Як побудувати альтанку своїми руками

АльтанкаАльтанкаОтже, перед тим, як почати говорити про те, як зробити альтанку, давайте для початку розглянемо, що ж конкретно являє собою альтанка взагалі як така. Насамперед, альтанка для дачі зараз є невід'ємним елементом в будь-якому городі, подвір'ї і взагалі на будь-якій вільній території, що оточує будинок. Зокрема, садові альтанки для шашликів будуть гарним варіантом літнього пікніка.

Всілякі дачні альтанки і навіси своїми руками, власне, і створюються спеціально для відпочинку, для того, щоб проводити свій час із задоволенням, не боячись дощу і вітру. Перед тим, як зробити альтанку на дачі, необхідно дуже уважно вивчити всю технологію будівництва альтанки, особливо, якщо ви будете думати над питанням про те, як самостійно побудувати альтанку.

В дачній альтанці можна з легкістю відпочивати, насолоджуватися навколишньою природою і співом птахів, адже якщо зробити альтанку своїми руками, то вже не треба буде заходити в будинок для того, щоб спокійно посидіти пару годинок і поспілкуватися з гостями. Літня альтанка на вулиці дозволить відчути комфорт під час відпочинку та в повній мірі дасть можливість побути на тлі природи.

При всьому цьому тільки що створена альтанка в саду своїми руками буде тільки ще більше радувати вас і вашу родину довгі роки. Важливе значення має і дизайн літніх альтанок, адже потрібно розрізняти, знову ж таки, по-різному буде проводитися будівництво шестикутної альтанки і зведення, скажімо, альтанки плетеними своїми руками, адже варіантів альтанок для дачі зараз просто незліченна безліч.

Вибір матеріалу і дизайну

Також потрібно враховувати і те, з чого можна зробити альтанку в саду - матеріал для її будівництва може бути різним. Ще треба, звичайно, думати і про те, як правильно зробити альтанку, адже як раз-таки саме тоді, коли ми будуємо альтанку своїми руками, все залежить від правильності зроблених нами дій.

До речі, ми зовсім не даремно в самому початку натякнули, що можна побудувати альтанку для дачі своїми руками без будь-яких особливих ускладнень. Справді будівництво альтанки своїми руками так просто? Тільки слід пам'ятати, що солідне увагу потрібно приділяти і дизайну садової альтанки. Навіть якщо брати до уваги той факт, що на сьогоднішній день існує безліч різних варіантів садових альтанок, все ж основна суть їх будівництва однакова. Навіть розміри альтанки для дачі своїми руками в стандартному вигляді практично однакові, тому особливо переживати з цього приводу не варто.

У цьому ви переконаєтеся, якщо прочитаєте текст нижче, в якому ми і розглянемо поетапне будівництво альтанки своїми руками. Отже, давайте розберемо кілька етапів, як зробити альтанку своїми руками.

Перший етап інструкції з будівництва альтанки

Перший етап будівництва альтанкиПерший етап будівництва альтанкиІ ось, ми будуємо альтанку на дачі, однак тут нас підстерігає ціла маса питань. Питання тут навіть не стільки в тому, як побудувати садову альтанку, а більшою мірою саме в тому, як правильно побудувати альтанку, бо від цієї правильності як раз-таки і залежить у подальшому доля простий альтанки для дачі. Як нам краще будувати альтанку?

Ще може виникнути питання про те, як побудувати альтанку у дворі або ж таке питання - як зводиться дитяча альтанка своїми руками, і ряд інших, не менш важливих питань, які ми постараємося розглянути далі. Звичайно, краще всього задуматися про те, як побудувати альтанку в саду - цей варіант є найбільш прийнятним і більш оптимальним одночасно.

Отже, на початковому етапі будівництва альтанки, як і при будь-якому будівництві, безпосередньо перед тим, як побудувати альтанку, заливаємо фундамент. Хоч цей етап виготовлення альтанки досить простий сам по собі, все ж слід поставитися до нього з особливою важливістю.

Адже в даному випадку думати ще необхідно навіть не стільки про те, як зробити садову альтанку, але і конкретно про те, де саме вона буде розташовуватися. Фундамент є основою основ при будівництві бань та альтанок, тому до цього етапу варто поставитися з максимальною серйозністю. Не будемо заглиблюватися в серйозні подробиці, так як далі ми поговоримо про те, як побудувати просту альтанку.

От як раз-таки в цьому місці і потрібно закладати фундамент перед тим, як зробити літню альтанку - тільки обов'язково потрібно враховувати такі фактори, як наявність тіні, бажано присутність чагарників і дерев поблизу. До речі сказати, при закладці фундаменту тут досить часто використовується армована бетонна плита, яка дуже практична і зручна при будівництві дачних альтанок.

До речі, коли ми говоримо про фундаменті, нехай вас не турбує питання про те, як зробити підлогу в альтанці - він робиться досить легко і швидко, все точно так само, як і при будівництві традиційної лазні або веранди, тут немає особливих премудростей. Саме тоді, коли ми будуємо садову альтанку, не варто замислюватися особливо про такі дрібниці - все робиться легко і просто насправді.

Після того, як місце для будівництва літньої альтанки своїми руками вибрано, тут же викопуємо рів і пов'язуємо його по периметру залізною арматурою. Якщо ж арматури під рукою немає, то питання про те, як зробити фундамент для альтанки теж цілком вирішуване. Замість арматури в процесі виготовлення альтанки своїми руками з успіхом можуть застосовуватися металеві прути або куточки. Тільки, знову ж таки, перед тим, як побудувати альтанку своїми руками, їх доведеться також скріпити між собою за допомогою зварювання або зв'язування.

