Облицювання дачного будинку підвищує естетичні та захисні характеристики матеріалів будівництва, а також може бути використана для стандартного ремонту житлової будівлі. Сьогодні DachaDecor.com.ua представляє найбільш цікаві рішення для обробки стін будинку на дачі.
Ми, як і ви, шановні читачі, бачили безліч дачних будинків. Дорогі котеджі в спеціально зведених селищах, заміські вілли на околиці лісу або на березі річки, невеликі будиночки на шестисоточных кооперативних територіях, а також інші будинки дачного типу, розташовані у селах, за межею міста. Багато з них виглядають дуже дорого і вишукано, але ми звикли відштовхуватися від того, що бюджет обмежений. А отже, сьогодні ми розглянемо ті варіанти, які будуть далекі від спеціалізованих бригад та облицювання будинків "під ключ", і просто спробуємо витягти з отриманої інформації максимум корисного. Мова піде про те, як швидко і недорого зробити зовнішню обробку будинку на дачі недорогими і навіть саморобними матеріалами.
Кожен дачник розуміє, що облицювання фасадів сайдингом, композитними матеріалами, цеглою або каменем може обійтися в копієчку. Дуже часто, подібні роботи, перевищують навіть вартість старого дачного будинку. Але це не привід жити в споруді, яка з кожним роком приходить у все більш непридатний стан і не дуже симпатичний вигляд. Ми знайдемо спосіб провести обробку так, щоб реставрувати будинок і не вкласти в це дуже багато грошей!
Це буде вже не тема про оригінальному оздобленні фасаду дачного будинку, а дещо інше-абсолютно новий пізнавальний проект!
Ми вирішили зупинитися на недорогих декоративних матеріалах - штукатурці і клеючих сумішах, з допомогою яких і будемо виробляти захисну обробку та декорування фасадів. Кому-то дана задача може здатися надмірним або навіть безглуздою, але за попередніми розрахунками, ми повинні отримати досить цікаве зовні будівля, з якісними характеристиками, а саме головне, витратити на це лише 20-30% від суми, яка зазвичай йде на облицювання малоповерхових житлових будинків.
Ми пропонуємо не наймати для роботи майстрів з високою оплатою, а постаратися зробити все самостійно. Озираючись на минулий досвід, де в роботі у нас побували гаражі, навіси, альтанки та інші споруди, а також безліч завдань по облицюванні фасадів і навіть зовнішнього утеплення стін дачного будинку, ми думаємо, що впораємося.
Природно, спочатку може багато що не виходити, але краще потренуватися на задній стіні гаража чи сараю, зіпсувати пару мішків будівельних сумішей і витратити день-два на підготовку, ніж віддати величезну кількість грошей за роботу, яку здатні виконати і самі. Уявіть собі тільки, що ви відразу економите до половини витрат, які могли б піти на оплату праці, а також отримуєте при цьому безцінний досвід!
Ми будемо використовувати матеріали, які є практично в кожному невеликому будівельному магазині, а вже на стелажах гіпермаркетів і точно знайдуться. Також і інструмент - абсолютний стандарт, бути може, що-то доведеться докупити.
Ми будемо робити оздоблення стін під камінь або цегла, але також можемо провести відмінний декор штукатуркою, яку самі приготуємо. Що ж нам для цього потрібно? Тільки стартова штукатурка і плитковий клей, грунтовка і спеціальні санітарні просочення, вода, щоб розбавити розчин, а також захисна фасадна фарба або ж атмосферостійкий лак.
Тут можна обійтися простеньким набором, який є майже у кожного в гаражі, але якщо хочете полегшити собі завдання, обов'язково подбайте про більш професійному обладнанні. Болгарку, перфоратор, шуруповерт - все це може стати в нагоді, але додатковий інструмент ми обов'язково згадаємо згодом роботи. Швидше за все, в хід підуть шпателя, невелика кірка, дриль з насадкою для замішування розчину, формні вали тощо. Але найголовніше, форми для декору під камінь або цегла.
