На дачі може бути побудовано безліч об'єктів та будівель, які полегшать працю і побут, але одна з них основна, і спорудити її необхідно найближчим часом. Сьогодні ми поговоримо про те, як побудувати льох своїми руками, і як цей процес максимально спростити.
Льох - споруда необхідне на дачній ділянці і в будь-якому приватному маєтку. Це невелике, холодне приміщення для зберігання овочів і фруктів, закаток і вин, м'яса і в'ялених продуктів... коротше кажучи, погріб - це практично той же холодильник, але трохи з іншими розмірами, а також, без постійних витрат на ремонти та електроенергію. Але, щоб мати на дачі тощо холодне приміщення, вам необхідно добре попрацювати, адже спорудження погреба своїми руками - справа не з простих.
У світі існує величезна кількість різноманітних погребів, які дещо схожі між собою, але, найчастіше, дуже відрізняються функціональністю. Це овочеві лабазов, наземні погреби, кам'яні сховища для продуктів, блоковані льоху, заглиблені камери, бурти, подпольники, погребів у гаражах і будинках, фінські льодовики і багато, багато інших. Кожен вид легко справляється з поставленими спочатку завданнями, але тільки при виконанні однієї умови - будівництво льоху своїми руками пройшло правильно, з дотриманням вимог та проекту. Тому, якщо ви вирішили побудувати льох на ділянці своїми руками, приготуйтеся, це нелегкий процес, витратний, дуже нервовий, але правильний і повністю окупається.
Сьогодні ми вивчимо процес побудови складного капітального льоху, який зможе послужити ще і вашим онукам, але для початку, розглянемо найпростіший льох для дачі, який зможе врятувати багато продукти в перший час. Він також підійде і для дачників, які не заготовляють продукти на дачі, а використовують погріб тільки для тимчасового зберігання їжі, води, невеликої кількості фруктів.
Отже, що ж це за льох? Насправді, багато хто з вас вже бачили його, і, може бути, навіть звертали увагу на подібну споруду. Нічого складного, проста яма з кришкою зверху і найпростішої вентиляцією, але її цілком достатньо, щоб не дати питній воді перегріватися на літньому сонці, зберегти привезені з собою продукти до завтра, або навіть зберегти в ньому деяку кількість урожаю, який ще не забрали додому.
Отже, найпростіший погріб своїми руками на дачі може спорудити кожен. Що для цього необхідно? Природно, тільки бажання, інструменти і матеріали. Ну, не завадив би ще і помічник.
У першу чергу, вам необхідно вибрати височина, бажано достатньо помітну, щоб трохи перехитрити грунтові води, які постійно норовлять псувати льоху і їх вміст. Далі, коли така точка знайдена, складіть невеликий проект, нанесіть на нього розміри, глибину льоху, впишіть приблизну кошторис. Коротше кажучи, навіть якщо від руки, то все одно без проекту не обійтися, так як правильна послідовність і чіткість просто обов'язкові.
Тепер, постійно підглядаючи в проект, викопайте невеликий котлован. Він необов'язково повинен бути глибоким, у ріст людини, інакше ми почнемо вже капітальну споруду, можна зробити заглиблення на 1 метр, а по боках наш найпростіший погріб зробити, скажімо, 1,2х1,4 м. Це приблизні разметы. Природно, копати будете довго і це складно, але повірте, результат того вартий.
Тепер, коли яма готова, вам потрібно укріпити стіни, так як, незалежно від складу ґрунту, з часом він просто може завалити погріб. Щоб цього не сталося, ми рекомендуємо зробити бетонне дно погреба, за всіма правилами, з підсипкою і подушкою, і в нього встановити каркас з металу, по кутах льоху. Вийде у вас таке будова - пол-фундамент тримає собою металевий каркас, наприклад, із куточка, який з'єднаний між собою поперечними зміцнюючими. За каркасом, створюючи бар'єр для осипи землі - дрібна сітка-рабиця, зверху на металевому каркасі, ізольована пінопластом кришка.
