Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо замислюватися про те, якою повинна бути підготовка до зими на дачі. Корисні поради наших фахівців обов'язково вам допоможуть!
Ми вирішили готуватися до зими заздалегідь і вже зараз розповісти про те, що необхідно робити восени, щоб у перші морози не опинитися в проблемній ситуації. Звичайно, подібні статті з'являються на сайті DachaDecor.com.ua кожен рік, але адже і ми постійно розвиваємося, а тому матеріал потрапляють завжди нові і ще більш практичні поради.
Наші фахівці складають цілі набори рекомендацій для дачників країни, і якщо ви уважно стежте за публікаціями, то знаєте, що є тематичні матеріали з приводу кожного сезону. Сьогодні ж тільки про зиму, вірніше про те, як готуватися до морозів і снігу на дачі!
Трохи про банальне, але про дуже потрібному. Дрова та інші види палива не можна забувати, навіть якщо ви не збираєтеся зимувати на дачі. Іноді адже ви все одно будете відвідувати дачну ділянку, наприклад, для зимової обрізки дерев, для перевірки і сортування врожаю, або ж просто, щоб насолодитися зимовою красою і згадати літо біля мангалу з шашличком. Тому дрова обов'язково необхідні, якщо навіть не для готування на свіжому повітрі, то для опалення будинку на день-два, поки ви займаєтеся корисними справами на вихідних.
Варто подбати про сухих дровах, з якими не треба буде возитися взимку. Дрова повинні бути нарубані і складені в призначеному місці або занесені в сарай. Якщо ви запаслися якісними дровами, то тепло від печі, аромат страв від мангала або приємний вечір біля каміна вам забезпечений!
Заготівля дров може відбуватися різними шляхами. Це можуть бути і дерева, які вирубуються по осені, гілки після чищення саду, заготівля дров з лісу або лісосмуги, де в роботі допоможе сокиру і бензопила, ну або просто купівля дров, якщо своїми силами серйозні запаси влаштувати не виходить.
Проблеми з водою на дачі відчуває кожен третій дачник. Добре тим, у кого є свердловина, колодязь або постійна централізована подача води, але в кооперативах з звичними шістьма сотками часто буває так, що вода за графіком, з осені подається лише кілька разів на тиждень, а на зиму і взагалі відключається. Тому необхідно заготовити питну воду, адже і в холодну пору року ми будемо приїжджати на дачу, і вода обов'язково стане у нагоді.
Це з приводу заготовки води, але є і інші моменти, з нею пов'язані, наприклад, можливість замерзання води в ємностях на вулиці і размерзание за рахунок цього бочок, баків та бідонів. Якщо вода в даних ємностях не потрібна, краще зберігати їх сухими, щоб не отримати биті баки вже наступної весни. Якщо ж воду злити немає можливості, то потрібно вберегти воду від замерзання. Зробити це можна, просто помістивши в ємність колода, товсту гілку або навіть старий держак від лопати. Також є спосіб кидати в ємність порожні закручені пластикові пляшки з тягарцями або пінопласт. Багато користуються і хімією, але цей спосіб може бути і небезпечним, адже в хімії потрібно розбиратися і розуміти, якого складу вода буде навесні.
Це що стосується зберігання води... що ж з приводу таких ємностей, як у літньому душі, то звідти воду злити потрібно обов'язково, а також бажано зняти на зиму душову лійку. Навесні все стає на місце і працює чудово.
Льохи і комори, про яких ми говорили буквально кілька статей назад, вимагають обов'язкової підготовки перед холодним періодом. В останні сонячні дні необхідно встигнути якісно просушити сховище, відкрити двері навстіж і, зробивши прибирання, залишити сховище на день, а то і два, для провітрювання. В цей же час, слід провести дезінфекцію стін, підлоги, стелі, дверей сховища, а також всіх його стелажів і ящиків.
Не варто забувати також про овочах і фруктах, які не завадило б перебрати при такій можливості. Ті плоди, які здаються злегка подпорченными, краще прибрати з льоху або комори, зберігати далі потрібно тільки якісний урожай. Але не забувайте, що для цього необхідно дотримувати умови зберігання.
Дуже важливо вчасно боротися з бур'янами. Крім того, що вони видаляються з поверхні грунту протягом усього теплого сезону, потрібно знищити і ті, які готові розсипати насіння глибокої осені. Крім того, бур'яни часто є джерелом захворювань, в купах скощенных рослин зимують гризуни і комахи-шкідники, а тому потрібно цього не допустити.
