компост, фекалії, гній великої рогатої худоби, перегній листя і рослин, пташиний послід і гнойову рідоту. Даний вид добрив містить величезну кількість поживних речовин, але завжди в різних співвідношеннях, все залежить від виду добрив.
Кожен дачник прекрасно розуміє всю необхідність внесення добрив у грунт. Адже тільки з їх допомогою можна нормалізувати харчування рослин, властивостей грунту та підвищення врожаїв. В нашій наступній статті ми вирішили допомогти вам розібратися з усіма відомими нині органічними добривами. Багато з нас знають класифікацію добрив, але ми вирішили нагадати все з самого початку. Отже, до органічних добрив відносять: торф,Найпоширенішим вважається гній. Норма внесення в грунт може коливатися від 6 до 10 кг на кожен квадратний метр. Все залежить від якості гною, а також від стану і характеру грунту. У гної міститься багато поживних речовин, які так необхідні для рослин. Найчастіше, гній вносять у ґрунт разом з компостом, торфом або просто розчиняють у воді.
Компост - добриво, яке приготовлено з різноманітних сміттєвих відходів. У зміст можуть входити листя, тонкі стебла і гілки, трава, солома, різні харчові відходи, наприклад риба, м'ясо тощо. Дані матеріали можна складати шарами упереміш з землею або торфом і витримувати в спеціальних формах або штабелях протягом декількох років. Кожен рік це добриво слід перелопачувати.
Утворюється з рідких і твердих виділень тварин і містить всі поживні речовини. За допомогою даного виду гною можна значно збільшити ряд фізико-хімічних властивостей грунту (легкі піщані грунти стають більш зв'язними, а глинисті ґрунти - більш пухкими), а також знизити кислотність ґрунту і нормалізувати її повітряний і водний режими. За складом і цінності такий гній може бути дуже різним, що визначається тварин, якістю корму, спосіб зберігання гною і підстилкою, яка застосована. Найкращим вважається кінський гній, далі овечий, гній коров'ячий і свинячий. На даний момент фахівці розрізняють чотири певні стадії розкладання даного гною - це свіжий гній, напівперепрілий, повністю перепрілий гній і перегній. У свіжому гної підстилка, тобто солома, має незначно змінений колір і структуру, на наступній стадії - солома втрачає міцність, стає темною. Перепрілий гній - це вже однорідна маса, в якій гній втрачає більше половини сухих органічних речовин.
Перегній - темного кольору пухка маса, яка виходить після повного розкладання гною. Перегній, за своїми характеристиками, володіє найбільшою кількістю поживних речовин, а відповідно, найвищими показниками удобрювальні властивості. У даному вигляді гній втрачає понад 75% сухих органічних речовин. Для того, щоб гній зберігав свої властивості, його слід правильно зберігати. Найкращим вважається холодний спосіб зберігання (дуже щільних штабелях), під час якого не втрачається основна частина живильний речовин. Потрібно відвести для зберігання невеликий майданчик з грунтом високої щільності. Якщо ж грунт піщаний, то допоможе щільна поліетиленова плівка. На плівку укладається шар торфу, близько 25-30 см або шар солома, яка буде вбирати гнойову рідоту. Далі, гній щільно вкладається в штабель і утрамбовується. Середня ширина штабеля - в середньому 2 м, висота до півтора метрів, довжина ж його довільна, залежить від виділеного під штабель місця і кількості гною. Після укладання, штабель засипається землею, шар не більше 20 див. Якщо ж передбачається нетривале зберігання, то штабель можна просто вкрити декількома шарами плівки. Даний гній можна використовувати для догляду за рослинами, причому в різній мірі розкладання. Доза внесення - 4-6 кг на 1м2.
Гнойова рідота є швидкодіючим, азотно-калійним добривом. У гнойовій рідині міститься 0,1% фосфору, 0,2-0,3% азоту і 0,4% калію. Застосовується для підживлення овочевих і садових рослин у вегетаційний період. Розводити гнойову рідоту слід в пропорції 1:5. Для підвищення удобрительной ефективності розчину, у жижу часто додають добрива фосфорні, наприклад, суперфосфат, 30-50 г на 10 літрів.
Сильно - і швидкодіюче добриво з підвищеним вмістом ряду мікроелементів, магнію, кальцію, калію, фосфору і азоту. Пташиний послід можна використовувати для удобрення будь грунту. Він набагато ефективніше гною та інших органічних добрив. Наприклад, свіжий курячий послід містить 0,9% калію, 1,6-1,7% азоту і 1,7% фосфору. Пташиний послід використовується в натуральному або розчиненому вигляді і відмінно підходить для підживлення ґрунту садових і овочевих культур. Норма сирого посліду, який вноситься в грунт - 0,4-0,5 кг на кожен квадратний метр, 0,2-0,3 кг - сухого. Необхідно запам'ятати, що даний вид добрива вноситься на всю поверхню рівномірно. Якщо вам потрібно зробити рідку підгодівлю якого-небудь рослини, то розбавити послід слід прямо перед внесенням і добре перемішати, пропорція 1:10. Якщо говорити про сухому посліді, то його норма витрати в два рази менше і розчиняти його слід заздалегідь, щоб дати настоятися. Зберігання пташиного посліду відбувається тим же способом, що і підстилкового гною. Під час компостування варто лише додати до калу почвогрунт, дернину і торф, 1:2.
