баклажанів на дачі, як і інших культур, вже давно стало класикою для кожного дачника. Але приходить час, коли на сонячній грядці рослини тільки в'януть і всихають - осінь. Саме в цей період ми і переносимо всі свої турботи в теплицю, де доглядаємо за рослинами і продовжуємо отримувати від них смачні і свіжі плоди. Сьогодні ми вирішили поспілкуватися з вами про баклажанах, і підказати, як саме відбувається вирощування даної культури в теплиці.
ВирощуванняОдин з найбільш необхідних процесів. Будь-який досвідчений дачний діяч прекрасно розуміє, що висаджувати рослини в одну і ту ж грунт, протягом декількох років, просто не можна. Грунт необхідно оновити і удобрити, дати їй відпочити, тільки в цьому випадку вона знову стане родючим і зможе показувати хороший результат.
З баклажанами ситуація дуже схожа - ділянка під культуру слід змінити. Необхідно прибрати весь рослинний сміття і кілька разів гарненько пролити грунт, щоб змити з нього можливі залишки добрив. Не забудьте і продезінфікувати грунт для посадки баклажанів, це можна зробити за допомогою розчину мідного купоросу (2 ст. л. на відро гарячої води). Після обробки ґрунту їй необхідно дати трохи часу, щоб просохнути, і ретельно перекопати глибиною в багнет.
Баклажани досить добре ставляться до органіки, тому вносьте в грунт гнойовий перегній або компостний (половина відра на 1 м2). Для зниження кислотності ґрунту внесіть в неї доломітове борошно (2 ст. л на 1 м2). Доломітове борошно, крім кальцію, містить також магній, який необхідний для правильного росту баклажанів. Не менш корисним буде і внесення в грунт для посадки баклажанів низинного торфу, який добре утримує вологу.
Якщо необхідно розпушити землю, можна внести невелику кількість тирси або піску, також, на кожен метр посадки додати по 1 ст. л. сульфату магнію і 1 склянці золи. Виходячи з даних дозувань і загальної площі теплиці, ви можете відразу приготувати кількість добрив, що значно полегшить роботу.
Якщо ж у вас немає можливості добре удобрити всю грядку, вносьте добрива безпосередньо в кожну лунку, а далі вже удобрюйте баклажани в період вегетації. Але пам'ятайте, даний спосіб діє на рослини трохи гірше.
Не варто забувати і про комплекс мінеральних добрив, який можна придбати на ринку або в спеціалізованому магазині. Такий комплекс уже буде правильно збалансований і вам залишиться тільки внести його в грунт.
Добрива добре просочують грунт при температурі вище +13+15 градусів Цельсія, тому удобрені території можна накрити поліетиленовою плівкою. Грунт повинна бути теплою і під час посадки баклажан, на глибині до 20 см її температура повинна становити не менше +15 градусів Цельсія.
Перед тим, як почати висадку розсади, грунт необхідно злегка підготувати. Її слід розрівняти і розмітити лунки. Відстань між кущами баклажанів повинно складати не менше 45 см, між рядами, близько 60 см. Кожна лунка прокидається жменею золи, ретельно змішаної з посадкової землею, а також проливається водою, 1,5 л на лунку.
Намагайтеся не пошкодити кореневу систему рослин. Обов'язково розкажіть підготовлену розсаду за кілька годин до висадки, щоб земляний ком не обсипався з коренів. Висаджувати розсаду стоїть на 1-2 см глибше, ніж вона росла в первинній зоні або ящику.
Висадивши розсаду в грунт, земля навколо ущільнюється і трохи проливається водою. Щоб не утворилася земляна кірка після посадки, слід просипати верхній шар перегноєм або торфом. У найспекотніші дні, поки розсада не зміцніла, її слід притіняти, прикриваючи накриття теплиці тканиною або ж створивши над грядкою дуги з тінню.
Баклажани краще регулярний полив, так як їм необхідно більшу кількість вологи, ніж такі культури, як наприклад, болгарський перець. При нестачі вологи цвітіння обсипається, а плоди помітно зменшуються. Також не забувайте, що культура не любить холодну воду. Полив слід проводити теплою водою, температура якої не нижча +22+23 градусів Цельсія.
Перший полив розсади відбувається приблизно на п'ятий день, далі раз на тиждень. Вода повинна проникати в грунт на глибину всієї кореневої системи, не менше 20 див. В період плодоношення баклажани переходять на полив 2 рази на тиждень, можна і частіше, якщо погода спекотна.
При поливі бажано не мочити листя баклажанів, після поливу - обов'язково рихлити ґрунт (через 10-12 годин).
Баклажани в теплиці воліють високу вологість ґрунту і низьку вологість повітря. Тому полив відбувається вранці, далі обов'язково мульчування грунту і провітрювання теплиці. Висока вологість повітря в теплиці погано впливає на зростання баклажанів і може сприяти розвитку захворювань.
