Підготовка до зими на дачі: корисні поради

До зими на дачі необхідно готуватися вчасно і правильно!До зими на дачі необхідно готуватися вчасно і правильно!Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо замислюватися про те, якою повинна бути підготовка до зими на дачі. Корисні поради наших фахівців обов'язково вам допоможуть!

 

Ми вирішили готуватися до зими заздалегідь і вже зараз розповісти про те, що необхідно робити восени, щоб у перші морози не опинитися в проблемній ситуації. Звичайно, подібні статті з'являються на сайті DachaDecor.com.ua кожен рік, але адже і ми постійно розвиваємося, а тому матеріал потрапляють завжди нові і ще більш практичні поради.

Наші фахівці складають цілі набори рекомендацій для дачників країни, і якщо ви уважно стежте за публікаціями, то знаєте, що є тематичні матеріали з приводу кожного сезону. Сьогодні ж тільки про зиму, вірніше про те, як готуватися до морозів і снігу на дачі!

Заготівля дров на дачі

Трохи про банальне, але про дуже потрібному. Дрова та інші види палива не можна забувати, навіть якщо ви не збираєтеся зимувати на дачі. Іноді адже ви все одно будете відвідувати дачну ділянку, наприклад, для зимової обрізки дерев, для перевірки і сортування врожаю, або ж просто, щоб насолодитися зимовою красою і згадати літо біля мангалу з шашличком. Тому дрова обов'язково необхідні, якщо навіть не для готування на свіжому повітрі, то для опалення будинку на день-два, поки ви займаєтеся корисними справами на вихідних.

Дуже важливий етап підготовки до зими - рубка дров!Дуже важливий етап підготовки до зими - рубка дров!

Варто подбати про сухих дровах, з якими не треба буде возитися взимку. Дрова повинні бути нарубані і складені в призначеному місці або занесені в сарай. Якщо ви запаслися якісними дровами, то тепло від печі, аромат страв від мангала або приємний вечір біля каміна вам забезпечений!

Заготівля дров може відбуватися різними шляхами. Це можуть бути і дерева, які вирубуються по осені, гілки після чищення саду, заготівля дров з лісу або лісосмуги, де в роботі допоможе сокиру і бензопила, ну або просто купівля дров, якщо своїми силами серйозні запаси влаштувати не виходить.

Дрова треба рубати якісним інструментом, використовуючи правильну техніку!Дрова треба рубати якісним інструментом, використовуючи правильну техніку!

Дачні ємності і вода

Проблеми з водою на дачі відчуває кожен третій дачник. Добре тим, у кого є свердловина, колодязь або постійна централізована подача води, але в кооперативах з звичними шістьма сотками часто буває так, що вода за графіком, з осені подається лише кілька разів на тиждень, а на зиму і взагалі відключається. Тому необхідно заготовити питну воду, адже і в холодну пору року ми будемо приїжджати на дачу, і вода обов'язково стане у нагоді.

Зимове зберігання води на дачі в бочках, бідонах, пластикових бакахЗимове зберігання води на дачі в бочках, бідонах, пластикових баках

Це з приводу заготовки води, але є і інші моменти, з нею пов'язані, наприклад, можливість замерзання води в ємностях на вулиці і размерзание за рахунок цього бочок, баків та бідонів. Якщо вода в даних ємностях не потрібна, краще зберігати їх сухими, щоб не отримати биті баки вже наступної весни. Якщо ж воду злити немає можливості, то потрібно вберегти воду від замерзання. Зробити це можна, просто помістивши в ємність колода, товсту гілку або навіть старий держак від лопати. Також є спосіб кидати в ємність порожні закручені пластикові пляшки з тягарцями або пінопласт. Багато користуються і хімією, але цей спосіб може бути і небезпечним, адже в хімії потрібно розбиратися і розуміти, якого складу вода буде навесні.

Замерзання води в ємностях може завдати їм непоправної шкодиЗамерзання води в ємностях може завдати їм непоправної шкоди

Це що стосується зберігання води... що ж з приводу таких ємностей, як у літньому душі, то звідти воду злити потрібно обов'язково, а також бажано зняти на зиму душову лійку. Навесні все стає на місце і працює чудово.

Підготовка до зими овочесховищ

Льохи і комори, про яких ми говорили буквально кілька статей назад, вимагають обов'язкової підготовки перед холодним періодом. В останні сонячні дні необхідно встигнути якісно просушити сховище, відкрити двері навстіж і, зробивши прибирання, залишити сховище на день, а то і два, для провітрювання. В цей же час, слід провести дезінфекцію стін, підлоги, стелі, дверей сховища, а також всіх його стелажів і ящиків.