Відмінне добриво для ґрунту, яке багате азотом, але, на жаль, бідно калієм і фосфором. Фахівці компостують торф з мінеральними добривами, зеленими добривами, фекаліями, гноєм, що перепрів. Торф може бути широко використаний в садах, для мульчування грунту. Рекомендується застосовувати тільки торфу з високим ступенем розкладання, які добре вивітрилися. Вони містять більше 2% фосфору і 5% кальцію. Вноситься торф в грунт за 1-2 відра, близько 6-8 кг на квадратний метр території. До того, як торф буде використаний, його слід правильно підготувати. Для цього він закладається в штабеля, не більше півтора метрів заввишки, з додаванням на кожні 100 кг торфу 2 кг фосфоритного борошна або 3 кг золи, 8-10 кг гною.
Професіоналам, які постійно контактують із землею, відомо, що компостувати - значить складати. Матеріал, який повинен бути закладений в компост, ущільнюють у спеціальні штабеля. Ширина 1,5 м, висота не більше 1,5м, довжина довільна. Спочатку готується майданчик, основа якої повинна бути добре утрамбована. Далі, подушкою засипається земля або торф, шаром близько 20-30 см. Матеріал укладають шарами. Для того, щоб підвищити поживність компостів, які готуються, в них додають до 2% суперфосфату, 0,5% калійної солі. Якщо матеріал кислий, то відбувається добавка гашеного вапна, не більше 1,5%, або 2-3% крейди. Також, замість вапна можна використовувати золу, близько 3-4%. Компост готується протягом періоду, який складає до півтора років, все залежить від швидкості розкладання матеріалу. Весь цей період компост рекомендується постійно зволожувати теплою водою або гнойової рідиною.
"Швидкі" компости перевертають 1 раз за період, більше долгосозревающие - кілька разів. Готовим компост вважається тоді, коли внутрішня маса стане розсипчастим, але однорідною.
Приготувати такий компост можливо з будь-якого виду торфу, вологість якої не більше 60%. Співвідношення торфу і гною для приготування, приблизно 3:1. По черзі, шарами укладаючи торф і гній в штабель, його не утрамбовують, але накривають для збереження температури і вологості. Під час періоду "дозрівання", даний вид компосту проливають теплою водою або гнойової рідиною для прискорення процесу гниття і перегорання. За період готування компост повинен бути кілька разів перелопачен. Якщо все зроблено правильно, торфонавозный компост буде готовий через 4-5 місяців. Використовувати його необхідно дозою в піввідра на кожен квадратний метр території добриві. Процес відбувається під час перекопування грунту.
Дане добриво широко використовується в городництві та садівництві, як матеріал рыхлящий, компонент компосту або мульча. Тирсу добре підвищують вологоємність і воздухоемкость грунту. Вносить тирсу слід під час перекопування грунту, дозувати по 2-4 відра на 1м2 (на глинистих ґрунтах більше, на піщаних - трохи менше). Але ми вкрай не рекомендуємо вносити тирсу в грунт, якщо в той же час не вносяться мінеральні добрива. Даний процес може нашкодити грунті, так як без добрив мінерального типу, тирсу самі минерализируются і забирають з ґрунту азот, тим самим значно знижуючи її родючу здатність. Щоб поповнити вміст азоту і його втрати, грунт слід внести добрива з підвищеним вмістом азоту, таким способом ситуація нормалізується. В суміші з тирсою слід вносити (на одне відро) 10 г хлористого калію, 20 г суперфосфату, 70 г сульфату амонію і 30 г сечовини. Кислу реакцію тирси гасять крейдою або вапном, додаючи компонент з розрахунку 150 г на відро. Загальний склад добре перемішується і послідовно додається в компост (шар не більше 15 см), ґрунт або використовується для мульчування (шар 2-3 см).
Якщо тераса на дачі не побудована у момент зведення основної будівлі - не біда, адже її завжди можна звести самостійним проектом. Отже, наск...
Як вибрати бензопилу для дачі? Це питання звучить у спільнотах і на спеціалізованих форумах, але тепер вам не потрібно ходити далеко, адже всі хар...
Незважаючи на широкий вибір готових освіжувачів, іноді має сенс зробити освіжувач повітря своїми руками. Це дасть можливість самостійно подобр...
Змінивши старі дерев'яні вікна на нові пластикові, ви, звичайно, підвищили комфортність умови свого житла. Тим не менш, цим металопластикових гкн...
У мене є два куща чубушника, яким вже чотири роки. Але вони так і не цвітуть. У чому може полягати причина? ...
У теплу пору року кожна квітка на наших дачних ділянках оберігається і вирощується з використанням безлічі сил, знань і величезної кількості св...
