відхід, найбільш якісний урожай очищають від гички і землі, сушать на свіжому повітрі і поміщають в сухе, прохолодне і темне сховище.

Збирати ріпу можна в декілька заходів, терміни визначаєте ви самі, в залежності від посадки і агротехнікиЗбирати ріпу можна в декілька заходів, терміни визначаєте ви самі, в залежності від посадки і агротехніки

При зборі врожаю постарайтеся не пошкодити шкірку на коренеплодах, так як це може вплинути на подальше зберігання негативно!

Якщо ріпа вирощувалася в сприятливому кліматі і з дотриманням всіх умов агротехніки, ви можете отримати досить непоганий урожай, до 3-4 кг з квадратного метра посадки.

Сорти ріпи

Професіонали-дачники і фахівці-селекціонери сьогодні виділяють найбільш вдалі сорти ріпи для посадки на дачі. Ми із задоволенням представляємо їх і сподіваємося, що вони дадуть хороший врожай на вашій дачі!

Ріпа Біла ніч

Сорт великої ріпи, яка виростає до ваги в 400-500 р. Середньостиглий сорт з смачною і соковитою м'якоттю білого кольору, який не вимагає особливого догляду, тільки своєчасне проріджування і полив.

Ріпа Білий кулю

Середньостиглий високоврожайний сорт, плоди якого можуть йти в їжу цілком, використовуються навіть листя. М'якоть помірного солодкуватого смаку без гіркоти, вага плоду досягає 500 р.

Ріпа Комета

Відмінність відразу помітно, адже сорт ріпи Комета виростає до невеликих розмірів, і вага кожного коренеплоду складає всього 100-120 р. При цьому плоди досить соковитий і смачні, хоча і відрізняються за формою від стандарту.

Вибирайте кращі сорти ріпи для посадки на дачі, насолоджуйтеся смачними і вітамінними плодамиВибирайте кращі сорти ріпи для посадки на дачі, насолоджуйтеся смачними плодами та вітамінними

У нашому списку присутні також і наступні сорти ріпи - це Золотий кулю, Місяць, Гейша, Орбіта, Петровська-1, Рання пурпурова, Сніжок, Снігуронька, Міланська біла і Мюнхенська рання. Кожен з сортів володіє своїми перевагами і має високу вітамінну та мінеральну цінність.

Ріпа і її корисні властивості (відео)

Вирощування ріпи на дачі - добротне справа, адже окрім смачних страв, приготовлених з її використанням, ви можете отримувати безліч корисних речовин з вживанням плоду, і підвищувати рівень здоров'я організму.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...