Послідовність робіт дуже проста - яма під льох, заливка підлоги-фундаменту, встановлення несучого каркаса і обмежувача осипання грунту, установка кришки. Далі, тільки найпростіша вентиляція для льоху своїми руками, полички всередині (якщо необхідні) і правильно ізольована кришка, яка не пропускає температуру. Все, найпростіший льох, який обійдеться в копійки і пару днів роботи, готовий. Правда, це не капітальний погріб, а так, яма для охолодження продуктів, але, все ж, вона рятує і дуже часто. Якщо ж вам необхідна якісна і капітальна споруда, читаємо далі!!!
Тепер ми перейдемо до будівництва капітального льоху, в якому можна зберігати величезну кількість продуктів і ходити в повний зріст. Але пам'ятайте, що тут необхідно слідувати плану і дотримуватися безліч нюансів, про які ми і розповімо в нашій статті.
Безумовно, погріб повинен бути розташований на піднесеності, і якщо така можливість є, обов'язково скористайтеся нею. Таким чином, погріб буде менше схильний до руйнування і іншим впливам грунтових і підземних вод, тиску грунту. Як розумієте, погріб буде сухим і на його гідроізоляцію та наступні ремонти піде менше коштів.
Відразу визначте, який саме льох ви хочете бачити на власній ділянці, погріб всередині будівлі або ж окремий погріб.
Вибираючи місце під льох, пам'ятайте, що погріб під будинком або, наприклад, гаражем, набагато вигідніше і зручніше. Він не буде займати зайве місце на ділянці, не буде підданий атмосферних явищ, і буде набагато зручніше для використання, тим більше, в холодну пору року.
Отже, відштовхуючись саме від подібних нюансів, визначте розташування льоху на дачі, і тільки потім приступайте до розробки проекту і будівництва.
Ми спеціально вирішили помістити цей розділ статті саме тут, так як в середині матеріалу він буде найбільш помітний. Обов'язково скористайтеся наступними рекомендаціями, так як вони побудовані на професійну думку фахівців.
Складаючи проект на спорудження погреба, ви обов'язково повинні врахувати в ньому матеріал, і зробити це необхідно відразу, відштовхуючись від власних вимог, бюджету, а також інших факторів. Льох може бути побудований з дерева, бетонних плит, цегли, тільки на ваш розсуд. Також, можна спорудити льох з металу, але врахуйте, в ньому дуже важко досягти потрібної температури.
Природно, якщо ми будуємо погріб своїми руками, то і гідроізоляцію його будемо робити самостійно, але тут необхідно підвищену увагу, так як саме якісна гідроізоляція може значно продовжити термін служби льоху.
Приділіть особливу увагу матеріалів. Їх необхідно підбирати в залежності від рівня грунтових вод. У разі якщо рівень ґрунтових вод нижче підлоги підвалу, то необхідна буде безнапірна гідроізоляція, якщо ж вище - противонапорная гідроізоляція.
Зверніть увагу і на стіни, на них буде надаватися не тільки руйнівний вплив зовнішнього середовища, але й шалений тиск. Тому, матеріал для зведення стін потрібно вибирати дуже правильно, наприклад, бетонний матеріал з підвищеними водонепроникними властивостями. Якщо ж ви вирішили застосувати для будівництва бетон або навіть цегла, обов'язково обробіть їх спеціальними складами, зробіть якісну цементну стяжку з двох сторін, обробіть стіни захисними матеріалами, наприклад, руберойдом.
Також, щоб зменшити тиск на стіни, яка може бути надано ґрунтовими водами, можна організувати навколо погреба дренаж.
Спочатку, вам потрібно вирити котлован під льох, але його слід зробити не чітко за розмірами плану або готового проекту, а збільшити з кожного боку погреба приблизно на півметра. Потрібно це для того, щоб далі можна було без проблем проводити всі будівельні роботи і підключати необхідні комунікації. Якщо є можливість, в цілях збереження цілісності ґрунтового шару, котлован під льох краще копати вручну.
Тепер, коли котлован готовий, необхідно влаштувати підставу льоху. Для цього слід створити подушку з щебеню і битої цегли, і залити зверху гарячим бітумом. Це дасть можливість налагодити якісний вологозахисний шар.