По ходу прочитання статті, запишіть собі також всі необхідні витратні матеріали. Це дрібниці, але вони вкрай важливі для зручної роботи і якісного результату.
В першу чергу, ми хочемо розповісти вам, як зробити стіну під цеглу. Зрозуміло, що стіна і так може бути цегляна, але оновлення її облицювальним матеріалом може коштувати дуже дорого. Тоді ми просто працюємо за технологією і відновлюємо прекрасний вигляд зовнішніх стін будинку. Крім цього, завжди можна провести подібну обробку і по рівній стіні, зробити, приміром, блочний будинок набагато симпатичніше, або постаратися оновити старий фасад, навіть якщо на ньому була раніше красива обробка.
Попередимо відразу, що старий глиняний будинок або просто потиньковані, таким способом обробити не вдасться, так як по закінченню роботи ми отримуємо товстий шар декоративної обробки, який подібна поверхню просто не зможе утримати. Але якщо будинок цегляний або блоковий, немає ніяких проблем (до речі, така облицювання можлива і стін гаража, сараю, літньої кухні).
За великим рахунком, це той же штучний камінь, який ми згодом клеїмо на стіни, тільки от ми з'єднуємо відразу два процесу, щоб трохи заощадити час.
Отже, спочатку ми готуємо стіну під майбутні роботи. Необхідно видалити з їх поверхні всі обсипані частини і стару обробку. Для цього добре підходять кирки, молотки, стамески, шпателі і спеціальні шкребки. Але тільки не перестарайтеся, так як нам не потрібні дірки в стінах, на ремонт яких піде багато часу і грошей.
Провівши підготовчі роботи по всіх фасадах, потрібно акуратно обмести їх віником і м'якою щіткою, щоб на поверхні не залишилося пилу і шматочків старої обробки, що заважають роботі. До речі, може знадобитися також ремонт та оздоблення цоколя.
Монтажна сітка необхідна для утримування шару штукатурки на поверхні стіни. Якщо ви просто набросаете навіть самий якісний розчин на строго вертикальну поверхню, вона може відійти або навіть через декілька хвилин відпасти тим же шаром. А нам потрібно зробити шар в 1-2 см завтовшки, а іноді і збільшити його до 3-4 см, в залежності від вимог і власного бажання побачити красу.
Отже, беремо пневматичний пістолет, якщо такий є, і прибиваємо на всю стіну металеву монтажну сітку на дюбелі. Якщо ж ні, молоток або дриль, а далі набивання сітки на ті ж дюбелі.
Встановлена сітка повинна бути якісно закріплена, щоб не впасти разом з товстим шаром штукатурки, потягнувши за собою навіть ті шари, де сітка прибита намертво. Не забудьте і вирівняти кути сіткою, що дуже важливо для подальших робіт. Постійно працюйте з рівнем.
Прямо через сітку, по всій поверхні наноситься якісний ґрунтувальний шар, який забезпечить найбільш якісне зчеплення матеріалу з готової стіною. Наносити грунтовку можна різними способами, але через сітку краще працювати пульверизатором. Це досить зручно і швидко, тим більше, що вся стіна, а також сітка, буде оброблена розчином.
Перед початком робіт бажано кинути два шари грунтовки, і робити це потрібно з певними перервами, наприклад, перший шар глибокого грунту можна напилити на стіну рано вранці, другий - за його висихання, приблизно ввечері. Але починати роботу можна буде тільки до наступного вечора. Якщо ж і взагалі працювати правильно, то дотримуйтесь інструкції виробника матеріалу, який купуєте.
Насправді, ми не хочемо вводити вас в оману, як роблять багато майстрів, називаючи пропорції тих матеріалів для розчинів і клейових сумішей, з якими працюють. Кому-то вони зручні, кому-то немає, крім того, залежать від самої суміші, фракції, виробника, якості, рецептури, погодних умов, у яких ви працюєте, підстави стіни, товщини шару і ще безлічі факторів. Тому ми просто скажемо, що необхідно використовувати готові суміші, які можна просто розбавити водою, або ж дотримуватися інструкції виробника, і готувати їх строго в тій кількості, яке збираєтеся виробити за відрізок часу. Для наших робіт ми вибрали трохи інший рецепт, і просто змішали стартову штукатурку з клейовим розчином для керамічного оздоблення, приблизно 40% на 60%, щоб збільшити якість. Це трохи дорожче, ніж виробляти обробку цементним розчином, але повірте, воно того варте!
