Правильний догляд за ялиною блакитний

Правильний догляд за блакитний ялиною допоможе вам виростити на дачі красиве декоративне деревоПравильний догляд за блакитний ялиною допоможе вам виростити на дачі красиве декоративне деревоБлакитні ялини - справжні цариці ландшафтного дизайну. Ці симпатичні деревця чудово виглядають в будь-якій частині дачної ділянки, і при вході, і на околиці. Але щоб виростити їх дійсно гарними і декоративного виду, необхідно забезпечити якісний догляд за блакитними ялинами.

 

Раніше DachaDecor.com.ua вже розповідав про те, як виростити блакитні ялини з насіння. Заняття це копітка, але дуже цікаве, адже результат говорить сам за себе. Але щоб отримати через декілька років дійсно декоративні дерева, посадити їли і дочекатися їх сходів недостатньо, важливо вивчити агротехніку і навчитися правильно доглядати за блакитними ялинами.

Сьогодні ми розповімо, як забезпечити найкращі умови, і що необхідно робити, щоб дерева на дачі були справжньою прикрасою, а не подобою звичайної порослі.

Дотримуйтесь порад фахівцем, і блакитні ялини на ділянці стануть справжньою прикрасою ландшафтуДотримуйтесь порад фахівцем, і блакитні ялини на ділянці стануть справжньою прикрасою ландшафту

Полив блакитний їли

Спочатку хочемо попередити, що догляд за маленькою ялинкою віком до декількох років точно такий же, як і за сходами, але далі деякі принципи вирощування можуть змінитися, а тому будьте уважні.

Полив однорічних саджанців вимагає багато вільного часу, так як вода повинна вноситися в грунт по 5-7 разів на добу дрібними порціями, щоб грунт не пересихав і корінці молодого деревця завжди мали можливість підживлення. Великі порції води не потрібні, так як у ялинок в такому віці корені знаходяться практично на самій поверхні, і перелив у такому випадку буде просто недоцільним.

Полив дорослих і молодих блакитних ялин відрізняється, зверніть на це увагуПолив дорослих і молодих блакитних ялин відрізняється, зверніть на це увагу

Більш дорослі дерева, у віці декількох років і старше, поливають набагато рідше, приблизно 1-2 рази на добу (а хтось і раз в декілька днів). Також необхідно буде постійно контролювати вологість грунту, для чого потрібно буде мульчувати пристовбурові круги або ж насеять в них густу траву. Подобається блакитним ялинам і обприскування, дощування теплою водою. Завдяки цьому зелень зволожується і омивається від пилу.

Коли саджанець почне розвиватися у доросле дерево, намагайтеся забезпечувати йому гідний полив. Небажано жаліти воду на дане рослина, а тому якщо на дачі організований крапельний полив грядок або зрошення газонів, подбайте і про ялинки, киньте і до їх підніжжя шланг з водою.

Ялина блакитна - посухостійка рослина, але все-таки воно більше любить вологу!Блакитна ялина - посухостійка рослина, але все-таки воно більше любить вологу!

Але варто сказати, що і переживати особливо не варто. Порадившись з нашими читачами і фахівцями щодо вирощування ялинок, ми прийшли до висновку, що доросле дерево спокійно витримує влітку до 1-2 тижнів взагалі без поливів, але це в тому випадку, якщо немає посухи!

Підживлення для блакитної ялини

З цього приводу ходить безліч суперечок, і щоб домогтися істини, ми спеціально вели довгі бесіди з дачниками і власниками деяких розплідників, і навіть читали форуми, де господарі ялинок діляться своїми думками і досвідом.

Навіть у промисловому вирощуванні блакитних ялин підживлення вносяться акуратно і малими порціямиНавіть у промисловому вирощуванні блакитних ялин підживлення вносяться акуратно і малими порціями

Як виявилося, багато хто й взагалі відмовляються від підгодівлі рослини, хоча і визнають, що до 5-7 років рослина практично не йде в зростання. Можна, звичайно, використовувати стимулятори росту та деякі добрива, але тоді можна добитися ефекту справжнього лісового дерева у себе на дачі, а це вже точно нікому не цікаво.

Після 5-7 років вирощування, блакитна ялина потроху йде в ріст, і вже в найближчі кілька років вільно набирає 30-40 см, а іноді і 50-70 см на рік. Якщо не перегодовувати дерево, то буквально протягом декількох років ріст дерева припиняється, і на ділянці красується симпатичне дерево, яке по-справжньому декоративно!

Існує також думка, що підживлення шкідливі для ялини, і з-за них можна спостерігати певного виду мутації, коли, наприклад, бічні гілки перетворюються в стовбурові, і тоді дерево росте не вгору, а вбік. Також варто відзначити, що не рекомендується вносити підживлення восени, інакше дерево може не пережити зиму. Якщо ж використовуєте добрива, то робити це слід навесні і на початку літа, малими порціями!