Далі, зведення і зміцнення стін. Природно, набагато правильніше буде влаштувати фундамент, а не просто залити підлогу в погребі і, якщо це зроблено, то стіни зводити буде набагато простіше. На фундамент проводиться кладка, яка перев'язується з самим фундаментом і зміцнюється арматурою. Бажано не шкодувати сталевих прутів і дроту на зміцнення стін, так як це допоможе впоратися з зовнішнім тиском.
Після того, як стіни зведені і якісно укріплені, необхідна правильна обробка. З зовнішньої сторони повинна бути покладена штукатурка з звичайного цементного розчину, далі кілька шарів руберойду, можна відразу зі смоляної або бітумним просоченням, що забезпечить ретельне прилягання до стіни і підвищення гідроізоляційних властивостей.
Серйозне ставлення до якості стін і підлоги, а також, щільна їх зв'язка і гідроізоляція, послужать на благо вашому новому погребу.
Внутрішня обробка стін повинна відбуватися наступним чином. Спочатку робиться обрешітка під азбестоцементні листи, на які вони ретельно оброблені грунтовкою і гарячим бітумом, і будуть закріплені шурупами. При цьому простежте за тим, щоб аркуші були добре оброблені з двох сторін, а тим більше, на стиках.
Після установки стінових листів, підлога заливається бетоном і вирівнюється, всі стики знову обробляються водонепроникним складом.
Подальша обробка стін і підлоги льоху відбувається на розсуд господаря або замовника, тобто, за вашим власним бажанням. Стіни можна побілити, а на підлогу кинути дошки. Також, можна зробити і більш дорогу обробку, але це тільки в залежності від бюджету.
В процесі роботи не забувайте залишати отвори і правильні входи для комунікацій, відразу організовуйте вентиляційні канали та підведення електричного струму для освітлення льоху.
Останнім розділом даного матеріалу ми б хотіли підвести підсумок спорудження погреба, на дачі, а також відповісти на деякі питання, які найчастіше виникають в процесі його споруди.
Сказати, що дана ідея проста, ми не маємо права, але й дуже важкою її назвати теж неможливо. Спорудження погреба, правильна обробка та його обладнання, залежать від досвіду, умінь, бажань і бюджету, а тому, якщо ви хочете спорудити щось подібне на власній ділянці, уважно вивчайте наш матеріал про те, як побудувати льох своїми руками. Також, на сайті можна знайти багато корисної інформації і про влаштування дренажу, стоку, будівництво даху та інші корисні статті, які допоможуть завершити роботу успішно.
Осіння пора багата трудовими буднями, це знає кожен дачник. Збір урожаю, його заготівля на зиму, обробка рослин, осіння обрізка чагарників, в...
Внесення добрив у ґрунт під висадку різноманітних культур дуже важливо, але не менш важливий і сам спосіб, який застосовується для внесення. Якщо ви яв...
Прибирання території дачної навесні передбачає підготовку дачі до теплого сезону. Вам потрібно попрацювати з городом, клумбами, садом, звернути увагу при...
Сьогодні печі дуже популярні, так як можуть виконувати самі різні функції. Крім обігріву приміщення житлового будинку, печі можуть бути з варильними повер...
Квіткове оформлення присадибних ділянок відіграє досить важливу роль. Квіти саду дозволяють безперервно змінюватися, вони наповнюють його яскравими фарбами і ...
Хочете прикрасити свій сад чимось новим і яскравим - зробіть фігурки і скульптури своїми руками! Ви завзятий садівник і всі сили віддаєте тільки своєму...
Якість води в наших водопроводах залишає бажати кращого. До її складу входить безліч непотрібних мікроелементів і мікроорганізмів, накипу, частинок ...
Якщо тераса на дачі не побудована у момент зведення основної будівлі - не біда, адже її завжди можна звести самостійним проектом. Отже, наск...
Вхідну зону можна розглядати як сполучну ланку між будинком і зовнішнім світом, разом з тим вона створює перше враження про будинок і його мешканців. Єв...
Здорова і якісна розсада - запорука правильного розвитку рослини, своєчасного і вагомого врожаю. Про це знає кожен дачник, але не всі ...
Курені і живі альтанки на дачі здатні не тільки видозмінити екстер'єр, додавши в ландшафт певної родзинки, але і створити приємне для відпочинку місць...
