Садові містки своїми руками - оригінальна прикраса території дачної

Садові містки: вибір конструкції і спорудження своїми рукамиСадові містки: вибір конструкції і спорудження своїми рукамиСадові містки в ландшафтному дизайні грають завершальну роль, якщо ви оформляєте перехід через невеликий штучна водойма, наприклад, струмок. Зробити їх можна і самостійно, якщо ви хочете отримати оригінальний виріб, і не витратити при цьому великих грошей.

 

Як і будь-ландшафтне оформлення, садові містки на замовлення будуть коштувати досить дорого, і в цьому ви легко переконаєтеся, якщо вивчіть прайс-лист найближчій компанії-оформлювача. Але можна значно заощадити, приблизно в 2-3 рази, якщо у вас виникне інтерес зробити садовий місток своїми руками. Природно, якщо буде задумана серйозна декоративна конструкція, то робота буде складною і кропіткою, якщо максимально спростити проект, то садовий місток через невеликий водойму, або навіть сухий струмок, можна буде звести всього за один день.

Який садовий місток вибрати для дачі?

Вибирати матеріал виробництва і зовнішність містка доведеться особисто вам, орієнтуючись на ландшафтний дизайн, бюджет і власні вміння, але завжди є обов'язковий список параметрів, яких слід дотримуватися при визначенні.

Міцність і надійність. Дані якості цікаві кожному дачникові, так як надійна річ прослужить довше часу, а значить, в перерахунку на роки служби, конструкція вийде набагато дешевше. Такими якостями може мати абсолютно кожен садовий місток - дерев'яний, металевий, кований, варто тільки попрацювати з якістю. Також, не забудьте про обробці містка захисними засобами та постійного догляду, що продовжить термін служби.

Безпека містка. Одне з основних якостей, яке несе повну відповідальність за здоров'я людини, яка переходить струмок по містку. Конструкція повинна бути міцною, матеріал - надійно закріплений, каркас - витримувати вагу декількох чоловік одночасно, підстава містка - якісно встановлено на грунт або спеціальний фундамент. Тут знову можна згадати догляд за виробом, так як своєчасна фарбування або лакування надовго забезпечать матеріалів первісні якості і виключать крихкість, а значить, і вбережуть людини від травм.

Декоративність. Природно, зовнішній вигляд відіграє величезну роль, і з цим не посперечаєшся. Можна сказати, що садові містки, як малі архітектурні форми в ландшафті, це декоративний елемент, так як, по більшій частині, несе в собі красу, а не практичність. Будь-штучна водойма на дачі можна обійти, а от перехід через нього задуманий тільки для оригінального акценту. Красивий декоративний місток своїми руками теж можливий, і не варто навіть сумніватися. Необхідно тільки вибрати єдиний матеріал або їх комбінацію, підібрати форму, колір і текстуру, і об'єднати всі якості воєдино ,створивши повну гармонію з навколишнім ландшафтом та іншими архітектурними формами.

Якщо говорити про те, який садовий місток вибрати для дачі, хочеться дати тільки одна порада - той місток, який подобається вам, але обов'язково несе в собі найвищі показники тих параметрів, які ми вказали вище. А ось вибір серед матеріалів виконання ви зможете зробити і самі, відразу після прочитання кількох наступних пунктів.

Садові москтики в ландшафті: основні вимогиСадові москтики в ландшафті: основні вимоги

Дерев'яні садові містки

Садові містки з дерева вважаються абсолютним лідером, і не тільки продаж, але і самостійного виробництва. Причиною цього натуральність виробу, яка несе в собі тепло і гармонію з природою. Тим більше, варто зазначити, що дерево на дачі - найпопулярніший матеріал, і саме в цьому міститься відповідь.

Дерев'яні садові містки можуть бути дешевими і дорогими, простими і складними в плані конструкції, рекомендованими і зробленими самостійно. Єдиною рекомендацій тут буде вибір якісного матеріалу і правильної технології виробництва. Якщо дотримуватися всіх правил і працювати з відмінною деревиною, то місток до 5 м завдовжки можна створити за один день, навіть поодинці.

Красиві і оригінальні дерев'яні садові місткиКрасиві і оригінальні дерев'яні садові містки

Металеві садові містки

Садовий місток з металу створити повністю своїми руками не вдасться, так як вам необхідно буде придбати частині підстави містка, що зробити без спеціального обладнання неможливо. Це гнуті балки, по яких і буде проходити дерев'яна або металева доріжка мосту. Але все інше можливо і самостійно, адже роботи залишиться зовсім мало.

Тут теж можна довго говорити про складність конструкції і вартості проекту, але все залежить від вашого особистого бажання і фінансових можливостей. За великим рахунком, можна купити збірний садовий місток і встановити його за пару годин, а можна спробувати заощадити і особисто виварити підстава, встановити місток, накрити його дошкою і так далі, але на це піде кілька днів.

Що ж стосується дизайну, то тут все в порядку, тим більше, якщо ви чим-небудь прикрасите місток, наприклад, ліхтарями, поручнями і кашпо, живими рослинами на різних сторонах мосту і так далі.

Надійні та довговічні металеві садові місткиНадійні і довговічні металеві садові містки

Ковані садові містки

Дороге декоративний виріб, яке своїми руками можна буде тільки зібрати, та й цього робити не варто, раз ви вже серйозно витрачаєтеся на ковку. Нехай робота буде виконана до кінця фахівцями, які будуть повністю відповідати за якість.