Використовуйте готові суміші або готуйте їх самостійно в залежності від вимог, але завжди вибирайте якісних виробників Ceresit, Ceresit, Knauf, Artisan, BAUMIX та інші.
Далі наш процес приймає досить цікаву сторону, так як працювати за подібною технологією навіть цікаво. Тим більше, що ви робите будинок або іншу будівлю для себе, а значить, подбаєте про якість, хоча завжди можете поекспериментувати.
Отже, замішуєте розчин або просто розбавляєте готовий по інструкції, і переходите до набрасыванию на стіну через сітку. Розчин повинен бути пастоподібний. Часто рекомендують сметаноподібний розчин по консистенції, і це навіть правильно для більш гарного заповнення, але не варто робити його дуже рідким, щоб розчин не стікав по стінах.
Накидається розчин кельмою, з серйозним зусиллям, щоб потрапивши на стіну, він максимально прилип до неї і навіть проник в пори і тріщини.
Багато рекомендують працювати смужками або частинами, знизу вгору, щоб розчин не сповзав по стіні, але частіше майстри починають роботу невеликими квадратами, від верхнього кута!
Для подібної роботи використовують спеціальні машини-розпилювачі, але це дуже дороге обладнання для покупки, і навіть брати його в оренду невигідно.
Коли ви накидали розчин на певну частину стіни і перекрили ним не тільки сітку, але і створили шар до 0,5-1 см, необхідно взяти заздалегідь придбану форму під камінь або цегла, і просто придавити нею на шар розчину, який поверх сітки. Форма повинна бути змочена чистою водою, щоб розчин до неї не брався.
Потримавши форму кілька секунд на розчині, ви можете акуратно прибрати її і робити малюнок далі, придавлюючи наступну зону. В цей же час потрібно підправляти шви на шарі декоративної обробки, прибирати зайве, усувати дефекти.
Якщо в роботі намічається перерву, не рекомендуємо працювати формою по всьому квадрату набросанного заздалегідь шару розчину. Смужку приблизно в 10 см варто залишити з кожної сторони, де буде продовжуватися робота після. Необхідно це для того, щоб ви могли рівномірно наносити малюнок. По закінченню перерви, або на наступний день, ви знову набрасываете шар на стіну через сітку, поєднуєте його з вже готовим, набрасываете трохи розчину на заздалегідь залишену смужку, і продовжуєте роботу по технології. Також варто пам'ятати, що розчин бажано трамбувати перед установкою на нього форми, робити це можна навіть руками.
По закінченню робіт, вам необхідно буде якісно захистити стіну від атмосферних явищ, а також привести у той вигляд, який був запланований заздалегідь. Це може бути покриття спеціальними захисними складами, або ж фарбування спеціальним лаком або фарбою для зовнішніх робіт. Пам'ятайте, чим краще ви захистите шар обробки, тим довше часу стіни не потребують чергового ремонту.
За великим рахунком, багато процеси з даного виду робіт ми вже розглянули раніше, наприклад, підготовку поверхні, набивання сітки, грунтовку і так далі. Але після цього нам необхідно перейти до інших робіт, які вже відрізняються.
Перед початком даного процесу, радимо задуматися про матеріалі фінішної обробки, адже саме від нього будуть залежати робота, фінансові витрати і час проведення робіт.
Ви можете вибрати декоративну штукатурку короїд, звичайну обробку шубу для стін будинку, штукатурку з наповнювачами різної фракції, вирівнювання стіни під фарбування і так далі.
