Зовнішня обробка стін будинку на дачі

Швидка і якісна обробка стін дачного будинкуШвидка і якісна обробка стін дачного будинкуОблицювання дачного будинку підвищує естетичні та захисні характеристики матеріалів будівництва, а також може бути використана для стандартного ремонту житлової будівлі. Сьогодні DachaDecor.com.ua представляє найбільш цікаві рішення для обробки стін будинку на дачі.

 

Ми, як і ви, шановні читачі, бачили безліч дачних будинків. Дорогі котеджі в спеціально зведених селищах, заміські вілли на околиці лісу або на березі річки, невеликі будиночки на шестисоточных кооперативних територіях, а також інші будинки дачного типу, розташовані у селах, за межею міста. Багато з них виглядають дуже дорого і вишукано, але ми звикли відштовхуватися від того, що бюджет обмежений. А отже, сьогодні ми розглянемо ті варіанти, які будуть далекі від спеціалізованих бригад та облицювання будинків "під ключ", і просто спробуємо витягти з отриманої інформації максимум корисного. Мова піде про те, як швидко і недорого зробити зовнішню обробку будинку на дачі недорогими і навіть саморобними матеріалами.

У зовнішньому облицюванні дачного будинку немає нічого складного, потрібно тільки час і бажання!У зовнішньому облицюванні дачного будинку немає нічого складного, потрібно тільки час і бажання!

Кожен дачник розуміє, що облицювання фасадів сайдингом, композитними матеріалами, цеглою або каменем може обійтися в копієчку. Дуже часто, подібні роботи, перевищують навіть вартість старого дачного будинку. Але це не привід жити в споруді, яка з кожним роком приходить у все більш непридатний стан і не дуже симпатичний вигляд. Ми знайдемо спосіб провести обробку так, щоб реставрувати будинок і не вкласти в це дуже багато грошей!

Визначаємо найпростіші і найбільш оригінальні способи обробки стін будинкуВизначаємо найпростіші і найбільш оригінальні способи обробки стін будинку

Це буде вже не тема про оригінальному оздобленні фасаду дачного будинку, а дещо інше-абсолютно новий пізнавальний проект!

Які матеріали вибрати для зовнішньої обробки стін будинку?

Ми вирішили зупинитися на недорогих декоративних матеріалах - штукатурці і клеючих сумішах, з допомогою яких і будемо виробляти захисну обробку та декорування фасадів. Кому-то дана задача може здатися надмірним або навіть безглуздою, але за попередніми розрахунками, ми повинні отримати досить цікаве зовні будівля, з якісними характеристиками, а саме головне, витратити на це лише 20-30% від суми, яка зазвичай йде на облицювання малоповерхових житлових будинків.

Існує безліч матеріалів для оздоблення стін, які дешевше, і з якими можна працювати самостійноІснує безліч матеріалів для оздоблення стін, які дешевше, і з якими можна працювати самостійно

Хто буде проводити обробку стін будинку?

Ми пропонуємо не наймати для роботи майстрів з високою оплатою, а постаратися зробити все самостійно. Озираючись на минулий досвід, де в роботі у нас побували гаражі, навіси, альтанки та інші споруди, а також безліч завдань по облицюванні фасадів і навіть зовнішнього утеплення стін дачного будинку, ми думаємо, що впораємося.

Природно, спочатку може багато що не виходити, але краще потренуватися на задній стіні гаража чи сараю, зіпсувати пару мішків будівельних сумішей і витратити день-два на підготовку, ніж віддати величезну кількість грошей за роботу, яку здатні виконати і самі. Уявіть собі тільки, що ви відразу економите до половини витрат, які могли б піти на оплату праці, а також отримуєте при цьому безцінний досвід!

Пам'ятайте, що облицювання може бути проведена і за утепленій заздалегідь стініПам'ятайте, що облицювання може бути проведена і за утепленій заздалегідь стіні

Що необхідно для початку робіт по обробці стін дачного будинку?

Ми будемо використовувати матеріали, які є практично в кожному невеликому будівельному магазині, а вже на стелажах гіпермаркетів і точно знайдуться. Також і інструмент - абсолютний стандарт, бути може, що-то доведеться докупити.

Матеріали для оздоблення стін

Ми будемо робити оздоблення стін під камінь або цегла, але також можемо провести відмінний декор штукатуркою, яку самі приготуємо. Що ж нам для цього потрібно? Тільки стартова штукатурка і плитковий клей, грунтовка і спеціальні санітарні просочення, вода, щоб розбавити розчин, а також захисна фасадна фарба або ж атмосферостійкий лак.

