Основні правила вирощування здорової розсади

Як виростити здорову розсаду для посадки на дачі?Як виростити здорову розсаду для посадки на дачі?Здорова і якісна розсада - запорука правильного розвитку рослини, своєчасного і вагомого врожаю. Про це знає кожен дачник, але не всі ми впевнені в розумінні основних критеріїв вирощування розсади городніх культур. Отже, головні правила вирощування здорової розсади.

 

На дачі можна виростити чагарники і дерева, ягоди і фрукти, овочі і квіти, але тільки городня розсада вимагає від нас максимуму уваги кожен рік. Ми будуємо парники і теплиці, готуємо насіння і пророщуємо їх на підвіконнях, спираючись на поради бабусь-дачниця по сусідству і рекомендації фахівців в журналах і телепрограмах. Але сьогодні всі поради побудовані на вигоді, щоб щось продати, вказати на товар, запропонувати асортимент або навіть просто збути свою розсаду, яка, на думку продає, найкраща. Ми ж не вимагаємо від вас матеріальних благ і нічого не нав'язуємо, а тільки рекомендуємо прислухатися до порад професіоналів, які ми зібрали в єдиний звід правил по вирощуванню розсади.

Зверніть увагу на основні правила вирощування якісної і здорової розсади для дачіЗверніть увагу на основні правила вирощування якісної і здорової розсади для дачі

Як виростити здорову розсаду для дачного городу?

Якщо вдуматися, зробити кілька разів, і далі вже звикнути до процесу, то всі складнощі підуть на другий план, і ви будете діяти вже на рівні інстинктів. Саме тому ми не можемо сказати, що наші правила - це складно і незрозуміло. Читайте і робіть висновки самостійно... сподіваємося, наші рекомендації стануть корисними!

Нлавное - послідовність та агротехніка, дотримання правил і підвищена увага!Нлавное - послідовність та агротехніка, дотримання правил і підвищена увага!

Абсолютна чистота у вирощуванні розсади

Щоб насіння проростало і давали міцну і здорову зелень, почати варто з гігієни процесу. Часто ми пророщуємо насіння на підвіконнях в кімнатах і на балконі, де раніше жили домашні квіти. Увагу варто звернути на те, що саме вони можуть стати джерелом зараження молодий і незміцнілої розсади.

Ми неодноразово стикалися з зараженнями розсади від домашніх рослин. Серед основних недуг і проблем фітофтора, борошниста роса та інші захворювання, а також численні шкідники у вигляді кліщів, блішок і так далі.

Щоб не прирікати молоді сходи на погибель, і навіть просто не піддавати найменшої небезпеки, ми рекомендуємо вчасно обробити спеціальними препаратами вікна, підвіконня, відкоси та предмети, які можуть залишатися поруч із скринькою або стаканчиками з розсадою. Для цього є прості засоби, наприклад, навіть слабкий розчин перманганату калію.

Але не тільки місце перебування майбутньої розсади помідорів, перцю та інших культур підлягає очищенню. Ретельно продезінфікувати потрібно і ємності для вирощування.

Чистота і стерильність дуже важливі для правильної посадки і розвитку насіння на розсадуЧистота і стерильність дуже важливі для правильної посадки і розвитку насіння на розсаду

Стерильний і якісний субстрат для розсади

Крім того, що приготування субстрату для розсади важливо вести за певними правилами, необхідно зробити його максимально стерильним і безпечним для майбутніх рослин. Можливим це стане завдяки якісній обробці свіжої ґрунтосуміші температурою або спеціальними розчинами. Але як альтернативний метод, можна використовувати і недорогий розчин марганцівки, концентрація 1 г на 10 л чистої води. Обробка проводиться за добу до посадки насіння в грунт.

Вибравши якісний субстрат, ви значно підвищуєте шанси сходів і розвитку молодої зеленіВибравши якісний субстрат, ви значно підвищуєте шанси сходів і розвитку молодої зелені

Дезінфекція насіння перед посадкою

У даному процесі фахівці радять бути уважними і обережними. Набагато коректніше обробляти насіння легкими розчинами, ніж складною і отруйної хімією.

Для обробки насіння перед посадкою підходить слабкий розчин перманганату калію, або ж розчин фундазолу (0,2%). Обробка відбувається у вигляді замочування насіння - великі насіння на 15-20 хвилин, більш дрібні - до 5 хвилин. Якщо насіння дуже дрібні, до 2 мм, то обробка їх відбувається вже в ґрунті, коли субстрат проливається розчином марганцівки.

Опудривание насіння отрутохімікатами не рекомендується, так як суха обробка малоефективна, та ще й може нашкодити здоров'ю людини. Якщо ж розчиняти пестициди у воді, замочувати рослини або виробляти полив на ранніх стадіях, можливі неприємні наслідки - токсикоз молодих сходів.

