Вирощування петрушки на власній ділянці

Вирощування петрушки на дачній ділянціВирощування петрушки на дачній ділянціЛітні салати, супчики, нарізки і бутерброди ніколи не обходяться без свіжої та ароматної зелені, основну роль серед якої найбільш часто відіграє зелена петрушка. І, якщо ви ще не встигли засіяти грядки цією чудовою культурою, ми розповімо вам про те, як вирощувати петрушку на дачі.

 

Вирощування петрушки ніколи не було важким і дорогим заняттям, так як для себе петрушку можна виростити на невеликій ділянці землі, просто засіявши насіння. Але, якщо мова йде про вирощування петрушки на продаж, то вам доведеться дотримуватися певні технології та режими, правильно висаджувати зелень, доглядати за нею, вчасно робити зріз і так далі. Але, сьогодні ми хочемо поговорити про якісному вирощуванні петрушки для себе, а не в промислових нормах, так як завжди хочеться мати на столі ароматну і приємну на смак зелень, яка порадує погляд і доповнить деякі страви.

Петрушка: вирощування і догляд

Технологія вирощування петрушки досить проста, оскільки це невибаглива рослина. Але, якщо створити петрушці наближені до ідеальних умов, то вона порадує великою кількістю зелені і високою швидкістю дозрівання.

Грунт і підготовка

Віддає перевагу петрушка місця з родючим грунтом, добре освітлені, не дуже продуваються протягами. Бажано підбирати для даної рослини ті майданчики на городі або дачній ділянці, де раніше не вирощувався кріп, кмин, киндза, моркву.

Правильніше за все буде підготувати майданчик під посадку петрушки ще восени, ретельно її вскопав. При цьому в грунт слід додати до 5 кг перегною на кожен квадратний метр. Навесні, перед посадкою петрушки, у ґрунт вносять комплексні мінеральні добрива.

Схема посадки петрушки

Найкращою схемою для посадки петрушки будуть ряди з відстанню 20 см один від одного, але дана схема може трохи змінюватися в залежності від сорту петрушки і від способів вирощування.

Посадка петрушки

Вже у другій половині квітня, коли грунт починає потроху прогріватися, петрушку можна висівати. Для цього береться близько 0,5 г насіння на 1 квадратний метр, висіваються вони неглибокі борозенки, до 1 див. Після, насіння поливаються і присипаються легким шаром грунту. Щоб зберегти в ґрунті необхідну кількість вологи, ділянка посіву можна накрити плівкою.

Сухі насіння петрушки сходить не кращим чином, а тому, їх необхідно обробити перед посадкою. Зробити це можна дуже просто, замочити на півгодини в теплій воді і попередньо просушити перед посадкою до стану сипучості.

Насіння петрушки проростають навіть при температурі +2°С і витримують заморозки до -8°С. Схожість залежить від правильності посадки та догляду, на зріз ж петрушка може потрапити вже через кілька тижнів.

Вирощування петрушки на городі: посадка і доглядВирощування петрушки на городі: посадка і догляд

Догляд

Зріз петрушки відбувається по мірі дозрівання зелені, і це може тривати протягом усього сезону, якщо вчасно підсівати нову зелень і правильно за нею доглядати. В першу чергу, рекомендується підживлення, кілька разів за теплий сезон. Це може бути внесення в грунт селітри, близько 50 м/10м2 і фосфорно-калійних добрив. При цьому варто пам'ятати, що найбільш часто селітра використовується при вирощуванні листової петрушки, а ось фосфорно-калійні добрива і їх точне внесення в період вегетації, найбільш підходять для вирощування кореневої петрушки.

Важливим є і правильний полив петрушки, який виробляють в залежності від погодних умов, але, не даючи грунту занадто замокати. Проводити його бажано в ранковий або вечірній час, щоб не зіпсувати існуючу зелень в спеку.

Крім цього, зверніть увагу і на боротьбу з бур'янами, які можуть не тільки затінювати петрушку або забирати з ґрунту її корисні речовини, але і переносити деякі захворювання, що негативно впливають на врожайність.

Вирощування петрушки кореневої і листовийВирощування петрушки кореневої і листовий

Підводячи підсумок, хочеться сказати, що найбільш гарну зелень можна отримати лише при правильному, своєчасному та повністю систематичному догляді за петрушкою. Щоб отримати більш великі коренеплоди, рослини проріджують, іноді навіть двічі. Перше проріджування відбувається відразу після сходів зелені, і між рослинами залишають відстань у кілька сантиметрів. Друге ж проріджування проводять через 12-15 днів після першого, залишаючи між рослинами вже до 7 див. Ранні стадії вегетації рослини диктують правилам догляду кілька підживлень азотно-калійними добривами.

Слід звернути увагу на поливи в залежності від того, яку саме петрушку ви вирощуєте. При вирощуванні листової петрушки поливи необхідні систематичні, для підживлення зелені. Якщо ж ви займаєтеся вирощуванням кореневої петрушки, то фахівці рекомендують зробити упор на інтенсивний полив під кінець серпня, коли коренеплоди наливаються.

Розмноження петрушки

Розмноження петрушки відбувається насіннєвим способом і, якщо ви вирішили виростити багато зелені для себе, або навіть на посадку, можна вже не купувати пакетики насіння, а заготовити посадковий матеріал самостійно.

Насіння збираються на другий рік вегетації при повній їх стиглості. Петрушка зрізається і складається валками, заготовлюється на просушку. Після того, як насіння підсихають, рослини обмолочують. Після, насіння варто додатково просушити і прибрати з їх загального змісту всі сторонні домішки.

Подальша посадка петрушки відбувається за всіма правилами агротехніки цієї рослини, з бажаною передпосадковій підготовкою насіння.

Відео про вирощування петрушки

Вирощування петрушки в домашніх умовах

За рахунок невибагливості рослини, йому не потрібно створювати особливих умов, витрачаючи на це кошти і власний вільний час. Можна повністю повторити методи вирощування петрушки в грунті, але створити для рослини деякий своєрідний мікроклімат. Таким чином, може відбуватися вирощування петрушки на підвіконні або на балконі, а значить, і вирощування петрушки взимку.

Вирощування петрушки будинку може бути розпочато з посіву насіння в ящики, обов'язково у підготовлену родючий грунт, або ж з посадки спеціально підготовлених коренеплодів, зібраних, наприклад, під час минулого врожаю. Саме вдома ви можете виростити розсаду петрушки, щоб потім перенести її у відкритий грунт в більш сильному стані, але необхідно задуматися, чи варто це робити, якщо рослина і так відмінно сходить при коректних умовах посадки і вирощування.

Вирощування петрушки в домашніх умовах, теплицях і на гідропоніціВирощування петрушки в домашніх умовах, теплицях і на гідропоніці

Також, можливо вирощування петрушки в теплиці або навіть вирощування петрушки на гідропоніці, але робити це в цілях власного споживання не дуже вигідно, а значить, даними способами петрушка вирощується тільки в промислових нормах чи у спільній посадці з іншою зеленню.

Завдяки найпростішим діям і процесам, ви вже зараз можете зайнятися самостійним вирощуванням петрушки на власному городі. Витративши лише деякий час на прочитання нашого матеріалу і підготовку посадки, ви зможете забезпечити свою сім'ю свіжою зеленню на цілий рік, а бути може, в подальшому, і організувати невеликий, але дуже прибутковий бізнес.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...