Рослини для живоплоту

Троянда зморшкуватаТроянда зморшкуватаВи вже вирішили, що навколо вашого ділянки буде жива огорожа. Існують рослини, посадивши які, вам буде неважко домогтися гарних результатів при мінімумі зусиль. Вони невибагливі, пристосовані до різних кліматичних умов, придатні і для формованих, і для вільно зростаючих огорож. Крім цього, посадковий матеріал в потрібній кількості ви можете виростити самі...

Троянда зморшкувата (або лаяла)

Троянда зморшкувата (шипшина)троянда Зморшкувата (шипшина)Вид дикої троянди, шипшини крупноплідного. Кущі висотою до 1,5 м. Пагони, а також гілки сильно ошипованы. Листи товсті, зморшкуваті і блискучі. Квіти великі й червоні. Цвітіння з початку червня до вересня, іноді довше. Розмножується зеленими живцями або нащадками.

Для живоплоту висаджуються рослини на відстані 0,5 м один від одного. Вони не обрізаються, видаляються лише слабкі, старі, поламані гілки. Кущі можна омолодити - після суцільної обрізки з'являються пагони, на них формуються квіткові бруньки для наступного року.

Гарні для живоплоту також інші шипшини: троянди иглистая (голчаста) і собача, троянди звичайна і корична. У порівнянні з садовими формами дикі троянди менш примхливі, вони маловимогливі до родючості грунту і зимостійкі, не вимагають особливого догляду, утворюючи більші кущі.

Криваво-червоний глід

Чагарник або дерево заввишки до 5 метрів. Квіти білі, зібрані в суцвіття. Плоди мають кулясту або овальну форму, вони криваво-червоні з мучнистою м'якоттю кисло-солодкого смаку. На його тонких пагонах є колючки довжиною 3-4 див Цвітіння в травні-червні, плоди дозрівають у вересні - жовтні, довго не осипаючись. Гарний медонос. Квіти, листки, кора і коріння, як і плоди, що мають лікувальні властивості.

Глід зимостійкий і посухостійкий, він не вимогливий до грунтів і до догляду. Може виносити затінення, однак цвісти і плодоносити буде не так рясно, як на сонячному місці. Виносить чудово формувальну стрижку, яка сприяє розвитку колючок. Відстані між рослинами в стрижених огорожах від 0,5 до 0,6 м, у вільно зростаючих ок. 1,5 м.

Криваво-червоний глідКриваво-червоний глід

Розмножується довго стратифікованим насінням, а також кореневими нащадками і відводками; садові форми - щепленням. Росте повільно. Тому, якщо ви хочете швидше побачити свою загорожу у всій красі, для закладки її придбайте готовий посадковий матеріал відповідних розмірів і віку (від 3 до 5 років).

Непрохідні перешкоди створити можна, використовуючи види з численними довгими колючками, приміром, глід петушья шпора, глоди крупноколючковый або сливолистный.

Барбарис звичайний

Брабарис звичайнийБрабарис звичайний

Це сільноветвістий і листопадний чагарник висотою близько 2,5 м з потужними, завдовжки до 2 см, колючками і з матово-зеленими шкірястими листям. Листя до осені буріють. Світло-жовті квіти зібрані в пониклі кисті. Ягоди його м'ясисті і яскраво-червоні, іноді жовтувато-червоні, кислі і довгасті. В недозрілих ягодах містяться алкалоїди, в їжу вони не придатні!

Зимостійкий, посухостійкий, не переносить затінення і добре росте в міських умовах. Його недоліки - сильна сприйнятливість до іржі, борошнистої роси і бурої плямистості. Тому в профілактичних цілях слід обприскувати кущі розчином з колоїдної сірки та бордоської рідини.

Є й більш стійкі до хвороб види барбарису, які підходять для живоплотів. Барбарис амурський декоративний із-за гарної форми куща, блискучих великих листя, рясного цвітіння і плодоношення. Менше інших видів уражується іржею, також не вимогливий до умов вирощування і легко розмножується, зимостійкий і посухостійкий. Плоди їстівні, за кольором яскраво-червоні або рожеві, довго зберігаються на рослині.

Для живих невисоких огорож і для бордюрів з щільним розміщенням рослин (відстані від 20 см) прекрасно підходить барбарис Тунберга. Він декоративний, особливо восени, завдяки вогненно-червоної яскравим забарвленням дрібних і витончених листя, а також довго не опадающим ягодам. Стійкий до захворювань і не уражується іржею. Добре формується, высокозимостоек, димо-газостоек, переносить затінення.

