Вибираємо, які квіти посадити восени на дачі

Осіння посадка квітів: висаджуємо рослини правильноОсіння посадка квітів: висаджуємо рослини правильноМи упевнені, що багатьох початківців дачників, які вирішили вже навесні побачити свою ділянку красивим і навіть барвистим, цікавить, які квіти можна посадити восени. Саме даного питання ми присвятили наш матеріал.

 

На початку осені багатьом з нас здається, що на дачі вже нема чого робити, ну, скажімо, побілка дерев, вивезення сміття, пара-трійка шашликів для закриття сезону, і все. Але це не так, адже восени можлива посадка багатьох рослин, які вже навесні прикрасять дачу, а може, й дадуть деякі плоди. Сьогодні ми вирішили поговорити про те, які квіти посадити восени, щоб з початком теплих днів ми почали роботи на дачі в компанії симпатичних сходів, а незабаром і яскравого цвітіння.

Переваги осінньої посадки квітів

З першого погляду може здатися, що осінні посіви - це знущання над рослинами, але ви будете не праві, адже посадка квітів під зиму має цілий ряд переваг.

Першим і найбільш очевидним плюсом можна вважати загартовування рослин, адже ті насіння, які переживуть зимівлю і дадуть сходи, будуть дійсно сильними і дуже стійкими. Крім того, рослини зможуть не тільки показати серйозне здоров'я в теплий сезон, але і відмінно протистояти багатьом захворюванням, які швидко "з'їдять" слабкі рослини.

Основною перевагою осінньої посадки квітів можна вважати хорошу схожість і силу рослинОсновною перевагою осінньої посадки квітів можна вважати хорошу схожість і силу рослин

Осінні посіви квітів легко витримають весняні заморозки, які навіть травневими ночами не переносять дуже багато посіви. Загартовані рослини швидко сформують сильну і здорову кореневу систему, яка дістанеться до необхідної вологи в глибині грунту і не дасть рослині померти. Крім того, даний факт говорить про меншій потребі в поливах, а отже, і більшої ймовірності протистояти захворюванням.

Черговим, дійсно заслуженим плюсом осінньої посадки квітів, можна вважати власне зручність у роботах на дачі. Тепер вам не доведеться витрачати час на посадку квітів, заново шукати під них сприятливий ділянку, постійно переживати про температурі зовнішнього середовища і прогретости грунту - все, ви вже все висадили і отримуєте здорові рослини, а значить, можна зайнятися й іншими важливими справами.

Посадивши квіти восени, ви отримаєте масу вільного часу у весняний періодПосадивши квіти восени, ви отримаєте масу вільного часу у весняний період

Осінні сіянці, дали сходи, дійсно збережуть ваш час і сили, адже весняні роботи на дачі не відрізняються простотою і, також як і осінні роботи на дачі, відрізняються серйозними витратами вільного часу.

Осінні посіви квітів починають розвиватися вчасно, дають паростки строго в певний період, а отже, вже повністю піддаються природному природному циклу.

Осінні посіви кольорів дають рослинам шанс розвиватися в природному цикліОсінні посіви кольорів дають рослинам шанс розвиватися в природному циклі

Осіння посадка однорічників

Сіяти восени необхідно тільки холодостійкі однорічники, які за своєю природою можуть виживати в зимові та весняні морози. Основним правилом при посадці однорічників з осені вважається висадка в промерзлий землю, так як посадка насіння в теплу грунт може стати каталізатором сходів, так би мовити, умовами псевдовесны, а значить, рослини, які проростуть в даний період, 100% незабаром загинуть.

Місце під посадку повинно бути вибрано дуже правильно. По-перше, грунт не повинна выжигаться палючим сонцем, що буде дуже шкідливо безсніжною зимою, а по-друге, простежте за тим, щоб насіння квітів не змило весняними талими водами, адже тоді всі праці "підуть у прірву".

Як правильно здійснити осінню посадку однорічників?Як правильно здійснити осінню посадку однорічників?

Насіння потрібно висівати трохи густіше, чим би ви це робили навесні.

Посіви однорічників пізньої осені

Підготовку грунту під посів необхідно розпочати у вересні - перекопати грунт, внести необхідні добрива, виконати борозни під посадку дрібних насінин в 1 см, великі - 3-5 див.

