Циклювання паркету своїми руками: технологія та рекомендації професіоналів

Циклювання паркетуЦиклювання паркетуРішення про самостійну циклюванні - серйозний крок, для успішності цього заходу необхідні практичні навички і знання послідовності дій, тобто теоретична складова цього вміння. Зрозуміло, навіть відмінне знання про те, як робити циклювання паркету, не дає абсолютну страховку від дрібних помилок, недоліків. Але, дивлячись на речі оптимістично, циклювання паркету своїми руками - це все одно хороше рішення, що дозволяє і заощадити кошти і отримати корисний практичний досвід. Єдино, ми б порадили вибрати для першого досвіду циклювання кімнату другорядного значення, наприклад неглавную кімнату в дачному будинку.

 

Голими руками циклювання паркету ніяк не зробити, знадобиться спеціальне обладнання і інструменти. Для одноразової циклювання купувати обладнання немає сенсу, вигідніше взяти його в оренду.

Циклювання своїми рукамиЦиклювання своїми руками

Обладнання для циклювання паркету

  1. Для первинної циклювання знадобиться машина паркетошлифовальная.
  2. Щоб якісно провести циклювання в кутах і уздовж стін професіонали застосовують шліфувальних машини.
  3. Тонке шліфування виконується з допомогою плоскошліфувальної машини.
  4. І нарешті, щоб видалити весь пил, що утворилася в процесі циклювання, знадобиться пилосос великої потужності. У багатьох випадках можна обійтися домашнім пилососом, якщо його потужності виявиться достатньо, а можна орендувати і спеціальний пилосос.

Матеріали та інструменти для циклювання

Машини для циклювання паркету не будуть працювати без наждачного паперу, необхідно запастися нею в достатній кількості, розміри брати 40, 60, 80, 100, так як для тонкої і грубої шліфовки, природно використовуються папір різного ступеня шорсткості.

Що необхідно для циклюванняЩо необхідно для циклювання

Неминуче виникне потреба в розрізанні наждачного паперу, що можна зробити спеціальними ножицями, або звичайним канцелярським ножем,

Циклювання паркету своїми руками не обійдеться без шпатлювання, тому що своєчасно запасіться спецрозчином, необхідним для приготування шпаклівки.

Процес циклюванняПроцес циклювання

Невід'ємною частиною процесу циклювання є лакування, тобто без спеціального паркетного лаку не обійтися. Ну а щоб наносити лак на паркет потрібні валики і кисті, які рекомендується купувати не в єдиному екземплярі, а відразу кілька штук. Можна порадити брати валики з мікрофібри, що дещо полегшить процес лакування.

Підготовчий етап

Перш ніж починати циклювання, настійно рекомендуємо уточнити технічні умови, необхідні для експлуатації обладнання. Для паркетошліфувальних машин потрібна напруга 220 Вт і 16 А сили струму. Домашня електромережа може не витримати такого навантаження, тому циклювальні машини часто підключають безпосередньо до розподільного щитка.

Етапи циклюванняЕтапи циклювання

Також на етапі попередніх приготувань слід добре підмести підлогу, уважно оглянути його на наявність цвяхів, саморізів, які підлягають обов'язковому видаленню до початку циклювання. Інакше вживане обладнання може отримати пошкодження, а крім того цвях може бути відкинутий машиною в довільному напрямку з неабиякою силою і нанести травму.

Процес циклювання паркету

Процес починається з грубої циклювання, в ході якої видаляється старий лаковий шар з паркету і верхній шар зношених паркетних дощок. Виконується це справа паркетошліфувальної машиною, в яку заряджається наждачний папір розміру 40. Починаючи шліфування, і зробивши один прохід по рівному ділянці паркету, визначте ширину шліфування. Можливо, потрібно відрегулювати висоту лівого колеса машини.

Циклювання паркетуЦиклювання паркету

Тепер потрібно вирішити, в якому напрямку проводити циклювання, професіонали радять працювати машиною в напрямку, перпендикулярному до того, як покладений паркет. Тобто, у разі палубної укладання машину ведемо по діагоналі відносно стіни, якщо маємо справу з укладанням «ялинкою» - паралельно стіні. Роблячи проходи вперед і назад, зрушуємо в бік барабан на ½ його ширини. Зазвичай оброблюваний ділянку паркету виходить шириною близько 20 див. Піднімання і опускання машини виробляємо в русі, інакше на місці зупинки ризикуємо отримати заглиблення в підлозі.