Після вибору матеріалу по зручності роботи, вартості і, природно, зовнішніми показниками, переходимо до головного на даний момент процесу - вирівнювання стіни.
Раніше, вирівнювання стіни було не так необхідно, так як на склад прикладалася форма, яка сама корегувала товщину шару і рельєф. На такій поверхні мінімальні перепади не так помітні, як на стіні, скажімо, з обробкою під короїд.
Вирівнювання бажано виконувати по маяках, це набагато простіше, та й швидше. Маяки в 10 мм, наприклад, встановлюються на стіни з кроком в 1,6-1,8 метра, щоб за ним ходило правило довжиною в 2 метри. Таким чином, ви зможете досягти хорошого результату.
Маяки для вирівнювання стін встановлюються із застосуванням рівня, виска, або краще, з використанням лазерного нівеліра, який допоможе оббити всі рівні і заздалегідь дати вам інформацію, де які відступи і шари штукатурки будуть необхідні.
У даному разі вже можна працювати з більш рідким розчином, так як формовка відразу після його укладання нам не потрібна.
Тепер залишилося визначитися, що саме ми будемо робити з готовою, рівною стіною. До речі, відразу хочемо вказати на те, що подібна обробка цілком реальна і після утеплення дачного будинку пінопластом!
Який би спосіб декоративного оздоблення ви не вибрали, пам'ятайте, що даний процес відбувається за суворої технології. Тут необхідні антисептики для запобігання грибка, робота в суху і теплу погоду для більш якісного схоплювання, ґрунтування кожного нового шару для гарного зчеплення, а також виконання багатьох інших правил. Завершальним же етапом будь-якого подібного процесу є фарбування або фінішна захисна обробка, про яку не можна забувати ні в якому разі!!!
Це дійсно цікаві рішення для обробки стін дачного будинку, а також зовнішніх поверхонь інших будівель. Але перед тим як почати, запитайте у себе, чи готові ви до подібних процесів, і зможете довести справу до кінця... якщо це не під силу, розгляньте і інші цікаві варіанти.
Сьогодні ми хочемо вам представити різні відеозапису, які розкажуть про те, як правильно та ефективно зробити світло на дачі. Цікаві прийоми і ...
Хвороби капусти легко можуть знищити врожай, і кожен з нас прекрасно це розуміє. Тому нам не залишається нічого, крім як навчитися визначати їх...
Огорожа дачної ділянки - важливий момент для обмеження території і забезпечення безпеки, це безперечно. Але тепер хотілося б поговорить...
Якщо раніше, після важкого робочого дня на дачі, можна було зібратися для вечері в альтанці або біля мангала, то зараз це модно робити біля барбекю...
Серед власників садиб є чимало бажаючих влаштувати собі ставок. Але що ж робити, якщо в розпорядженні господарів є всього лише якихось шість соток ...
Коріандр є однорічних трав'янистих рослин із сімейства зонтичних. У зелені і у насіння цієї культури є приємний запах (за наявності ефір...
Бентамия Коуза має кілька назв - бентамия японська, дерен японський, циноксилон Куза. Але всі ці імена мають на увазі одне єдине р...
Паркан для дачі - це ціле мистецтво, і ми зовсім не перебільшуємо. Адже можна огородити територію ділянки звичайними бетонними плитами, шифером іл...
Жасмин - одне з небагатьох рослин, що володіють настільки яскравим ароматом. Подібний дивний запах зазвичай не властивий рослинам середньої смуги. І, де...
Діти - наше щастя і радість, а на дачі це може бути і не зовсім так, адже крихітки часто відволікають від основних справ, вередують, хочуть гра...
Жимолость дозріває в саду раніше всіх інших ягід. Літо тільки-тільки починається, а на ринку вже можна побачити підприємливих бабусь з відерцями, на...
Не кожен дачник має серйозний досвід, щоб запросто виходити з будь-якої складної ситуації. Але їх на дачі дуже багато, і часом, вирішувати питання приходитс...
Млини - це дивовижні чарівні споруди. У стародавні часи без млина була немислима господарське життя будь села. Ог...
