Кошти власного захисту і додаткового комфорту

Кошти власного захисту і просто дачні аксесуари!Кошти власного захисту і просто дачні аксесуари!Ми часто говоримо про кошти власного захисту, які слід використовувати при роботі на дачі. Це рукавички, халати, окуляри, спеціальні куртки, чоботи та інше. Саме про них, а також інших зручних аксесуарах, сьогодні і піде мова!

 

Будь-яка робота на дачі безпосередньо пов'язана з деякими небезпеками, які нам потрібно звести до мінімуму. Навіть прополка грядок деякою мірою небезпечна, так як можна сапкою потрапити на нозі і нанести травму. Тому DachaDecor.com.ua рекомендує використання спеціальних засобів захисту, а також одягу і взуття, які не тільки допоможуть запобігти неприємні ситуації, але і забезпечити додатковий комфорт. Сьогодні ми розглянемо деякі з таких предметів і речей, щоб кожен дачник зміг більш детально вивчити їх і, при потребі, придбати для використання!

Рукавички для роботи на дачі

Рукавички або рукавиці для роботи на дачі дуже потрібні. Практично всі роботи відбуваються за участю рук, а тому їх слід захистити від пилу, осколків, скалок, а також від мозолів.

У дачному справі можуть використовуватися найрізноманітніші види рукавичок, і у кожного є своє певне призначення:

  • Матерчаті рукавички - для найпростіших робіт, наприклад, з розсадою, молодими рослинами, для перенесення матеріалів або врожаю;
  • Матерчаті рукавички з прогумованими пальцями - найбільш підходять для робіт, де необхідне жорстке зчеплення рук і інструменту. Копання грядок, рубання дров, робота з електричним інструментом, інше;
  • Гумові рукавички, одноразові або більш щільні - для змішування добрив, роботи з отрутохімікатами, фарбами, лаками, іншими рідкими засобами;
  • Шкіряні рукавички - для роботи з серйозною садовою технікою, наприклад, кущорізом, бензопилою, міні-трактором, а також для садових робіт з колючими рослинами і так далі;
  • Целофанові рукавички одноразові, для роботи з хімікатами, сумішами, рідкими засобами. Дуже зручні тим, що не повністю облягають руку і просто знімаються. Дешевий витратний матеріал.

Якісні рукавички для роботи в саду, городі, з добривами, складним обладнаннямЯкісні рукавички для роботи в саду, городі, з добривами, складним обладнанням

Гумові чоботи для дачника

З гумовими чобітьми можна не боятися дощу і льоду, а також сміливо працювати в ямах з водою, наприклад, коли прорвало водопровідну трубу. Також, використовувати їх можна і як основну взуття в осінню погоду, просто одягнувши вовняну шкарпетку або застеливши в чоботи спеціальну повстяну устілку. Природно, що краще мати на дачі шкіряне взуття для постійного застосування, так як після шкіри суглоби не буде "крутити", як від гуми, але час від часу без гумових чобіт просто нікуди.

Гумові чоботи для дачника - це взуття в 30 см заввишки. Якщо вище, вже не так зручно, так як чоботи можуть упиратися в коліна, що утруднить багато роботи. Якщо вже вибирати чоботи вище, то зверніть увагу на заброди, в яких і серйозні роботи з поривами можна виробляти, і на рибалку з'їздити!

Зручні гумові чоботи для роботи на території дачіЗручні гумові чоботи для роботи на території дачі

Легка дачна взуття

І така вкрай потрібна, адже пил на городі, а також будівельні суміші під час ремонту, дуже серйозно впливають на шкіру ніг. Це якщо ви в звичайних тапочках або сандалях. В даних випадках, набагато правильніше використовувати легку, але закриту взуття разом з тонким носочком. І не жарко, і ноги в безпеці. Подумайте над цією пропозицією!

На дачі повинна бути і більш легке взуття, наприклад, сандалі або мокасиниНа дачі повинна бути і більш легке взуття, наприклад, сандалі або мокасини

Захисні окуляри і пластикові щитки

Захист очей в пріоритеті при роботі з болгаркою, бензопилою, зварюванням, токарним верстатом, іншим інструментом і обладнанням. Але необхідно правильно розуміти, який захисний аксесуар для чого призначений.

Ми пропонуємо використовувати для найпростіших робіт в саду з обрізки та формування крон дерев, відкриті і закриті пластикові окуляри. Вони обов'язково повинні бути з якісного матеріалу, з гарним оглядом і, якщо закритого типу, то з прямою вентиляцією.

В комплекті коштів власного захисту для дачі повинні бути і окуляриВ комплекті коштів власного захисту для дачі повинні бути і окуляри

Для роботи з серйозним устаткуванням рекомендується використовувати пластикові щитки для захисту очей. Вони не дадуть потрапити в очі пилу, бруду, шматочках і відколів бетону, стружці дерев'яної та металевої, інших дрібних предметів. Можливо, що пластикове забрало для робіт на дачі, буде встановлюватися на робочу каску, але воно може використовуватися і окремо, зі спеціальними ремінцями.