Догляд за баклажанами в теплиці передбачає і постійні підживлення рослин. Виробляються вони 3-4 рази за сезон, періодичність залежить від стану культури.
Перша підгодівля проводиться через 12-20 днів після посадки розсади. Такий період необхідний для того, щоб рослина прижилася, і коренева система могла з максимальним ефектом всмоктувати поживні речовини.
До початку плодоношення баклажани підживлення мікроелементами, і комплексними мінеральними добривами (Кеміра або Растворін, 1 ст. л. на відро води), під час плодоношення - азотно-фосфорними добривами (1 ст. л. суперфосфату і 1 ст. л. аміачної селітри на відро води).
Не зловживайте органікою, так як це може негативно позначитися на врожаї - баклажани підуть у ріст на шкоду цвітінню і розвитку плодів. Намагайтеся чергувати невеликі порції органіки з мінеральними добривами, це буде найкращий спосіб підживлень. З органіки ж можете використовувати зброджених траву або засіб Биуд, виготовлене на основі коров'яку.
Під час плодоношення просыпайте ряди баклажанів деревною золою, ближче до закінчення даного періоду використовуйте сульфат калію у невеликій дозі (не більше 1 ч. л. на відро води).
Також хочемо рекомендувати кілька цікавих речей, у зв'язку з якими виникає безліч питань:
Підвищена вологість грунту в теплиці, поряд із зниженою температурою може викликати зниження активності коренів баклажанів. У цей момент варто провести добриво мікроелементами. Також не забувайте підгодовувати баклажани сульфатом магнію.
Вирощування баклажанів в теплиці - процес не з легких, тим більше, якщо звернути увагу на підживлення і графіки. Але, слідувати їм зовсім не обов'язково, схему можна порушувати, просто спостерігаючи за рослинами і вносячи підживлення в необхідний момент, а не за графіком.
Підв'язка баклажанів в теплиці обов'язкова, так як рослини виростають більше, ніж у відкритому грунті і вони більш крихкі. Підв'язують баклажани до шпалері, іноді навіть у кількох місцях, але такий спосіб може затінити рослина, що небажано.
Часто в теплиці вирощуються баклажани низьких сортів, які не потрібно формувати. Але якщо сорти високорослі, то формування кущів обов'язково.
Бічні відростки на основному стеблі прибирають, залишаючи на кущі лише кілька найсильніших. Нижче залишилися пагонів зі стовбура прибирають всі відростки. Пасинкування до баклажанів не застосовується, прибираються зі стовбура лише мляві і жовте листя, а також недорозвинені плоди.
Ближче до кінця сезону вирощування баклажанів, їх прищипують, залишаючи тільки 5-6 зав'язей. інша їх частина просто не встигне сформуватися до кінця сезону, і буде просто тягнути на себе поживні речовини в збиток іншим плодам.
Основні хвороби баклажанів в теплиці - фітофтора і тютюнова мозаїка. Запобігти їх розвиток можливо за допомогою спеціальних препаратів, наприклад, "Циркон" і "Фітоспорину". Загнивання рослин запобігають елементарним провітрюванням теплиці, яке необхідно проводити регулярно для зниження вологості повітря.
Шкідниками баклажанів в теплиці є павутинний кліщ, колорадський жук, білокрилка і тля. Проти них можна використовувати хімічні препарати, але так як вони добре засвоюються рослинами, то по можливості, необхідно збирати комах вручну. Також допоможуть клейові пастки, які безпечні для людини.
Можна також проводити профілактику протягом усього сезону, обприскуючи баклажани спеціально призначеними препаратами. Також рекомендуємо вам прочитати спеціальну статтю "Захворювання овочів в теплицях".
Знаючи, як вирощувати баклажани в теплиці, і дотримуючись порад професіоналів і фахівців даної сфери, ви досить просто виростите хороший урожай, незважаючи на те, що з першого разу це буде важко і затратно по часу.
Існує безліч видів садових клумб, які ви можете встановити у себе на дачі. В залежності від мети, від ваших смаків, слід вибрати найкращими серед найкращих...
Багатьом з нас подобається копчене сало, м'ясо і риба. Але подібна продукція часто пропонується сумнівної якості або по серйозно завищеною ціною. Ал...
Не так давно ми говорили про високі городах на дачі, їх перевагах та зручностях для людини, який обробляє подібні грядки. Сьогодні ж ми...
Не будемо розповідати, в яких цілях на дачі можна вирощувати голубів, так як кожен дачник сам визначає для себе призначення даних птахів. А поговор...
Садівники цінують безліч квітів, які можна без проблем висадити в саду і тим самим прикрасити територію. У їх числі і волошки - чудові, радий...
Доброго дня. Нещодавно придбала дачу, і перед початком сезону хотілося б уточнити, як правильно потрібно сіяти на розсаду помідорів? ...