Результат якісної роботи і правильно обраного для обробки матеріалуРезультат якісної роботи і правильно обраного для обробки матеріалу

Інструменти для облицювання будинку

Тут можна обійтися простеньким набором, який є майже у кожного в гаражі, але якщо хочете полегшити собі завдання, обов'язково подбайте про більш професійному обладнанні. Болгарку, перфоратор, шуруповерт - все це може стати в нагоді, але додатковий інструмент ми обов'язково згадаємо згодом роботи. Швидше за все, в хід підуть шпателя, невелика кірка, дриль з насадкою для замішування розчину, формні вали тощо. Але найголовніше, форми для декору під камінь або цегла.

Зручний інструмент і якісні матеріали допоможуть досягти потрібного результатуЗручний інструмент і якісні матеріали допоможуть досягти потрібного результату

По ходу прочитання статті, запишіть собі також всі необхідні витратні матеріали. Це дрібниці, але вони вкрай важливі для зручної роботи і якісного результату.

Стіна будинку під цеглу

В першу чергу, ми хочемо розповісти вам, як зробити стіну під цеглу. Зрозуміло, що стіна і так може бути цегляна, але оновлення її облицювальним матеріалом може коштувати дуже дорого. Тоді ми просто працюємо за технологією і відновлюємо прекрасний вигляд зовнішніх стін будинку. Крім цього, завжди можна провести подібну обробку і по рівній стіні, зробити, приміром, блочний будинок набагато симпатичніше, або постаратися оновити старий фасад, навіть якщо на ньому була раніше красива обробка.

Підготовка стін будинку для облицювання

Попередимо відразу, що старий глиняний будинок або просто потиньковані, таким способом обробити не вдасться, так як по закінченню роботи ми отримуємо товстий шар декоративної обробки, який подібна поверхню просто не зможе утримати. Але якщо будинок цегляний або блоковий, немає ніяких проблем (до речі, така облицювання можлива і стін гаража, сараю, літньої кухні).

За великим рахунком, це той же штучний камінь, який ми згодом клеїмо на стіни, тільки от ми з'єднуємо відразу два процесу, щоб трохи заощадити час.

Отже, спочатку ми готуємо стіну під майбутні роботи. Необхідно видалити з їх поверхні всі обсипані частини і стару обробку. Для цього добре підходять кирки, молотки, стамески, шпателі і спеціальні шкребки. Але тільки не перестарайтеся, так як нам не потрібні дірки в стінах, на ремонт яких піде багато часу і грошей.

Для найбільш зручної та правильної роботи в майбутньому, стіна повинна бути підготовленаДля найбільш зручної та правильної роботи в майбутньому, стіна повинна бути підготовлена

Провівши підготовчі роботи по всіх фасадах, потрібно акуратно обмести їх віником і м'якою щіткою, щоб на поверхні не залишилося пилу і шматочків старої обробки, що заважають роботі. До речі, може знадобитися також ремонт та оздоблення цоколя.

Встановлення монтажної сітки

Монтажна сітка необхідна для утримування шару штукатурки на поверхні стіни. Якщо ви просто набросаете навіть самий якісний розчин на строго вертикальну поверхню, вона може відійти або навіть через декілька хвилин відпасти тим же шаром. А нам потрібно зробити шар в 1-2 см завтовшки, а іноді і збільшити його до 3-4 см, в залежності від вимог і власного бажання побачити красу.

Отже, беремо пневматичний пістолет, якщо такий є, і прибиваємо на всю стіну металеву монтажну сітку на дюбелі. Якщо ж ні, молоток або дриль, а далі набивання сітки на ті ж дюбелі.

Встановлена сітка повинна бути якісно закріплена, щоб не впасти разом з товстим шаром штукатурки, потягнувши за собою навіть ті шари, де сітка прибита намертво. Не забудьте і вирівняти кути сіткою, що дуже важливо для подальших робіт. Постійно працюйте з рівнем.

Якісно встановлюємо монтжную сітку, кріпимо до стіни за рівнемЯкісно встановлюємо монтжную сітку, кріпимо до стіни за рівнем

Ґрунтовка стіни під облицювання

Прямо через сітку, по всій поверхні наноситься якісний ґрунтувальний шар, який забезпечить найбільш якісне зчеплення матеріалу з готової стіною. Наносити грунтовку можна різними способами, але через сітку краще працювати пульверизатором. Це досить зручно і швидко, тим більше, що вся стіна, а також сітка, буде оброблена розчином.

