Водопостачання дачі: види, характеристики, пристрій своїми руками

Водопостачання дачі: який вид вибрати для вигідного і практичного використання?Водопостачання дачі: який вид вибрати для вигідного і практичного використання?Без води на дачі просто нікуди, а тому, сьогодні ми розглядаємо водопостачання дачі і намагаємося забезпечити його найкращим чином, щоб мати воду і для власного використання, і для поливу рослин.

 

З цим погодиться кожен, адже якщо носити воду на дачу для готування ще більш-менш терпимо, то возити воду на візку, щоб полити розсаду або дорослі рослини - це вже зовсім нікуди не годиться. Скажімо простіше, дача без води - це вже не місце для корисного праці і веселого відпочинку, а справжня каторга, після роботи на якій не захочеться навіть екологічно чисто вирощених ягід, овочів і фруктів. Загалом, рішення тільки одне - терміново влаштувати водопостачання на дачі, зробити його якісним і максимально постійним.

Способи пристрої водопостачання на дачі

Способів зробити так, щоб на дачній ділянці постійно була вода, існує достатньо, і ми розглянемо їх прямо зараз.

Водопостачання дачі з колодязя

Найдавніший спосіб видобутку води та її збереження, і не тільки на дачі, але і в сільському будинку, на хуторі і так далі. Колодязь являє собою досить глибоку й вузьку яму, яка дістає до підземних джерел і поповнюється за їх рахунок. Насправді, якщо колодязя на ділянці немає, то копати його - справжня проблема, адже це досить трудомістко і дорого, але якщо він є, то кинути в нього шланг і підключити до насосу дуже просто, головне, щоб вода в криниці була якісною.

Схема водопостачання дачі з колодязя дуже проста, необхідно лише придбати досить потужний насос з фільтрами, встановити його біля колодязя, під'єднати шланг забору і шланг подачі води, і кинути магістраль в будинок, душ, ближче до рослин. Але, подібний водозабір має і свої недоліки - досить високі витрати на електрику, а також, періодичні роботи з очищення дна колодязя, яке постійно замуливается. Тим більше, в залежності від води та її якості, потрібно вибирати надійні фільтри, постійно їх чистити або навіть міняти.

Водопостачання дачі з колодязя: досить практично, але питання в якості водиВодопостачання дачі з колодязя: досить практично, але питання в якості води

Водопостачання дачі зі спеціальних резервуарів

Даний вихід із ситуації зручний тим, у кого поруч немає водопроводу, підземні води далеко або поганої якості, а влаштувати забір води з живого джерела неможливо через його відсутність. Раніше, у багатьох селах, так і на дачах, зустрічалися не колодязі, а басейни, глибинні резервуари для зберігання води, які досить непогано справлялися з водопостачанням.

Схема водопостачання дачі таким чином досить проста: будівництво резервуара з нуля (викладка цегли, бетонних кілець і так далі) або встановлення спеціального, готового резервуара, постійний привоз води цистернами і заливка її в резервуар. Далі, автономне водопостачання дачі, як з колодязя - установка насоса і магістралей, з допомогою яких вода і буде навперегін в потрібне місце.

Добре тим, що в даному випадку, ви можете постійно отримувати чисту, а не ґрунтову воду (солону або гірку), яку не потрібно буде очищати і витрачатися на фільтри. Така вода буде відстоюватися і набувати ще кращу якість, буде постійно прохолодною. Але, найголовнішим мінусом є те, що в певний момент вода закінчується. Ось тут і починається головний біль заново - замовлення води, привоз, заливка, витрати на придбання води і доставку, а ще й потрібно добре вимити резервуар перед заливкою в неї нової води.

Водопостачання дачі із спеціальних ємностей: зручно, але не дуже дешевоВодопостачання дачі із спеціальних ємностей: зручно, але не дуже дешево

Водопостачання дачі зі свердловини

Відмінний варіант, але тільки для того дачника, якому є що витратити на подібне обладнання, а також, якщо є чим сплачувати чималі рахунки за електроенергію, яка витрачається на підйом води з глибини землі.

Але це далеко не всі витрати, а тільки поточні, адже саме обладнання і буріння, займають серйозну частку бюджету. Скажімо простіше, свердловину краще робити після того, як взяті проби, що визначають глибину залягання води та її якість, а також, на 2-3 двору, наприклад, на їх перетині або кордонах, скинувшись з сусідами фінансами.

В даному випадку, у вас будуть рівні загальні витрати на установку водопостачання на дачі, далі ж, кожен буде оплачувати тільки власні, поточні витрати, наприклад, через лічильник електроенергії. Але пам'ятайте, що якщо знадобиться ремонт водопостачання на дачі, то знову доведеться планомірно складатися грошима. За великим рахунком, свердловина на кілька господарів - дуже гарна ідея, але тільки в тому випадку, якщо сусіди дружні і не будуть розводити чвари з-за дрібниць.