Знесіть бур'яни на купи, підсушіть їх декілька днів і просто спаліть в будь-який зручний момент. Такий спосіб боротьби з бур'янами самий правильний і ефективний.
Багато квіти вже відцвіли і перетворилися в сухі і не зовсім красиві стебла. Так само, як і чагарники, на яких вже спостерігаються гілочки, загиблі в літню спеку. Прибирання непотрібних рослин можна провести і на початку, і в середині осені, щоб максимально очистити ділянку від сухостою, який ламається і розноситься по поверхні грунту саду та городу. Можна навіть зробити таку зачистку дачної ділянки разом із знищенням бур'янів, щоб вбити двох зайців одним пострілом.
Багато дачники сперечаються з приводу того, чи варто перекопувати ділянку на зиму. Ми вже неодноразово говорили на цю тему, а також з'ясували переваги і недоліки перекопування ділянки, а тому сьогодні не про це. На даний момент, просто розглядаємо необхідність обробки городу, клумб і палісаду в тому випадку, якщо ви є прихильником перекопування.
Необхідно якісно очистити грунт від бур'янів, про що ми вже говорили вище, наточити інвентар запропонованими раніше способами, взяти рукавички та взуття зручніше, і буквально за раз або два потрібне довести справу до кінця.
Так, саме зараз або ближче до кінця осені, але не в той момент, коли вдарять перші морози, інакше сил і енергії буде потрібно дуже багато, та й взагалі, робота може бути і не завершена.
Приблизно з попередніми процесами - прибиранням та перекопуванням, необхідно внести добрива в грунт. За весну і літо вона віддала практично всі корисні елементи рослинам, які ми вирощували, а тому землі потрібна підживлення. Сказати по правді, навіть не так самої землі, а саме культурам, які ми будемо висаджувати вже наступної весни.
Використовуйте органічні добрива, комплексні та мінеральні добрива, але ретельно нормируйте їх і обов'язково дотримуйтеся правил підживлення грунту. Дуже важливо знати не тільки найменування добрив та кількість, яку потрібно внести, але також і відповідність даних норм тим рослинам, які будуть вирощуватися на даному місці.
Досить складне завдання для новачків, і просто трудомісткий процес для досвідчених дачників. Всі ми розуміємо, наскільки важливо захистити наявні рослини від лютих морозів, а тому ніхто не буде заперечувати, що виноград, молоді яблуні, а також багато інші дерева та кущі необхідно прикопати або укутати перед зимою. На самому початку осені цього робити не варто, як і в період потепління перед зимою, але от з першими заморозками багато рослин потребують тепла. Намагайтеся зробити укриття правильними, щоб усередині зберігалося тепло, але також залишалася і циркуляція повітря. Інакше утеплення може і погубити рослини, якщо з-за концентрації вологості всередині укриття оселяться численні захворювання рослин, для яких там буде створено сприятливе середовище.
З приводу утеплення грунту вирішувати тільки вам. Якщо ви вважаєте, що це необхідно, можете використовувати спеціальні рослини - сидерати. Крім цього, застосовується мульча або навіть удобрення органікою, за рахунок якої земля трохи прогрівається зсередини. Ми не даємо однозначних порад тільки з тієї причини, що у кожного є своя думка з приводу утеплення грунту, так само як і з приводу перекопування в зиму або внесення в даний період добрив.
Так, саме так ми і назвемо цей розділ статті, адже взимку, коли людей на дачах менше, серйозно активізуються двоногі шкідники, які люблять прибрати до рук все, що погано лежить... і навіть якщо лежить правильно, все одно може бути винесене подібними зловмисниками.
В першу чергу, приберіть з ділянки всі металеві стовпчики, які служили опорами, розберіть сітки під огірки і опори для високорослих томатів, постарайтеся занести і сховати під замок арматуру, металеві куточки і все інше, що можуть унести злодії.
Далі, огляньте дачну ділянку, бути може, близько дровника залишився сокира, за сараєм ви залишили граблі й лопату, ще якийсь інструмент, яким ще недавно працювали. Звичайно, так відразу ніхто не прийде його і не забере, але ось поїдете ви на пару тижнів, поїдуть і сусіди, а на території з'явиться той, хто відразу збагатиться на ваших помилках і неуважності.
