Погріб своїми руками: послідовна інструкція по зведенню

Льох на дачі своїми рукамиЛьох на дачі своїми рукамиНа дачі може бути побудовано безліч об'єктів та будівель, які полегшать працю і побут, але одна з них основна, і спорудити її необхідно найближчим часом. Сьогодні ми поговоримо про те, як побудувати льох своїми руками, і як цей процес максимально спростити.

 

Льох - споруда необхідне на дачній ділянці і в будь-якому приватному маєтку. Це невелике, холодне приміщення для зберігання овочів і фруктів, закаток і вин, м'яса і в'ялених продуктів... коротше кажучи, погріб - це практично той же холодильник, але трохи з іншими розмірами, а також, без постійних витрат на ремонти та електроенергію. Але, щоб мати на дачі тощо холодне приміщення, вам необхідно добре попрацювати, адже спорудження погреба своїми руками - справа не з простих.

Якими бувають погреби?

У світі існує величезна кількість різноманітних погребів, які дещо схожі між собою, але, найчастіше, дуже відрізняються функціональністю. Це овочеві лабазов, наземні погреби, кам'яні сховища для продуктів, блоковані льоху, заглиблені камери, бурти, подпольники, погребів у гаражах і будинках, фінські льодовики і багато, багато інших. Кожен вид легко справляється з поставленими спочатку завданнями, але тільки при виконанні однієї умови - будівництво льоху своїми руками пройшло правильно, з дотриманням вимог та проекту. Тому, якщо ви вирішили побудувати льох на ділянці своїми руками, приготуйтеся, це нелегкий процес, витратний, дуже нервовий, але правильний і повністю окупається.

Найпростіший льох на дачі

Сьогодні ми вивчимо процес побудови складного капітального льоху, який зможе послужити ще і вашим онукам, але для початку, розглянемо найпростіший льох для дачі, який зможе врятувати багато продукти в перший час. Він також підійде і для дачників, які не заготовляють продукти на дачі, а використовують погріб тільки для тимчасового зберігання їжі, води, невеликої кількості фруктів.

Отже, що ж це за льох? Насправді, багато хто з вас вже бачили його, і, може бути, навіть звертали увагу на подібну споруду. Нічого складного, проста яма з кришкою зверху і найпростішої вентиляцією, але її цілком достатньо, щоб не дати питній воді перегріватися на літньому сонці, зберегти привезені з собою продукти до завтра, або навіть зберегти в ньому деяку кількість урожаю, який ще не забрали додому.

Отже, найпростіший погріб своїми руками на дачі може спорудити кожен. Що для цього необхідно? Природно, тільки бажання, інструменти і матеріали. Ну, не завадив би ще і помічник.

Будівництво найпростішого льоху на дачі: початок робітБудівництво найпростішого льоху на дачі: початок робіт

У першу чергу, вам необхідно вибрати височина, бажано достатньо помітну, щоб трохи перехитрити грунтові води, які постійно норовлять псувати льоху і їх вміст. Далі, коли така точка знайдена, складіть невеликий проект, нанесіть на нього розміри, глибину льоху, впишіть приблизну кошторис. Коротше кажучи, навіть якщо від руки, то все одно без проекту не обійтися, так як правильна послідовність і чіткість просто обов'язкові.

Тепер, постійно підглядаючи в проект, викопайте невеликий котлован. Він необов'язково повинен бути глибоким, у ріст людини, інакше ми почнемо вже капітальну споруду, можна зробити заглиблення на 1 метр, а по боках наш найпростіший погріб зробити, скажімо, 1,2х1,4 м. Це приблизні разметы. Природно, копати будете довго і це складно, але повірте, результат того вартий.

Тепер, коли яма готова, вам потрібно укріпити стіни, так як, незалежно від складу ґрунту, з часом він просто може завалити погріб. Щоб цього не сталося, ми рекомендуємо зробити бетонне дно погреба, за всіма правилами, з підсипкою і подушкою, і в нього встановити каркас з металу, по кутах льоху. Вийде у вас таке будова - пол-фундамент тримає собою металевий каркас, наприклад, із куточка, який з'єднаний між собою поперечними зміцнюючими. За каркасом, створюючи бар'єр для осипи землі - дрібна сітка-рабиця, зверху на металевому каркасі, ізольована пінопластом кришка.

Послідовність робіт дуже проста - яма під льох, заливка підлоги-фундаменту, встановлення несучого каркаса і обмежувача осипання грунту, установка кришки. Далі, тільки найпростіша вентиляція для льоху своїми руками, полички всередині (якщо необхідні) і правильно ізольована кришка, яка не пропускає температуру. Все, найпростіший льох, який обійдеться в копійки і пару днів роботи, готовий. Правда, це не капітальний погріб, а так, яма для охолодження продуктів, але, все ж, вона рятує і дуже часто. Якщо ж вам необхідна якісна і капітальна споруда, читаємо далі!!!