Вносити насіння слід в кінці листопада або на початку грудня, коли верхні шари грунту повністю промерзнуть. Насіння густо висівають у підготовлені борозни і засипаються шаром перегною з піском або торфу з піском.

Навесні, у фазі декількох аркушів, посіви необхідно трохи прорідити. Через два тижні, прорідити знову, але вже з огляду на необхідну відстань для правильного росту і розвитку кольорів.

Однорічні квіти, які були висаджені в грунт пізньої осеніОднорічні квіти, які були висаджені в грунт пізньої осені

Посіви однорічників на початку зими

Для посівів під зиму грунт готують стандартно - у вересні, з перекопуванням і добривом грунту, тільки борозенки під посів робити не потрібно.

В середині грудня або на початку січня, насіння висівають прямо в сніг, якщо його шар досяг 20-25 см. Робиться це дуже просто - сніг добре утаптывается, насіння розкладають рядами або потрібне візерунком, зверху засипаються почвосмесью, про яку ми говорили раніше, і знову присипаються снігом, щоб уберегти насіння від сильного морозу і знищення птахами. Далі, ущільнити потрібно і бічні стінки посівів, і знову ж верхній і нижній шар, інакше до насіння можуть дістатися гризуни.

Правильність посадки однорічників на початку і середині зимиПравильність посадки однорічників на початку і середині зими

Які однорічники посадити восени і під зиму?

Ми пропонуємо до осіннього посіву наступні квіти-однорічники: хризантема килеватая, флокс Друммонда, резеда запашна, матіола дворога, скабіоза темно-пурпурова, малькольмия приморська, левиний зів, мак самосійка, лаватера тримісячна, космея дваждыперистая, кларкия ноготковая, иберис гіркий і зонтичний, коллинсия разнолистная, календула лікарська, дельфініум Аякса, гвоздика китайська, годеция великоквіткова, волошка однорічний, астра китайська, алісум морський і адоніс літній.

Вибираємо однорічники під осінній посів в садуВибираємо однорічники під осінній посів в саду

Осіння посадка рослин

Квіти-багаторічники також можна висаджувати восени і під зиму, адже вони дадуть навіть більш сильні сходи, ніж однорічні рослини. Як кажуть фахівці, вирощувати багаторічники з зими не тільки можна, але і потрібно.

Уважно поставтеся до вибору рослин для посадки восени, адже багато хто з них добре зійде, зміцняться і будуть рости сильними рослинами, але ось почнуть цвісти тільки через кілька років після посадки. Щоб ви не були неприємно здивовані такою подією, вибирайте для посадки експрес-сорти рослин, які зацвітуть уже на перший рік після посадки.

Як правильно провести осінню посадку багаторічних квітів?Як правильно провести осінню посадку багаторічних квітів?

Багаторічники висаджують в кінці жовтня, злегка промерзлий грунт. В принципі, метод нічим не відрізняється від посадки однорічників, а тому, повторюватися не будемо, згадаємо тільки головне - не забудьте злегка утрамбувати грунт, щоб врятувати насіння від шкідників.

Після весняного сходу снігу, місце посівів бажано прикрити плівкою, яку потрібно зняти відразу ж після сходів.

Не забудьте також захистити насіння від птахів і змиву весняними дощовими та сніговими водами.

Посадка рослин восени і перший весняний догляд за квітамиПосадка рослин восени і перший весняний догляд за квітами

У фазі 3-4 справжніх листків, висаджені рослини пікірують, при цьому стимулюючи корінь для росту і висаджуючи багаторічні сходи в грунт до рівня сім'ядольних листочків.

Вибираємо багаторічні рослини для посадки восени і взимкуВибираємо багаторічні рослини для посадки восени і взимку

Які багаторічники посадити восени і під зиму?

Як і в попередньому розділі статті ми наводимо деякі багаторічні квіти, які можна посадити восени: рудбекія, примула, молочай, люпин, злинка, мак східний, дзвіночок, дицентра, дельфініум, гейхера, гайлардия, гіпсофіла, язичник, айстра альпійська, аконіт, аквілегія та інші.

Осіння посадка квітів та інших рослин (відео)

Тепер, коли ви знаєте, які квіти посадити восени, ви можете сміливо починати процес підготовки ґрунту та осінньої посадки квітів, які вже ранньою весною порадують вас першими сходами.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...