Дуже важливо прибрати і всі прилади з вулиці, особливо, якщо залишаєте дачу надовго. В пізню осінь і зиму частіше так і буває, дачники їдуть на місяці, а по приїзду виявляють пропажу і збитки. Мова зараз про душових кранах і лейках, змішувачах на вуличних умивальниках, лічильники на воду, які на вулиці взимку точно не потрібні, дорогих лампах в альтанках і у дворі, отпугивателях комах і гризунів, інших приладах та обладнанні, яке можна легко скрутити і понести. Подбайте про те, щоб зловмисникам ваше добро не дісталося, або ж забезпечте дачі якісний захист.
З приводу утеплення будинку та гаража, інших будівель та навіть дверей окремо, ми говорили дуже багато, а тому рекомендуємо почитати тематичні статті і вибрати для себе дійсно корисну інформацію, яка допоможе забезпечити максимальне енергозбереження.
Зрозуміло, що далеко не кожен рік може знадобитися цей процес, досить і одноразово утеплити свій будинок чи інші споруди, і якщо теплоізоляція пройшла якісно, то буде тепло, а витрати на опалення значно знизяться. Також зрозуміло, що не всі будуть утеплювати будинок або гараж на зимовий час, але це необхідно тим дачникам, які часто відвідують свою ділянку в холоду або і взагалі, проживають там взимку.
Даний розділ як раз по темі зими і її суворих холодів. Ми хочемо поговорити про обігрівачах і їх підготовці. Не про вибір, так як вже розглядали обігрівачі для дачі, і знайшли дійсно кращі варіанти для патіо, відкритих альтанок і закритих веранд, а також для самого дачного будинку. Дуже добре, коли ви вибираєте якісний опалювальний прилад і використовуєте його в вже утепленому будинку, адже ефективність подібного обігріву збільшується в рази.
Утеплення та обігрівачі - гарна тема для зими, але важливо звернути увагу і на печі, адже у багатьох будинках ще старе, пічне опалення. Так, сама система може і трохи застаріла, але це ніяк не означає, що вона втратила в якості, адже якщо натопити піччю, в будинку буде навіть жарко.
Але щоб піч працювала добре, завчасно зверніть увагу на її стан. Цілком реально, що необхідний простенький ремонт для забезпечення максимальної працездатності. Також, допоможе коректно і ефективно функціонувати чистий димар, а тому чистимо сажу ще восени. В цей же час перевіряємо і те, наскільки правильно підготували піч до опалювального сезону.
Поради по підготовці дачі до зими практично невичерпні, але ми не можемо говорити на одну тему постійно, адже на дачі достатньо й інших клопотів. А тому, на сьогодні завершуємо наш збірник порад і бажаємо вам продуктивної роботи.
Підготовка дачі до зимового періоду - потрібна робота, від якої не можна відмовлятися. Подбайте про власну ділянку і будинок, щоб вже наступної весни дача знову порадувала вас теплом і затишком, комфортом і урожаєм!
Цікаве питання задала Людмила: «Які особливості вирощування рододендронів потрібно дотримуватися?» ...
Прикраса саду та іншої дачної території - дуже правильна ідея, що виникає у багатьох з нас. Але далеко не кожен варіант підходить для цього д...
Напередодні теплої пори року є сенс задуматися не тільки про роботу на дачній ділянці, але і про цікавий відпочинок і заходах, які можна ...
Батьківщиною декоративної капусти є Японія, жителі якої вирішили використовувати її не тільки як продукт харчування, але і в якості прикраси р...
Побачивши, як недосвідчені дачники тримають лопату в руках, ми вирішили розповісти всім, як правильно копати в городі, та так, щоб принести грунті користь і ...
Одним із основних факторів визначення місця для розташування теплиці є його освітленість. Адже від правильного і достатнього освітлення буде за...
Кальцеолярія є багаторічним рослиною, проте частіше вирощується як однорічник. Висота і ширина дорослої кальцеолярии становить близько 20-30 см...
Незважаючи на той момент, що ландшафтний дизайн стає популярним у країні, і щодня переконує ще добру тисячу людей зайнятися своїм земельним...
Цей невибагливий квітка сімейства складноцвітих може радувати своїх господарів в листопадову негоду і навіть коли на вулиці лежить сніг, якщо його пер...
Вхід в будинок і ганок завжди повинні бути в найкращому стані, і причиною тому не тільки оригінальність фасадної частини будівлі, але і безпеку. Кр...
