Як вибрати і встановити віконниці для дачі

Як вибрати красиві і практичні віконниці для дачного будинку?Як вибрати красиві і практичні віконниці для дачного будинку?Ще недавно ми й не думали про таке раритетному прикрасі дачного будинку, як віконниці. Але сьогодні, в момент повернення старої і навіть класичної моди, віконниці для дачі стають все більш популярними.

 

Віконниці на вікнах кожен з нас пам'ятає за старим сільським будинкам, де ми гостювали у бабусь і дідусів, ну а міські люди повинні пам'ятати про віконницях з казок і дитячих фільмів, які не так давно часто транслювалися по телебаченню. Погодьтеся, дуже симпатичний декор, який не просто прикрашає і дарує будинку особливий колорит, але і є елементом корисного оформлення. Загалом, як би там не було, сьогодні ми розглядаємо віконниці на вікна дачного будинку, вивчаємо їх призначення, види, матеріали виконання та встановлення віконниць на вікна.

Вибирайте віконниці різного формату строго під дачний будинокВибирайте віконниці різного формату строго під дачний будинок

Чим корисні віконниці для вікон дачного будинку?

Тут можна розмірковувати довго, впливаючи на багато цікаві моменти, але ми зупинимося на основних пунктах.

Захисна функція віконниць

Віконниці можуть не тільки прикрашати, але і оберігати дачний будинокВіконниці можуть не тільки прикрашати, але і оберігати дачний будиноккожен з нас розуміє, що віконниці на вікнах - це захист найбільш вразливих місць від злому і незаконного проникнення. Встановивши дерев'яні або металеві віконниці, ви зможете значно ускладнити завдання несвідомих і злодійкуватих, які норовлять залізти всередину дачного будинку та "поласувати" нашим добром. Тепер на вікнах серйозна перепона, яка, до речі, закривається не тільки зовні, на замок, який можна швидко спиляти або сколоти, але і на спеціальні внутрішні запори. Завжди реально зачиняти віконниці зсередини, встановивши спеціальні штирі або інші запірні елементи. Їдучи з дачі, ви просто закриваєте віконниці, і відкрити їх можна тільки з внутрішньої сторони.

Віконниці на дачі, як захист від холоду

Утеплення дачного будинку може включати в себе і настанову віконниць. Звичайно, якщо вікна хороші - багатокамерні склопакети, обмежують доступ знижених температур і вітру з вулиці, то віконниці зіграють вже невелику роль, але результат буде, тим більше, у зв'язці з іншими перевагами.

Встановивши віконниці на вікна, ви обмежите доступ холодних протягів всередину, по вікнах не буде стукати холодний дощ і налипає сніг, тим більше, якщо наш декоративний елемент буде герметичним, щільно прилягати до вікон.

Якісні віконниці на дачі допоможуть захистити будинок від холодуЯкісні віконниці на дачі допоможуть захистити будинок від холоду

Естетична сторона віконниць на дачі

Звичайно, захисна функція і момент відсікання холоду - це величезний плюс, але крім того, віконниці - справжня краса на дачі. Подібний елемент декору цінується з давнини, і тому віконниці так популярні й сьогодні. Уявіть собі тільки різьблені дерев'яні віконниці, стандартні віконниці з дерева з елементами ковки, просто металеві з візерунком. Все це дуже красиво, а тим більше, допомагає підтримувати дачний стиль на високому рівні.

Крім вказаних вище переваг, віконниці дачного будинку просто красиві і оригінальніКрім вказаних вище переваг, віконниці дачного будинку просто красиві і оригінальні

Які віконні віконниці для дачі вибрати?

Сьогодні ви можете знайти найрізноманітніші декоративні та захисні елементи для встановлення на вікна дачного будинку.

Одностулкові віконниці на вікна

Прості віконниці на невеликі вікна, які розташовані з однієї, найбільш зручною боку вікна. Закриваються вони стандартно, круговим рухом, що прилягають до спеціального запірного елемента і закриваються.

Різьблені одностулкові віконниці старого типу для дачного будинкуРізьблені одностулкові віконниці старого типу для дачного будинку

Двостулкові віконниці на дачі

Більш цікаві в плані дизайну, так як у відкритому вигляді завжди буде зберігатися симетрія. Подібні елементи декору можуть бути виконані з будь-якого зручного матеріалу, мати запірний елемент, що скріплює віконниці посередині або навіть всередині будинку, якщо у вас передбачені спеціальний наскрізні кріплення.

Звичайні двостулкові віконниці на дерев'яному доміЗвичайні двостулкові віконниці на дерев'яному будинку

Збірні або складні віконниці

Є і більш цікавий, можна сказати, що оригінальний варіант, який практичніше деяких інших. Спочатку, подібні віконниці являють собою елемент з кількох частин, встановлений з будь-якої сторони віконного отвору. Коли необхідно, ви можете прикрити, скажімо, третину, половину або 3/4 вікна, а якщо потрібно, то й закрити його повністю.