Схема водопостачання дачі із свердловини давно зрозуміла - забір води відбувається з надр землі, нагорі ж вона розподіляється в залежності від магістралей.

Водопостачання дачі зі свердловини: дорого, але дуже практично згодомВодопостачання дачі зі свердловини: дорого, але дуже практично згодом

Якісна і правильно обладнана свердловина на ділянці - це справжнісіньке автономне водопостачання дачі.

Водопостачання дачі з живого джерела

Організація водопостачання на дачі значно спрощується, якщо поруч є річка або струмок, ставок або озеро. Звичайно, не завжди таку воду можна пити і готувати на ній, але адже максимум води вам необхідний саме для догляду за дачею.

Тут, з одного боку, все набагато простіше, але варто оцінити й іншу сторону - як подати воду на ділянку. Скажімо, від дачної території до річки 30 метрів, і саме стільки метрів якісної труби потрібного перерізу вам буде необхідно. Плюс, знадобиться досить потужна станція водопостачання для дачі, фільтри, розподіл води. Але це не рахуючи того, що вся система водопостачання на дачі повинна бути правильно прокладена, інакше будуть втрати напору та електроенергії, можливо слабкий тиск або його припинення, перемерзание труб або розтріскування, якщо вони не забезпечені потрібною захистом, пориви, вандалізм і так далі.

Добре, якщо річка або струмок прямо на території дачі, або ж на її кордоні, тоді вам знадобиться тільки надійний і якісний комплект для водопостачання дачі (автоматична система), вміла закладання труб і підключення.

Водопостачання дачі з живого джерела: витрати тільки на обладнання, матеріали та електроенергіюВодопостачання дачі з живого джерела: витрати тільки на обладнання, матеріали та електроенергію

Централізоване водопостачання на дачі

Звичайно, це найкращий спосіб, де вам, підключившись один раз до централізованої магістралі, не знадобиться купувати додаткове обладнання, міняти дорогі фільтри, домовлятися з сусідами або кожен рік міняти перемерзлі труби, які ведуть воду з річки або озера.

Але, яким би "золотим" даний метод не здавався, і в ньому предостатньо складнощів.

Документальне оформлення. Обов'язкові дозвільні документи на підключення, проведення робіт, довгі черги та втрати часу, стабільно нестерпна, звична всім бюрократія.

Фінансові витрати. Крім того, що ви витратити на труби для водопостачання дачі, оглядові колодязі, утеплення та безліч необхідних дрібниць, ви зобов'язані будете проплатити масу зборів, лічильники, їх огляд і пломбування, внески за дозвіл, а також, самі роботи по монтажу водопостачання на дачі.

Перебої з водою. Не так все солодко з централізованим водопостачанням, як здається спочатку, адже можливі перебої вода з-за поривів, ремонтних або профілактичних робіт, а це і втрата запасів води, і загибель рослин на дачі, і інші проблеми.

Централізоване водопостачання дачної ділянки: переваги і недоліки слід вивчати індивідуальноЦентралізоване водопостачання дачної ділянки: переваги і недоліки слід вивчати індивідуально

Водопостачання на дачі "під ключ"

Відмінний варіант для того дачника, який має деякі заощадження. Йому абсолютно все одно, хто і як зробить йому воду на дачі, головне, щоб вона була, і була постійно. Водопостачанням дачі під ключ займаються дуже багато приватні організації, які беруть на себе не тільки дозвільну систему та повне оформлення, а також повне влаштування водопостачання на дачі: монтаж, закладення труб, утеплення труб, розводка по дачі, установка автоматики для водопостачання для дачі і багато, багато іншого. Дуже зручно, коли ви хочете зробити все в комплексі, наприклад, каналізацію і водопостачання для дачі. Тут, принаймні, можна буде заощадити масу часу хоча б на підписання потрібних паперів. Але пам'ятайте, що дана робота коштує грошей, адже ніхто не візьметься за вирішення подібних питань без гідної винагороди. А тому, перед тим, як вибрати саме такий метод, прорахуйте все до копієчки, або нехай це зроблять менеджери компанії, в яку ви звернулися, щоб витрати не стали більше ваших можливостей.

Водопостачання і каналізація дачі Водопостачання і каналізація дачі "під ключ" - дорого, але надійно і якісно

Водопостачання дачі своїми руками

Ми вже говорили про те, як спорудити водопровід на дачі, і послідовно описали подібний процес, але якщо цей матеріал не був вами вивчений досконально, або ви просто його пропустили, то ми нагадаємо деякі, основні його моменти.