Часто використовуються і спеціальні пластикові щиткиЧасто використовуються і спеціальні пластикові щитки

Якщо ж ви вирішили зайнятися ремонтом авто або зварити арку під виноград, слід використовувати більш відповідні пластикові щитки. Відповідно, це буде термостійкий і ударостійкий щиток, або ж спеціальний тонований, а ще краще, маска для зварювання!

Тканинні нарукавники

Так, ми згадали навіть цей засіб захисту і підвищення зручності для дачника. Цікаво, але настільки простий і дешевий аксесуар всі вже давно забули. Але дарма, адже нарукавники можуть допомогти з багатьма роботами.

Тканинні нарукавники для швидких і нетривалих робітТканинні нарукавники для швидких і нетривалих робіт

Наведемо кілька прикладів:

Нарукавники необхідні для роботи на клумбі. Ось, скажімо, ви заїхали на дачу всього на пару хвилин, і у вас просто немає часу і бажання переодягатися для роботи або потім вимиватися від пилу, але в цей же час, помітили на клумбі кілька бур'янів, до яких важко дістатися. Щоб не вимазати рукав сорочки або блузки, просто використовуйте нарукавники, і на всю роботу підуть хвилини;

Також, ще більш згодяться нарукавники для роботи на верстаті. Виготовляєте ви потрібну деталь з деревини або обтачиваете шматок труби в гаражі, і стружка летить на всі боки. Так от, якщо в холодну пору року на вас светр, то стружка вже не заб'ється в плетіння або в'язку, цього не дадуть зробити нарукавники.

Спеціальні брезентові нарукавники для роботи на верстатахСпеціальні брезентові нарукавники для роботи на верстатах

Загалом, таких прикладів дуже багато, але ми думаємо, що ви і так розумієте, для чого на дачі потрібні тканинні нарукавники!

Наколінники для роботи в городі

У продажу є різні наколінники - тканево-поролонові, пластикові, прогумовані. Тому слід вибирати тільки з особистих переваг за зручність і вартості.

Якісні наколінники допоможуть з роботою на грядках і клумбах, наприклад, під час посіву насіння, обробітку грунту. Вони допускають безпечну роботу на холодній і вологій землі, з камінчиками, сміттям. Крім цього, наколінники набагато м'якше шару ґрунту, а значить, напруга на колінні суглоби буде набагато менше.

З наколінниками робота в городі стає простіше!З наколінниками робота в городі стає простіше!

Респіратори і "пелюстки"

Одноразові захисні маски і багаторазові респіратори для дачі просто необхідні. Вони захищають дихальні шляхи від пилу та інших сторонніх включень повітря, а також вкрай необхідні при роботі з хімічними засобами.

При обробці стін, підготовці поверхонь до оздоблювальних робіт, різання бетону або металу болгаркою, роботі на распиловочном верстаті, а також під час обприскування дерев, чагарників і городніх рослин, що такі засоби захисту є вкрай необхідними.

Використовувати можна як одноразові пелюстки, які варто міняти досить часто, так і багаторазові поролонові респіратори з підвищеною захисною функцією, які можна прати і сушити після роботи.

Захист органів дихання з допомогою респіраторів і пелюстокЗахист органів дихання з допомогою респіраторів і пелюсток

Беруші і протишумові навушники

Хтось з посмішкою подивиться на наступні рядки і подумає, навіщо ж витрачати гроші на те, що не так вже й потрібно. Але згадуючи про роботу болгаркою цілий день, а тим більше-в закритому приміщенні, де є солідне ехо, відразу хочеться хоч чимось захистити слух. Адже пропрацювавши таким інструментів навіть 15-20 хвилин, можна ще годину або два погано чути. А тимчасові втрати відображаються на слухових органах дуже серйозно.

Одноразові беруші допоможуть при короткочасних роботах - щось відпиляти, порізати, заточити. Але використовувати стандартні протишумові навушники ще краще. Просто встановлюєте їх на каску або надягаєте прямо на голову, і можете працювати практично з будь-яким шумом. Слюсарний верстат, бензопила, болгарка - тепер всі шуми переносяться набагато легше!

Найкращий захист слуху - протишумові навушникиКращий захист слуху - навушники протишумові

Капелюх з сіткою

Капелюх з сіткою потрібна не тільки пасічнику, який займається бджолами і щорічно качає мед, але і тим людям, які працюю в саду і городі. Останнім часом, за рахунок змін клімату та адаптації багатьох видів комах до отрутохімікатам, попелиці, мошок, мух і різноманітних жучків стало куди більше, ніж раніше. Ми впевнені, що це помітили всі дачники. Так от, дуже неприємно, коли вся подібна "нечисть" починає лізти в очі під час поливу або обробки грунту. Ось саме для цього - попередження подібних неприємних відчуттів, і потрібна капелюх з москітною сіткою.

До речі, використовувати її можна і у вечірній час, якщо раптом на дачі багато комарів, а спеціальні кошти закінчилися, і на тій же рибалці.