Зведення стін льоху: блоки, цегла, бетон, металокаркасЗведення стін льоху: блоки, цегла, бетон, металокаркас

Будуємо погріб своїми руками

Тепер ми перейдемо до будівництва капітального льоху, в якому можна зберігати величезну кількість продуктів і ходити в повний зріст. Але пам'ятайте, що тут необхідно слідувати плану і дотримуватися безліч нюансів, про які ми і розповімо в нашій статті.

Вибір місця під льох

Безумовно, погріб повинен бути розташований на піднесеності, і якщо така можливість є, обов'язково скористайтеся нею. Таким чином, погріб буде менше схильний до руйнування і іншим впливам грунтових і підземних вод, тиску грунту. Як розумієте, погріб буде сухим і на його гідроізоляцію та наступні ремонти піде менше коштів.

Відразу визначте, який саме льох ви хочете бачити на власній ділянці, погріб всередині будівлі або ж окремий погріб.

Вибираючи місце під льох, пам'ятайте, що погріб під будинком або, наприклад, гаражем, набагато вигідніше і зручніше. Він не буде займати зайве місце на ділянці, не буде підданий атмосферних явищ, і буде набагато зручніше для використання, тим більше, в холодну пору року.

Отже, відштовхуючись саме від подібних нюансів, визначте розташування льоху на дачі, і тільки потім приступайте до розробки проекту і будівництва.

Як побудувати льох своїми руками: докладна інструкціяЯк побудувати льох своїми руками: докладна інструкція

Рекомендації фахівців

Ми спеціально вирішили помістити цей розділ статті саме тут, так як в середині матеріалу він буде найбільш помітний. Обов'язково скористайтеся наступними рекомендаціями, так як вони побудовані на професійну думку фахівців.

  • Погріб своїми руками на дачі повинен будуватися в літній час;
  • Споруда повинна відбуватися на височині;
  • Для збільшення терміну служби погреби використовуйте тільки якісний матеріал;
  • Простежте за правильною побудовою стін і противоосыпных споруд;
  • У погребі повинна бути влаштована якісна вентиляція;
  • Сходи, полиці, двері та інші дерев'яні матеріали у погребі повинні бути ретельно оброблені і підготовлені для відповідного приміщення;
  • Обов'язково дотримуйтесь правильну послідовність проведення робіт і не економте на будівництво будинку.

Матеріал для спорудження погреба

Складаючи проект на спорудження погреба, ви обов'язково повинні врахувати в ньому матеріал, і зробити це необхідно відразу, відштовхуючись від власних вимог, бюджету, а також інших факторів. Льох може бути побудований з дерева, бетонних плит, цегли, тільки на ваш розсуд. Також, можна спорудити льох з металу, але врахуйте, в ньому дуже важко досягти потрібної температури.

Гідроізоляція погреба своїми руками

Природно, якщо ми будуємо погріб своїми руками, то і гідроізоляцію його будемо робити самостійно, але тут необхідно підвищену увагу, так як саме якісна гідроізоляція може значно продовжити термін служби льоху.

Приділіть особливу увагу матеріалів. Їх необхідно підбирати в залежності від рівня грунтових вод. У разі якщо рівень ґрунтових вод нижче підлоги підвалу, то необхідна буде безнапірна гідроізоляція, якщо ж вище - противонапорная гідроізоляція.

Зверніть увагу і на стіни, на них буде надаватися не тільки руйнівний вплив зовнішнього середовища, але й шалений тиск. Тому, матеріал для зведення стін потрібно вибирати дуже правильно, наприклад, бетонний матеріал з підвищеними водонепроникними властивостями. Якщо ж ви вирішили застосувати для будівництва бетон або навіть цегла, обов'язково обробіть їх спеціальними складами, зробіть якісну цементну стяжку з двох сторін, обробіть стіни захисними матеріалами, наприклад, руберойдом.

Якісна гідроізоляція стін і підлоги льоху своїми рукамиЯкісна гідроізоляція стін і підлоги льоху своїми руками

Також, щоб зменшити тиск на стіни, яка може бути надано ґрунтовими водами, можна організувати навколо погреба дренаж.

Алгоритм спорудження погреба своїми руками

Спочатку, вам потрібно вирити котлован під льох, але його слід зробити не чітко за розмірами плану або готового проекту, а збільшити з кожного боку погреба приблизно на півметра. Потрібно це для того, щоб далі можна було без проблем проводити всі будівельні роботи і підключати необхідні комунікації. Якщо є можливість, в цілях збереження цілісності ґрунтового шару, котлован під льох краще копати вручну.

Тепер, коли котлован готовий, необхідно влаштувати підставу льоху. Для цього слід створити подушку з щебеню і битої цегли, і залити зверху гарячим бітумом. Це дасть можливість налагодити якісний вологозахисний шар.

Далі, зведення і зміцнення стін. Природно, набагато правильніше буде влаштувати фундамент, а не просто залити підлогу в погребі і, якщо це зроблено, то стіни зводити буде набагато простіше. На фундамент проводиться кладка, яка перев'язується з самим фундаментом і зміцнюється арматурою. Бажано не шкодувати сталевих прутів і дроту на зміцнення стін, так як це допоможе впоратися з зовнішнім тиском.

