звичайна економія і підприємливість дозволяє нам дуже багато, тим більше, якщо мова йде про дачі. Тому, сьогодні ми вивчаємо практичні прийоми, які допоможуть нам стати економними дачниками.
У нашій статті не буде складних або незрозумілих речей, а тільки те, з чим ми щодня стикаємося на території власної ділянки. У вигляді постійної зайнятості, втоми і багатьох відволікаючих чинників, що ми навіть не звертаємо уваги на те, як можна серйозно спростити собі життя. Посудіть самі, та ж теплиця з пластикових пляшок, клумби з покришок або паркан з коліс... далеко не всі замислювалися про подібне. Ці матеріали найчастіше йдуть в сміття, а можуть стати справжньою знахідкою.
Наша стаття по темі економії і практичності на дачі - справжній соціальний матеріал, до вивчення і доповненню якого ми закликаємо всіх читачів. Ми маємо навіть надії, що зможемо створити свою маленьку дачну Вікіпедію, прямо тут, в коментарях, де кожен з вас може подати власну ідею, і тим самим зробити життя тисяч дачників легше, цікавіше і веселіше. Ну, що ж, тоді приступимо!
Болюче питання, особливо, коли ділянка великих розмірів. Нам потрібно полити город, сад, квітники, провести воду в теплицю і невелику шкілку з молодим чагарником, не забути окропити дачні доріжки від пилу, яка стоїть стовпом... Порахувавши загальні витрати води, відразу розумієш, що практично 30-40% йде в невідомому напрямку, а тому полив необхідно максимально оптимізувати.
По-перше, якісні крани, труби і фільтри, з'єднання і магістралі, які зменшать втрати води і вже через рік-два повністю окупляться. По-друге, правильне використання води на дачі - крапельне зрошення для городу і теплиці, ручної економічний і строго цілеспрямований полив в саду, де вода потрібна саме деревах, а не всьому грунту.
Крім того, елементарна економія води на своєчасне її перекритті в душі, мийці, так і при поливі. За статистикою, саме на даному факторі сконцентровано до 20% втрат.
Електрична енергія дорога, а ми витрачаємо її надзвичайно багато. Опалення та нагрівання води, приготування їжі та прання речей, робота насосів в свердловині і басейнах, елементарне освітлення дачі і декоративне освітлення саду.
Звичайно, взяти і просто вимкнути світло - найпростіше, але це не економія, а знущання над собою, а тому шукаємо практичні способи економії.
А як вам ідея встановлення вітряка або сонячних батарей на дачі. Звичайно, подібний крок доведеться добре обміркувати, так і витратитися на перших етапах, а далі можна буде зберегти значну кількість коштів!
Економія електроенергії - серйозне питання для багатьох з нас, а тому варто задуматися... бути може, рідше використовувати електронасоси, динамічне освітлення ділянки, застосовувати на дачі акумуляторні батареї, інше.
Економлячи воду та світло, ми бережемо гроші, які не витрачаємо і пускаємо не в оплату рахунків, а у власне використання - на саджанці, насіння, добрива і так далі, але і самі гроші, які ми зберегли, можна навчитися не витрачати, і навіть примножити.
В даному розділі ми б хотіли загострити увагу на дуже багато, але поступово, адже деякі моменти ви й самі неодноразово помічали, але ніколи не брали їх на рахунок можливості заощадити!
Скажімо, є близько дачі річка або ставок, ставок або струмок. Саме тут ви завжди можете знайти гравій для дрібного дачного будівництва (альтанки, опорні стінки, мангал та інше). Крім того, є і великі камені, які підходять для мощення, декорування газонів, створення квітників.
Біля води можна знайти і глину, яка є не тільки відмінним матеріалом, але і пластичною масою для ремонту будинків, сараїв, інших будівель на дачі.
Біля річки або іншої водойми завжди безліч рослин, який можна перенести в дачний ставок, щоб не витрачати на них гроші, звідси ж можна взяти пісок для будівництва, якщо такий є на березі. А що найцікавіше, якщо водоймище поблизу, що з нього можна влаштувати забір води.
Будь-арик або невеликий яр на дачі стає природною і природного компостної ямою, в якій можна приготувати довгий компост з гілок і тріски. Сюди ж можна викидати органічне сміття, не обтяжуючи себе вивезенням і не прирікаючи на витрати за транспортування.
Тут теж хочеться встановити порядок, щоб не заплутатися.
Отже, розвалений сарай може стати донором дощок і бруса для нового. Не весь матеріал можна буде використовувати, але частина його може стати корисною. Якщо ж ні, дошки і колоди можна пустити на тирсу і безкоштовну мульчу, зробити з них, скажімо, той же компост. Крім того, з деяких елементів вийде побудувати межові парканчики на дачі, пустити дерево у вогнище або мангал, замість дорогих дров.