Може здатися, що при покупці садової тачки, нехитрого на перший погляд представника малої механізації, все зрозуміло і труднощів у виборі ...
Для тінистих ділянок саду підходять не так багато рослин, що дають гарне декоративне цвітіння. Одне з таких рослин - аризема, яка цвіте нео...
Кожен день ми працюємо на дачі, вирощуємо рослини і збираємо урожай, копаємо грунт і встановлюємо нові огорожі. Але все це справи буденні,...
Як правильно вибрати дриль для дачі? Дане питання цікавить багатьох дачників, які віддають перевагу майструвати своїми руками, а значить, розглянути ег...
Вже не рідкість зустріти на дачних ділянках карликові хвойні дерева і чагарники. Для кращого розуміння теми пояснимо, що до карликовим форма...
Ми багато разів говорили про каналізації на дачі та її правильному пристрої. Згадували ми також септики. Сьогодні ж настав час розповісти про них більше під...
Гортензія - красивий квітучий чагарник, популярний серед садівників світу. Наукова назва HYDRANGEA виходить з грецьких «hydor» і ...
В нашому саду росте безліч рослин, деякі з них були ще до формування саду - старі, багаторічні дерева, які просто залишилися на учас...
Питання, які меблі віддати перевагу для дачі, є далеко не пустим. Якість і комфортність стільців, столів, лавок не в останню чергу визна...
Рулонний газон на дачі якісно змінить вигляд всієї території. Оформлення ділянки таким способом не тільки перетворить вашу дачу або віллу, але і внесення відзн...
Огорожа дачі - важливий момент у забезпеченні безпеки і оформленні дачної території, а тому, розглядаючи паркан-огорожа для дачі, ми і будемо ...
Наукова назва цієї рослини PARTHENOCISSUS сталося з грецької, де «partenos» означає незайманий, «kisses» - плющ. ...
Цікавить, чим і як можна обробити грунт від шкідників, які поїдають коріння молодих рослин, таки як редис, рукола і так далі. Кажуть, що ...
Сьогодні багато садівники, так і просто жителі заміських будинків прагнуть всіма силами виділити свою ділянку на тлі інших. Це і зрозуміло, адже час...
Програма для ландшафтного дизайну Punch! не тільки допоможе втілити в реальність все те, про що ви мрієте не перший рік, але і обрадує можливостям...
Правильний вибір місця для розміщення басейну - це один з головних кроків при його проектуванні. Цей вибір залежить від багатьох факторів, наприклад так...
Сьогодні дуже складно знайти дачна ділянка, на якому немає квітів або розкішних кущів. Нехай це навіть сама стара і занедбана дача, але її так...
Мабуть, всі сорти полуниці можна розділити на три основні групи: сорти, що дають один урожай за сезон; сорти, які плодоносять протягом усього сезону...
Альтанка шестигранна є на всі 100% безпрограшним варіантом для вашого заміського будинку або дачі, навіть якщо ваш двір не відрізняється гігантськими ...
Вирощування петрушки може стати гарним джерелом доходу. Звичайно, для продажу потрібно вирощувати зелень, що має привабливий товарний вигляд і...
Перетворення рельєфу саду використовують багато власників заміських ділянок, так як це найкращий спосіб швидко і якісно змінити ландшафтний дизай...
Лобелія є однорічним медленнорастущим рослиною, яка відноситься до сімейства дзвоникових. Відрізняється воно сланким видом розвитку і колір...
Виростити і розвести карпов або карасів у ставку, навіть невеликих розмірів, на власній дачі, - справа абсолютно реальний! Карась і короп відносяться до н...
10.09.2014
Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...
08.09.2014
Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...
06.09.2014
У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...
03.09.2014
Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...
02.09.2014
Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...
30.08.2014
Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...
29.08.2014
Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...
28.08.2014
Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...
26.08.2014
З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...
25.08.2014
З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...
23.08.2014
Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...
21.08.2014
Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...
20.08.2014
Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...
20.08.2014
Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...
20.08.2014
Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...
19.08.2014
Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...