Англійські традиції і внесок британців у розвиток ландшафтного дизайну надзвичайно вагою і легко помітний в багатьох парках, які перебувають в самих різних...
Полуниця - досить привередливое рослина, але це зовсім не заважає йому мати величезну кількість шанувальників. Ми вирощуємо суницю в палісадниках...
У ландшафтному дизайні активно і плідно використовуються камені різних видів і походження. Особливий інтерес проявляється до екзотичних камінню великого...
Вже здалеку впадає в очі ніжне рожево-червоне мерехтіння під деревами. Придивившись уважніше, ми виявимо майже біля самої землі безліч дрібний...
Садові доріжки на дачі є не тільки якісної розміткою ділянки та його оригінальною прикрасою, але також основним полотном для пересування ч...
Чимале число успішних дачників, які мають досвід роботи з теплицями, мріють про промислових масштабах, щоб мати можливість вирощувати разнообра...
Спил дерев і корчування пнів може перетворитися в більш приємне заняття, якщо ви будете точно знати, що далі робити з колодами і корінням. За привід...
Вже не рідкість зустріти на дачних ділянках карликові хвойні дерева і чагарники. Для кращого розуміння теми пояснимо, що до карликовим форма...
Стара дача або зарослий сільський двір - це далеко не трагедія, тим більше, якщо у вас є бажання навести порядок. Головне тут ...
Ми не знаємо жодної людини, яка б, посадивши один рожевий кущ на дачі, зупинився на досягнутому. Саме тому ми вирішили розповісти кожному...
Оформлення дачної території завжди починається з проекту. Це може бути звичайний малюнок від руки на аркуші паперу, а може бути і повноцінний прое...
Такими невеликими, але в теж час незамінними помічниками є мотоблоки. Мотоблок - це невеликих розмірів тягове їздова пристрій на одноос...
Декоративна водойма є досить оригінальним елементом дизайну дачі і досить часто застосовується при озелененні ландшафту і благоустрій терит...
Під верандою зазвичай мають на увазі прибудову до будинку, яка розташована таким чином, що вхідні двері в будинок виявляється всередині і отримує доповнить...
Своєчасне утеплення дачного будинку допоможе зберегти тепло всередині, але якщо зробити все правильно, енергозбереження можна підняти на цілий рівень. ...
Хочете виростити щось оригінальне і неповторне? Тоді гарденія буде ідеальним рішенням! Якщо ви вирощуєте гарденії і, природно, хочете поба...
Вода, яку ми використовуємо для наповнення басейнів, не є ідеально чистою. У своєму складі вона містить безліч хімічних елементів і орган...
Вирощуванням грибів хотів би зайнятися практично кожен дачник. Адже як приємно розуміти, що на обід або вечерю вас буде чекати чудово страва з а...
Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...
Яке вибрати покриття для садових доріжок, щоб воно було і естетичним і одночасно практичним? Відповідей може бути декілька, одне з рішень &ndas...
Цинія вважається одним з найпопулярніших однорічних квітів для саду, які вирощуються в нашій країні. Тому, поговорити про агротехніку цинії...
Ще недавно ми й не думали про таке раритетному прикрасі дачного будинку, як віконниці. Але сьогодні, в момент повернення старої і навіть класичної моди, ставн...
Гараж на дачі не є спорудою першої необхідності, але, все-таки, набагато краще, коли він є. І тому, якщо ви вже закінчили з основними зда...
Раніше легендою вважалися чорні троянди, але тепер, після їх появи у світі, легенда плавно перейшла на зелений колір, і люди часто задаються питанням: "з...
Доросла рослина зазвичай пересаджують у тому випадку, якщо місце для нього виявилося не зовсім вдало вибрано. У статті ми розповімо про те, на що необхідно...
Скляні та пластикові пляшки завжди були сміттям або засобом повернення невеликої частини грошей шляхом здачі на вторсировину. Але сьогодні, завдяки множ...
10.09.2014
Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...
08.09.2014
Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...
06.09.2014
У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...
03.09.2014
Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...
02.09.2014
Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...
30.08.2014
Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...
29.08.2014
Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...
28.08.2014
Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...
26.08.2014
З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...
25.08.2014
З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...
23.08.2014
Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...
21.08.2014
Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...
20.08.2014
Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...
20.08.2014
Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...
20.08.2014
Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...
19.08.2014
Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...