Кращі стимулятори росту: застосування і характеристики

Використання стимуляторів росту по інструкції дає тільки позитивні результати для рослинВикористання стимуляторів росту по інструкції дає тільки позитивні результати для рослинНе так давно дачники стали використовувати для вирощування рослин стимулятори і регулятори росту більш активно. Сьогодні ми з вами з'ясуємо, що це за речовини, як вони впливають на розвиток рослин і наскільки корисні для досягнення того чи іншого результату.

 

У будь-якому рослині є певний набір фітогормонів, кожен з яких відповідає за власний процес життєдіяльності рослини. Прикладом таких можна назвати найбільш відомі багатьом з нас гібереліни, цитокініни і ауксини. Кожен з названих фітогормонів відає певним процесом. Так, гібереліни відповідають за цвітіння і плодоношення рослин, ауксини регулюють утворення кореневої системи і обмін речовин, а цитокініни відповідають за ріст бруньок і пагонів.

Завдяки виділенню вченими гормонів рослин, вдалося найбільш вдало підійти до питання поліпшення і деякої трансформації агротехніки, в якій тепер цілком можуть взяти участь спеціальні речовини, що є аналогами фітогормонів. Це стимулятори і регулятори.

Регулятори та стимулятори росту допомагають рослинам вкоренитися і почати правильно розвиватисяРегулятори та стимулятори росту допомагають рослинам вкоренитися і почати правильно розвиватися

Звідки отримують стимулятори росту?

На даний момент, відомий найпопулярніший спосіб виробництва спеціальних речовин, позитивно впливають на рослини і забезпечують їх енергією для зростання і розвиток. Це виділення спеціальних елементів і речовин з бактерій, грибів, вугілля, торфу, водоростей та інших природних донорів. Але є і синтетичні аналоги, які мало відрізняються від натуральних.

Застосування стимуляторів росту

Використовуючи той чи інший стимулятор, можна отримати абсолютно різні результати, адже синтезовані фітогормони відображаються на різних етапах розвитку і системах життєдіяльності рослин. Крім того, необхідно коректне, пофазовое і чисто "рецептурний" використання, щоб отримати вагомий результат. Але що цікаво, застосовуючи подібні препарати, ви завжди отримаєте позитивні зміни.

Максимального ефекту можна досягти при дворазовому застосуванні, але визначити правильну дозування та період застосування допоможе тільки інструкція на придбаному препараті.

Застосування якісних стимуляторів росту дає помітні результатиЗастосування якісних стимуляторів росту дає помітні результати

Пам'ятайте, не варто змінювати інтервали внесення регулюючих речовин або змінювати норми внесення, адже перенасичення не означає позитивний результат.

Популярні стимулятори росту

Ми вирішили вказати вам на найвідоміші і популярні стимулятори, на які спирається більшість дачників при вирощуванні розсади і молодих рослин. Дуже сподіваємося, що цей список стане для вас корисним і допоможе виростити не тільки яскраву зелень культур, але і хороший урожай під кінець сезону.

Стимулятор Гетероауксин (индолилуксусная кислота)

Цей стимулятор росту вважається самим відомим, так як першим був виведений в умовах сучасної лабораторії. Обробка рослин Гетероауксином підвищує кількість фітогормону ауксину і позитивно позначається на корнеобразовании.

Можлива обробка насіння, при цьому значно підвищується схожість. Якщо ж обробляти молоді черешки, ми отримуємо максимальну приживлюваність посадкового матеріалу.

Крім того, препарат дуже зручний для відновлення коренів при пересадці розсади.

Препарат вноситься з суворої інструкції, під корінь рослини, у вигляді водного розчину.

Гетероауксин - один з найпопулярніших і визнаних стимуляторів, що використовуються дачникамиГетероауксин - один з найпопулярніших і визнаних стимуляторів, що використовуються дачниками

Стимулятор зростання Корневін

Корневін мало чим відрізняється від попереднього препарату, але впливає на рослину більш тривало, що дозволяє систематично набирати кореневу силу і приживатися поступово, без різких ривків у розвитку.

Вносити Корневін слід тим же способом, у вигляді правильно приготовленого водного розчину, під корінь рослини.

Рекомендуємо використовувати і Корневін, що володіє більш м'яким впливом на молоді рослиниРекомендуємо використовувати і Корневін, що володіє більш м'яким впливом на молоді рослини

Стимулятор росту Етамон

Порівняно новий препарат, який також стимулює коренеутворення. Він характерний тим, що вноситься через позакореневу підгодівлю, що найчастіше зручніше, ніж полив концентратами під корінь.