Для культивування барбарису не підійдуть кислі перезволожені і важкі щільні ґрунти. Для створення однорядної щільною живоплоту висаджуються 3-4 рослини на 1 м, при 2-рядною посадці рослини садять в шаховому порядку з відстанню між рядами в 45-50 див. Подібні живоплоти швидко стають важкопрохідними, але мало цвітуть, погано плодоносять. Коли ви плануєте регулярно збирати ягоди, рослини треба висаджувати по периметру ділянки на відстані 0,5-1 м один від одного і не обрізати кущі. Щоб кущ омолодити, треба зрізати старі гілки майже повністю і залишити пеньки висотою 5-10 див.

Розмножується барбарис насінням і живцями, відсадками та поділом куща, щепленням. Найбільш простий спосіб розмноження - це посів восени свіжими насінням до настання морозів. Барбариси непогано переносять стрижку, вони дають відмінні колючі формовані огорожі.

Коли призначення біля огорожі розділово-декоративне, для її створення можна застосовувати такі декоративні чагарники.

Курильський чай

Курильський чай (перстач)Курильський чай (перстач)

Курильський чай, він же перстач або пятилисточник, так названий за форму листя. Це листопадний чагарник висотою близько 1 м і сильноветвящийся. Крона його куляста і щільна. Влітку він покривається численними квітами золотисто-жовтого кольору. В умовах хорошого догляду та освітлення цвіте з червня по пізню осінь. Є декоративні форми зі світло-жовтими, з темно-помаранчевими, з блідо-рожевими і з темно-червоними квітками.

Рослина досить зимостійка. У декоративних форм у суворі зими обмерзати кінчики 1-річних пагонів. Хвороби та шкідники пошкоджують рідко, хоч і зустрічається іржа. Курильський чай не витримує ущільнення ґрунту, він вимогливий до родючості і до аерації. Може рости на вапняному грунті. Добре відчуває себе в міських умовах. Найкраще висаджується на відкриті сонячні місця. Його коренева система поверхнева, при посадці коренева шийка повинна розташовуватися на рівні землі. Тривалий час він може обходитися без поливу, однак погано себе почуває при тривалій сухості повітря.

Непогано витримує стрижку. Можна формувати густі і красиві бордюри, низькі живоплоти. Придатний для підбиття високих і оголяющихся внизу огорож.

Легко розмножується вегетативно: зеленими або здерев'янілими живцями, діленням кущів і кореневими нащадками. Зелені живці вкорінюються у теплиці майже на 100%, саджанці ростуть швидко і починають цвісти. Вони придатні для висадки на постійне місце у рік вкорінення. Коли не вимагається збереження сортових особливостей, можна розмножувати насінням, высеиваемыми весною без попередньої обробки.

Помилковий жасмин (бузок)

Жива огорожа з жасминуживопліт з жасминуРосійське найменування роду - бузок - відбулося від того, що порожнисті пагони цієї рослини використовували для виготовлення чубуків курильних трубок.

Є близько 50-и видів і багато гібридів і сортів. Чагарники ці багатостовбурні і розлогі, листопадні, висотою близько 4 м. Квіти кремово-білі, до 5 см в діаметрі, без запаху або із сильним і приємним ароматом. Цвіте щорічно, рясно. Ранні види - бузок Шренка, кавказький і звичайний - цвітуть у 1-ій декаді червня. Пізні - бузок пухнастий і Магдалена, великоквіткова і Лемуана, дрібнолистий - цвітуть у кінці червня і на початку липня.

З чималого різноманіття бузків можливо вибрати форми смаку: з махровими квітами, високорослі і рясно квітучі, з декоративною (желтою) забарвленням листя та інші.

Живі огорожі з жасмину не вимогливі до умов зростання. Вони воліють відкриті сонячні місця і багаті садові ґрунту, однак можуть рости і в затемненому місці, на бідних грунтах. Не переносять застою води, засолення. У сувору зиму декоративні форми іноземної селекції іноді вимерзають до рівня снігу, проте швидко відновлюються.

Легко піддається формувальної стрижці, дає щільні огорожі. Відновлення куща здійснюється за рахунок постійної заміни новими пагонами старих. Бузок краще використовувати для вільно зростаючих, для високих і середніх живоплотів. Мінімальне видалення між рослинами в подібній огорожі - 0,5 м. Розмножується поділом куща, відводками, зеленими черешками.

Гортензія Бретшнейдера

Гортензія БретшнейдераГортензія БретшнейдераКущі висотою до 3-х м. Листки великі, вони темно-зелені влітку, жовто-бурі восени. Квіти спочатку зеленуваті і молочно-білі, потім набувають пурпуровий відтінок. Цвітіння рясне і щорічне в червні - серпні. При поливі рослини розчином квасцов білі квіти отримують блакитне забарвлення.

