Як виростити гострий перець чилі на дачі

Вирощуємо гіркий, пекучий, гострий, пряний перець чилі на дачі!Вирощуємо гіркий, пекучий, гострий, пряний перець чилі на дачі!Гострий перець чилі є пікантним рослиною, блюда з плодами якого за смаком сильним духом людям. Практично на кожній дачі можна помітити поодинокі кущики пекучого рослини, а тому ми можемо зробити висновок, що виростити гострий перець чилі є бажання у багатьох з нас.

 

Звичайно, бажання отримати гіркий або пекучий стручковий перець є у багатьох, але, на жаль, частина дачників не знайома з агротехнікою рослини, а тому отримує не шикарні врожаї, а тільки мізерні його нагадування. Перець засихає завчасно, не дає зав'язі, виходить дуже дрібним або з незначною кількістю плодів... найчастіше буває саме так. Але у нас є спосіб виростити капсикум правильно, і підказують нам його професіонали своєї справи - дачники, які не перший рік збирають серйозний урожай перцю на власній ділянці!

Що являє собою чилійський перець?

Червоний пекучий перець - досить цікаве, і навіть ефектна рослина, що представляє собою напівчагарник родом з тропіків Америки. Насправді, це представник пасльонових, яким є і болгарський солодкий перець. За поняттями ботаніки, перець - ягода, але звикли називати її овочем. У світі є безліч назв подібних культур, які ми плутаємо або прив'язуємо до одній рослині. Це кайенский перець, гострі перчики чилі, червоний гострий і зелений гіркий перець, стручковий пекучий стручковий і так далі. Сьогодні ж ми будемо відштовхуватися від простонародного і більше звичного всім нам назви - червоний перець чилі.

Рекомендуємо вивчити рослину і агротехніку чилійського перцю перед посадкоюРекомендуємо вивчити рослину і агротехніку чилійського перцю перед посадкою

Вирощування червоного гострого перцю на дачі

Принципи вирощування схожі з болгарським перцем, однак ми вирішили поговорити про чилі окремо, так як є певні нюанси і правила агротехніки. Що ж необхідно для того, щоб виростити на ділянці ягоду-овоч? З чого розпочати і яку послідовність процесів визначити аж до збору врожаю?

Умови для вирощування чилі

Найбільш прийнятними умовами для росту і плодоношення вважається поживний і зволожений грунт, тихе і добре освітлене місце, чисте повітря і тепло.

Вкрай неспокійно чилі відноситься до застою води, високому рівню ґрунтових вод, сильної спеки і сонячних опіків, а також попадання води на листя і стебла (метод дощуванні при поливі небажаний).

Вибирайте і дотримуйтесь найоптимальніші умови для червоного гострого перцю, щоб отримати хороший урожайВибирайте і дотримуйтесь найоптимальніші умови для червоного гострого перцю, щоб отримати хороший урожай

Вирощування розсади посів перцю чилі

Тут практично немає відмінностей від вирощування перців і навіть томатів. Тому можна діяти, спираючись на раніше отримані знання.

Спочатку відбувається підготовка насіння до посадки, приготування субстрату для розсади, вивчення правил вирощування здорової розсади і підготовка умов під її підйом.

Після, ми переходимо безпосередньо до посадки. Почати її варто в лютому, але якщо дотягли до березня, немає нічого страшного. Посадивши насіння в грунт, очікуємо два сильних листочка на поверхні, і переносимо молоду зелень в окремі торф'яні стаканчики або невеликі горщики, діаметр яких не менше 7-8 див.

Посадка насіння червоного перцю і вигонка якісної розсадиПосадка насіння червоного перцю і вигонка якісної розсади

Створивши якісні умови для вирощування розсади, очікуємо її розвитку.

Перед посадкою насіння необхідно забезпечити стерильність і поживність грунту. Після сходів, стежити за вологістю і температурою, намагатися не турбувати рослини перенесенням, протягами, іншими дражливими факторами. Забезпечте молодий розсаді подовжений світловий день, температуру вдень до +20°С і вночі не менше +15°С. Можна проводити вигонку і в парнику для розсади, що допоможе рослинам розвиватися краще, а також вчасно загартовуватися.