Отже, водопостачання дачної ділянки власними силами можливо, як і будь-яка інша робота, необхідно лише мати запас міцності нервової системи, певну кількість вільного часу, і, що природно, деяку суму грошей. Прораховувати і називати її буде не доцільно, так як вона може змінюватися в значеннях від тисяч до сотень тисяч. Адже тут є дуже багато регулюють витрати параметрів: тип водопостачання, його якість, загальна довжина труб, просте або серйозне автоматичне водопостачання дачі, гаряче або тільки холодне, і так далі.

Давайте підемо по порядку і спробуємо знову згадати все, що нам знадобиться. Отже, в незалежності від того, звідки надходитиме вода на ділянку (давайте ми це рішення залишимо особисто на ваш розгляд), необхідно буде вирішити ще багато питань.

Схема автономного водопостачання дачі

Це перше, що необхідно скласти, в залежності від типу водопостачання, автоматики, відстані подачі води, проекту по закладці і розводці труб, тиску води в системі, введення в будівлі і так далі.

Обладнання для водопостачання дачі

Тепер, обладнання для водопостачання, зовнішнє і внутрішнє. Під зовнішнім ми маємо на увазі наступне: насосні станції водопостачання для дачі, фільтри, лічильники, труби і так далі. Під внутрішнім, саме те, що буде всередині будинку, наприклад, крани, бойлери, розподільники.

Обладнання водопостачання для дачі вибрати непросто, тут варто мати певні знання і володіти практикою, а тому, якщо ви не знаєте особливостей водопровідних систем, не розбираєтеся в перерізі труб і тиску води, а також, інших професійних питаннях, краще буде заплатити за консультацію або навіть допомогу в роботі.

Зимовий водопостачання на дачі (відео)

Графік водопостачання на дачній ділянці

Назвемо цей пункт матеріалу саме так, бо на даному етапі вам необхідно буде точно вирішити, літній водопостачання для дачі або і зимовий водопостачання для дачі вам необхідно. Природно, якщо дача тільки для посадки овочів та фруктів, і вона знаходиться далеко за містом, то стежити за водою, своєчасним відключенням і пломбами, буде набагато простіше (всього два рази в рік, під час ввімкнення та вимкнення води в сезон), ніж платити за кубометри в разі втрат води через пориви. Це, звичайно ж, тільки літній водопостачання.

Якщо ж дача - це обжитий будинок, де ви буваєте постійно, то немає ніякого сенсу перекривати воду на зиму, можна просто постійно платити за її споживання за лічильником, тобто, вибирайте цілорічне водопостачання дачі.

Труби для водопостачання дачі

Схема підключення водопостачання на дачі зажадає від вас не тільки правильно вибрати труби, але і прокласти їх по ділянці, а також, забезпечити їх певним захистом. Якщо ви визначили, що вам необхідно водопостачання дачі взимку, тобто, цілорічна подача води на ділянку і будинок, то подбайте і про те, щоб вода не замерзала в трубах при сильному морозі. Це означає тільки одне, що потрібно коректна закладання труб на певну глибину, обов'язкове встановлення оглядових колодязів з запірними кранами, а також, утеплення труб водопостачання на дачі.

Підключення водопостачання на дачі

Тепер, тільки допомога досвідченого спеціаліста, який розповість, як зібрати все воєдино, або ж найпростіші власні навички і наш матеріал на допомогу, де ми описували водопровід на дачі.

Підключення повинно бути проведено дуже правильно, тим більше, якщо ви заводите воду в житлову споруду.

Внутрішні роботи

Тепер залишається тільки розподілити труби всередині будинку, встановити запірну арматуру, змішувачі, каналізаційні висновки і стоки, але не забути і про те, що холодної води у будинку недостатньо, адже якщо проводити дорогі роботи, то включати в список і повне гаряче водопостачання на дачі. Прийняти ванну або душ, влаштувати прибирання, або навіть елементарно, перемити посуд з гарячою водою буде куди простіше.

Внутрішні роботи по водопостачанню на дачі: гаряча і холодна вода, каналізаціяВнутрішні роботи з водопостачання на дачі: гаряча і холодна вода, каналізація

Тут вам не знадобиться особливих знань, не обов'язкова і схема гарячого водопостачання на дачі (хіба що ви будете заводити його на територію централізовано), а достатньо буде хорошого бойлера, літрів на 100, і гарячою водою ви будете забезпечені.

За великим рахунком, тепер повинно бути зрозуміло, як зробити водопостачання на дачі, ну, принаймні, із чого почати і за яким курсом слідувати. Ми сподіваємося, що ви зробите правильний вибір, і вже незабаром на вашій дачі постійно буде і холодна, і гаряча вода для різноманітних потреб.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...