Ковані садові містки - класика ландшафтного дизайну, і популярний елемент сучасності, який цікавий дуже багатьом людям, як доповнення двору з малими архітектурними формами, вдале поєднання з перголами, лавками з кування, альтанками і ліхтарями. Тому, переживати щодо дизайну навіть і не варто, ковка шикарно вписується практично в будь екстер'єр.

Ковані садові містки - класична красаКовані садові містки - класична краса

Декоративні садові містки

Найчастіше, це об'єднані містки для саду, в яких зібрані кращі моменти дерев'яних і кованих містків. Підстави і перила з кування, настил містка дерев'яний, або навіть з обпаленої дошки з малюнком, гравировками, далі, оригінальний декор візерунками, кованими кашпо і декоративними рослинами, невеликими ліхтарями та іншим ландшафтним декором.

Ідей для створення декоративних містків дуже багато і, по правді кажучи, практично кожен оригінальний садовий місток можна сміливо вважати декоративним. Можливо і створення такої краси самостійно, але от тільки доведеться грунтовно попрацювати над початковим проектом.

Декоративні садові містки - складна робота, але чудовий результатДекоративні садові містки - складна робота, але результат чудовий

Як зробити садовий місток своїми руками?

Поговоривши про багатьох важливі речі, ми б хотіли подати вам ідею створення садового містка своїми руками. Саме зараз ми і поговоримо про процес, по завершенню якого ви станете щасливим власником нового і дуже симпатичного декоративного виробу.

Вибір місця під садовий місток

Звичайно, дане пристосування необхідно для переходу через вузьку річку або струмок, але ви завжди можете встановити садовий місток і в тому місці, де немає водойми, організувавши сухий струмок, симпатичну кам'янисту розсип, невеликий канал або навіть клумби з польовими квітами. Тому, щоб обрати місце для розташування містка дуже просто.

Підготовка перед установкою

Все, що необхідно зробити на цьому етапі, прибрати все зайве з майданчика і підготувати грунт під установку і декоративна прикраса мосту по краях. Звичайно, для важкого мосту знадобиться якийсь фундамент або навіть закріплення його на берегах струмка, для прикраси - камені і рослини, для стилізації - ліхтарі та інший декор, а значить, площадка повинна бути чистою, без сміття та бур'янів.

Фундамент або майданчик під основу

Більшість садових містків встановлюється без фундаменту, але ми рекомендуємо вам залити міцну основу, якщо місток важкий, наприклад, великий і створений з металу або кування. Для цього достатньо стрічкового фундаменту, який буде перев'язаний з металевими краями зварюванням, одночасно закріплюючи міст і роблячи його більш надійним і стійким. Якщо ж ви встановлюєте місток в кілька метрів довжини, то достатньо буде підкласти під його несучі основи пару брусків, по кожному краю містка, щоб основа не йшло в грунт і не зіпсувався дуже швидко від вологи. Замість брусків можна використовувати бетонні стовпчики, цеглу або, що найкраще, природний камінь.

Якісна майданчик під садовий містокЯкісна майданчик під садовий місток

Створення підстави містка для саду

Як ми вже говорили вище, проект ви складаєте самі, а значить, і весь вибір матеріалів на вас. Дерево, метал, а може, і бетонна заливка з кам'яною кладкою. Але, будемо відштовхуватися від простого - металеві балки, дошка, брус або колоди. Конструкція містка може бути рівною або вигнутої, і значить вибрати матеріал треба буде відповідно. Якщо ж придбати матеріал для основи садового містка ніде, чи коштує він дорого, можна встановити два колоди, у вигляді несучих балок, або ж зробити своїми руками косоури для садового містка. Зробити їх можна з міцної дошки, наприклад 50х300 мм, задавши їй по довжині правильної форми і влаштувавши косоур шляхом складання готових обрізаних частин. Але, якщо все це не по силам або просто немає часу, достатньо зробити і рівна місток з допомогою колод чи брусків.

Ще до складання основної конструкції, всі деталі містка повинні бути якісно оброблені захисними засобами, наприклад, антисептиками та фарбою чи оліфою, і безбарвним лаком, щоб продовжити термін служби кожного окремого елемента і конструкції в цілому.

Установка підстави

Підстава встановлюється на підготовлені несучі - фундамент або опорні майданчики, створені з дерева, каменю і так далі. Тут все дуже просто - установка за рівнем, закріплення, з'єднання підстав між собою на рівній ширині і перевірка міцності, далі, тільки настил самого містка.

Дерев'яний настил для садового містка

Ми вирішили вибрати в якості настилу дошку, так як ми говоримо про найпростішому варіанті, а з деревом працювати завжди зручно і навіть приємно. Дошка обрізається в розмір і укладається на підстави містка, пригвинчується на нержавіючі саморізи, що практичніше за все. Також, можна вибрати і декоративний настил, спеціальну дошку або навіть колоду, але тут вже варто відштовхуватися від бюджету.

Настил садового містка: дошка, колода, декоративні елементиНастил садового містка: дошка, колода, декоративні елементи

Прикраси містка в саду

Так як основні роботи по збірці містка своїми руками закінчені, можна приступати до декорування - додаткова фарбування, установка перил, прикраса рослинами і освітленням, настил каменів і установка зони відпочинку біля містка і так далі.

Ми сподіваємося, що в результаті вивчення даного матеріалу, ви погодитеся, що садовий місток своїми руками - це не дуже складно, але ще більше ми плекаємо надії на те, що ви незабаром зробите щось подібне самостійно і чудово прикрасите територію дачі новою архітектурною формою.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...