Кашпо для квітів своїми руками

саморобний кашпосаморобний кашпоКашпо дозволяє не тільки оптимізувати і розвантажити вільний простір з допомогою підвішування кольорів, але і значно різноманітити інтер'єр. Оригінальне і красиве кашпо можна створити власними руками з підручних матеріалів.

Можна навіть не перевіряти статистику, щоб зрозуміти значення домашніх рослин у житті кожної людини. Практично 50-70% господинь активно займаються вирощуванням квітів вдома і на дачних ділянках. Люди приділяють увагу квітам, вкладають гроші в саджанці, насіння, добрива, місця встановлення квіткових горщиків і все тільки заради того, щоб навести красу на власній території і зняти з себе моральний вантаж з допомогою прилучення до краси живої природи. Але, часом, цього заняття перешкоджає звичайна брак вільного місця в квартирі, приватному будинку або на присадибній ділянці і розміщення рослин стає неможливим. Ми вирішили допомогти з вирішенням такого питання шляхом збору з мережі рад та матеріалів щодо оптимізації вільного простору, а саме розміщення кольорів в кашпо, що значно полегшить завдання пошуків місця розташування улюблених квітів.

Розміщення кашпо

Кашпо зручно саме тим, що розташовується в підвішеному стані. Воно не буде заважати ходити, займатися прибиранням, готувати їжу та інше, просто перебуваючи в тому просторі, що ніколи і ніким не використовується - у верхній частині приміщення або тераси. Кашпо можна підвісити на будь-якій зручній висоті, розмістити його під самою стелею або спустити трохи нижче для більш зручного догляду за рослинами, які в ньому розміщені. Також кашпо можна розташувати і на вулиці - на балках альтанки, на відгалуженнях дерев, на кованому паркані, та де завгодно в тому місці, де ви хочете навести красу за допомогою квітів, не витрачаючи при цьому корисної площі.

Створення кашпо своїми руками

Всі ми прекрасно розуміємо, що купити кашпо в мережі або просто в магазині може собі дозволити не кожен. Ми не будемо вдаватися в статистику економічного становища сімей нашої країни, але просто зробимо наголос на економії матеріальних засобів. Таким чином, ми просто пропонуємо зробити кашпо своїми руками. Насправді, це не тільки складно, але і досить цікаво. Уявіть собі тільки власну гордість, коли після створення декількох кашпо в приміщенні або в саду, ви почуєте численні позитивні відгуки від рідних, сусідів і просто знайомих. Це заняття може навіть перерости в хобі, яке не буде віднімати багато часу і коштів, але приносити максимум задоволення.

Отже, з чого ж почати створення кашпо своїми руками. Мабуть, варто підібрати необхідні матеріали та інструменти, запастися вільним часом і терпінням і приступити до заняття.

Дерев'яне кашпо своїми руками

кашпо з підручних матеріалівкашпо з підручних матеріалівСтворити кашпо з дерева спочатку непросто, але, придбавши трохи досвіду, ви легко впораєтеся із завданням самостійно. Спочатку необхідно визначитися з тим, що саме ви хочете зробити. Буде це підвісне кашпо або ж стаціонарне, створюєте кашпо для прикраси території або для дійсної оптимізації вільного місця, яким буде кашпо - простеньким або ж більш хитромудрим. Насправді, все залежить тільки від вашої фантазії, кожну думку з якої ви можете спробувати втілити в реальність. Давайте розглянемо дерев'яне кашпо простого типу, у вигляді невеликого, кубообразного шухлядки або відерця.

Матеріали та інструменти для дерев'яного кашпо

Відразу ж варто визначитися з усіма необхідними інструментами і витратними матеріалами, з яких кашпо буде створено. В цілях економії і позбавлення від так званого побутового сміття, радимо зробити кашпо з підручних матеріалів. Це можуть бути обрізані з дерев гілки, старі, але "живі" дощечки, штапики, брусочки, інше. Далі нам знадобиться мотузка, бажано мотузка або ж тонкий канат (за типом морського), клей ПВА, дрібні цвяшки, молоток, ножиці і гостра ножівка.

Процес створення кашпо з дерева

дерев'яне кашпо своїми рукамидерев'яне кашпо своїми рукамиПочати варто з визначення розмірів кашпо. Ми б порадили вам зробити його середнього розміру, під квіти невеликі. Для цього вам знадобиться нарізати гілки однакової довжини, приблизно 25 див. Кількість гілок буде залежати від їх товщини та діаметру виробленого кашпо. На створення тестового кашпо у нас пішло 40 гілочок необхідної довжини, які були нарізані ножівкою. До речі, це може бути бамбук, декоративне дерево і так далі. Усі гілки ви послідовно пов'язуєте воєдино за допомогою мотузки. Зробити це просто - зав'язуєте на одній гілці один стандартний вузол, прикладаєте до неї наступну гілку, в'яжете черговий вузол і так далі. На кожній скріплюється гілці у вас повинно бути по два вузла, тобто на зв'язування у вас йде дві смуги мотузки. В результаті у вас повинна вийти товста, дерев'яна серветка, яка буде згинатися в будь-яку сторону за рахунок м'якості мотузки. Дане полотно пов'язується, утворюючи єдине ціле, тобто необхідно пов'язати краю. У вас вийде окружність неправильної форми, от саме нею ви і будете обіймати підстава горщика з рослиною. Але в нашій конструкції не вистачає дна, на якому буде стояти квітка. Це зробити досить просто. У готовий коло просто вкладаєте 3-4 гілочки, щоб вони лягали на мотузку, обплетену навколо кожної гілки. Таким чином, якщо помістіть у готове, дерев'яне кашпо горщик, то він зручно розташується на дерев'яному дні, яке виконано з гілок, а дно не впаде під вагою, так як закріплено між гілками кашпо і встановлено на мотузку, що охоплює кожну гілку конструкції вузлом. Таке дно дасть можливість стабільного провітрювання, а значить, кашпо ніколи не постраждає від підвищеної вологи усередині. Так, у нашому наборі залишилися матеріали та інструменти, які ми не використали, зараз саме їхня черга. Гвоздики нам потрібні для того, щоб зафіксувати дно з чотирьох гілок, ними навскіс можна прибити кожну гілку дна до основної конструкції, щоб раптом дно не з'їхало. Клей ж і мотузка нам необхідні для зовнішньої прикраси кашпо, якщо це необхідно. Мотузку можна кількома кільцями накинути на кашпо, тим самим створивши оригінальність, і підклеїти її на ПВА до самого кашпо, щоб зафіксувати. Сподіваємося, ви розібралися.

