Як зробити відкатні ворота своїми руками

Стандартні відкатні ворота на в'їзді на дачну ділянкуСтандартні відкатні ворота на в'їзді на дачну ділянкуОгорожу дачної ділянки - важливий момент для обмеження території і забезпечення безпеки, це безперечно. Але тепер хотілося б поговорити і про зручності, якими, в даному випадку, ми вважаємо відкатні ворота. Своїми руками побудувати їх немає ніяких проблем.

 

Відкатні ворота на дачі - це не привілей, як вважалося раніше, і точно не показник розкоші, яким варто хвалитися. Ні, звичайно, такі ворота підвищать статус ділянки і покажуть сусідам, що на цій дачі проживає практичний і сучасна людина, але тільки от відкатні ворота, останнім часом, стали повсякденною частиною дачного огорожі.

Не особливо важливо, кований паркан, бетонна огорожа або навіть дерев'яний штахетник ви встановили навколо власної території, вам обов'язково необхідно зробити якісний і зручний в'їзд у двір, який буде відкриватися і закриватися, обмежувати проникнення, підвищувати комфорт. Саме такі вимоги можуть забезпечити відкатні ворота на дачі.

Завжди є можливість зробити замовлення на подібну конструкцію у професіоналів, але тільки в тому випадку, якщо дозволяють кошти. Якщо ж потрібно заощадити бюджет, то завжди можна зробити відкатні ворота своїми руками.

Що являють собою відкатні ворота?

Це надійний і функціональний механізм, який дозволяє відкривати і закривати доступ на територію дачі без обмежень простору об'ємними стулками. Вся конструкція дозволяє рухомої частини воріт рухатися вздовж основної огорожі, при цьому забираючи мінімальну площу. Її можна навіть прорахувати наперед - це ширина воріт і механізму руху, помножена на довжину рухомий секції. Як бачите, все просто!

Відкатні ворота можуть бути стандартного типу, механічні, або ж автоматизовані, зі спеціальним приводом, фотоелементами, радіоприймачем, напрямною рейкою для ходу секції. Ми ж сьогодні хочемо поговорити про варіант, який можна зробити самостійно, без надзвичайних витрат. Звичайно, в такому випадку кожен раз доведеться відкривати ворота руками, а не з кнопки пульта. Але це, мабуть, єдина незручність.

Що являють собою відкатні ворота, наскільки вони зручні і функціональні?Що представляють собою відкатні ворота, наскільки вони зручні і функціональні?

З якого матеріалу будувати відкатні ворота на дачі?

Перевагу варто віддати того матеріалу, який найбільш відповідає основним огорожі території. Це може бути дерево, якщо паркан дерев'яний, метал, якщо паркан секційний або з кування, і так далі. Але також необхідно звернути увагу і на інші параметри:

  • Відкатні ворота повинні бути міцними і надійними, бути не менш надійними самого огородження;
  • Вага воріт повинен бути, в цей же час, мінімальним, щоб не створювати навантаження на провідні блоки.

Схема відкатних воріт

Як і для кожного більш-менш великого проекту, нам необхідна початкова схема, на якій будуть показані розміри і технічні характеристики вказані. До такого простого дачного документом слід відразу прив'язати і кошторис на будівництво, яку можна виконати самостійно.

Трохи нижче ми вирішили представити найпростіший ескіз відкатних воріт, без вишукувань і новітніх систем автоматизації. Тобто, саме таку конструкцію ми з вами будемо споруджувати!

Найпростіша схема дачних відкатних воріт без приводу або електромотораНайпростіша схема дачних відкатних воріт без приводу або електромотора

Крім цього, ми вважаємо правильним показати вам всі прийнятні варіанти схем, щоб ви самі визначили відкатні ворота для своєї дачі. Вони дуже схожі між собою, але трохи відрізняються. Якщо ви вивчите всі схеми детально, то зможете скомбінувати найбільш зручний і надійний варіант, використання якого буде можливим.

Металеві автоматичні відкатні ворота на дачній ділянціМеталеві автоматичні відкатні ворота на дачній ділянці

На наступній схемі можна зрозуміти, що для в'їзду з отвором в 4 м, секція повинна бути довжиною 6 м, дорожній зазор повинен становити 75 мм, а основа під ворота повинно бути встановлено на бетонні стовпи, а точніше, фундамент, занурений в грунт на 1,5 м. Також, на малюнку нижче можна помітити, що основна секція воріт фіксується спеціальними уловлювачами. Необхідні вони для того, щоб з плином часу ворота не стали провисати від власної ваги.

Схема відкатних воріт з приблизними розмірами секції, отвору, і іншими параметрамиСхема відкатних воріт з приблизними розмірами секції, отвору, і іншими параметрами

На схемі показано, як відбувається армування основи під відкатні ворота. Це саме ті частини, верхня з яких (швелер, напрямна) залишається нагорі, а дві вертикальні частини конструкції йдуть у грунт, на ті ж півтора метра, про яких ми говорили трохи вище. Саме таке армування стовпів і передбачається для найбільшої стійкості і надійності майбутніх воріт.

Як правильно зробити конструкцію для армування основи відкатних ворітЯк правильно зробити конструкцію для армування основи відкатних воріт

Ще одна схема відкатних воріт нижче, де можна розглянути всю конструкцію в зборі, з опорними стовпами, секцією, фундаментом під кріплення підстави.