Дотримуйтесь порад фахівців, щоб отримати кращий результат гострого червоного перцю на дачіДотримуйтесь порад фахівців, щоб отримати кращий результат гострого червоного перцю на дачі

Висадка дорослої розсади перцю

Гострий червоний перець, розсада якого досягла 12-15 см, коріння зміцнилися, а зовнішній вигляд говорить про нормальному розвитку, готові до пересадки. На постійне місце доросле розсаду можна поміщати в теплицю або парник, який ми не так давно будували на дачі. Також ви завжди можете організувати для перцю високі грядки, на яких вирощувати культуру буде зручніше.

Крім того, розсаду можна перенести у великі горщики, разом із земляною грудкою, і виносити на вулицю в теплу пору, залишаючи до вечора, щоб загартувати рослини. Завдяки цьому, перці стануть сильнішими, і будуть простіше переносити нічні холоди після посадки у відкритому грунті.

Варто заявити, що гострий перець набагато краще росте в теплиці, де є постійний температурний режим, підтримується рівень вологості та інші параметри для якісного зростання. У відкритому ж грунті, де умови можуть змінюватися по кілька разів в добу, перець росте слабкіше.

У максимально сприятливих умовах, гострий перець чилі може вирости у великий напівчагарник, заввишки до 1 м, і засипати свої гілки плодами високої якості.

Вирощування гострого червоного перцю в теплиці і у відкритому ґрунтіВирощування гострого червоного перцю в теплиці і у відкритому ґрунті

Формування куща гострого перцю, правильна обрізка

Оптимальні умови розвитку самостійно формують здорові і сильні кущі перцю, але якщо є бажання побачити на ділянці гіллясті і більш низькі кущики, завжди можна прищипнути верхівки рослин.

Якщо ж ви маєте намір отримувати більш великий і якісний урожай, але в меншій кількості перців, вчасно видаляйте частина квіток і стебла, що ростуть всередину куща.

Догляд за перцем передбачає якісну обрізку і формування куща рослиниДогляд за перцем передбачає якісну обрізку і формування куща рослини

Добрива для перцю чилі

Фахівці стверджують, що для червоного перцю досить і тих добрив, які містяться в ґрунті (якщо ви стежите за оптимальним вмістом поживних речовин у ґрунті восени і навесні). Але завжди можна підтримати ріст і розвиток рослин комплексними добривами, які вносяться кожні 2 тижні. Допоможе і добриво курячим послідом, у розчиненому вигляді.

Правильно вибираючи підгодівлі для гострого перцю чилі, у вас є всі шанси на отримання відмінного врожаюПравильно вибираючи підгодівлі для гострого перцю чилі, у вас є всі шанси на отримання відмінного врожаю

Полив гострого перцю

Полив повинен відбуватися постійно, по мірі висихання грунту. Не варто переливати перець або давати грунту під рослинами просохнути до тріщин. Полив потрібно проводити теплою водою, не під час самого яскравого сонця, щоб не нашкодити кореневій системі.

Якщо ви вирощуєте перець чилі в горщиках, полив можна робити невеликими порціями до двох разів на день (слід звернути увагу на температуру).

Про недолік поливу можуть заявити самі рослини, покрившись світлими або бурими плямами, які розташовуються на плодах і стеблах.

Забезпечте гострого чилійського перцю кращі умови, і вже незабаром зможете зібрати прекрасний урожай пекучих плодівЗабезпечте гострого чилійського перцю кращі умови, і вже незабаром зможете зібрати прекрасний урожай пекучих плодів

Коли збирати врожай гострого перцю?

Гострий перець можна знімати з куща і вживати практично на будь-якій стадії. Спочатку, це зелені і гіркуваті плоди, на стадії дозрівання - червоні, гостро-солодкі. Цілком ймовірно прибирати урожай і полуспелом стані. Якщо ви вирішите довести перець до дозрівання будинку, на підвіконні, не турбуйтеся, це можливо!

Секрети вирощування червоного перцю (відео)

Вибравши для вирощування на дачі гострий червоний чилійський перець, ви отримаєте тільки позитивні емоції і результати. Приємна приправа до страв, пікантний соус на основі плодів, консервування окремо або ж у вигляді добавки до томатів, соків, солінь - способів вживання маса, а найголовніше, що при цьому ви регулюєте смак страв, який підправити саме так не зможе жоден інший дачний плід. Вирощуйте перець і насолоджуйтеся його пекучим смаком, але не забувайте ділитися з нами власними спостереженнями, премудростями, особливими методами підйому розсади або формування куща в теплицях і у відкритому грунті.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...