Вирощування баклажанів в теплиці

вирощування баклажанів в теплицівирощування баклажанів в теплиціВирощування баклажанів на дачі, як і інших культур, вже давно стало класикою для кожного дачника. Але приходить час, коли на сонячній грядці рослини тільки в'януть і всихають - осінь. Саме в цей період ми і переносимо всі свої турботи в теплицю, де доглядаємо за рослинами і продовжуємо отримувати від них смачні і свіжі плоди. Сьогодні ми вирішили поспілкуватися з вами про баклажанах, і підказати, як саме відбувається вирощування даної культури в теплиці.

Підготовка грунту для баклажанів

Один з найбільш необхідних процесів. Будь-який досвідчений дачний діяч прекрасно розуміє, що висаджувати рослини в одну і ту ж грунт, протягом декількох років, просто не можна. Грунт необхідно оновити і удобрити, дати їй відпочити, тільки в цьому випадку вона знову стане родючим і зможе показувати хороший результат.

З баклажанами ситуація дуже схожа - ділянка під культуру слід змінити. Необхідно прибрати весь рослинний сміття і кілька разів гарненько пролити грунт, щоб змити з нього можливі залишки добрив. Не забудьте і продезінфікувати грунт для посадки баклажанів, це можна зробити за допомогою розчину мідного купоросу (2 ст. л. на відро гарячої води). Після обробки ґрунту їй необхідно дати трохи часу, щоб просохнути, і ретельно перекопати глибиною в багнет.

Добрива для баклажанів

Баклажани досить добре ставляться до органіки, тому вносьте в грунт гнойовий перегній або компостний (половина відра на 1 м2). Для зниження кислотності ґрунту внесіть в неї доломітове борошно (2 ст. л на 1 м2). Доломітове борошно, крім кальцію, містить також магній, який необхідний для правильного росту баклажанів. Не менш корисним буде і внесення в грунт для посадки баклажанів низинного торфу, який добре утримує вологу.

Якщо необхідно розпушити землю, можна внести невелику кількість тирси або піску, також, на кожен метр посадки додати по 1 ст. л. сульфату магнію і 1 склянці золи. Виходячи з даних дозувань і загальної площі теплиці, ви можете відразу приготувати кількість добрив, що значно полегшить роботу.

Якщо ж у вас немає можливості добре удобрити всю грядку, вносьте добрива безпосередньо в кожну лунку, а далі вже удобрюйте баклажани в період вегетації. Але пам'ятайте, даний спосіб діє на рослини трохи гірше.

Не варто забувати і про комплекс мінеральних добрив, який можна придбати на ринку або в спеціалізованому магазині. Такий комплекс уже буде правильно збалансований і вам залишиться тільки внести його в грунт.

Добрива добре просочують грунт при температурі вище +13+15 градусів Цельсія, тому удобрені території можна накрити поліетиленовою плівкою. Грунт повинна бути теплою і під час посадки баклажан, на глибині до 20 см її температура повинна становити не менше +15 градусів Цельсія.

догляд за баклажанами в теплицідогляд за баклажанами в теплиці

Висадка розсади

Перед тим, як почати висадку розсади, грунт необхідно злегка підготувати. Її слід розрівняти і розмітити лунки. Відстань між кущами баклажанів повинно складати не менше 45 см, між рядами, близько 60 см. Кожна лунка прокидається жменею золи, ретельно змішаної з посадкової землею, а також проливається водою, 1,5 л на лунку.

Намагайтеся не пошкодити кореневу систему рослин. Обов'язково розкажіть підготовлену розсаду за кілька годин до висадки, щоб земляний ком не обсипався з коренів. Висаджувати розсаду стоїть на 1-2 см глибше, ніж вона росла в первинній зоні або ящику.

Висадивши розсаду в грунт, земля навколо ущільнюється і трохи проливається водою. Щоб не утворилася земляна кірка після посадки, слід просипати верхній шар перегноєм або торфом. У найспекотніші дні, поки розсада не зміцніла, її слід притіняти, прикриваючи накриття теплиці тканиною або ж створивши над грядкою дуги з тінню.

Полив баклажанів в теплиці

Баклажани краще регулярний полив, так як їм необхідно більшу кількість вологи, ніж такі культури, як наприклад, болгарський перець. При нестачі вологи цвітіння обсипається, а плоди помітно зменшуються. Також не забувайте, що культура не любить холодну воду. Полив слід проводити теплою водою, температура якої не нижча +22+23 градусів Цельсія.

Перший полив розсади відбувається приблизно на п'ятий день, далі раз на тиждень. Вода повинна проникати в грунт на глибину всієї кореневої системи, не менше 20 див. В період плодоношення баклажани переходять на полив 2 рази на тиждень, можна і частіше, якщо погода спекотна.