Після того, як стіни зведені і якісно укріплені, необхідна правильна обробка. З зовнішньої сторони повинна бути покладена штукатурка з звичайного цементного розчину, далі кілька шарів руберойду, можна відразу зі смоляної або бітумним просоченням, що забезпечить ретельне прилягання до стіни і підвищення гідроізоляційних властивостей.

Серйозне ставлення до якості стін і підлоги, а також, щільна їх зв'язка і гідроізоляція, послужать на благо вашому новому погребу.

Внутрішня обробка стін повинна відбуватися наступним чином. Спочатку робиться обрешітка під азбестоцементні листи, на які вони ретельно оброблені грунтовкою і гарячим бітумом, і будуть закріплені шурупами. При цьому простежте за тим, щоб аркуші були добре оброблені з двох сторін, а тим більше, на стиках.

Відео про спорудження погреба або підвалу своїми руками

Після установки стінових листів, підлога заливається бетоном і вирівнюється, всі стики знову обробляються водонепроникним складом.

Подальша обробка стін і підлоги льоху відбувається на розсуд господаря або замовника, тобто, за вашим власним бажанням. Стіни можна побілити, а на підлогу кинути дошки. Також, можна зробити і більш дорогу обробку, але це тільки в залежності від бюджету.

В процесі роботи не забувайте залишати отвори і правильні входи для комунікацій, відразу організовуйте вентиляційні канали та підведення електричного струму для освітлення льоху.

Завершення основних робіт, часті питання і відповіді

Останнім розділом даного матеріалу ми б хотіли підвести підсумок спорудження погреба, на дачі, а також відповісти на деякі питання, які найчастіше виникають в процесі його споруди.

  • Полузаглубленный погріб своїми руками, дах і вхід. Організації даху і входу - справа досить просте, так як тут вже немає ніяких факторів внутрішнього впливу вологи або тиску грунту. Всі роботи можуть бути проведені за звичайним стандартам. Врахуйте тільки той факт, що наземний льох своїми руками, а точніше, його верхня частина, повинна бути приблизно на метр більше підземної частини, по всьому периметру. Це необхідно для забезпечення додаткового захисту підземної частини від наслідків атмосферних явищ.
  • Як побудувати винний льох на дачі самостійноЯк побудувати винний льох на дачі самостійноВентиляція льоху своїми руками. Вентиляція вкрай необхідна у погребі, інакше продукти будуть псуватися і гнити, а оздоблення скоро прийде в непридатний стан і ви понесете величезні витрати. Організувати її доволі просто, варто лише забезпечити правильну циркуляцію повітря всередині льоху. Для цього слід ввести в готове приміщення дві труби на різному рівні від підлоги і на протилежних стінах, коротше кажучи, за всіма правилами якісної вентиляції.
  • Люк в льох своїми руками. Організовується він у тому випадку, якщо це невеликий льох або ж ви вирішили побудувати льох в гаражі своїми руками. Погреби ж великих розмірів не потребують люках, набагато практичніше використовувати двері. Але, якщо необхідно зробити люк для льоху, то він виготовляється з дерева, але обов'язково робиться герметичним, щоб не було впливу зовнішнього середовища на внутрішню температуру. Для цього люк можна обшити пінопластом та спеціальної ізоляційною плівкою.
  • Сходи в льох своїми руками. Якщо ви будуєте погріб в будинку своїми руками, або ж льох в гаражі, то досить невеликий дерев'яною сходи для спуску в підвал. Якщо ж це окремостоячий погріб, та ще й великої площі, то бажано побудувати сходи з бетону, застосувавши каркас, подушку, опалубку, перев'язку з фундаментом і цементний розчин.
  • Полиці в погребі своїми руками. А ось це простіше простого - дерев'яні стелажі або стелажі з металу з дерев'яними полицями. Вішати окремі полки на стіни не рекомендується, так як вони будуть впливати на герметичність льоху і якість обробки, хіба тільки невеликі полки під легкий вагу.
  • Чим гарний погріб в будинку своїми руками і чому він більше цінується, ніж льох на вулиці? Весь відповідь в комфорті і в тому, що в холодну погоду вам не потрібно виходити на вулицю, а також, постійно переносити продукти першої необхідності на великі відстані.
  • Чи можливо побудувати винний льох своїми руками? Звичайно, але для цього використовується особлива технологія, а також спеціальне обладнання для регулювання вологості і температури в погребі. Відмінно для зберігання вина підійде і стандартний погріб під будинком.

Сказати, що дана ідея проста, ми не маємо права, але й дуже важкою її назвати теж неможливо. Спорудження погреба, правильна обробка та його обладнання, залежать від досвіду, умінь, бажань і бюджету, а тому, якщо ви хочете спорудити щось подібне на власній ділянці, уважно вивчайте наш матеріал про те, як побудувати льох своїми руками. Також, на сайті можна знайти багато корисної інформації і про влаштування дренажу, стоку, будівництво даху та інші корисні статті, які допоможуть завершити роботу успішно.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...