Перед початком робіт бажано кинути два шари грунтовки, і робити це потрібно з певними перервами, наприклад, перший шар глибокого грунту можна напилити на стіну рано вранці, другий - за його висихання, приблизно ввечері. Але починати роботу можна буде тільки до наступного вечора. Якщо ж і взагалі працювати правильно, то дотримуйтесь інструкції виробника матеріалу, який купуєте.

Грунтувати стіну потрібно широким пензлем або за допомогою пульверизатораГрунтувати стіну потрібно широким пензлем або за допомогою пульверизатора

Розчин для обробки стін дачного будинку

Насправді, ми не хочемо вводити вас в оману, як роблять багато майстрів, називаючи пропорції тих матеріалів для розчинів і клейових сумішей, з якими працюють. Кому-то вони зручні, кому-то немає, крім того, залежать від самої суміші, фракції, виробника, якості, рецептури, погодних умов, у яких ви працюєте, підстави стіни, товщини шару і ще безлічі факторів. Тому ми просто скажемо, що необхідно використовувати готові суміші, які можна просто розбавити водою, або ж дотримуватися інструкції виробника, і готувати їх строго в тій кількості, яке збираєтеся виробити за відрізок часу. Для наших робіт ми вибрали трохи інший рецепт, і просто змішали стартову штукатурку з клейовим розчином для керамічного оздоблення, приблизно 40% на 60%, щоб збільшити якість. Це трохи дорожче, ніж виробляти обробку цементним розчином, але повірте, воно того варте!

Готуйте розчин правильно і тільки з якісних матеріалівГотуйте розчин правильно і тільки з якісних матеріалів

Використовуйте готові суміші або готуйте їх самостійно в залежності від вимог, але завжди вибирайте якісних виробників Ceresit, Ceresit, Knauf, Artisan, BAUMIX та інші.

Процес обробки стін дачі під камінь або цегла

Далі наш процес приймає досить цікаву сторону, так як працювати за подібною технологією навіть цікаво. Тим більше, що ви робите будинок або іншу будівлю для себе, а значить, подбаєте про якість, хоча завжди можете поекспериментувати.

Отже, замішуєте розчин або просто розбавляєте готовий по інструкції, і переходите до набрасыванию на стіну через сітку. Розчин повинен бути пастоподібний. Часто рекомендують сметаноподібний розчин по консистенції, і це навіть правильно для більш гарного заповнення, але не варто робити його дуже рідким, щоб розчин не стікав по стінах.

Розчин може накидати і на вже готову форму на стініРозчин може накидати і на вже готову форму на стіні

Накидається розчин кельмою, з серйозним зусиллям, щоб потрапивши на стіну, він максимально прилип до неї і навіть проник в пори і тріщини.

Багато рекомендують працювати смужками або частинами, знизу вгору, щоб розчин не сповзав по стіні, але частіше майстри починають роботу невеликими квадратами, від верхнього кута!

Для подібної роботи використовують спеціальні машини-розпилювачі, але це дуже дороге обладнання для покупки, і навіть брати його в оренду невигідно.

Коли ви накидали розчин на певну частину стіни і перекрили ним не тільки сітку, але і створили шар до 0,5-1 см, необхідно взяти заздалегідь придбану форму під камінь або цегла, і просто придавити нею на шар розчину, який поверх сітки. Форма повинна бути змочена чистою водою, щоб розчин до неї не брався.

Використовуйте спеціальні форми для створення якісного малюнка по стініВикористовуйте спеціальні форми для створення якісного малюнка по стіні

Потримавши форму кілька секунд на розчині, ви можете акуратно прибрати її і робити малюнок далі, придавлюючи наступну зону. В цей же час потрібно підправляти шви на шарі декоративної обробки, прибирати зайве, усувати дефекти.

Якщо в роботі намічається перерву, не рекомендуємо працювати формою по всьому квадрату набросанного заздалегідь шару розчину. Смужку приблизно в 10 см варто залишити з кожної сторони, де буде продовжуватися робота після. Необхідно це для того, щоб ви могли рівномірно наносити малюнок. По закінченню перерви, або на наступний день, ви знову набрасываете шар на стіну через сітку, поєднуєте його з вже готовим, набрасываете трохи розчину на заздалегідь залишену смужку, і продовжуєте роботу по технології. Також варто пам'ятати, що розчин бажано трамбувати перед установкою на нього форми, робити це можна навіть руками.