Будь-яка стара металева арка, паркан або каркас від чого-небудь, легко стає "постачальником" металобрухту для споруд малих архітектурних форм, вертикальних клумб, допомагає організувати опори для рослин і розсади, які в новому вигляді в магазинах і на ринку коштують досить дорого. Крім цього, якщо металу на дачі багато, постарайтеся виділити день, правильно його порізати, зважити і здати на вторсировину. Краще ви, ніж хто інший у вашу відсутність!
Залишився після будівництва битий камінь і цегла стає відмінним матеріалом для просыпок у будівництві, створення подушок під легкі фундаменти, а також для дренажу, який потрібен нам дуже часто. Пісок, щебінь, відсів і дрібні відходи також можна застосувати для дачних будівель, засипати подібним сміттям ями, сушити бруд і калюжі на дачі.
Пластикові та скляні пляшки, також вважаються сміттям, але знаходять відмінне застосування на території дачі. Оригінальні вироби, прикраса будиночків і клумб, створення всіляких ексклюзивних рішень на їх основі, і так далі. Згадайте, чого тільки коштує теплиця з пластикових пляшок або ж урна, яка на ринку обійдеться вам недешево.
Ми всі знаємо електриків і сантехніків, будівельників і простих робітників, готових взяти з нас плату за ті чи інші послуги. Але якщо поміркувати конструктивно, ми з вами вміємо практично все самостійно. Ми будували альтанки і утеплювали веранди, ремонтували будинок і встановлювали вікна на дачі, збирали секційні паркани і виробляли монтаж хвірток. Крім того, не так давно ми говорили про водопостачання дачі, каналізації та освітлення, піднімали теми з приводу будівництва мангалів і печей. Теплиці для нас і взагалі не питання, навіси і дачні меблі даються дуже просто, так навіщо ж платити людям за роботу, яку ми можемо виконати на дачі самостійно? В цьому і полягає основний трактат економії?
Насправді, торгувати повітрям ми не станемо, а лише запропонуємо вам деякі варіанти не тільки економії, але і заробітку на дачі... адже в цьому і полягає практичність, чи не правда?
Продавати ягоди і фрукти - це зрозуміло, але також можна торгувати саджанцями, зеленню з теплиць, залишками розсади. А можна і вирощувати це все відразу на продаж, наприклад, зробивши зимову теплицю-термос, вирощуючи кріп та петрушку на підвіконні.
Про металобрухт ми вже говорили, але знову нагадаємо - якщо він є, терміново запускайте його в будівництво або здавайте за гроші. Зазвичай, дорогий "сміття" на дачі, залишений без нагляду, на місці довго не затримується.
Варіантом заробітку є і продаж дров. Наприклад, ви прибираєте старий сад для оновлення, а застосування колодах знайти не можете. Можна витратити день, розпиляти прибрані дерева на кілька кубометрів дров і продати сусідам.
Якщо ж ні, корисними стануть наші статті про створення рутариев і про прикрасі пнів і колод. Якщо є бажання, завжди можна зробити своїми руками чудову річ для дачі, і потім продати за гроші.
Ми представили вам лише малу частину способів, які допоможуть не тільки економити на дачі, але і заробляти. Давайте допоможемо один одному, поділимося коментарями, використовуємо власні знання і досвід не тільки на благо собі, але й іншим дачникам, адже у нас немає ніякої конкуренції, а лише підтримка!!!
Ми вже розповідали про звичайну капусту, і багато городників задаються питанням: "Як виростити цвітну капусту?" Незважаючи на всю очевидність процесу, ...
Доглянутий ставок на дачній ділянці - це безперечне досягнення і гордість власника. Але потім з'являється бажання оживити ставок, запустити в нього р...
Бентамия Коуза має кілька назв - бентамия японська, дерен японський, циноксилон Куза. Але всі ці імена мають на увазі одне єдине р...
Якщо ранньою весною ви посіяли розсаду томатів, довго доглядали за нею і пізніше перенесли підросли рослини у відкритий грунт, залишається тільки не допуск...
Вирощування кукурудзи цукрової через розсаду дозволяє одержати урожай качанів молочної зрілості на 3-4 тижні раніше - 20-25 червня. Наи...
Кожна людина може створити собі власний, індивідуальний дизайн садової ділянки. Програма для ландшафтного дизайну онлайн є комп'ютерні кур...
Для того, щоб урізноманітнити ландшафтний дизайн, нерідко використовуються фонтани. У жарку пору року вам буде приємно відпочити близько б'є води, рас...