Конструкція відкатних воріт для дачі в зборіКонструкція відкатних воріт для дачі в зборі

Також, ми вирішили показати ескіз автоматичних відкатних воріт, адже багато дачники вирішуватися встановити в майбутньому і привід. Доведеться трохи витратитися, але це серйозно полегшить керування воротами та позбавить вас від зайвих рухів при в'їзді або виїзді з двору.

Детальна схема відкатних воріт з електроприводом, який автоматизує рух секціїДокладна схема відкатних воріт з електроприводом, який автоматизує рух секції

На наступній фотографії сама рухлива секція з металу, яка забезпечена противагою і готова до встановлення. Після, залишиться тільки обшити рухому секцію.

Стандартна рухома секція з металу для відкатних ворітСтандартна рухома секція з металу для відкатних воріт

До речі, ще в самому початку матеріалу ми говорили про те, що секцію бажано робити не дуже важкою, щоб не довелося докладати масу зусиль для її руху, не спостерігати проблеми з відхиленнями і поломками механізму в майбутньому, не купувати більш потужні блоки і швелер для руху. Крім того, якщо ви вирішите робити ворота автоматичними, привід для легкої секції потрібно меншої потужності, а значить, і коштувати він буде набагато дешевше. Ось такий приклад рухомий секції воріт ми вам пропонуємо - найпростіша металева конструкція та полікарбонат (давно відомий нам своїми якостями і характеристиками матеріал).

Відкатні ворота, обшиті полікарбонатом - самим легким матеріаломВідкатні ворота, обшиті полікарбонатом - самим легким матеріалом

Ще на одній схемі ми хочемо вказати правильне співвідношення розмірів, установки відкатних воріт. Подібні дані є і в попередніх схемах, але ми сподіваємося, що таким чином тільки додамо корисної інформації!

Схема відкатних воріт з співвідношенням розмірівСхема відкатних воріт з співвідношенням розмірів

Будуємо відкатні ворота

Тепер можна переходити до основної роботи, а точніше, алгоритмом виробництва відкатних воріт. Ми попросимо вас, вивчаючи процес, звертати увагу на схеми, які ми дали раніше.

Фундамент під основу і напрямні

Слід загнати в ґрунт два-три стовпи по півтора метра кожен (параметри можуть змінюватися в залежності від характеристик воріт). Для цього викопуються ями, які прокидаються дренажними подушками і армуються. Далі відбувається заливка стовпів фундаменту і між ними. Саме тут і буде розташований основний блок, що фіксує рухому секцію, а може, і сам привід секції.

Встановлюємо стовпи воріт

Стовпи воріт, або основні фасадні елементи огородження, що встановлюються з такою відстанню, щоб далі ви могли без проблем впоратися з виробництвом воріт, які будуть між ними їздити. Стовпи можуть бути вигнані з цегли, вилиті з бетону, зварені з труб великого діаметру.

Кріплення основних елементів

Знову ж таки, як на картинці нижче ви зможете побачити всі кріплення для відкотних секції, які нам необхідно закріпити на основних стовпах і на підставі під кріплення рухомий секції.

Відразу встановлюємо швелер на готовий фундамент підстави, далі, на стовп або стіну (кожне дачне огорожу повністю індивідуально) візок з роликами і фіксуючу скобу з роликами. Саме з ним і буде рухатися секція.

Тепер, на протилежній стороні воротного отвору, встановлюємо кінцевий ролик і уловлювач секції.

Збірка відкатних воріт: розміщення деталей, кріплень, направляючих, фіксаторівЗбірка відкатних воріт: розміщення деталей, кріплень, направляючих, фіксаторів

Відразу хочемо звернути увагу на те, що залежно від обраної схеми, деякі комплектуючі, механізми, а також сама послідовність робіт, можуть зазнати змін.

Готуємо рухому секцію

Для відкатних воріт нам потрібна металева секція, яка буде відкривати і закривати в'їзд у двір. Саме її каркас і коштує зварити за попередніми розмірами. З розмірами вимагається особлива уважність, так як від цього залежить якість конструкції і правильна робота всього механізму.

Зразок секції ми вже показували вам вище, а тому вважаємо, що на даному пункті можна не затримуватися.

Обшивка секції

Щоб надати секції естетичності, ми пропонуємо вибрати для обшивки не тільки легка, але і практичний матеріал. Це може бути недорогий листовий метал під фарбування, лист нержавіючої сталі, полікарбонат, профнастил. Орієнтуйтеся на раніше вибрані параметри воріт і на власні вимоги.

Вибравши матеріал, виробляємо обшивку на заклепки, болти або саморізи. Цілком імовірно, що для обшивки знадобиться зварювання.

Установка секції

Завершальний етап передбачає встановлення рухомої частини воріт в готову конструкцію. Для цього потрібно буде зняти фіксують скоби, встановити секцію на направляюча рейка або просто швелер, а після, закріпити її в конструкції фіксуючими скобами. Як бачите, все досить просто.

Відкатні ворота з приводом (додатковий матеріал для роздумів)Відкатні ворота з приводом (додатковий матеріал для роздумів)

Ретельно вивчивши схеми і вибравши для своєї дачі найбільш підходящу, вам необхідно створити власний проект, зі своїми розмірами, характеристиками, матеріалами та іншими параметрами та вимогами, адже наші фото і картинки показані тільки для прикладу.

Саморобні відкатні ворота (відео)

Відкатні ворота для дачі своїми руками можливі, і це доведено буквально протягом півгодини з допомогою DachaDecor.com.ua. Природно, на їх виробництво піде значно більше часу, але зате дана робота принесе відмінний результат. Будь ласка, не забувайте ділитися своїми ідеями та зауваженнями в коментарях до статті, це важливо для нас!

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...