Один з найбільш зимоустойчивых і засухостойких видів гортензій. Легко витримує сильну обрізку. Використовують для свободнорастущих 1-рядних живоплотів. Мінімальне видалення між рослинами - 0,5 м. Розмножують вегетативно: зеленими або здерев'янілими живцями, відводками і кореневими нащадками, а також діленням куща.

Якщо грунт у вас досить волога і родюча, для закладки живоплоту можна використовувати гортензію деревоподібну - це пряморослий чагарник висотою до 2-х м з великими білими або кремоватыми суцвіттями.

Також оригінальні живі огорожі можна створювати, застосовуючи декоративні види смородини.

Смородина запашна

Смородина запашнаСмородина запашна1 із 5-та близьких видів чагарників з красивими жовтими квітами та ягодами різного забарвлення. Має прямий кущ стиснутий близько 2-2,5 м заввишки. Листя шкірясті і блискучі, восени окрашивающиеся в яскраві рожево-червоні кольори. Ягоди округлі або трохи витягнуті, бурі або оранжево-жовті.

Нарядні живоплоти виходять з красивоцветущих форм смородини криваво-червоної, а також смородини альпійської. Ці види відрізняє швидкий ріст, морозостійкість і посухостійкість. Вони не вимогливі до грунтів і світлолюбні, однак можуть рости також в затінених місцях. Стійкі до диму і газу, пилу. Їх легко розмножувати здерев'янілими, а також зеленими живцями.

Калина чорна (або калина гордовина)

Калина чорна або калина ГордовинаКалина чорна або калина ГордовинаКрасивий і густі кущі висотою до 3-х м або маленьке деревце заввишки до 5 м з густою кроною. Листки овальні, зверху темно-зелені, а знизу сіро-зелені, дуже опушені, восени - яскраво-червоні. Квітне в травні - червні. Плоди спочатку рожеві і червоні, а в зрілому стані - чорні.

Калина чорна тіньовитривала, морозостійка і посухостійка. Переносить невелику засоленість ґрунту, стійка до запиленості і загазованості. Легко витримує пересадку. Молоді рослини ростуть швидко, потім ріст сповільнюється. Живе в культурі більше 50-и років. Один з найкращих декоративних чагарників.

Є декоративні форми з жовто-строкатими, з золотисто-жовтими листками і великими суцвіттями і листками. Придатна для формованих або вільно зростаючих високих огорож, стін. Кущі досить об'ємні, облистнене, тому не варто її садити навколо невеликих садових ділянок.

Розмножують свіжими насінням (сходять довго), а також відведеннями і зеленими живцями. Калину на постійне місце висаджують навесні до розпукування бруньок або восени після опадання листя.

Бірючина звичайна

Бірючина звичайнаБирючина звичайнаЦе листопадний або напіввічнозелений і густоветвистий чагарник до 3 м заввишки. Листки шкірясті, зверху вони темно-зелені, знизу більш світлі, на кущах тримаються до глибокої осені, в теплі зими вони не зовсім опадають. Квітки дрібні, білі, запашні і в стоячих густих пірамідальних мітелках. Цвітіння тривале, в червні і липні. Плоди - ягодоподібні чорні кістянки, що дозрівають у вересні і жовтні і зберігаються на кущах до зими.

В природних умовах в СНД росте в Україні, в Молдові, в Криму, на Кавказі. Бувають декоративні форми з строкатою, з облямованої, з золотисто-жовтою окраскою листя.

Бирючина не вимоглива до грунту, вона мириться з її сухістю. Витримує невелике засолення, проте краще цвіте і плодоносить на родючих грунтах. Добре росте на грунтах, які містять вапно, тому придатна для посадки на місцях, на яких раніше був будівельне сміття.

Вона любить сонячне розташування, проте переносить невелике затінення. У 1-е роки зростає швидко, при сприятливих умовах через 2-3 сезони починає цвісти. Її легко розмножувати насінням (сіяти під зиму або стратифікувати 2-3 місяці), а також відсадками, кореневими нащадками, живцями - і здерев'янілими (у жовтні у вологий грунт), і зеленими.

Добре переносить міські умови. Газоустойчивая. Чудово стрижеться, довго зберігаючи надану їй форму. Досить морозостійка. Може утворювати досить щільні і красиві формовані живі огорожі висотою 2-3 м або високі і щільні формовані бордюри. Її прути зрізані годяться для плетіння. Рекомендована для озеленення міст в південній і середній смугах європейської частини Росії. Годиться для озеленення промислових підприємств.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...