Не варто забувати також про овочах і фруктах, які не завадило б перебрати при такій можливості. Ті плоди, які здаються злегка подпорченными, краще прибрати з льоху або комори, зберігати далі потрібно тільки якісний урожай. Але не забувайте, що для цього необхідно дотримувати умови зберігання.

Прибирання, просушування і дезинфекцію приміщень для зберігання врожаюПрибирання, просушування і дезинфекцію приміщень для зберігання врожаю

Прибирання ділянки від бур'янів

Дуже важливо вчасно боротися з бур'янами. Крім того, що вони видаляються з поверхні грунту протягом усього теплого сезону, потрібно знищити і ті, які готові розсипати насіння глибокої осені. Крім того, бур'яни часто є джерелом захворювань, в купах скощенных рослин зимують гризуни і комахи-шкідники, а тому потрібно цього не допустити.

Знесіть бур'яни на купи, підсушіть їх декілька днів і просто спаліть в будь-який зручний момент. Такий спосіб боротьби з бур'янами самий правильний і ефективний.

Обов'язково варто прибрати з ділянки і всі сміттєві рослиниОбов'язково варто прибрати з ділянки і всі бур'яни

Обрізка чагарників і квітів

Багато квіти вже відцвіли і перетворилися в сухі і не зовсім красиві стебла. Так само, як і чагарники, на яких вже спостерігаються гілочки, загиблі в літню спеку. Прибирання непотрібних рослин можна провести і на початку, і в середині осені, щоб максимально очистити ділянку від сухостою, який ламається і розноситься по поверхні грунту саду та городу. Можна навіть зробити таку зачистку дачної ділянки разом із знищенням бур'янів, щоб вбити двох зайців одним пострілом.

Напередодні зими слід обрізати кущі та квіти, які цього потребуютьнапередодні зими слід обрізати кущі та квіти, які цього потребують

Перекопування ділянки

Багато дачники сперечаються з приводу того, чи варто перекопувати ділянку на зиму. Ми вже неодноразово говорили на цю тему, а також з'ясували переваги і недоліки перекопування ділянки, а тому сьогодні не про це. На даний момент, просто розглядаємо необхідність обробки городу, клумб і палісаду в тому випадку, якщо ви є прихильником перекопування.

Необхідно якісно очистити грунт від бур'янів, про що ми вже говорили вище, наточити інвентар запропонованими раніше способами, взяти рукавички та взуття зручніше, і буквально за раз або два потрібне довести справу до кінця.

Так, саме зараз або ближче до кінця осені, але не в той момент, коли вдарять перші морози, інакше сил і енергії буде потрібно дуже багато, та й взагалі, робота може бути і не завершена.

Осіннє перекопування ділянки в зиму: вибирайте, потрібна вона чи ніОсіннє перекопування ділянки в зиму: вибирайте, потрібна вона чи ні

Добриво грунту в зиму

Приблизно з попередніми процесами - прибиранням та перекопуванням, необхідно внести добрива в грунт. За весну і літо вона віддала практично всі корисні елементи рослинам, які ми вирощували, а тому землі потрібна підживлення. Сказати по правді, навіть не так самої землі, а саме культурам, які ми будемо висаджувати вже наступної весни.

Використовуйте органічні добрива, комплексні та мінеральні добрива, але ретельно нормируйте їх і обов'язково дотримуйтеся правил підживлення грунту. Дуже важливо знати не тільки найменування добрив та кількість, яку потрібно внести, але також і відповідність даних норм тим рослинам, які будуть вирощуватися на даному місці.

Будьте уважні при виборі добрив для осіннього внесення в ґрунтБудьте уважні при виборі добрив для осіннього внесення в ґрунт

Захист ґрунту і рослин від заморозків

Досить складне завдання для новачків, і просто трудомісткий процес для досвідчених дачників. Всі ми розуміємо, наскільки важливо захистити наявні рослини від лютих морозів, а тому ніхто не буде заперечувати, що виноград, молоді яблуні, а також багато інші дерева та кущі необхідно прикопати або укутати перед зимою. На самому початку осені цього робити не варто, як і в період потепління перед зимою, але от з першими заморозками багато рослин потребують тепла. Намагайтеся зробити укриття правильними, щоб усередині зберігалося тепло, але також залишалася і циркуляція повітря. Інакше утеплення може і погубити рослини, якщо з-за концентрації вологості всередині укриття оселяться численні захворювання рослин, для яких там буде створено сприятливе середовище.

З приводу утеплення грунту вирішувати тільки вам. Якщо ви вважаєте, що це необхідно, можете використовувати спеціальні рослини - сидерати. Крім цього, застосовується мульча або навіть удобрення органікою, за рахунок якої земля трохи прогрівається зсередини. Ми не даємо однозначних порад тільки з тієї причини, що у кожного є своя думка з приводу утеплення грунту, так само як і з приводу перекопування в зиму або внесення в даний період добрив.

