Миксбордер своїми руками: схема, фото, підбір рослин

МиксбордерМіксбордерМіксбордер являє собою змішаний квітник витягнутої форми. Даний квітник складається з багаторічних і однорічних трав'янистих рослин. Іноді в міксбордер включають чагарники, ліани або невеликі дерева.

Доглядати за таким квітником надзвичайно складно, так як різні види рослин мають різні потреби і потребують спеціалізованого догляду. Прополювати квітник також досить важко, оскільки посадки в міксбордері щільно прилягають один до одного.

Однак саме міксбордер по праву вважається найбільш ефективним з усіх видів квітників. Миксбордер виглядає мальовничо з-за великої кількості рослин різного розміру і забарвлення, висоти і термінів цвітіння. Якщо рослини для квітника підібрані грамотно, то міксбордер може радувати погляд протягом сезону, який починається ранньою весною і закінчується пізньої осені.

Для того, щоб квітник виглядав максимально природно - для нього підбирають м'які лінії і довільні обриси. Міксбордери можна зустріти в садах пейзажного стилю.

Найбільш високі рослини висаджують на дальньому плані квітника, перед ними розташовують середньорослі і низькорослі рослини. Однак якщо міксбордер проглядається з різних точок, то високі рослини висаджують в центрі квітника і обрамляють їх низькорослими.

Фото міксбордераФото міксбордера

Перед тим, як висаджувати рослини для квітника, необхідно вибрати найбільш підходяще місце. Це буде першим кроком на шляху до створення міксбордера.

Вибір місця для квітника і підбір рослин

Розташування міксбордера

Купувати саджанці та насіння слід тільки після того, як ви складете детальну експлікацію квітника. Вибір рослин і вибір відповідного місця для квітника необхідно узгоджувати заздалегідь. В залежності від складу грунту, освітленості, вологості або захищеності від вітру, міксбордер буде виглядати по-різному.

миксбордер своїми рукамиміксбордер своїми руками

Рослини, не схильні до агресивного захоплення грунту або швидкому розростанню, ідеально підходять для міксбордера. При покупці рослин уточніть, який саме тип кореневої системи вони мають. Для квітника категорично не підходять рослини з густо разрастающимися завширшки корінням або рослини з повзучим видом кореневищ. Це пов'язано з тим, що подібні рослини почнуть конкурувати один з одним за місце під сонцем. В ході боротьби виживуть найбільш сильні рослини, що порушить композицію і істотно вплине на загальний вигляд міксбордера.

Вибір тієї чи іншої висоти міксбордера залежить в першу чергу від віддаленості головної точки огляду від кромки квітника.

Підбір рослин для міксбордера

Для того щоб міксбордер представляв собою єдине ціле, слід виконувати головне правило: висота рослин далекого плану пропорційна їх віддаленості від глядача. Відстань від основної точки огляду до високих рослин далекого плану повинна бути не менше, ніж висота цих рослин.

Рослини для міксбордераРослини для міксбордера

Крім того, не слід вибирати для міксбордера ті рослини, які вимагають підвищеного і відокремленого догляду, а також рослини, з різним режимом підживлення та поливання. При тісному розташуванні рослин вкрай важко поливати і підгодовувати рослини, що вимагають спеціального догляду. Для того щоб не пошкодити декоративності міксбордера, необхідно підбирати рослини зі схожим ареалом вирощування і схожими вимогами до подальшого догляду.

Нерідко можна зустріти міксбордер, що складається з багаторічних квітів. Однак такий квітник вимагає обов'язкового дотримання строків цвітіння всіх рослин. Отцветение декількох видів рослин не повинно вплинути на загальну декоративність квітника.

В міксбордері, складається їх багаторічних рослин, одні акцентують рослини обов'язково повинні змінювати інші. Яскравим доповненням можуть стати деякі однорічні рослини, зберігають свою декоративність протягом усього сезону.

Садові квіти можна доповнити «групою підтримки», що складається з декоратівноліственних рослин. В якості таких рослин можуть виступати хости, гейхери або папороті.

Міксбордери фотоМіксбордери фото

Будь-які декоративнолистні рослини відіграють важливу роль в оформленні міксбордера. «Зелена маса» з листя надає квітника пишність і додаткову декоративність. Даний факт має особливе значення в період отцветения тих чи інших рослин.

Цибулинні рослини

Цибулинні рослини можуть зробити міксбордер по-справжньому унікальним. Цибулини слід висаджувати у проміжки між рослинами на самому першому етапі створення квітника (закладці). Найбільш популярні ті цибулинні рослини, які не вимагають щорічного викопування.

Підбирати рослини можна наступним чином: на далекому ряду розмістити рябчики імператорські, на середньому - ботанічні тюльпани, а на ближньому ряду - мускарі і крокуси.

Також можна додати в квітник і ті рослини, які відлякують шкідників. До них відносяться чорнобривці, кінза, полин, пижмо, чебрець, настурція та інші.

Подивіться відео про створення міксбордера

Увага: англійська мова

Ще більше відео про створення міксбордерів у спеціальному видеоразделе на DachaDecor.com.ua.

