Вирощування кінзи і коріандру

Вирощування коріандру на дачіВирощування коріандру на дачіКоріандр є однорічних трав'янистих рослин із сімейства зонтичних. У зелені і у насіння цієї культури є приємний запах (через наявність ефірних масел від 0,18 до 2%). Коріандр використовують як в свіжому, так і сушеному вигляді. В основному його застосовують, щоб готувати національні страви.

Його можна додати в закуску східну, харчо по-грузинськи, в суп гурийский, чихиртму, суп з гороху з рисом, суп з червоного лобіо, суп з цибулею і рисом, грибний з рисом, суп з мацуна, в овдух, бозартму, сациві з курей, чанахи, баранину із зеленою квасолею, люля-кебаб, тава-кебаб, шашлик азербайджанський, форель з горіхами та інші м'ясні, рибні і овочеві страви.

Харчова цінність коріандру

На 100г продукту доводиться:

Калорій: 24,8. Білків: 1,5 гр. Вуглеводів: 5 гр. Харчових волокон: 0,5 гр. Органічних кислот: 0,1 гр. Води: 90 гр. Моно - і дисахарида: 4 гр. Крохмалю: 0,5 гр. Зола: 1 гр.

Вітаміни в кориандре

На 100г продукту доводиться:

Вітаміну A: 0,1 мг. Вітаміну PP: 0,5 мг. Вітаміну A (РЕ): 100 мкг. Вітаміну B1 (тіамін): 0,03 мг. Вітаміну B2 (рибофлавін): 0,03 мг. Вітаміну C: 10 мг. Вітаміну PP (Ниациновый еквівалент): 0,749 мг.

Коріандр багатий вітамінами і корисними для людини елементамиКоріандр багатий вітамінами і корисними для людини елементами

Вирощування коріандру

Можливо вирощування коріандру на вікні або на балконі, тобто, в домашніх умовах, але сьогодні ми обговоримо, як виростити коріандр на дачі.

Рослина невибаглива, і незважаючи на всю свою екзотичність, досить охоче росте на дачній ділянці. Вирощувати його можна на відкритому грунті або в теплицях, дивлячись який врожай ви плануєте отримати і як його використовувати.

Всім відомо, що до дозрівання насіння ми вирощуємо кінзу, і тільки потім, коли залишаємо рослина на насіння, отримуємо коріандр. Тому сьогодні ми розглянемо вирощування кінзи, а з тих кущів рослини, які залишимо на дозрівання, виростимо і знамениту пряну приправу.

З чого починається вирощування коріандру на дачній ділянці?З чого починається вирощування коріандру на дачній ділянці?

Вибираємо місце посадки коріандру

Постарайтеся вибрати тихе місце в півтіні або на сонці, але щоб рослина не перебувала весь час в тіні дерев або високих чагарників. Бажано висадити коріандр на рівнині або на височині, але не в улоговині, щоб рослина не вымокло до созрева.

Грунт під коріандр і кінзу

Грунт для посадки коріандру повинна бути пухка і добре удобрена ще під час перекопування. Можна додати в землю трохи піску, а в якості добрив внести піввідра перегною і трохи свіжої деревної золи на кожен квадрат посадки.

У плані добрив багато використовують суперфосфат, калій, але це вже на ваш особистий розсуд. Якщо ж зважитеся на внесення мінеральних добрив, то їх також потрібно прокидатися в грунт ще до посадки, приблизно по 20-30 г на квадратний метр.

Вибираємо найкраще місце і правильну грунтосуміш для вирощування кінзи і коріандруВибираємо найкраще місце і правильну грунтосуміш для вирощування кінзи і коріандру

Посадка коріандру

Посадка насіння коріандру в ґрунт відбувається протягом всього теплого сезону, якщо мова йде про відкритих ділянках. У теплицях застосовують трохи інша техніка. Сам процес посадки відбувається дуже просто, ніякої спеціальної техніки вирощування коріандр не потребує, так як може проростати і самосадом. Необхідно тільки обробити підготовлений грунт, полити її водою, посіяти насіння врозкид або рядами, і закрити зверху сухий городньої землею.

Деякі дачники, які не захоплюються вирощуванням приправ, а просто пробували ця рослина на вибагливість і самостійність, стверджують, що просто кидали вроссыпь жменю насіння коріандру і закладають в грунт граблями. Через певний час отримували досить непогані кущі кінзи. Це ще раз доводить невибагливість рослини.