Потім, при будівництві річної дачної альтанки, на даному етапі зведення простий садової альтанки на дно цієї ями викладаються різні камені, уламки цегли, а також може застосовуватися і простий будівельне сміття. Потім, для міцності фундаменту річної садової альтанки котлован заливається бетоном або ж цементним розчином. Надалі вже приблизно через три дні, після підсихання бетону, фундамент для альтанки садової буде цілком і повністю готовий.

Відео - як побудувати альтанку

Другий етап покрокового будівництва альтанки

Будівництво альтанки з брусуБудівництво альтанки з брусуТепер перейдемо безпосередньо до конструкції садової альтанки своїми руками. Цей момент створення садової альтанки своїми руками по праву можна назвати найбільш складним в технологічному плані, адже тут необхідний цілий ряд певних дій, що потребують точності і акуратності. Потім необхідно створити каркас для літньої альтанки і встановити для нього дах.

Надалі вже для альтанки будівництво полягає в наступному: в залежності від конкретної, спочатку певної форми по кутах літньої альтанки для дачі зводяться несучі балки, які, до речі, можуть бути, як чотирьох, так і восьмикутні.

Потім на ці ж балки садової альтанки дачної буде, як і годиться, кріпитися дах і купол. Також, коли будуємо самі альтанку, потрібно скріпити дерев'яні напрямні між собою - вони встановлюються, як правило, вертикально за допомогою спеціальних поперечок, що виготовляються з бруса.

Сама по собі дах садової альтанки для дачі може виготовлятися різними способами. Ми, мабуть, розглянемо найбільш простий спосіб виготовлення даху для дачної альтанки своїми руками. В даному випадку дах для літньої альтанки своїми руками встановлюється за допомогою дерев'яних лаг саме таким чином, щоб вони повторювали геометрію майбутнього даху все тієї ж альтанки. До речі, тут потрібно буде дотримуватися більше дизайну альтанки, щоб не помилитися і в результаті отримати такий необхідний і довгоочікуваний результат. Також рекомендуємо прочитати нашу статтю "Як спорудити каркас для альтанки".

Після того, як каркас закритою альтанки для дачі зібраний, його необхідно обов'язково обшити за допомогою листового металу. У тому випадку, якщо в процесі виготовлення садової альтанки предпочитается більшою мірою металеве покриття даху, то тут все-таки слід обов'язково пам'ятати, що, якщо піде дощ, шум крапель буде досить голосно чути з-за цієї самої даху альтанки на садовій ділянці.

Якщо ви захочете побудувати альтанку на дачі з більш високим рівнем шумоізоляції, то каркас її потрібно буде попередньо обшити фанерою, а потім вже як доповнення все це покривається за допомогою м'якої покрівлі. Тому варто відзначити, що, коли проводиться будівництво альтанки своїми руками, дуже важливо звертати тут увагу на різні теплоізоляційні характеристики конкретного обраного матеріалу і, природно, на такі його параметри, як міцність і довговічність.

Також в якості матеріалу, з чого можна зробити альтанку, для даху в процесі виготовлення альтанки для дачі можна вибрати шифер, дерев'яні дошки або металочерепицю. Якщо ви сумніваєтеся у виборі матеріалу для будівництва, то вам обов'язково варто подивитися, як робиться альтанка своїми руками в картинках.

В якості висновку

Альтанка з дерева шестиграннаАльтанка з дерева шестиграннаОсь ми і розібрали поетапне будівництво альтанки, завдяки якому відповідь на питання про те, як зробити альтанку в саду вже, напевно, не здається таким складним, як могло здатися спочатку.

Як бачите, будівництво альтанки для дачі - справа досить просте, а це значить що якщо раціонально, правильно і цілеспрямовано підійти до питання, можна дійсно отримати позитивний результат за порівняно короткий термін і з мінімальним вкладенням коштів.

Тепер у вас не повинно виникнути питань про те, як побудувати дачну альтанку - ми намагалися висвітлити основні і найбільш значущі моменти цього процесу. Будівництво дачної альтанки своїми руками є досить простим способом для подальшого долучення до світу прекрасної російської природи і вітчизняного клімату.

Зараз навіть можна сказати, що різного роду альтанки, намети для дачі є просто обов'язковою частиною в будь-якому дворі або ж городу - це другий дім, наявність якого дає можливість відчути цілу масу приємних дрібниць. Поруч з альтанкою можна розташувати чудові клумби, рабатки, квітники, посадити різні квіти: гортензії садові, анемони, айстри і багато інших.

Будівництво садових альтанок можна спостерігати зараз у багатьох дворах, весь тільки зовнішній вигляд яких говорить сам за себе про розкоші та матеріальної заможності господаря будинку. Будівництво літніх альтанок - це, насамперед, творчий процес, а потім вже певні витрати сил і засобів.

Ви можете фантазувати скільки завгодно про те, як зробити дачну альтанку, і цілком імовірно, що ваші мрії і фантазії з легкістю втіляться в реальність. Тому ви на власному прикладі зможете переконатися і дізнатися, як побудувати літню альтанку з мінімальними витратами і зусиллями, при тому створивши незвичайний образ, здавалося б, самою повсякденною надвірної споруди.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...