Капелюх з сіткою - один з найважливіших дачних аксесуарівКапелюх з сіткою - один з найважливіших дачних аксесуарів

Будівельна каска для дачника

Як не дивно, але порадимо мати у власному арсеналі ми і даний аксесуар. Будівельна каска з пластику відмінно захищає голову від багатьох небезпек. Падіння інструменту з висоти, камені і шматки бетону, цеглини і навіть такелаж з крана чи підйомника під час будівництва на дачі - все це дуже травматично, а тому захистити голову дуже важливо.

Купуйте міцну каску, яка буде пом'якшувати удар, а також обов'язково зверніть увагу на те, щоб у каски були спеціальні внутрішні вкладки з м'якого матеріалу, і кріплення, що фіксує каску на голові!

Захист голови з допомогою каски при будь-яких будівельних роботахЗахист голови з допомогою каски при будь-яких будівельних роботах

Малярний костюм для дачника

Вам здасться, що ми вже відійшли від теми, так як почали розмову про спеціальних костюмах і оснащенні, але це не так, адже малярний костюм стане в нагоді не тільки при фарбуванні фасаду будинку або огорожі, але і в інших випадках.

Наприклад, щоб захистити себе від комарів і мошки, яка максимально присутня в зелені городу і клумб. Надягаєте костюм і капелюх з сіткою, і спокійно, не відмахуючись від живності, виробляєте полив, обрізку, розпушування грунту. Є й мінуси - в даній амуніції спекотно, але тут вже доведеться вибирати між легким потом і пекучими укусами.

Малярний костюм можна використовувати по дуже багатьом призначень!Малярний костюм можна використовувати по дуже багатьом призначень!

Спецівка, телогрейка, куртка

Дані дачні аксесуари теж далекі від прямих дачних приладдя, але якщо вони є в гаражі - це просто відмінно. Роботи в саду і городі, на господарстві або в гаражі відбуваються постійно, і спецівка або куртка в холодну пору ой як знадобляться.

Вони захистять від холоду, а також від мікротравм за типом подряпин. Тим більше, в таких речах безліч кишень, що для дачника - знахідка. Дрібний інструмент, цвяхи, болти і гайки, плоскогубці - все це можна тримати в кишенях під час певних робіт.

Куртки, спецівки і тілогрійки - захист і забезпечення додаткового комфорту в роботах на дачіКуртки, спецівки і тілогрійки - захист і забезпечення додаткового комфорту в роботах на дачі

Дачні халати і фартухи

Це може бути старий халат з дому, ну або спеціально придбаний робочий халат, який вам знадобиться безліч разів у році. Скажімо, при обприскуванні рослин, необхідно по максимуму захистити всі ділянки шкіри. Так ось саме халат прикриє вас від шиї і до колін. далі тільки окуляри, рукавиці та спеціальне взуття. Все, ви готові до боротьби з комахами і хворобами рослин.

Халат для роботи на дачі - зручна робоча одягХалат для роботи на дачі - зручна робоча одяг

Також кілька слів про фартухах. У роботі на городі вони рідко застосовуються, але от якщо ви, обладнавши гараж верстаком і необхідним обладнанням, точите на верстаті деталі для складання навісу або ремонтуєте душовою бак, фартух просто необхідний. І нехай навіть не для захисту від стружки і іскор (хоча і тут фартух відмінно справляється із завданням), але скажімо, від тієї ж пилу і бруду.

Робочий комбінезон

Комбінезон для дачника - відмінний варіант одягу, що полегшує багато роботи. Якісний комбінезон має ремені, кишень, застібки. Все це допомагає переносити з собою інструмент і кріпильний матеріал під час будівництва. В комбінезоні ви можете кілька годин будувати альтанку до того часу, поки знову не доведеться йти в гараж або сарай за черговий жменей саморізів. Не варто відмовляти собі в зручності!

Засіб забезпечення комфортної роботи - найпростіший комбінезонЗасіб забезпечення комфортної роботи - найпростіший комбінезон

Пояс-розвантаження для інструменту

Це вже не комбінезон, а цілком самостійний аксесуар для самих різноманітних робіт. Сюди ви можете помістити молоток, плоскогубці, викрутки, свердла, та й ще багато чого, що має бути поруч в будівельних роботах.

Але ще більше незамінна розвантаження при висотних роботах, коли просто не можеш кожен раз спускатися в гараж за потрібним інструментом або турбувати родичів, щоб подали черговий цвях для шиферу.

Пояс для інструментів - допоміжний аксесуар для будь-яких робіт!Пояс для інструментів - допоміжний аксесуар для будь-яких робіт!

Мати на дачі спеціальні засоби захисту, а також аксесуари для полегшення праці, дуже важливо. Звичайно, ми не в силах розглянути абсолютно все, що є на ринку, але основу ми вам дали. Якщо ж маєте бажання, можете вивчити та інший асортимент, серед якого нейлонові і поліетиленові плащі для захисту від вологи, костюми зварювальника від високих температур, одноразовий одяг і головні убори, тощо.

Як захистити себе, працюючи на дачі (відео)

Кошти власного захисту і додаткові аксесуари комфорту - потрібні речі. Але ви завжди можете заперечити нам або ж доповнити матеріал тут, в коментарях. Будемо раді дізнатися вашу думку!

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...