Посадка коріандру: як провести цей процес правильно?Посадка коріандру: як провести цей процес правильно?

Вирощуємо кінзу і збираємо врожай

Правильні умови посадки дозволяють виростити кінзу досить швидко. Але чималу роль у цьому відіграє і стабільний догляд.

Рослина вимагає своєчасного і систематичного поливу, приблизно 2 рази в тиждень, а особливо, в період вегетації, коли з необхідною кількістю вологи кінза швидко набирає зелену масу.

Коли кінза сходить і починає йти до зростання, її обов'язково слід прорідити, залишивши між сильними кущами відстань 6-8 див.

Вирощуємо кінзу на дачній ділянці і правильно доглядаємо за рослиноюВирощуємо кінзу на дачній ділянці і правильно доглядаємо за рослиною

Збір врожаю кінзи

Збираємо та заготовляємо урожай кінзи для власного використанняЗбираємо і заготовляємо урожай кінзи для власного використанняЗрізати траву кінзи слід в той момент, коли її зростання почав зупинятися, але ще не розпочався період цвітіння. Але даний період зловити дуже складно, а тому зрізати зелень кінзи ми радимо в той момент, як вона підніметься на декілька десятків сантиметрів. Ви і самі визначте час збору врожаю, адже зелена частина наллється, і буде постійно привертати вашу увагу.

Зріз необхідно проводити гострим ножем, рано вранці. Зрізану траву бажано добре промити від можливого сміття, пилу, подсохших частин і комах. Далі, урожай потрібно буде просушити від вологи, зв'язати в невеликі пучки і розвісити, наприклад, на горищі, головне, в темному і сухому приміщенні.

Дуже важливо розуміти, що сушіння трави кінзи на сонці згубно впливає на всі її властивості.

Коли трава добре просохне, можна приступати до її подрібнення. Не мельчите траву в зеленому вигляді, а тільки після того, як вона просохне на горищі або в коморі. Подрібнену кінзу розкладіть по герметичним банкам для приправ і використовуйте за призначенням у будь-який час.

Вирощуємо на насіння коріандру

Виростити кінзу можна без особливого догляду, але ось вирощування коріандру на насіння, на суху приправу, зажадає від вас чималої кількості турбот.

Спочатку слід подбати про правильне удобренні грунту, бажано внести в неї компост. Грунт повинна бути пухкої, а ділянку під коріандр перебувати на сонячному місці, але так як про це ми вже говорили, відразу переходимо до умов вирощування і догляду.

Полив організовується приблизно такою ж періодичністю, як і при вирощуванні кінзи, але в більш спекотне літо грунт не повинен пересихати, інакше біологічні процеси можуть припинятися. Це нам ніяк не на руку, так як за рахунок подібних зупинок коріандр може не встигнути визріти за теплий сезон.

Коли настає період активного росту коріандру, полив проводять рідше, не більше одного разу в тиждень.

Вирощуємо коріандр на насіння на дачній ділянціВирощуємо коріандр на насіння на дачній ділянці

Виростити одночасно кінзу і коріандр у вас не вийде, хіба тільки зібрати неповноцінні врожаї. А тому, радимо вам вирощувати дві ділянки рослин - для запасів трави і насіння.

Збір врожаю коріандру

Якщо насіння були висаджені правильно, і ви забезпечили кориандру правильний догляд - проріджування, очищення і розпушування грунту, а також своєчасний полив, насіння повинні дозріти до середини вересня.

Коли насіння візьмуть бурий відтінок, рослини зрізують під корінь і акуратно перев'язуються в пучки. Далі вам слід повісити пучки на горищі і простелити під ними клейонку або тканину для збору насіння, що буде обсипатися.

Збираємо та правильно заготовляємо урожай коріандруЗбираємо і правильно заготовляємо урожай коріандру

Обсиплються не все насіння, а тому через тиждень-два можна буде акуратно вибити з пучків трави, що залишилися. Тепер їх можна просіяти і відправити на зберігання в банки до найближчого приводу використовувати приправу.

Вирощування кінзи і коріандру (відео)

Вирощування кінзи і вирощування коріандру - дуже схожі процеси, і якщо ви є любителем подібних приправ, обов'язково спробуйте висадити на дачі пару невеликих ділянок і, вивчивши агротехніку рослин, отримати урожай.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...