Вирощування базиліка на дачі зажадає від господаря ділянки підвищеної уваги, якщо, звичайно, цікавить багатий і стабільний урожай, а не млява зеле...
Мрія кожного садівника - красивий доглянутий сад. Однак, приступаючи до облаштування присадибної ділянки, необхідно знати, що проектування са...
Декоративно-листяна багаторічна рослина з серцеподібним великими листям і блакитними квітами з білим очком, сильно нагадують незабудки...
На сайті DachaDecor.com.ua вже розміщена стаття про те, як зробити штучний камінь для дачі своїми руками. Там є досить багато цікавих підр...
Вхідну зону можна розглядати як сполучну ланку між будинком і зовнішнім світом, разом з тим вона створює перше враження про будинок і його мешканців. Єв...
Одним із основних факторів визначення місця для розташування теплиці є його освітленість. Адже від правильного і достатнього освітлення буде за...
Сергій поставив нас питання: «На моїй розсаді перчиком і помідор вже утворилися бутони. Їх можна зберегти, пересаджуючи в землю?» ...
Раніше, кожен дачник спокійно мирився з черпанием води з колодязя і поливом рослин з лійки, але тепер, в еру розвитку технологій і появи на рин...
Пилососи з аквафільтром порівняно зі звичайними моделями пилососів для багатьох ще в новинку. Принцип їх роботи має значні відмінності, які обу...
Холод в будинок може проникати не лише через двері, підлогу та вікна, але і зверху, саме з горища, який погано утеплений або і взагалі, продувається всіма ве...
Для власників заміських будинків вигідним рішенням проблеми опалення можуть стати паливні гранули, які в деяких країнах вже широко використовуються...
Сьогодні в нашій рубриці ми покажемо відеозапису, в яких розповідається про створення газону на садовій ділянці своїми руками, про те, як його вибирати і...
Рід актиндия включає в себе близько 40 різноманітних видів рослин. Свою назву він отримав у зв'язку з дещо незвично розташованих у вигляді зв...
Заміський будинок для багатьох є місцем відпочинку від стрімкої міського життя, коли просто хочеться насолодитися неголосними звуками природи, отримай...
Сад Юйюань був створений більше чотирьох століть тому, в епоху правління династії Мін. Знаходиться він у Шанхаї, на території району Наньши, який являє...
Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...
Питання від Ірини. Доброго дня! У мене росте унабі років 5 (Адигея). Купила річних в Сочі. Всі морози і засуху переніс мужньо, але виріс всього на 60 см...
Дійсно, таке питання осінь актуальний, адже найчастіше ми купуємо розсаду на ринку, а там рослини продаються з оголеними коренями. Продавці, швидше ...
Якщо раніше, після важкого робочого дня на дачі, можна було зібратися для вечері в альтанці або біля мангала, то зараз це модно робити біля барбекю...
Кожен досвідчений дачник і просто той чоловік, який любить трохи поритися на власній дачній ділянці, в певний час приходить до того, чт...
Практично кожна людина, яка є власником заміського земельної ділянки, мріє зробити його максимально затишним і зручним. Цього су...
Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...
Кожен з нас прекрасно розуміє, що таке теплиця, і для чого дана конструкція призначена. Але таких знань не завжди вистачає для створення ті...
Зробити сад більш природним мріє кожен дачник, а для цього потрібно зовсім небагато - яскраві кольори, свіжість рослин, приємні звуки птахів. І, якщо ...
ПВХ плівка для басейнів широко використовується в їх виробництві і обробці. Це досить міцний і якісний матеріал, який відповідає безлічі т...
Залізобетонні огорожі широко використовуються для захисту різних форм власності. Це можуть бути вироби, максимально спрямовані на безпеку, і...
Бересклет (Euonymus) - чагарник або низьке дерево, що належить до сімейства Бересклетовые і виростає в Європі і Азії. Він придатний для формува...
Огірки вирощує кожен дачник, і не важливо, в теплиці або відкритому грунті. Більш принципово розуміти агротехніку і не допускати помилок, інакше ні н...
Пінопласт - це досить поширений матеріал для утеплення будинку, у нашому огляді ми проаналізуємо плюси і мінуси його використання для утепл...
10.09.2014
Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...
08.09.2014
Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...
06.09.2014
У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...
03.09.2014
Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...
02.09.2014
Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...
30.08.2014
Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...
29.08.2014
Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...
28.08.2014
Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...
26.08.2014
З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...
25.08.2014
З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...
23.08.2014
Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...
21.08.2014
Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...
20.08.2014
Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...
20.08.2014
Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...
20.08.2014
Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...
19.08.2014
Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...