Знезараження насіння, дезінфекція слабким розчином марганцівкиЗнезараження насіння, дезінфекція слабким розчином марганцівки

Використання стимуляторів росту

Фактично, стимулятори і регулятори росту можуть творити дива з насінням рослин. Вони не тільки забезпечують високий рівень захисту від наявних поруч майбутніх інфекцій і стимулюють якісний розвиток посівного матеріалу, але часто пробуджують навіть старі насіння, які, здавалося б, пора готувати на викид. Правильно оброблене насіння здатні давати сильні сходи, які будуть протистояти захворюванням і багатьом несприятливих умов. Стимулятори росту описані нами в іншій статті, яку ми рекомендуємо до прочитання. Але поки ви не ознайомилися з матеріалом, пропонуємо звернути увагу на спеціальні розчини вітамінів групи B - вітаміни B1, B2 та B6. Крім того, можна використовувати і інші препарати, циркон, епін, гумат.

Необхідно використовувати якісні стимулятори росту для розвитку розсадиНеобхідно використовувати якісні стимулятори росту для розвитку розсади

Правильний посів насіння

Одним з головних правил вирощування розсади є посадка, а точніше, визначення глибини та густини забивання. Для дрібних насіння класичним вважається спосіб посіву упереміш з сухим дрібним піском, коли суміш просто розсипається по поверхні родючого шару. Для більш великих насіння використовується загортання в неглибокі борозенки. Сама ж глибина визначається розміром насіння, наприклад, насіння розмірів 2 мм укладаються в борозенку, глибина якої становить 2 мм, Зверху ж посадка акуратно прокидається почвосмесью, спеціально приготовленої для даного виду майбутньої розсади.

Дуже важливо і правильно провести посів насіння в підготовлений грунт!Дуже важливо і правильно провести посів насіння в підготовлений грунт!

Якщо закладати насіння занадто глибоко, їх сходи будуть пізніми і досить слабкими.

Крім того, сорти насіння слід розділити по окремих скриньок для пророщування, і дотримуватися певну агротехнікою щільність посадки. Якщо посіяти насіння занадто щільно, надалі сходи будуть хворіти і витягуватися в зростання, замість характерного і коректного розвитку.

Дотримання температурного режиму при пророщуванні

Правильна температура ґрунту і повітря - один з основних факторів, що впливають на зростання і розвиток. Тому ми рекомендуємо уважно вивчати агротехніку культур, які ви обираєте для висівання на розсаду.

В області вирощування насіння температура повинна бути помірною. Після появи перших сходів, температура регулюється в бік зниження, в середньому, до +15+19°С. Вночі температура повинна бути на кілька градусів нижче.

Коли сходи підростають, температуру варто регулювати в залежності від виду рослин. Вона може бути +20+25°С, або трохи вище. Денна температура повинна відрізнятися від нічної і в цей період.

Зверніть увагу на правильний температурний режим для сходів і подальшого вирощування здорової розсадиЗверніть увагу на правильний температурний режим для сходів і подальшого вирощування здорової розсади

Освітлення при вирощуванні розсади

Світло - основний фактор зростання практично будь-якої рослини, яке ми хочемо визначити на дачний город. Тому нормування та якісний розподіл освітлення дуже важливо при вирощуванні молодий і незміцнілої розсади.

Безпечними вважаються лампи денного освітлення або ж пристрої, що видають необхідне освітлення під той чи інший вид рослин (за вимогами агротехніки). Штучний досвет необхідно проводити протягом 15-16 годин на добу (2 тижні з моменту розкриття сім'ядоль), далі ж достатньо і 10 годин на добу.

Важливим моментом вважається і освітлення посадок і молодої зелені при вирощуванні розсадиВажливим моментом вважається і освітлення посадок і молодої зелені при вирощуванні розсади

Вологість повітря і грунту

Вологість повітря і грунту повинна відповідати вимогам рослини. При цьому непогано було б використовувати полив з обприскувача, з допомогою якого зволожується верхній шар ґрунту без нанесення шкоди. З його допомогою можна проводити зволоження повітря у приміщенні. Можна використовувати і спеціальне обладнання, створювати міні-теплиці, що піде тільки на користь розсаді.

Обов'язково слід регулювати вологість повітря і грунту, спираючись на правила агротехніки вибраних вами для вирощування культурОбов'язково регулюйте вологість повітря і грунту, спираючись на правила агротехніки вибраних вами для вирощування культур

Але пам'ятайте, що правильний полив розсади не допускає застою води. Грунт повинен бути вологим, але не перенасиченою, адже це може призвести до розвитку захворювань і гниття кореневої системи.

Існують і додаткові правила вирощування розсади, але їх слід розглядати індивідуально по відношенню до кожної окремої культури. Основа ж була дана нами вище, і навіть якщо використовувати загальний звід правил вирощування здорової розсади, застосовне до будь-якого виду рослин, ви отримаєте позитивний ефект.

Відео про правильному вирощуванні розсади

Настійно рекомендуємо не тільки прочитання і вивчення матеріалу, а також спілкування в коментарях до статті, де ви можете поспілкуватися між собою, доповнити і наші думки.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...