Щодо потреби внесення добрив під їли існує безліч суперечокЩодо потреби внесення добрив під їли існує безліч суперечок

Суворо забороняється вносити азотні добрива і гній, які не діють на рослину позитивно. Але можна використовувати універсальні добрива в невеликих кількостях.

Обрізування і формування крони блакитний їли

Блакитні ялини не потребують систематичних обрізках, так як крона дерева формується самостійно. Але варто звертати на рослину увагу мінімум кілька разів на рік, так як слід прибирати зі стовбура хворі і зламані гілки, сухі і пожовклі, які негативно впливають на розвиток і декоративність!

Також, якщо є бажання самостійно формувати крону і контролювати зростання їли, ви можете це робити, але бажано до віку 7-8 років. Після, блакитну ялину краще залишити в спокої і дати їй розвиватися далі вже повністю самостійно.

Ви завжди можете формувати крону їли, але краще дати їй розвиватися самостійноВи завжди можете формувати крону їли, але краще дати їй розвиватися самостійно

Розведення і розмноження блакитний їли

Відразу хочемо нагадати, що для посадки молодих ялинових саджанців або насіння не можна використовувати ґрунт, де раніше росли картопля і кукурудза, а також інші городні культури, які сильно пошкоджується грибком. Обов'язково слід додати при посадці лісової землі, яка взята з-під хвойних, це дасть величезний плюс в розвитку.

Розмножується ялина блакитна насінням, щепленням та живцюванням. Перший спосіб ми вже розглянули раніше, коли говорили про вирощування блакитний їли з насіння своїми руками, а тому пропустимо його і перейдемо до інших.

Отже, щеплення їли. Досить простий спосіб, але його мало хто використовує останнім часом. Прищеплюється ялина в розщіп втечі (верхівкового) або вприклад. Процес бажано проводити в сприятливий час - навесні або в першій декаді липня.

Щеплення голубої ялини - досить цікавий спосіб підвищити оригінальність ділянкиЩеплення голубої ялини - досить цікавий спосіб підвищити оригінальність ділянки

З живцями все цікавіше, та й швидше! Живці блакитний їли зрізають з більш-менш дорослого дерева, і укорінюють в парнику з високою вологістю, яка може створюватися і підтримуватися штучно. Навіть краще буде, якщо в парнику або теплиці встановлено туманообразующее обладнання, це піде тільки на користь.

Фахівці рекомендують розмноження зимовими живцями, ранньою весною, коли відбувається набухання нирок. Підходять для цього і літні живці, але укорінення їх відбувається набагато довше, в 3-4 рази. Зазвичай, при створенні найбільш сприятливих умов, на укорінення блакитний їли йде до 3 місяців.

Найбільш швидке і якісне розмноження голубої ялини - живцями!Найбільш швидке і якісне розмноження голубої ялини - живцями!

Хвороби і шкідники

Як і будь-хвойна рослина, наша блакитна ялинка схильна множинним небезпек, від яких вона може не тільки постраждати в декоративному плані, але з часом, і зовсім загинути. Вдаватися до подробиць і говорити про захворювань і шкідників ми не будемо, так як на DachaDecor.com.ua вже є необхідний матеріал про хворобах хвойних рослин!

Що варто знати про блакитний їли?

В останньому розділі нашої статті ми б хотіли сказати ще дещо корисне:

  • Блакитна ялина відрізняється високою декоративністю. Це тіньовитривала рослина, яка не боїться морозів і посухи (хоча більше любить своєчасний полив);
  • Дерево відрізняється повільним ростом, але не вимагає багаторазового внесення добрив, хіба тільки навесні і в невеликих кількостях;
  • Для посадки рослини необхідна багата і вологий грунт, так як ялина погано росте на вапняних і сухих ґрунтах;
  • Молоді рослини можуть страждати від пізніх заморозків;
  • Найбільш швидко деревця розмножуються живцюванням, але при дотриманні певних умов;
  • Красиві декоративні рослини люблять обприскування, так і набагато красивіше стають після дощування.

Блакитні ялини дуже люблять обприскування водою, та й виглядають вони після цього набагато естетичнішеБлакитні ялини дуже люблять обприскування водою, та й виглядають вони після цього набагато естетичніше

Щеплення їли (відео)

Лише кілька фактів про блакитний їли і правильному догляді за декоративною рослиною, і вже наскільки простіше виростити симпатичне дерево на дачній ділянці. Залишається тільки порадіти за людей, які давно посадили ялинки на дачі і змогли виростити з них сильні дерева, а також порекомендувати швидше розпочати вирощування ялинок дачникам, які цього ще не зробили!

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...