Трапляється, що подається потужності барабану не вистачає для роботи на всі 100 %, тоді послаблюємо тиск на підлогу, для чого підкручуємо регулювальний гвинт. Цілком можливо, що одного проходу може не вистачити для гарного вирівнювання, можуть знадобитися другий, третій заходи, поки всі дефекти не будуть видалені. До речі, слідкуйте за своєчасною зміною наждачного паперу в барабані, вона інтенсивно переться при шліфуванні.

Далі переходимо до тонкої шліфовки, яку будемо виконувати за допомогою плоскошлифовального агрегату, що має зазвичай три диски, які, обертаючись, будуть одночасно шліфувати і вирівнювати паркетне покриття. Зазвичай здійснюють три проходи, щоразу змінюються шкурки в послідовності розмірів 40-60-100.

Потім слід провести циклювання підлоги в кутах і уздовж стін, робиться це круговими рухами кутошліфувальною машини.

Підійшов момент, коли потрібно зашпаклювати щілини між паркетними дощечками. Накритий шпаклівку, для чого в професійний розчин підсипаємо паркетну пил, з мішка машини. Такий прийом дозволяє отримати шпаклівку максимального близького до паркету кольору. Користуючись широким шпателем, заповнюємо всі щілини.

Потім нам належить ще раз процеклевать паркет шкуркою 100 в режимі тонкого шліфування (користуємося плоскошліфувальною машиною). Після цього зайва шпаклівка буде видалена з паркету.

Власне безпосередньо з циклюванням ми закінчили, тому саме час озброїтися і зібрати пилососом утворилася пил. Чому важливо, щоб був потужний пилосос, адже якщо деяка частина пилу залишиться на паркеті, то після лакування будуть відчуватися шорсткість, і помітні скупчення бруду.

Обладнання для циклюванняОбладнання для циклювання

Взагалі, лакування паркету, напевно, представляє найбільшу складність для новачка з усіх етапах циклювання. Паркет треба покрити щонайменше трьома шарами лаку, кожен шар повинен висохнути. Час висихання може відрізнятися у різних марок лаку. Тому читайте інструкцію або проконсультуйтеся у продавця, здійснюючи покупку. Критично важливо рівномірно розподіляти лак валиками, інакше його згустки застигнуть і утворюють темні плями, які буде виділятися на загальному тлі. Виправити таке зможе тільки нова циклювання, тому помилки при лакуванні можуть дорого обійтися.

Після підсихання заключного шару лаку, паркет знову потрібно пропилососити, після чого констатувати, що циклювання завершена!

Кілька корисних порад новачкам

Деревної пилу, та ще з частинками лаку властива підвищена горючість і навіть здатність до самозаймання.

Тому створювати поклади з мішків з пилом будинку не рекомендується, позбавляєтеся від них по мірі надходження.

Врахуйте, що якщо поруч з ремонтованих приміщенням є інші житлові кімнати, то в них неодмінно потрапить запах лаку, коли почнете його використовувати. Хоча, наприклад, водні лаки, на відміну від нітро і поліуретанових, запах не дають. Продумайте заздалегідь, що робити з цією проблемою, може, має сенс евакуювати людей в інші місця.

Догляд за паркетом і циклювання (відео)

 

Паркетошлифовальная машина - агрегат солідного ваги, рекомендований до перенесення двома людьми, так що вчасно подбайте про помічника.

І врахуйте, що корпус, незважаючи на гадану міцність, може виявитися вельми крихким.

Коли машина паркетошлифовальная буде доставлена на вашу адресу, відразу запустити мотор, попередньо надівши мішок на трубу. Якщо виявиться, що мотор не запускається, або не набирає обертів, то причина, швидше за все, криється в тонкій проводці, або недостатньому напрузі в мережі, що особливо актуально для заміських будинків.

На машині є кнопка «Пуск», натисканням на яку підключається на короткий термін пусковий конденсатор, завданням якого є дати початковий поштовх мотору. Утримувати кнопку не варто довше 2-3 секунд.

Важливо вміти правильно заправити наждачку в барабан. З допомогою ключів знімаємо стару наждачку, взявши її за шаблон, вирізаємо наждачку зі свого нового рулону. Обрізаємо чотири кута, як це зроблено на шаблоні, щоб забезпечити більш зручний затиск ключами.

Якщо в якийсь момент шліфування у вас виникли сумніви, то краще зателефонувати в пункт оренди машини і попросити пояснити турбує вас момент або будь-якому іншому доступному фахівця.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...