Вибір колірної гами

Важливою складовою будь-якого міксбордера є колірна гамма. Рослини в квітнику не повинні дисонувати між собою або дратувати очей, тому про колірній гамі майбутнього міксбордера необхідно подбати заздалегідь.

Нерідко трапляється так, що хаотичне поєднання кольорів губить композицію і перетворює ретельно продуманий квітник в безглуздий набір рослин.

Колірна гамма міксбордераКолірна гамма міксбордера

Існують наступні види змішаного квітника: контурний, монохромний, контрастний, строкатий або ж гармонійно-спокійний. Набагато легше не помилитися з вибором колірної гами, використовуючи для створення квітника один - два кольори, добре поєднуються між собою.

Квітникарі і дизайнери, які займаються складанням міксбордера, виступають в ролі художників-живописців. У зв'язку з цим, щоб створити гарний квітник, необхідно мати уявлення про контрастності і поєднання кольорів. Використання колірного кола значно полегшує роботу з кольором.

Контрастний міксбордер

Найбільш ефектно виглядає контрастний квітник. Він помітний здалеку, а також справляє яскраве враження на тих, хто ним милується. Вигідно виглядає поєднання жовтого і фіолетового, зеленого і червоного. Також червоні квітки рослин гармонійно поєднуються з зеленим листям.

Контрастний міксбордерКонтрастний міксбордер

При складанні контрастного міксбордера важливо пам'ятати, що надмірне змішування кольорів може виглядати неохайно. Не слід висаджувати в міксбордер дрібноквіткові рослини контрастних відтінків (наприклад, такі, як фіолетовий аліссум).

У квітнику вдало виглядатимуть великі квітки або дрібноквіткові рослини, висаджені невеличкими кущиками. Контрастний міксбордер не повинен бути занадто великим і зухвалим. Набагато ефектніше виглядає невеликий контрастний квітник, розташований у вхідний або парадній зоні парку/сада/дачі.

Монохромний квітник

Дуже гармонійно виглядає монохромний квітник. В залежності від цілей ландшафтного дизайнера міксбордер може складатися з квіток одного відтінку (наприклад, рожевого, світло-жовтого або фіолетового). В такому квітнику легко помітити різноманітність форм і розмірів квіток. Композиція монохромного міксбордера виглядає вишукано, строго і глибоко.

Миксбордер не повинен вибиватися із загальної стилістика саду. Наприклад, в саду пейзажного стилю вдало буде виглядати квітник з дикорослих квітів (таких, як ромашки, дзвіночки, волошки, нивяники, маки та ін). Комбінація таких квітів з садовими рослинами гармонійно виглядає в міксбордері.

В якості додаткових декоративних елементів можна використовувати карликові деревні рослини або хвойні чагарники. Деякі ландшафтні дизайнери створюють з напівчагарників і чагарників міксбордери, що імітують природні зарості.

План міксбордера

Після того, як обрані місце і рослини для міксбордера, необхідно вирішити, як саме висаджувати ті чи інші квіти.

Перед висадкою рослин важливо скласти докладний план-проект майбутнього міксбордера. Важливо знати, що надмірне загущення посадок найчастіше призводить до пригнічення одного з видів рослин, і, як наслідок, до їх загибелі.

Схема міксбордераСхема міксбордера

Кожному багаторічному рослині необхідно виділяти достатню площу, яка буде відповідати його потребам у ході росту і розвитку. Пустоти краще заповнювати однорічними рослинами, гармонійно підібраними за кольором і розміром. Іноді на тимчасово порожніх місцях розташовують контейнерні рослини підходящої ширини і висоти. Горщики і контейнери вдало приховує листя рослин. В осінній період контейнери з рослинами прибирають з міксбордера.

Площа всіх посадочних місць, призначених для крупномірних рослин, повинна становити не менше одного квадратного метра. Площа посадкового місця для середньорослих рослин становить не менше 50-60 квадратних сантиметрів.

Для міксбордера ідеально підходять плавні і м'які обриси, що виключають гострі кути і прямі лінії, а також яскраво виражені неправильні форми. Це відноситься не тільки до загальними обрисами квітника, але і до колірній гамі.

Рослини не слід висаджувати рівними рядами, оскільки це зробить композицію неприродною. Набагато краще, якщо кордони між висотою тих чи інших рослин будуть коливатися.

Квітник може бути як безперервним, так і переривчастим. Вузька садова доріжка, розташована у великому квітнику, значно полегшує догляд за рослинами. Квітки для міксбордера завжди розташовуються по висоті, проте на передньому плані допустимо розміщення однієї-двох високих рослин. Це дозволяє вигідно розставити акценти і надати композиції скульптурну виразність.

План посадок міксбордера можна намалювати від руки на картоні або папері, позначивши різні рослини колірними плямами. Однак набагато зручніше складати схему міксбордера на комп'ютері, використовуючи одну з графічних програм. Важливу допомогу в створенні квітника надають програми тривимірного моделювання. Використовуючи програми для проектування ландшафту, ви зможете побачити на комп'ютері остаточний вигляд майбутнього міксбордера, і, при необхідності, внести в нього корективи.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...