Таким же способом, тобто з мінімальними витратами, можна зробити і дерев'яне кашпо у вигляді шухляди. думаю, як збити ящик, все прекрасно розуміють. Хочу нагадати тільки одне, тут з розмірами необхідно бути дуже точними, так як фінальна конструкція вийде жорстка, а не гнучка, як з гілок і мотузки, по цьому, якщо хочете, щоб горщик з квіткою помістився всередину, будьте уважніше.

Кашпо з грамплатівки

кашпо з грамплатівкикашпо з грамплатівкикашпо платівкакашпо платівкаМабуть, це саме неймовірне і несподіване рішення, яке хтось вигадав застосувати до старої грамплатівці. Дивіться, знову підручний матеріал, який зовсім не потребує додаткових витрат - стара, можна навіть подряпана грамплатівка. Зробити оригінальне кашпо з такої - простіше простого. Все, що вам знадобиться - це платівка, електрична піч для нагріву, мотузка, рукавиці, щоб уберегти руки від опіків і який-небудь предмет для формування кашпо.

Мотузку слід протягнути через отвір в грамплатівці, зав'язати на краю вузол, щоб платівка зафіксувалася на мотузці. Далі, одягайте рукавиці і тримайте пластинку над нагрівальним приладом на висоті близько 25-30 см за край мотузки. З часом нагрівання платівка почне потроху провисати. Матеріал розм'якшується і втрачає свою твердість. У цей момент ви можете надавати йому будь-яку форму, підправляючи сторони майбутнього кашпо руками. Також ви можете просто покласти в "м'яку" платівку предмет для формування, наприклад горщик з-під рослини і "обійняти" його платівкою, попередньо витягнувши з платівки мотузку. Буквально через кілька хвилин платівка охолоне і залишиться в тій формі, яку ви їй надали. Все, нове, оригінальне кашпо саме тієї форми, яку ви захотіли, готово. Його можна пофарбувати в будь-який колір, обійняти в'язаній серветкою або просто залишити в первісному вигляді. В такий кашпо не соромно поставити горщик з квіткою або навіть підвісити його, зробивши в кашпо кілька отворів для підвішування на мотузці.

Оригінальне кашпо з мішковини

кашпо з мішковиникашпо з мішковиниЗробити кашпо своїми руками, як ви розумієте, стає простіше з кожним розділом нашої статті. Наступним ми пропонуємо виробництво кашпо з мішковини. Це досить проста конструкція, яка не потребує великих тимчасових витрат. Мішок також, можна знайти в будь-якому господарстві, а так як мішковина завжди була непоганим і дуже симпатичним матеріалом для декорування, то кашпо з мішковини у вас вийде досить цікавого зовнішнього вигляду.

Взагалі можна спростити собі завдання і пошити невелика кишенька з мішковини, який, у наслідку, і розмістити горщик з квіткою, ікебани або яку-небудь іншу квіткову композицію. Багато і трохи ускладнити, вирізавши з мішковини шматок для виробництва мішечка, пошивши його тієї ж мішкового ниткою і пропустивши через тканину мотузку, для прикраси. При створенні кашпо з мішковини варто пам'ятати тільки той момент, що по лінії обріза мішковина може розпускатися і, якщо ви хочете підвісити готове кашпо, вам необхідно буде зміцнити його краю, щоб під вагою горщика воно не впало. Для цього варто просто загорнути край один або два рази і ретельно його прошити. Тепер ви можете робити під швом зачепи і мішковина витримає будь горщик з квіткою, в межах розумного, звичайно ж.

Інші види саморобних кашпо

Якщо пофантазувати, то можна зробити кашпо своїми руками з чого завгодно. Можете навіть уявити велика кількість непотрібних матеріалів на вашій ділянці, які можливо "зліпити" в стоїть конструкцію. Це може бути ніжна і елегантна кашпо з в'язаних серветок або тканин, якими можна обернути горщик з рослиною. Може бути більш жорстке, стилю hi-teck кашпо з дроту, сітки-рабиці або жерстяних пластин, керамічне кашпо, кашпо з глини або гіпсу, яке, звичайно, вже потребує чималого досвіду і терпіння, кашпо з фольги, паперу, картону, комбінованих матеріалів, інше. Варто тільки захотіти, і у вас обов'язково все вийде, як кажуть, не може тільки той, хто не спробував. Вдалих вам робіт.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...