При поливі бажано не мочити листя баклажанів, після поливу - обов'язково рихлити ґрунт (через 10-12 годин).

Баклажани в теплиці воліють високу вологість ґрунту і низьку вологість повітря. Тому полив відбувається вранці, далі обов'язково мульчування грунту і провітрювання теплиці. Висока вологість повітря в теплиці погано впливає на зростання баклажанів і може сприяти розвитку захворювань.

Підживлення для рослини

Догляд за баклажанами в теплиці передбачає і постійні підживлення рослин. Виробляються вони 3-4 рази за сезон, періодичність залежить від стану культури.

Перша підгодівля проводиться через 12-20 днів після посадки розсади. Такий період необхідний для того, щоб рослина прижилася, і коренева система могла з максимальним ефектом всмоктувати поживні речовини.

До початку плодоношення баклажани підживлення мікроелементами, і комплексними мінеральними добривами (Кеміра або Растворін, 1 ст. л. на відро води), під час плодоношення - азотно-фосфорними добривами (1 ст. л. суперфосфату і 1 ст. л. аміачної селітри на відро води).

Не зловживайте органікою, так як це може негативно позначитися на врожаї - баклажани підуть у ріст на шкоду цвітінню і розвитку плодів. Намагайтеся чергувати невеликі порції органіки з мінеральними добривами, це буде найкращий спосіб підживлень. З органіки ж можете використовувати зброджених траву або засіб Биуд, виготовлене на основі коров'яку.

Під час плодоношення просыпайте ряди баклажанів деревною золою, ближче до закінчення даного періоду використовуйте сульфат калію у невеликій дозі (не більше 1 ч. л. на відро води).

Цікаві поради

Також хочемо рекомендувати кілька цікавих речей, у зв'язку з якими виникає безліч питань:

  • Якщо баклажани показують слабкий ріст пагонів - підгодуйте рослини добривами з високим вмістом азоту;
  • Якщо баклажани йдуть в зелену масу - використовуйте підживлення, що містять калій;
  • Якщо ви помітили погане, слабке цвітіння баклажанів - проведіть обприскування розчином борної кислоти (2 г на відро теплої води).

Підвищена вологість грунту в теплиці, поряд із зниженою температурою може викликати зниження активності коренів баклажанів. У цей момент варто провести добриво мікроелементами. Також не забувайте підгодовувати баклажани сульфатом магнію.

Вирощування баклажанів в теплиці - процес не з легких, тим більше, якщо звернути увагу на підживлення і графіки. Але, слідувати їм зовсім не обов'язково, схему можна порушувати, просто спостерігаючи за рослинами і вносячи підживлення в необхідний момент, а не за графіком.

баклажани в теплицібаклажани в теплиці

Відео про вирощування баклажанів в теплиці

Підв'язка і формування

Підв'язка баклажанів в теплиці обов'язкова, так як рослини виростають більше, ніж у відкритому грунті і вони більш крихкі. Підв'язують баклажани до шпалері, іноді навіть у кількох місцях, але такий спосіб може затінити рослина, що небажано.

Часто в теплиці вирощуються баклажани низьких сортів, які не потрібно формувати. Але якщо сорти високорослі, то формування кущів обов'язково.

Бічні відростки на основному стеблі прибирають, залишаючи на кущі лише кілька найсильніших. Нижче залишилися пагонів зі стовбура прибирають всі відростки. Пасинкування до баклажанів не застосовується, прибираються зі стовбура лише мляві і жовте листя, а також недорозвинені плоди.

Ближче до кінця сезону вирощування баклажанів, їх прищипують, залишаючи тільки 5-6 зав'язей. інша їх частина просто не встигне сформуватися до кінця сезону, і буде просто тягнути на себе поживні речовини в збиток іншим плодам.

Хвороби та шкідники баклажанів

Основні хвороби баклажанів в теплиці - фітофтора і тютюнова мозаїка. Запобігти їх розвиток можливо за допомогою спеціальних препаратів, наприклад, "Циркон" і "Фітоспорину". Загнивання рослин запобігають елементарним провітрюванням теплиці, яке необхідно проводити регулярно для зниження вологості повітря.

Шкідниками баклажанів в теплиці є павутинний кліщ, колорадський жук, білокрилка і тля. Проти них можна використовувати хімічні препарати, але так як вони добре засвоюються рослинами, то по можливості, необхідно збирати комах вручну. Також допоможуть клейові пастки, які безпечні для людини.

Можна також проводити профілактику протягом усього сезону, обприскуючи баклажани спеціально призначеними препаратами. Також рекомендуємо вам прочитати спеціальну статтю "Захворювання овочів в теплицях".

Знаючи, як вирощувати баклажани в теплиці, і дотримуючись порад професіоналів і фахівців даної сфери, ви досить просто виростите хороший урожай, незважаючи на те, що з першого разу це буде важко і затратно по часу.
Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...