Майоран здавна цікавий людям, як симпатичне декоративна рослина і пряна приправа, що підходить для багатьох страв. Тому, вирощування майора...
Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...
Усім звичний і такий звичайний для нашої кухні ріпчасту цибулю цілком можна вирощувати на дачній ділянці і створити для себе запас цього необхідного прод...
Не дуже приємний аромат і консистенція приготованого добрива сторицею повертаються до нас відмінним урожаєм, а тому ми вважаємо, що можна і потер...
На початку весни багато дачники приступають до вирощування розсади. Але досвідчені знання і розуміння агротехніки рослин - це далеко не всі вимоги...
Питання від Наталії: "Порадьте, будь ласка, найбільш доступну за ціною, зрозумілу для англо-неговорящих і нерозуміючих програму для проектування...
Правильна вентиляція теплиці відіграє дуже важливу роль. Вона створює рослинам найбільш сприятливі умови для існування, стабілізуючи температу...
Галимодендрон (Halimodendron ) - листопадний колючий чагарник з сімейства Бобових. Назва походить від грецького 'halimos' - солоний ...
Наступаюче літо для дачників, які ведуть присадибне господарство, означає безліч різноманітних робіт і заходів по догляду за рослинами в ого...
Сьогодні дуже складно знайти дачна ділянка, на якому немає квітів або розкішних кущів. Нехай це навіть сама стара і занедбана дача, але її так...
Одним із основних факторів визначення місця для розташування теплиці є його освітленість. Адже від правильного і достатнього освітлення буде за...
Чула дивну прикмету про те, що ялина на садовій ділянці - погана прикмета. Чи це Так? ...
Хочете здивувати сусідів по дачі? Мрієте поринути в атмосферу середньовіччя? Тоді створіть на своїй ділянці середньовічний замок. Можна, звичайно, пр...
Ми не знаємо жодної людини, яка б, посадивши один рожевий кущ на дачі, зупинився на досягнутому. Саме тому ми вирішили розповісти кожному...
Всі ми прекрасно знаємо, що таке аґрус. У кожного залишилося багато спогадів з дитинства, коли ми обривали кущі агрусу і насолоджувалися з...
Вирощування шпинату стало популярним в нашій країні не так давно, але за дуже невеликий період, посадки його з'явилися в кожній другій теплиці. ...
Важливою складовою в декоруванні дачі служать доріжки, спрямовані до альтанок, місць відпочинку, навісів, автомобільній стоянці, альпінарію. Доріжки -...
Кларкия - дуже красиве і ошатне рослина, що має тривалий період цвітіння. Зовні кларкия виглядає як кущик, на стебла якого наниза...
Після збору врожаю і підготовки дачі до зимового періоду, ви можете зробити ще багато корисних справ, приміром, зробити годівницю для птахів своїми руками...
Дачна територія - це окремий світ, який часто штовхає нас до винаходів. І зрозуміло, адже існує величезний обсяг роботи, який ...
Це досить нова рослина на російських клумбах. Але завдяки виключно гарного цвітіння поширюється досить швидко. Багато хто вперше ...
Матеріал для виготовлення теплиці на вашій дачі може бути досить різноманітним, і його вибір залежить тільки від особистих переваг дачника і бюджету...
Рішення про самостійну циклюванні - серйозний крок, для успішності цього заходу необхідні практичні навички і знання послідовності ...
З настанням осені багато хто з нас не хочуть залишати дачу, адже вирощувати культури на власній ділянці не тільки цікаво, але і корисно зі сторін...
Близько 400 видів однорічних і багаторічних трав'янистих рослин належать до роду дельфиниумов. Однак для дачників найбільший інтерес представляють дельф...
У те, що колодязь на ділянці дуже корисний, а іноді і життєво необхідний (якщо інших джерел води не є) говорити не доводиться. Пристрій...
Аристолохія (ARISTOLOCHIA) відноситься до сімейства Кирказоновые, тому її інакше ще називають Хвилівника. В роді близько 180 видів, які ростуть в помірну ва...
Внесення добрив у ґрунт під висадку різноманітних культур дуже важливо, але не менш важливий і сам спосіб, який застосовується для внесення. Якщо ви яв...
У квітні ми посадили саджанець яблуні-трьохлітки. Він чудово прижився. Але зараз на стовбурі в районі щеплення видно три "болячки" схожі на місця срезо...
Вибираючи накриття для теплиці, ми звертаємо увагу на вартість матеріалу, його якість, надійність і практичність. Звичайно, існує безліч доро...
10.09.2014
Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...
08.09.2014
Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...
06.09.2014
У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...
03.09.2014
Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...
02.09.2014
Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...
30.08.2014
Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...
29.08.2014
Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...
28.08.2014
Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...
26.08.2014
З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...
25.08.2014
З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...
23.08.2014
Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...
21.08.2014
Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...
20.08.2014
Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...
20.08.2014
Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...
20.08.2014
Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...
19.08.2014
Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...