Ми упевнені, що багатьох початківців дачників, які вирішили вже навесні побачити свою ділянку красивим і навіть барвистим, цікавить, які квіти можна...
На сьогоднішній день, альтанки своїми руками - далеко не новинка і як ми вже всі зрозуміли, далеко не розкіш. Альтанка необхідна кожному дачникові і володів...
Садівники цінують безліч квітів, які можна без проблем висадити в саду і тим самим прикрасити територію. У їх числі і волошки - чудові, радий...
На сьогоднішній день ковані альтанки для дачі стали вельми поширеним явищем, адже при їх використанні будь ділянку кардинально змінює свій...
Плодова монилиальная гниль поряд з паршею є найбільш поширеним грибним захворюванням яблуні, а по своїй шкідливості часто навіть превос...
Добриво грунту є важливою вимогою агротехніки будь-якої рослини, і одним з основних компонентів для внесення в ґрунт вважається компост. Сьогодні...
Щоб ваш сад потопав у квітах, навчитеся самостійно розмножувати їх. Це зробити не так складно, як на перший погляд, тому в цій статті ми расск...
З початком теплого сезону, ми все частіше буваємо на дачі, де можна не тільки старанно попрацювати на благо оригінального ландшафтного дизайну і майбутнього ур...
Хоча програма Google SketchUp не створювалася спеціально для дизайну ландшафту і планування дачних ділянок, проте її цілком можна використовува...
По харчовій цінності буряк йде слідом за морквою і капустою, багато улюблені страви (вінегрети, борщі, салати та ін) неможливо уявити без н...
Злив води з басейну - один з найважливіших процесів його використання, тому його необхідно продумати заздалегідь. Якісна робота зливу буде забезпечення...
Книфофия - це дуже екзотично виглядає багаторічна рослина, яке потрапило в Росію з Африки. Являє собою пучок вузьких сіро-зеленого листя...
Серед беложильчатых марант є три види, які прийнято відносити до чорним марантам. Їх рідко можна зустріти в квіткових магазинах. Здебільшого ці...
На початку весни багато дачники приступають до вирощування розсади. Але досвідчені знання і розуміння агротехніки рослин - це далеко не всі вимоги...
Крес-салат - чудова і невередлива культура, вирощування якої можливе не тільки на городі, але і в домашніх умовах. Сьогодні ми більше ...
DachaDecor.com.ua продовжує розповідати про різні види теплиць і парників, в цей раз в центрі уваги виявиться оригінальна теплиця-піраміда, у якій...
Дачний сезон вимагає від нас турботи про рослини, від яких ми бажаємо отримати хороший урожай. І однією з обов'язкових заходів є обприскування від вре...
Отже, що стоїть на порядку городника в березні? Ще можна встигнути посадити на розсаду помідорів, якщо в лютому ви це не зробили, перші дні березня &nda...
Ви хоч раз задавалися питанням, чим так корисний цибулю-порей і які він має переваги перед іншими сортами цибулі? Якщо так, то в цій статті ми розсікачем...
Питання, Elvina Khalikova Я відкриваю для себе нові культурні рослини, наприклад, хочу побільше дізнатися про їстівних плодах УНАБІ (китайський фі...
Садові доріжки на дачній ділянці мають не тільки функціонально корисне значення - адже це ще й елемент ландшафтного дизайну. Тому кожному дачни...
Огорожа дачної ділянки - важливий момент для обмеження території і забезпечення безпеки, це безперечно. Але тепер хотілося б поговорить...
Спил дерев і корчування пнів може перетворитися в більш приємне заняття, якщо ви будете точно знати, що далі робити з колодами і корінням. За привід...
Всім добрий день! У мене невеликий парник - 18кв.м з полікарбонату. Дуже хочеться починати посадкові роботи раніше звичайних строків. Але постало під...
Сьогодні рідко зустрінеш дачна ділянка, на якому б не вирощувалися кабачки. Адже це такий смачний і корисний овоч! Крім містяться в ньому вітам...
Залізобетонні огорожі широко використовуються для захисту різних форм власності. Це можуть бути вироби, максимально спрямовані на безпеку, і...
Одним із основних факторів визначення місця для розташування теплиці є його освітленість. Адже від правильного і достатнього освітлення буде за...
На тлі усіх рослин шипшина виділяється особливо високим вмістом аскорбінової кислоти, Р-активних речовин і каротиноїдів. Мелкоплодне види шипів...
Вихідним міркуванням при виборі приймемо, що змішувач повинен бути як естетичним, так і практичним, щоб його використання було безпроблемним. Немалий...
Кущові троянди є одними з найбільш відомих, так як кожна людина неодноразово з ними стикався, нехай і не на власній дачі, а при визнач...
10.09.2014
Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...
08.09.2014
Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...
06.09.2014
У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...
03.09.2014
Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...
02.09.2014
Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...
30.08.2014
Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...
29.08.2014
Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...
28.08.2014
Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...
26.08.2014
З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...
25.08.2014
З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...
23.08.2014
Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...
21.08.2014
Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...
20.08.2014
Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...
20.08.2014
Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...
20.08.2014
Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...
19.08.2014
Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...