Збірні віконниці для дачі або розкладні віконниці - вибирати тільки вам, залежно від вимогЗбірні віконниці для дачі або розкладні віконниці - вибирати тільки вам, залежно від вимог

Віконниці, жалюзі на дачі

Комбінований варіант, який одночасно виконує захисну і декоративну функцію, але виглядає це більш цікаво. Являють собою віконниці, жалюзі захисний віконний елемент, який прикриває вікно повністю, але може бути піднятий за рахунок спеціального механізму. Тобто, в певних випадках, суцільне закриття вікна, а коли хочете пустити світло в будинок - часткове. Віконниці залишаються на вікні та захищають від проникнення, а планочки всередині них підводяться і працюють, як стандартні жалюзі на домашніх вікнах.

Сучасні, дуже практичні і надійні віконниці, жалюзіСучасні, дуже практичні і надійні віконниці, жалюзі

З якого матеріалу обрати віконниці?

Сьогодні можна вибрати дуже оригінальні вироби з металу, пластику й дерева, а можливо, і комбінації даних матеріалів, але тут вам необхідно визначатися самостійно, так як вони серйозно відрізняються за вартістю, дизайну і практичності використання.

Дерев'яні віконниці для дачі

Варіант-стандарт або варіант-класика, називайте, як вам буде зручно. Так, красиві і дуже оригінальні, але і найдорожчі, так як представлені найчастіше у дизайнерському вигляді, різьблені, обпалені, з елементами ковки і так далі. У плані функціоналу можуть виконувати всі раніше описані завдання.

Дерев'яні віконниці на дачний будинок класичного типу, які повністю перетворюють спорудаДерев'яні віконниці на дачний будинок класичного типу, які повністю перетворюють споруда

Металеві віконниці для дачі

Тут все зрозуміло в плані захисту, але можуть виникнути питання за зовнішнім виглядом. На даний рахунок не варто турбуватися, так як за рахунок фігурного різання або включення кованих елементів, захист і декор можуть гармонійно поєднуватися.

Металеві віконниці - кращий спосіб одночасно прикрасити і захистити дачний будинокМеталеві віконниці - кращий спосіб одночасно прикрасити і захистити дачний будинок

Пластикові віконниці на дачі

Тут варто вже трохи замислитися, оскільки, говорячи про пластику, ми маємо на увазі більш естетику і прогин під сучасність, але завжди можна заплатити трохи більше і посилити віконниці на вікнах, щоб вони якісно виконували і захисну функцію.

Пластикові віконниці на вікна дачного будинку - сучасний і дуже оригінальний варіантПластикові віконниці на вікна дачного будинку - сучасний і дуже оригінальний варіант

Як встановити віконниці для дачі своїми руками?

Звичайно, дуже хотілося б і виконати їх самостійно, але якщо це не по силам у вигляді нестачі матеріалів, обладнання та досвіду, можна спробувати встановити віконниці своїми руками.

Робиться це дуже просто, якщо ви купили продуманий заздалегідь товар, за розмірами і параметрами, які необхідні.

Природно, дуже важливий розмір, який можна зняти з віконних прорізів і підбирати віконниці під них. Але завжди можна і замовити цей виріб в майстерні, де віконниці будуть виконані строго під вас.

Далі, необхідно орієнтуватися на те, чи є в комплекті спеціальний набір для установки - анкери, болти і гайки, захисні елементи для кріплення і певний декор для торців і запірних елементів.

Віконниці для вікон дачного будинку - найпростіший спосіб установкиВіконниці для вікон дачного будинку - найпростіший спосіб установки

Якщо ж все необхідне нам відсутня в комплекті, віконниці можна просто встановити на анкери, які вгоняются в стіну з боків віконного отвору або ж у його торцеві частини. Зробити це дуже просто, головне розуміти товщину стіни, вимоги до кріплення, мати під рукою дриль або перфоратор і необхідні свердла.

Зробивши отвори в потрібній кількості та певного під встановлення розміру, вам необхідно закріпити каркас, раму або загальну конструкцію віконниць за допомогою анкерів. Далі, якщо ви не плануєте знімати захист з вікон з найближчий десяток років, головки болтів можна трохи прошліфувати болгаркою, щоб їх не можна було викрутити (якщо вам необхідно буде провести демонтаж, їх завжди можна буде трохи засмутити і зрізати, на що часу у зловмисників точно не буде). Після, варто лише встановити віконниці на вікна, тобто, на сам каркас, провести закрепительный монтаж, встановити замки і декоративні елементи.

Монтаж якісних віконниць на вікна дачі додасть вам впевненості, а вдома - краси і привабливостіМонтаж якісних віконниць на вікна дачі додасть вам впевненості, а вдома - краси і привабливості

В принципі, на цьому установка віконниць на вікна дачного будинку завершено, і ви можете сміливо використовувати їх за призначенням, насолоджуючись красою і безпекою головного споруди дачі.

Віконниці для дачного будинку (відео)

Захист і прикраса дачі не менш важливі, ніж посадка та вирощування різноманітних культур, а тому поставтеся до теми уважніше і не забувайте стежити за новими публікаціями, де ви обов'язково знайдете ще багато цікавого.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...