Як захистити дачні рослини від лютих зимових морозів?Як захистити дачні рослини від лютих зимових морозів?

Антивандальний захист дачі

Так, саме так ми і назвемо цей розділ статті, адже взимку, коли людей на дачах менше, серйозно активізуються двоногі шкідники, які люблять прибрати до рук все, що погано лежить... і навіть якщо лежить правильно, все одно може бути винесене подібними зловмисниками.

В першу чергу, приберіть з ділянки всі металеві стовпчики, які служили опорами, розберіть сітки під огірки і опори для високорослих томатів, постарайтеся занести і сховати під замок арматуру, металеві куточки і все інше, що можуть унести злодії.

Далі, огляньте дачну ділянку, бути може, близько дровника залишився сокира, за сараєм ви залишили граблі й лопату, ще якийсь інструмент, яким ще недавно працювали. Звичайно, так відразу ніхто не прийде його і не забере, але ось поїдете ви на пару тижнів, поїдуть і сусіди, а на території з'явиться той, хто відразу збагатиться на ваших помилках і неуважності.

Дуже важливо прибрати і всі прилади з вулиці, особливо, якщо залишаєте дачу надовго. В пізню осінь і зиму частіше так і буває, дачники їдуть на місяці, а по приїзду виявляють пропажу і збитки. Мова зараз про душових кранах і лейках, змішувачах на вуличних умивальниках, лічильники на воду, які на вулиці взимку точно не потрібні, дорогих лампах в альтанках і у дворі, отпугивателях комах і гризунів, інших приладах та обладнанні, яке можна легко скрутити і понести. Подбайте про те, щоб зловмисникам ваше добро не дісталося, або ж забезпечте дачі якісний захист.

В обов'язковому порядку сховайте на зиму все цінне дачне майно під замок!!!В обов'язковому порядку сховайте на зиму все цінне дачне майно під замок!!!

Утеплення дачних будівель

З приводу утеплення будинку та гаража, інших будівель та навіть дверей окремо, ми говорили дуже багато, а тому рекомендуємо почитати тематичні статті і вибрати для себе дійсно корисну інформацію, яка допоможе забезпечити максимальне енергозбереження.

Зрозуміло, що далеко не кожен рік може знадобитися цей процес, досить і одноразово утеплити свій будинок чи інші споруди, і якщо теплоізоляція пройшла якісно, то буде тепло, а витрати на опалення значно знизяться. Також зрозуміло, що не всі будуть утеплювати будинок або гараж на зимовий час, але це необхідно тим дачникам, які часто відвідують свою ділянку в холоду або і взагалі, проживають там взимку.

Якщо є можливість, обов'язково утеплите дачний будинок, сарай, гараж та інші будівліЯкщо є можливість, обов'язково утеплите дачний будинок, сарай, гараж та інші будівлі

Підготовка опалювальних приладів

Даний розділ як раз по темі зими і її суворих холодів. Ми хочемо поговорити про обігрівачах і їх підготовці. Не про вибір, так як вже розглядали обігрівачі для дачі, і знайшли дійсно кращі варіанти для патіо, відкритих альтанок і закритих веранд, а також для самого дачного будинку. Дуже добре, коли ви вибираєте якісний опалювальний прилад і використовуєте його в вже утепленому будинку, адже ефективність подібного обігріву збільшується в рази.

Використовуйте взимку на дачі тільки якісні опалювальні приладиВикористовуйте взимку на дачі тільки якісні опалювальні прилади

Утеплення та обігрівачі - гарна тема для зими, але важливо звернути увагу і на печі, адже у багатьох будинках ще старе, пічне опалення. Так, сама система може і трохи застаріла, але це ніяк не означає, що вона втратила в якості, адже якщо натопити піччю, в будинку буде навіть жарко.

Але щоб піч працювала добре, завчасно зверніть увагу на її стан. Цілком реально, що необхідний простенький ремонт для забезпечення максимальної працездатності. Також, допоможе коректно і ефективно функціонувати чистий димар, а тому чистимо сажу ще восени. В цей же час перевіряємо і те, наскільки правильно підготували піч до опалювального сезону.

Не забудьте відремонтувати дачну піч і почистити димохід від сажіНе забудьте відремонтувати дачну піч і почистити димохід від сажі

Поради по підготовці дачі до зими практично невичерпні, але ми не можемо говорити на одну тему постійно, адже на дачі достатньо й інших клопотів. А тому, на сьогодні завершуємо наш збірник порад і бажаємо вам продуктивної роботи.

Як швидко наколоти дров на зиму (відео)

Підготовка дачі до зимового періоду - потрібна робота, від якої не можна відмовлятися. Подбайте про власну ділянку і будинок, щоб вже наступної весни дача знову порадувала вас теплом і затишком, комфортом і урожаєм!

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...