Атрагена (ATRAGENE) відноситься до сімейства Жовтців. Більше відома під назвою Княжик. В роду об'єднані 8 видів, які поширені в лісах...
Про поливі рослин можна говорити дуже довго, так як багато хто культури вимагають частого зволоження, інші ж можуть прожити без води місяцями. Але так ка...
Не будемо розповідати, в яких цілях на дачі можна вирощувати голубів, так як кожен дачник сам визначає для себе призначення даних птахів. А поговор...
Садові доріжки на дачі часто приходять в поганий стан, особливо у весняний час. З-за множинних циклів промерзання і відтавання, високою наг...
Меблі з ротанга - це різновид плетених меблів, як матеріалу для якої використовуються рослини, хоча іноді плетені меблі робить тр...
Правильне зберігання інструменту та садового інвентарю на дачі - запорука його довговічності. Сьогодні ми вчимося правильно зберігати інвентар влітку і взимку, ч...
Дачне освітлення відіграє серйозну роль в ландшафтному дизайні. Але основною проблемою є висока вартість декоративних світильників і электрическ...
Як захистити весняні посіви від птахів? Яким чином відлякати цілі зграї, які готові буквально за годину зіпсувати багатоденні праці по висадці колір...
Без води на дачі просто нікуди, а тому, сьогодні ми розглядаємо водопостачання дачі і намагаємося забезпечити його найкращим чином, щоб мати воду і ...
Агротехніка орхідей значно відрізняється від інших рослин, так як чудового виду квітка є эпифитом. Це означає не тільки необхідність...
Надмірне зволоження ґрунту на дачній ділянці призводить до багатьох проблем, а тому, питання правильного водовідведення або якісної системи дренажу з...
У тому випадку, якщо ви вирішили повністю використовувати всі функціональні можливості садово-паркової зони своєї садиби і домогтися її ефектного вечірньо...
Багато хто любить ромашки, але є схоже рослина з дуже рясним цвітінням і махрової зеленню з набагато більш різноманітним фарбуванням квітів - космея. До...
Може здатися, що при покупці садової тачки, нехитрого на перший погляд представника малої механізації, все зрозуміло і труднощів у виборі ...
Побудувавши теплицю на власній ділянці, кожен з нас не раз замислювався про те, як продовжити термін її корисної дії і витягти з цього макс...
Багато хто любить поплавати в теплу погоду. Найчистіша вода, яка не кишить водоростями і не цвіте, знаходиться в басейні. Але в платних басейнах рідко...
Дерево споконвіку служить матеріалом для зведення житла людини, і хоча сьогодні асортимент будматеріалів великий як ніколи раніше, з деревин...
Айстри - це опушені кореневищні багаторічні рослини, що досягають висоти 20-150 см, блакитно-фіолетового, рожевого або лілового кольору з жовтою серединою...
Якщо раніше, після важкого робочого дня на дачі, можна було зібратися для вечері в альтанці або біля мангала, то зараз це модно робити біля барбекю...
Взимку на дачі холодно, а тим більше в неопалюваних приміщеннях, які ми добудували в літній час. Тому, сьогодні ми вивчаємо, як утеплити веранду...
Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...
Аморфа - чагарник з пухкої широкою кроною. Кора гілок сіра або коричнева, з колючими щетинками. Листя складні, розташовані по черзі. Расте...
З початком теплого сезону, ми все частіше буваємо на дачі, де можна не тільки старанно попрацювати на благо оригінального ландшафтного дизайну і майбутнього ур...
Як відомо, аквілегія, насіння якої утворюються у великій кількості, відмінно розмножуються самосівом. Якщо ви бажаєте, щоб аквілегія не росла пов...
Безумовно, ковані паркани для дачі є одним з найкращих способів огорожі території. Крім того, це досить дорогий і красивий аксесуарів...
10.09.2014
Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...
08.09.2014
Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...
06.09.2014
У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...
03.09.2014
Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...
02.09.2014
Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...
30.08.2014
Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...
29.08.2014
Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...
28.08.2014
Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...
26.08.2014
З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...
25.08.2014
З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...
23.08.2014
Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...
21.08.2014
Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...
20.08.2014
Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...
20.08.2014
Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...
20.08.2014
Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...
19.08.2014
Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...