Етамон дозволяє серйозно поліпшити роботу кореневої системи на клітинному рівні, за рахунок чого той стає найбільш сприйнятлива до необхідних поживних речовин. Не дивно, що після застосування препарату рослини помітно змінюються і починають посилено розвиватися.

Етамон відмінно справляється зі своїм завданням у відкритому і закритому ґрунті, а ще краще його ефект при комплексному використанні з повним мінеральним добривом.

Корисними властивостями для рослин має і препарат Етамон, знайти який у продажу дуже легкоКорисними властивостями для рослин має і препарат Етамон, знайти який у продажу дуже легко

Стимулятор Циркон з фунгіцидною активністю

Препарат направлений на коренеутворення, але в той же час активно підвищує імунітет рослин до різноманітних грибних інфекцій. Саме тому Циркон все частіше вибирають сучасні дачники, адже він володіє подвійним і дуже корисним ефектом.

Цікавим фактом вважається посилення впливу на кореневу систему, при спільному використанні з вище вказаними засобами. Але будьте гранично уважні, читайте інструкцію і дотримуйтесь порад фахівців перед застосуванням засобів.

Стимулятор росту Циркон з додатковими захисними функціямиСтимулятор росту Циркон з додатковими захисними функціями

Біорегулятор і стимулятор Епін

Все більш популярним на вітринах спеціалізованих торгових точок стає Епін - препарат з унікальним впливом на рослини. Кажуть, що випробувавши його раз на власних грядках, практичний дачник вже завжди буде мати запас кошти у своєму сарайчику.

А чому б і ні, адже Епін не тільки виводить зі стресу рослини після пересадки, але також має безліч інших позитивних характеристик. Засіб покращує бульбоутворення, стимулює імунітет до фітофторозу, значно підвищує поживну цінність коренеплодів картоплі, знижує вміст нітратів та солей важких металів. Крім того, обов'язково варто розуміти, що препарат значно підвищує схожість насіння, в основному, перцю, огірків і томатів, а також покращує захисні функції, сприяє збільшенню кількості зав'язей плодів, прискорює дозрівання.

Фахівці радять Епін, якщо необхідно підвищити енергію рослин, захистити розсаду і дорослі культури від негативних атмосферних явищ, нейтралізувати вплив пестицидів, поліпшити якість рослин і збільшити врожай.

Використовуйте епін для підтримки рослин та їх захисту, і ви залишитеся задоволені результатомВикористовуйте епін для підтримки рослин та їх захисту, і ви залишитеся задоволені результатом

Стимулятори Бутон і Зав'язь

Дані препарати використовуються для прискорення цвітіння рослин і одержання насіння. В препаратах містяться гібереліни. Обробка відбувається наступним чином:

  • До бутонізації рослини, якщо необхідно прискорити цвітіння;
  • Після утворення зав'язей, якщо потрібно прискорити плодоношення.

Стимулятори росту з вмістом гіберелінівСтимулятори росту з вмістом гіберелінів

Правила використання стимуляторів росту

Як і для кожного застосовуваного на дачній ділянці препарату, для зазначених нами прописані свої певні правила. В першу чергу, варто назавжди запам'ятати, що використання повинно відбуватися строго по інструкції, інакше препарати можуть дати зворотний і дуже неприємний ефект. Давайте розглянемо простий приклад застосування стимуляторів для вирощування культур:

  • Перед посівом насіння в грунт вимочити їх у Корневине або Гетероауксине протягом 6 годин. Насіння дадуть куди більш якісні і рясні сходи;
  • Коли насіння зійшло, потрібно зміцнити розсаду і її кореневу систему. Для цього доцільно застосувати обприскування Этамоном, Епіне або Цирконом;
  • Під час пересадки розсади у відкритий грунт, приготуйте розчин Корневін і обробіть ним коріння розсади, що дозволить кожній рослині добре вкоренитися. Двічі в місяць обприскуйте рослини на грядці розчином Етамона. Це дозволить не тільки прискорити вкорінення і зростання, але також зміцнить розсаду, дозволить їй адаптуватися. Крім того, розсада раніше дасть цвітіння.

Правильне використання стимуляторів і регуляторів росту допоможе загартувати і захистити посадковий матеріалПравильне використання стимуляторів і регуляторів росту допоможе загартувати і захистити посадковий матеріал

Як вибрати стимулятори росту для розсади (відео)

Використовуйте стимулятори росту за призначенням, вибудовуйте коректні послідовності з фітогормонів, дотримуйтесь інструкції препарату, обов'язково вивчайте правила вирощування здорової розсади, дотримуйтесь агротехніки і завдяки цьому отримуйте дійсно хороший урожай. Ну, а якщо маєте власну думку з даного приводу, з радістю вислухаємо його. Ласкаво просимо в обговорення статті!

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...