Вчасно виправляйте дефекти декоративної обробки стіни, подправляйте швиВчасно виправляйте дефекти декоративної обробки стіни, подправляйте шви

Подальша обробка готової обробки стін будинку

По закінченню робіт, вам необхідно буде якісно захистити стіну від атмосферних явищ, а також привести у той вигляд, який був запланований заздалегідь. Це може бути покриття спеціальними захисними складами, або ж фарбування спеціальним лаком або фарбою для зовнішніх робіт. Пам'ятайте, чим краще ви захистите шар обробки, тим довше часу стіни не потребують чергового ремонту.

Не забудьте про фінішної захисній обробці готового фасадуНе забудьте про фінішної захисній обробці готового фасаду

Обробка дачного будинку декоративною штукатуркою

За великим рахунком, багато процеси з даного виду робіт ми вже розглянули раніше, наприклад, підготовку поверхні, набивання сітки, грунтовку і так далі. Але після цього нам необхідно перейти до інших робіт, які вже відрізняються.

Вирівнювання стіни під декоративну обробку стін

Перед початком даного процесу, радимо задуматися про матеріалі фінішної обробки, адже саме від нього будуть залежати робота, фінансові витрати і час проведення робіт.

Ви можете вибрати декоративну штукатурку короїд, звичайну обробку шубу для стін будинку, штукатурку з наповнювачами різної фракції, вирівнювання стіни під фарбування і так далі.

Після вибору матеріалу по зручності роботи, вартості і, природно, зовнішніми показниками, переходимо до головного на даний момент процесу - вирівнювання стіни.

Раніше, вирівнювання стіни було не так необхідно, так як на склад прикладалася форма, яка сама корегувала товщину шару і рельєф. На такій поверхні мінімальні перепади не так помітні, як на стіні, скажімо, з обробкою під короїд.

Вирівнювання бажано виконувати по маяках, це набагато простіше, та й швидше. Маяки в 10 мм, наприклад, встановлюються на стіни з кроком в 1,6-1,8 метра, щоб за ним ходило правило довжиною в 2 метри. Таким чином, ви зможете досягти хорошого результату.

Використовуйте для вирівнювання стін спеціальні маякиВикористовуйте для вирівнювання стін спеціальні маяки

Маяки для вирівнювання стін встановлюються із застосуванням рівня, виска, або краще, з використанням лазерного нівеліра, який допоможе оббити всі рівні і заздалегідь дати вам інформацію, де які відступи і шари штукатурки будуть необхідні.

У даному разі вже можна працювати з більш рідким розчином, так як формовка відразу після його укладання нам не потрібна.

Саме ж вирівнювання виробляєте довгим правиломСаме ж вирівнювання виробляєте довгим правилом

Декор стіни дачного будинку

Тепер залишилося визначитися, що саме ми будемо робити з готовою, рівною стіною. До речі, відразу хочемо вказати на те, що подібна обробка цілком реальна і після утеплення дачного будинку пінопластом!

  • Ми пропонуємо використовувати тонкий шар штукатурки з декоративними домішками. Наприклад, той же короїд, в якому спеціальні тверді включення допомагають малювати неймовірні візерунки.
  • Можна також використовувати готові структурні штукатурки для зовнішніх стін, які формують узор за рахунок гранул всередині складу.
  • Цікавого ефекту можна досягти і готовими фактурними штукатурками, які наносяться різними способами, від розтягування по стіні, до напилення спеціальними машинами.
  • Але ще більш цікаво працювати з різними валиками. Вони можуть бути велюровими, тканинними, пластиковими, з певним малюнком або візерунком, який проявляється по всій оброблюваної зоні шляхом простих рухів валика в потрібному напрямку і легкого тиску.

Декоративна штукатурка для дачного будинку (з гранулами, добавками, напиленням)Декоративна штукатурка для дачного будинку (з гранулами, добавками, напиленням)

Який би спосіб декоративного оздоблення ви не вибрали, пам'ятайте, що даний процес відбувається за суворої технології. Тут необхідні антисептики для запобігання грибка, робота в суху і теплу погоду для більш якісного схоплювання, ґрунтування кожного нового шару для гарного зчеплення, а також виконання багатьох інших правил. Завершальним же етапом будь-якого подібного процесу є фарбування або фінішна захисна обробка, про яку не можна забувати ні в якому разі!!!

Оригінальна оздоблення фасаду дачного будинку (відео)

Це дійсно цікаві рішення для обробки стін дачного будинку, а також зовнішніх поверхонь інших будівель. Але перед тим як почати, запитайте у себе, чи готові ви до подібних процесів, і зможете довести справу до кінця... якщо це не під силу, розгляньте і інші цікаві варіанти.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...